51

Odp: Nowe sety

Key features of Pokémon TCG: XY ? Phantom Forces include:

    Two new Mega Pokémon-EX cards?The expansion features the incredibly powerful Mega Gengar-EX and Mega Manectric-EX.

    Seven new Pokémon-EX cards and four new full-art Pokémon-EX Rare Ultra cards?New Pokémon-EX cards include Gengar-EX, Manectric-EX, Malamar-EX, Florges-EX, Dialga-EX, and Aegislash-EX.

    New ?Full Metal? Dialga-EX?Special card features etched artwork and solid ?metal? color.

    Diancie?s Pokémon TCG debut?The Mythical Pokémon Diancie appears in the Pokémon TCG for the very first time.

    Seven ?Team Flare? Trainer cards and two special ?Team Flare Hyper Gear? Pokémon Tool cards?Seven Trainer cards feature Team Flare members like Lysandre and Xerosic. The two Team Flare Hyper Gear Pokémon Tool cards can be used to hinder opponent?s Pokémon, the first such cards in the Pokémon TCG.


Trochę nowych i trochę starych informacji o następnym secie.

52 (edytowany przez arturomod 2014-09-11 11:49:24)

Odp: Nowe sety

Lysandre's Last Resort
Jeśli to prawda, to mamy prawdziwego gejmczendżera.

Na pokebeachu skany innych kart z setu, niektóre naprawdę warte uwagi.

P.S. RIP Durant, RIP Aggron

53

Odp: Nowe sety

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/54116d0d2c481/kf33gn.png

Co tam było?

To wszystko niestety prawda.

54

Odp: Nowe sety

@Kars zajrzyj na pokebeacha wink

55

Odp: Nowe sety

DP-on wraca pełną gębą:
http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/542c43391d7b8/XY4_EN_43.png
Na szczęście ofensywnie ta karta ma się nijak do Gengar SF (sądze wręcz, że koszt ataku [PCC] spowoduje, że ta karta rzadko kiedy zaatakuje), ale nie podoba mi się, że Fainting Spell znowu będzie w mecie. Zwróćcie uwagę, że Ability działa nie tylko na aktywie, za to nokaut musi być od obrażeń. Więc HTL albo Dusknoir (no i oczywiście Garbodor) kontrują tego oto Shundelura. Przy takim promowaniu psychiki (Gengar EX, Chandelure) naprawdę nie zdziwię się, jeśli po wyjściu XY4 do łask wrócą Yveltale.

56

Odp: Nowe sety

Też nienawidziłem Fainting Spella, ale w dzisiejszej mecie nie sądzę, by coś takiego znalazło zastosowanie. Póki Garbo i żaby w mecie to Stage 2 jest zbyt ciężkie do efektywnego grania.

57

Odp: Nowe sety

Trzeba jedynie będzie uważać na item wyciągający basica z discarda przeciwnika żeby przypadkiem się nie wymienić tym Chandelurem dwa za jeden smile Wyczuwam grubą linię Lysandrów w ofensywnych taliach (do plazmy i virgena będzie pasował po prostu jak ulał, wyjmujesz EX'a, red signal, gg-booster big_smile)

58

Odp: Nowe sety

Przeczucie mnie znowu mnie zawiodło - potwierdzony reprint Enhanced Hammera w Phantom Forces.

I dzień od razu staje się lepszy big_smile Lista kart Tutaj (z potwierdzonego źródła).

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Kicek91

59

Odp: Nowe sety

Czas uaktualnić want.

Oh, btw:
Luty, Primal Clash, 12 EXów, Mega Aggron, Mega Gardevoir (...ale czemu nie Banette?) i coś tam jeszcze.

To wszystko niestety prawda.

60

Odp: Nowe sety

A czy przypadkiem w secie nie miało być "full metal fullart Dialgi EX"?

61

Odp: Nowe sety

Tez mi sie tak wydaje, może bedzie secret rarem razem z shiny Mega?

