1

Temat: Nowe sety

pokebeach.com

Oto link do jednego z artykułów, który pojawił sie wczoraj na pokeplaży, jest o tyle zadziwiający, że możemy w nim zobaczyć Shundelura EX! Jest to dość dziwne jak na stage 2 big_smile. Możemy tam także zobaczyć 2 nowe ace speci (?) któeymi są stadiony! Są to Resort Desert, pomagający pokemonom M i F oraz Archipelago Decolora, który chroni pokemony W przed stanami specjalnymi i leczy je o 10 między turami. Sam nie wiem co o tym wszystkim sądzić, jest to dziwne. A wy co o tym sądzicie, piszcie big_smile

I TYLE XD

2

Odp: Nowe sety

Nie widzę żadnych stadionów, a Chandelure słaby

3

Odp: Nowe sety

konsko napisał/a:

Nie widzę żadnych stadionów, a Chandelure słaby

Jeszcze 2 godziny temu było tam z 5 Trainerków w tym 2 stadiony, najwidoczniej usunęli to...

I TYLE XD

4

Odp: Nowe sety

Amphi napisał/a:

pokebeach.com

Shundelura EX! Jest to dość dziwne jak na stage 2


Chandelure-EX - Psychic - HP170
Basic Pokemon

Chandelure-EX - Psychic - HP170
Basic Pokemon

Chandelure-EX - Psychic - HP170
Basic Pokemon

Chandelure-EX - Psychic - HP170
Basic Pokemon!!!!!!!!!!

Coooooo......?

Szukam gier pokemon na gameboya advance.

5 (edytowany przez adriank1 2013-06-30 15:33:05)

Odp: Nowe sety

http://pokebeach.com/tcg/rising-rivals/scans

Proponuję przejrzeć cały, nie taki stary set, jeśli fakt, że Chandelure to basic tak szokuje. Ten pomysł nie jest nowy.

Martwi najbardziej że ten Chandelure to nieco mocniejsza wersja Chandelure NV, a mimo tego nie nadaje się zupełnie do niczego.

6

Odp: Nowe sety

I właśnie dlatego została "zdegradowana" do basica. Komu chciałoby się to wystawiać..? To jest kokejny Ex, który po prostu zapełnia miejsce w secie. A szkoda, pomysł cokolwiek fajny.

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

7

Odp: Nowe sety

Miałem nadzieję, że Chandelure to fejk, ale Excadrill potwierdza "ewoluowanych" EXów.

Ta gra z setu na set robi się coraz bardziej gówniana.

~Prawdziwy Shun

8 (edytowany przez adriank1 2013-07-10 17:06:40)

Odp: Nowe sety

To grajmy bez EXów. Nadal jestem zdania że taki "format" okazjonalnie byłby dużo ciekawszy i eliminowałby większość graczy nie używających móżgu.

Sytuację ratuje trochę fakt że przynajmniej Charmeleon/Swablu mają świetne arty. Moim zdaniem takie mini-historie to dobry pomysł, szczególnie dla kolekcjonerów.

9

Odp: Nowe sety

Na screenach można również zauważyć, że będzie jeszcze co najmniej 1 elektryczny EX ze 180HP (Może Luxray? big_smile Choć bardziej jednak prawdopodobny jakiś pok z BW niestety).

10

Odp: Nowe sety

Shun napisał/a:

Ta gra z setu na set robi się coraz bardziej gówniana.

Zgadzam się. Zrobiliby chociaż by trzeba było je nałożyć na zwykłe... Tylko full artowa Triada się jakoś prezentuje.

11

Odp: Nowe sety

Jak by te EXy trzeba było wystawiać jako stage 2 to nikt by ich nei grał. A żeby bły grywalne w postaci stage2 to by musiały być mocno przegięte. Poza tym, to ostatni set z tego bloku, wiec bez spiny. Zobaczymy jakie cuda przyniesie XY.

12 (edytowany przez Jingo 2013-07-10 18:43:20)

Odp: Nowe sety

No właśnie wtedy mogłyby być przerysowane. Co by nie powiedzieć, to basiców do stworzenia z nich EX'ów nie brakuje i wcale nie trzeba zmieniać koncepcji by robić je z S2...
A to, co mnie irytuje najbardziej, to fakt, że poków jest prawie 650, za to w secie wyjdzie kolejny swablu, koleny excardill itd. podczas gdy niektórych potworków w ogóle nie ma...

13

Odp: Nowe sety

Nie przesadzajcie. Wasze narzekania byłyby uzasadnione, gdyby te Exy były jakieś super uber miażdżące. Podzielam opinię, że robienie basiców z ewolucji to idiotyzm, ale nie dajmy się Japończykom pobawić. W końcu, to ich podwórko i nie mamy specjalnie wiele do powiedzenia. Podpisuję się, za to, pod opinią Adriana. Te mini-historie to cudeńka. big_smile

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

14

Odp: Nowe sety

Jeśli chodzi o historyjki, to ja czekam na Emboara i 2 nagrobki. Pewnie nie doczekam, więc dwójka emerytów jakoś ujdzie.

~Prawdziwy Shun

15

Odp: Nowe sety

Shun napisał/a:

Jeśli chodzi o historyjki, to ja czekam na Emboara i 2 nagrobki. Pewnie nie doczekam, więc dwójka emerytów jakoś ujdzie.

Mówiłeś, szczerze historyjki też mnie jarają i są zaje. Czekam na reszte. A co do EX-ów gorszej rzeczy na spierdolenie formatu zrobić nie mogli...

