Temat: Ranking ELO 2016/2017

Myślę o ponownym prowadzeniu rankingu ELO, który będzie widoczny na stronie głównej. Będzie mieć on charakter czysto informacyjny i pomoże graczom znaleźć miejsca, w których często odbywają się turnieje.

1. Spójność nicków
Problem jest z nickami, które nie pokrywają się z raportami umieszczanymi na forum. Nie wiem wtedy, czy mam takiego gracza z kimś połączyć, czy też stworzyć nowego. Dlatego bezwzględnym warunkiem wpisania turnieju do rankingu jest posługiwanie się nickami ze strony ELO. Myślę, że każdy gracz zna swój nick, więc wystarczy o to popytać podczas samego turnieju smile

W przypadku nowych graczy proszę mi o tym napisać wprost - "to jest nowy zawodnik, trzeba go dodać do systemu". Jeśli w raporcie pojawi się nick, którego nie ma w systemie, to będę was ścigać przez PW.

2. Raportujemy w tym temacie

Drugą przeszkodą jest to, że raporty są porozrzucane po wielu wątkach. Dlatego jeśli chcecie umieścić turniej w rankingu ELO to trzeba podać parowania w dwóch miejscach - tam gdzie zawsze, oraz tutaj. Żeby uniknąć bałaganu, prosiłbym nie pisać tutaj innych postów. Dodatkowo, jeśli raport jest przydługawy, polecam stosować tag "spoiler".

Poza tym obowiązują podobne zasady jak dotychczas - minimum czteroosobowe turnieje, itp.

Mam nadzieję, że pomysł się przyjmie i będzie pojawiać się tutaj wiele raportów, a ranking ELO odżyje.

PODSUMOWUJĄC

  • minimum 4 os. w turnieju

  • podajemy kompletne parowania z wynikami

  • raport umieszczamy w tym temacie

  • posługujemy się nickami ze strony ELO

  • jeśli nowy gracz, to o tym wspominamy

pozdraiwam,
keeshii

Podziękowali za posta: Kars, Piterr, szymon.przybyl, arturomod

2 (edytowany przez Kars 2016-12-14 19:24:17)

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Linki do postów z raportami ze wszystkich turniejów odbywających się w Warszawie po OTP'16:

W kwestii zgodności nicków:

+ pokaż spoiler

- Pojawiający się tu i ówdzie Artur to oczywiście arturomod.
- Łukasz, który pojawia się po raz pierwszy 03.08, to nowy gracz. Jego pełne nazwisko brzmi Łukasz Skowron.
- Karina, debiutująca również 03.08, woli, kiedy się ją nazywa KNB i tak też ją w ostatnich raportach nazywamy (od 05.10).
- Kasia sY, która w tym sezonie pierwszy raz w Warszawie zagrała 13.08 (a wcześniej, w lipcu, pojawiła się we Wrocławiu), to Kasia Siostra Yabola.
- Niejaki Augi pojawiający się sporadycznie (np. 31.08) to nasze urocze zdrobnienie na Augustyna.
- Karol debiutujący 01.09 nazywa się Karol Czyżewski i tak go zapisujemy od 14.09. Na forum zarejestrowany jako CharliePG.
- Debiutujący 07.09 Igor to Igor Sapalak. Prosi, żeby wpisać go do ELO jako Exo.
- Również debiutująca 07.09 Iga to Iga Olszewska, pseudonim Erma. Z tego, co wiem, preferuje chyba posługiwanie się ksywą. W późniejszych raportach występuje albo pod pełnym nazwiskiem, albo jako Erma właśnie (od 28.09).
- Mateusz Dzierżyński debiutujący 14.09 to nowy gracz.
- Piotrek Kolega Igi również debiutujący 14.09 to też nowy gracz, z tym że więcej już go nie widzieliśmy.
- Skidiv debiutujący 05.10 jest nowy.
- 02.11 pojawił się Szymon Nalewczyński - kolejny debiut.
- Damian Wincenciak debiutował 09.11. Poranny_Blask to jego ksywa na forum.

Ponadto, pytanie dla czytających to warszawiaków: czy ktoś dysponuje jeszcze rozpiskami rund z 24.08 oraz 12.10?

To wszystko niestety prawda.