62

Odp: Nowe sety

Oficjalna lista kart już wyszła. Wydaje mi się, że nawet "secret" rary powinny na niej figurować, ale... może faktycznie w tym przypadku będzie to sekret.

Niemniej jest to bardzo dziwne, jedynym wytłumaczeniem byłoby to gdyby chcieli go włożyć do jakiegoś special tina...

63

Odp: Nowe sety

Set ciekawy, ale nie jest jakiś mocny.

64

Odp: Nowe sety

konsko napisał/a:

Set ciekawy, ale nie jest jakiś mocny.

No wiesz co - wracają takie potwory jak Alomomola czy Galvantula, a Ty mówisz, że niezbyt mocny ?... wink

Trzy Poki będą mieć inny typ, niż ostatnio (Dedenne, Klefki i Heatran - ten ostatni już kiedyś bywał metalowy).

Ciekawe Abi u Pyroara oraz Golbata i Crobata. Wraca VS Seeker (!). Kilka szybkich wznowień (Sycamore, Rolki, Shauna). Chyba najciekawsze z setu są te całkiem nowe (co do mechaniki) Toole z literką "F", które można dokładać do Pokemona EX PRZECIWNIKA (!).

Mnie co innego wkurza - począwszy od XY (XY1 konkretnie) mieli zacząć wydawać sety NARAZ i w Japonii, i na całym pozostałym świecie, a tymczasem nadal te amerykańskie (itp) mają około 2 miesięcy opóźnienia, a przy tym zawartość będącą mieszanką japońskiego odpowiednika (tj. niemal poprzednika) z jakimiś mini-setami też z Japonii. Zupełnie nie rozumiem, DLACZEGO nie mogą wydawać jednocześnie i TEGO SAMEGO - od razu wszędzie, po prostu - ?

McLer,
simply The Best
in every contest

65

Odp: Nowe sety

Tak jak myślałem - srebrna Dialga EX będzie secret rarem.

66

Odp: Nowe sety

Set z jednej strony bardzo mi się podoba, bo chyba daje najwięcej talii od XY a może i jeszcze wcześniej. Metal wygląda naprawdę obiecująco, Gengar EX na pewno namiesza o ile trafi na metę bez Yveltali, mamy nawet Night Marsh jako nowy deck po taniości. M Manectric EX to chyba najlepszy Mega jakiego do tej pory wydrukowali, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę że jest do niego Spirit Link (podstawka jeż jest niczego sobie - 120 za 2?) - widziałbym go w Aromatissach. Chansey ma bardzo śmieszny atak. No i HYPEDREIGON! Dark Patch co turę to może być to, co tchnie jeszcze trochę życia do tej talii i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co z tego wyjdzie. Do tego jeszcze kolejny dobry Pyroar, a Malamar EX to zło.
No i Trainery: Battle Compressor to chyba najlepszy Trainer w secie, aż chce się go grać np. z Flareonami czy z Bronzongami. Team Flare Hyper Geary też wyglądają bardzo ciekawie. VS Seeker cieszy, ale nie będzie chyba dużo grany. Lysandre's Trump Card może będzie gdzieś grany, ale wątpię czy w więcej niż jednej sztuce.

Niestety z drugiej strony chłamowych rarek wydaje się być jeszcze więcej niż zwykle. Trawa znowu ssie. Wodnych, walczących i normalnych Pokemonów mogłoby równie dobrze nie być. To chyba najlepszy set XY, ale chyba nie połaszę się na boxa.

67

Odp: Nowe sety

Nie jestem pewien czy to dobre miejsce na tego typu newsy, ale Primal Kyogre-EX i Primal Groudon-EX wyglądają wprost bajecznie yikes Mam nadzieje, że te wersje będą też dostępne w secie a nie tylko jako promo Jumbo.
Link do artykułu: klik
Dodatkowo karty mają chyba jakieś nowe właściwości, ale co ja tam wiem, nie znam się na tym neutral

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/54628f771e75e/86_primal_groudon_ex.jpg

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/54628f771e75e/55_primal_kyogre_ex.jpg

68

Odp: Nowe sety

Wyglądają grubo. Jak będą jeszcze jakieś spirit linki, a do tego jak garbo nie będzie blokował tych abilitek to już całkiem mi się podobają.