I TYLE XD

16

Odp: Nowe sety

Skany setu są już na plaży i szczerze mówiąc bardzo chętnie zobaczyłbym ten set również i u nas wink Spora kompilacja całkiem interesujących kart z pozostałych dodatków (w tym EX'ów). Szkoda tylko że supportery leżą i kwiczą.

17

Odp: Nowe sety

Nie wiem jak wy. Ale dla mnie ARTY PIGNITE <-> Emboar są świetne tongue

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

18

Odp: Nowe sety

Jak tylko zobaczyłem parę tych kart-historyjek... Padłem. Po prostu padłem. JA TO CHCE. A co do samych evoluowanych exów-osobiście nie widzę w tym jakiegoś strasznego popsucia karcianki. Według mnie najgorszym co spotkało karciankę od 3 lat to wyjście pierwszych 3/4 setów Bw, a teraz karcianka będzie się tylko polepszać.

Właśnie on.

19

Odp: Nowe sety

Odświeżam temat, bo Chandelure-EX został wczoraj pokazany jako pierwsza karta z ostatniego setu BW - Legendary Treasures. Wszystko wskazuje na to, że będzie to set głównie reprintów (tak jak ostatnie sety poprzednich dwóch generacji - EX: Power Keepers i Call of Legends) z dorzuconym minisetem "Radiant Collection". Osobiście uważam, że to trochę smutne, że wreszcie uwolniliśmy się od Item-locka, żeby po niecałych trzech miesiącach być świadkami powrotu Gothilocka do formatu. Z drugiej strony może to i lepiej, że łatwiejsze do zdobycia będą karty takie jak Garbodor DRX, Garchomp i Hydreigon. Jak się zapatrujecie na BW11?

20

Odp: Nowe sety

Ja się cieszę z paru reprintów, na pewno pójdzie to na plus dla początkujących, bo ceny kart pójdą jeszcze bardziej w dół, prawie wszystkie metagame'owe decki można złożyć praktycznie za grosze. Boosterów kupować pewnie nie będę, ale jako nagrodę na turniejach bardzo chętnie. Co do GothiGora to myślę, że i tak by już nie istniał praktycznie - raz, że ludzie tak zaczęli się go bać, że Worldsy pokazały, jak łatwo się na niego wytechować, a dwa, że Virizion EX uniemożliwi istnienie talii opierającej się głównie na special conditions (nie licząc LaserBanków w Garbodorach).

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

21

Odp: Nowe sety

Owszem, item-lock wraca, ale będzie już osłabiony. Jedyne zastowowanie Gothitelli było w decku z Accelgorem, a teraz Virision EX w dużej części niweluje cały zamysł decku. A wątpie, żeby Gothitelle się sprawdziło poza tą jedną talią (biorąc pod uwagę aktualnie znane nam karty). Co do innych reprintów, to fajnie będzie zdobyć kilka kart, które mnie ominęły za pierwszym razem, ale wolałbym już dostać X/Y, i skończyć z mechaniką EX-ów.

22 (edytowany przez adriank1 2013-09-13 18:17:39)

Odp: Nowe sety

Mistrzostwa Świata pokazały, że Gothilock w dużej mierze został boleśnie skontrowany przez wszystkie trzy duże archetypy, a ten plasmablastoiwy dodatkowo jeszcze bardziej go osłabia. Podejrzewam, że rozkwit tej talii już minął - i miał mniej więcej taką dynamikę, jak Yanmegi Prime w dobie grania 3x Cleffy 1x Tyrogue pomiędzy Nationalsami a Worldsami 2011.

Oczywiście nie znaczy to, że musi być już "po niej" - przecież właśnie DonMega kierowana przez Schena wygrała Katowicki Maraton Pokemon 2012 big_smile Ale kiedy ludzie "już wiedzą", to łatwiej będzie się przeciw niej przygotować.

Co do Chandelure to...

Bedzie donk?
BEDZIE DONK?
BEDZIE DONG?

Cholera, z całym szacunkiem, ale przy tym weaknessie to Sableye ma go na dwa hity. To nie znaczy, że nie może być zaskakujący, z Lejzerbankiem donkuje Squirtla, Sableya, Blitzla i Trubbisha.

Tyle, że mniej więcej to samo robi Plasma.

Dziękuję.

23

Odp: Nowe sety

Będziemy wreszcie mieć Spiritomba w formacie!!! Ma on dość... ciekawe Ability. Do tego Excadrill-EX i jakiś reprint Pikachu, który nikogo nie obchodzi.

24

Odp: Nowe sety

Ten spiritomb wszedł akurat w momencie w którym  zakazuje się ataku w pierwszej turze. Świetny starter, nie ma co.

Ale ability trzeba przyznać może być całkiem miłe, szczególnie, jeśli uda się wyrzucić swojego ACE-SPEC'a przed wyrzuceniem go przez przeciwnika. W końcu teraz każda dead karta ma znaczenie.

25 (edytowany przez adriank1 2014-06-23 17:59:24)

Odp: Nowe sety

Króciutko jak ktoś jeszcze nie czytał

XY4 w Japonii: 13 września

Gengar EX
M Gengar EX
Dialga EX
Aegislash EX

Czyli tak jak wielu się spodziewało - kolejny tematyczny set z hajpem na psycho i stal. Ciekawe czy drugim mega będzie Aggron albo Scizor?