3

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Raporty ze spotkań w Łodzi zbieram każdego miesiąca w tym temacie:
http://ptcg.eu/forum/post/14435/#p14435

Plus dwa wcześniejsze:
27.08.2016
10.09.2016

4

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Z 24.08. wątpię czy istnieje dokumentacja rund bo graliśmy każdy z każdym na luzie w Expanded.
Z 12.10. łapcie:

+ pokaż spoiler

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/5851bfb87aa4d/IMG_20161214_0001.jpg

Podziękowali za posta: Kars

5

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Turnieje po OTP 2016 z Krakowa:

Legenda:

Grześ/Grzesiek - Grzesiekx333
Max/Maksymilian - Omega
K. Mazurkiewicz - Kacper (Wrocław)
Czarek - cezary_gawin
Adrian/Adi - adrian.paletko
Artur/Archie - Arczi
L. Mazurkiewicz - gepir

6

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Turnieje od listopada z Wrocławia:
http://ptcg.eu/forum/post/14369/#p14369
http://ptcg.eu/forum/post/14425/#p14425

Legenda:
Kacper- Kacper(Wrocław)
Łukasz- gepir
Bartosz- Bartosz Hołoszkiewicz
Adam pojawił się raz, więc na razie proponuję go nie uwzględniać.

7

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Warszawa 28.12.2016

Karsten Pietersz, który się tu pojawił, jest nowy.

Rundy

+ pokaż spoiler

I

Kakel - Robert
Matilol - Poranny_Blask
Kars - Piterr
arturomod - Yabol
Koga - Karsten Pietersz

II

arturomod - Kakel
Kars - Koga
Matilol - Robert
Poranny_Blask - Piterr
Yabol - Karsten Pietersz

III

Matilol - Kars
arturomod - Koga
Yabol - Poranny_Blask
Piterr - Kakel
Robert - Karsten Pietersz

IV

Matilol - arturomod
Kars - Yabol
Piterr - Koga
Robert - Poranny_Blask
Kakel - Karsten Pietersz

Wyniki

+ pokaż spoiler

1. Matilol 4-0
2. arturomod 3-1
3. Kars 3-1
4. Yabol 2-2
5. Robert 2-2
6. Kakel 2-2
7. Piterr 2-2
8. Poranny_Blask 1-3
9. Koga 1-3
10. Karsten Pietersz 0-4

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer

8

Odp: Ranking ELO 2016/2017

W sobotę 07.01 zrobiliśmy sobie noc planszówek, którą poprzedziliśmy drobnym turniejem o Snorlax-GX Boxa. Kołowy, BO3 50 minut, dopuszczalne remisy.

Runda I
Piterr-Kacper
Sebek5000-Łukasz

Runda II
Piterr-Łukasz
Sebek5000-Kacper

Runda III
Łukasz-Kacper
Sebek5000-Piterr(remis)

Legenda:
Kacper to Kacper[Wrocław]
Łukasz to gepir

9

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Wczoraj (25.01.2017) w warszawskiej Strefie MTG zagraliśmy League Challenge w bo3 Standard. Rocket's_Zapdos to powracający weteran, nie ma go w ELO.

I

Robert - Poranny_Blask (tie)
Yabol - arturomod
Augustyn - Wiewior
Rocket's_Zapdos - Kars

II

Robert - Rocket's_Zapdos
arturomod - Poranny_Blask
Yabol - Augustyn
Wiewior - Kars

III

Robert - Yabol
arturomod - Wiewior
Augustyn - Rocket's_Zapdos
Poranny_Blask - Kars

Wyniki:

1. Robert 2-0-1
2. Yabol 2-1-0
3. arturomod 2-1-0
4. Augustyn 2-1-0
5. Poranny_Blask 1-1-1
6. Rocket's_Zapdos 1-2-0
7. Wiewor 1-2-0
8. Kars 0-0-3

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer

10

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Raport z 01.02.2017

Raport z 08.02.2017

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer

11

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Raport z ostatniego turnieju:
http://ptcg.eu/forum/post/14702/#p14702

Dla spójności nicków legenda:
Piterr-Piterr
Bulbinek-Bulbinek
Sebek5000-sebek5000
Kacper-Kacper[Wrocław]
Łukasz-gepir

12

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Kolejny raport z Wrocławia:
http://ptcg.eu/forum/post/14929/#p14929

Dla spójności nicków:
1. Piterr-Piterr
2. Inumaru-Inumaru
3. gepir-gepir
4. Bulbinek-Bulbinek
5. Kacper-Kacper[Wrocław]
6. Bartosz-Renton Holmes

13

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Ostatni raport z Warszawy:
http://ptcg.eu/forum/post/14932/#p14932

14

Odp: Ranking ELO 2016/2017

To ja może, skoro od jakiegoś czasu jestem odpowiedzialny za ELO, doprecyzuję parę rzeczy związanych z rankingiem.