69

Odp: Nowe sety

A ja zaryzykuję stwierdzenie że są słabe. Kyogre ma 150 za 4, pozbywa się dwóch energii i robi bardzo słabego spreada. Atak na poziomie White Kyurema EX i do tego na Mega Pokemonie. Groudon już lepszy, ale nijak się go nie naładuje. Jeśli będzie lepsza akceleracja walki niż Landorus FFI, to może ktoś kiedyś na nim coś zagra.
Z innych wiadomości na Kyogrze dobrze widzę, że jest 55/160? Tak duży set to nigdy nie jest nic dobrego, bo wtedy dobre rary potrafią się trafiać raz na boxa.

70

Odp: Nowe sety

Na tematy związane z karcianką się nie wypowiadam, bo się nie znam, ale...

Z innych wiadomości na Kyogrze dobrze widzę, że jest 55/160? Tak duży set to nigdy nie jest nic dobrego, bo wtedy dobre rary potrafią się trafiać raz na boxa.

Tak - dobrze widzisz. Wygląda na to, że kart będzie 160 + pewnie kilka secretów. W Japonii ten set podzielony jest na dwa (są osobne booster boxy dla Kyogre i Groudona), tak samo było z pierwszym XY, który też był duży, chyba 146 kart w angielskiej wersji. W sumie otworzyłem bardzo dużo boosterów z XY i jedyne co wyciągnąłem to 3 full arty + mega Venusaura. Więc chyba masz rację i sytuacja może być podobna...

71

Odp: Nowe sety

Sądzę, że potencjalne spirit linki nie będą tutaj aż tak ważne. Grunt to szybko podłożyć własnego toola albo mega ewoluować żeby nie zostać head ringerowanym. No i po spirit linku Kyogre jest po prostu przeciętny - na poziomie Kyurema EX, jak mówił Kakel.

Zgadzam się więc co do siły z Kakelem, choć dla odmiany sądzę, że tylko Kyogre będzie miał jakieś praktyczne zastosowanie - mimo wszystko rozdziela jakoś te energie po stole, chociaż atak jest zdecydowanie drogi. Dodatkowo trawiasty weakness to prawie katastrofa. Powoli pasujący z mety VirGen po pojawieniu się kontr w postaci Pyroara, Seismitoada i Head Ringera znowu będzie miał pożywkę, a wtechowany Leafeon zabije naładowane primal exy praktycznie zawsze.

No i Jakopo ma rację - wyglądają naprawdę świetnie smile

72

Odp: Nowe sety

Ta liczba - aż 160 kart w secie - bardzo ułatwiła mi podjęcie decyzji, do kiedy chcę być nadal kolekcjonerem. Kiedyś w końcu musiało to nadejść.

McLer,
simply The Best
in every contest

73

Odp: Nowe sety

EMERALD BREEEEEEJK

14 marca 2015, Mega Rayquaza.

To wszystko niestety prawda.

74

Odp: Nowe sety

Emerald Break, huh? Strzelam że będzie Mega Rayquaza EX i Zinnia supporter(I na 100% to będzie full art). Prawdopodobnie jeszcze deoxys i skupienie na smokach, ale to już mniej prawdopodobnie

75

Odp: Nowe sety

New product information for XY6 Emerald Break has been revealed! As stated earlier today, the set will contain 78 cards (excluding secret rares) and is to be released on March 14th in Japan. The set will feature Dragon-type Rayquaza-EX and M Rayquaza-EX cards.

icon_arrow http://pokebeach.com/2014/12/xy6-emeral … o-revealed