- Jak już pewnie zauważyliście, nie trzeba wrzucać raportów do tego tematu, żeby turnieje się pojawiły w ELO. Wystarczy je wrzucać do tematów z raportami, tych co zawsze.
- Do ELO nie liczą się turnieje, na których zagrało mniej niż 4 graczy.
- Od tego sezonu do rankingu NIE LICZĄ się turnieje typu "invitational", na które dostają zaproszenia tylko konkretne osoby. Po OTP'17 odbył się póki co jeden taki turniej - u Matiego w Rybniku - i przez chwilę był w ELO, ale po przemyśleniu sprawy usunąłem go. Nie należy mylić "invitationali" z regularnymi turniejami w stałym gronie osób z danego miasta.
- Domyślnie turnieje w różnych nietypowych formatach (typu half-decki, metronom, unlimited, draft itp.) LICZĄ się do rankingu, czyli wrzucam wszystko, jak leci. Jeśli ktoś w przyszłości nie będzie chciał tego typu turnieju w ELO, proszę o napomknięcie o tym w poście z raportem.
- Przypominam o konieczności stosowania w raportach nicków z ELO (dopuszczalne pewne uproszczenia przy oczywistościach, np. "Adrian" na turnieju krakowskim to adrian.paletko, a "Blask" w Warszawie to Poranny_Blask). Jeśli pojawi się jakaś nowa osoba, to proszę o napisanie o tym w raporcie.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer, gepir, arturomod

15

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Jak rozumiem jak podzwonię po ludziach i zbiorę ich do Katowic na turniej, ale nie zamieszczę ogłoszenia na forum, to turniej się nie liczy bo zaproszenie dostały tylko konkretne osoby.

Nie do końca rozumiem tego punktu regulaminu, ale to Ty tu rządzisz więc nie moja rzecz smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

16

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Adrian myślę, że to chodzi o to, że jeżeli nie zamieściłes tej informacji o turnieju na forum publicznym, to nie każdy ma taka sama szansę przybyć na turniej, który w tym momencie nie jest ogólnie dostępny, a zaliczany do ogólnopolskiego rankingu.

Podziękowali za posta: Kars

17

Odp: Ranking ELO 2016/2017

adriank1 napisał/a:

Jak rozumiem jak podzwonię po ludziach i zbiorę ich do Katowic na turniej, ale nie zamieszczę ogłoszenia na forum, to turniej się nie liczy bo zaproszenie dostały tylko konkretne osoby.

Nie do końca rozumiem tego punktu regulaminu, ale to Ty tu rządzisz więc nie moja rzecz smile

Sam nazwałeś turniej u siebie "invitationalem", więc myślę, że najlepiej powinieneś wiedzieć, na czym to polega. Jest różnica między turniejem, na który zaproszenie dostają tylko konkretne osoby (przeważnie z jakimś noclegiem u gospodarza, integracją biforowo-afterową itp.) a turniejem, na który może wpaść każdy gracz. Generalnie Brzezik dość dokładnie wyjaśnił, w czym rzecz.

Dobrze wiesz, jak cenię Twój wkład w ranking i scenę, dlatego jeśli masz sugestię, jak lepiej sformułować tamto zdanie o invitach, to zamieniam się w słuch.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: McLer

18

Odp: Ranking ELO 2016/2017

Kars napisał/a:

- Domyślnie turnieje w różnych nietypowych formatach (typu half-decki, metronom, unlimited, draft itp.) LICZĄ się do rankingu, czyli wrzucam wszystko, jak leci. Jeśli ktoś w przyszłości nie będzie chciał tego typu turnieju w ELO, proszę o napomknięcie o tym w poście z raportem.

Ja w sprawie tego, zobaczyłem sobie dzisiaj z ciekawości ranking i zobaczyłem, że prerelease w którym zrobiłem 5-1 wystrzelił mnie strasznie w rankingu. Co rodzi pytanie: jaki jest cel tego rankingu jeśli takie turnieje stawiamy na równi z turniejami w Standardzie? Myślałem że celem rankingu jest jakieś mierzenie skilla graczy a nie wiem co skillowego było w wyciągnięciu przeze mnie 2 Wishful Batonów i Zygarda z boosterków xD .

Podziękowali za posta: gepir

19

Odp: Ranking ELO 2016/2017

^Słuszny punkt, faktycznie powinienem wyrzucić prerylisy z ELO. Zrobię to, jak będę miał chwilę na kolejną aktualizację.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: gepir, McLer