76

Odp: Raporty z Krakowa

Za granicą mają większy turniej, ale u nas też dzisiaj zagraliśmy big_smile

Było nas 6, zdecydowaliśmy się na każdy z każdym bo3.

Wygrani pogrubieni.

Adrian vs. Rexio 2:0
Wexegon vs. Zgredek 2:1
Drobny vs. Yoyo 0:2

Adrian
vs. Wexegon 2:1
Rexio vs. Drobny 2:0
Yoyo vs. Zgredek 2:1

Yoyo vs. Adrian 2:0
Drobny vs. Zgredek 0:2
Wexegon vs. Rexio 0:2

Adrian vs. Drobny 2:0
Wexegon vs. Yoyo 1:2
Rexio vs. Zgredek 2:1

Adrian vs. Zgredek 2:0
Rexio vs. Yoyo 1:2
Wexegon vs. Drobny 2:0

Standingi:

1. Yoyo 5/0 (Kyurem/Deoxys)
2. Adrian P. 4/1 (Kyurem/Deoxys/Thundurus)
3. Rexio 3/2 (Ninetales/Amoonguss)
4. Wexegon 2/3 (Darkrai/Yveltal)
5. Zgredek 1/4 (Rayquaza/Emboar)
6. Drobny 0/5 (Empoleon/Flareon)

Zagrałem Plasmą w najbardziej standardowej rozpisce i przyznam, że teraz tego żałuję. Deck momentami się zacinał, momentami chodził jak marzenie, ale grało mi się nim dosyć nudno. Następnym razem postawię jednak na Lugię Ex.

Natomiast nagrody iście żałosne, Yoyo wziął za swoje pierwsze miejsce zwykłego Yveltala, a ja za drugie reverse rolki, bo reszta rarów była lipna big_smile Rexio już całkiem darował i za swoje 3 miejsce wybrał kod do PTCGO.

Tak czy siak turniej spoko, oby nasi mieli lepsze nagrody w Arnhem.

77 (edytowany przez wexegon01 2014-02-22 22:17:08)

Odp: Raporty z Krakowa

Dzisiaj było nas 9.
Zagraliśmy swisa 4 Best of 3

Wygrani pogrubieni

Runda 1.

Adrian vs Zgredek 2:0
Panda vs Andrzej Koziński 2:0
Wexegon vs BYE 2:0
Drobne vs Kicek 2:0
YOYO vs Jingo 2:1

Runda 2.

Adrian vs YOYO 1:1
Andrzej Koziński vs BYE 2:0
Wexegon vs Zgredek 2:0
Kicek vs Jingo 0:2
Panda vs Drobne 2:0

Runda 3.

Adrian vs Andrzej Koziński 2:0
Wexegon vs Panda 1:1
Kicek vs YOYO 1:1
Zgredek vs BYE 2:0
Jingo vs Drobne 2:0

Runda 4.

Adrian vs Panda 2:1
Andrzej Koziński vs Drobne 0:2
Wexegon vs Jingo 2:0
Kicek vs BYE 2:0
Zgredek vs YOYO 2:0

Standingi                     Win/Lose/Draw

1. Wexegon (Empoleon/Flareon) 3/0/1
2. Adrian (SpeedLugia) 3/0/1
3. Panda (Plasma) 2/1/1
4. Zgredek (Rayboar) 2/2/0
5. Jingo (Rayboar) 2/2/0
6. Drobne (Darkrai EX/Yveltal) 2/2/0
7. YOYO (Kyurem Rush) 1/1/2
8. Kicek (Darkrai/Absol) 1/2/1
9. Andrzej Koziński (Wróżki) 1/3/0

Jedynie dobrego co było to: muscule band, Aromatise revers, shadow circle revers. Jako pierwszy wziąłem muscule band'a.

Aye SIR!!!

78

Odp: Raporty z Krakowa

Dzięki wszystkim za przybycie!
Mam nadzieję, że następnym razem będzie nas nawet więcej. Szkoda, że nagrody nie były lepsze skoro przyszło nam grać bez Qzina big_smile

wexegon01 napisał/a:

Zagraliśmy swisa 4 Best of 5

Chyba bo3

wexegon01 napisał/a:

7. YOYO (Kyurem Rash) 1/1/2

Przysiągłbym, że pisało się "rush" O.o

79

Odp: Raporty z Krakowa

już poprawiam ;D dzięki panda

Aye SIR!!!

80

Odp: Raporty z Krakowa

Rash bo wysypka. Wysypka Kyuremów, mi to pasuje do Yoya ;D.

Co do turnieju - graty Wexu oczywiście smile Żałuję że jednak choroba mnie trzyma w łóżku od 2 dni sad. Nagrody fakt kupa =S

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

81

Odp: Raporty z Krakowa

Nie ma to jak nie mieć żadnego lose'a i być drugi ;x Brakło rundy, chętnie zagrałbym z Wexem big_smile Ale cóż, tiebreakorom nie podskoczę, gratki Wexu. smile

Lipne nagrody powoli stają się krakowską tradycją. ^^

PS. Strzelam focha za sklasyfikowanie mojego decku jako zwyczajne Lugia/Deoxys/Thundurus, to jest SpeedLugia :s

82

Odp: Raporty z Krakowa

Bardzo przepraszam że obraziłem twój deck, zapomniałem że grasz tam rolki już poprawiam wink

Aye SIR!!!

83

Odp: Raporty z Krakowa

Rolki OP, dzisiaj prawie żadne nie wychodziły, ale i tak zostawiam w decku \o/

84

Odp: Raporty z Krakowa

Ktoś mi wytłumaczy jak można mając statystykę 2/2/0 przegrać w tabeli z gościem, który ma ten sam bilans, ale jedno zwycięstwo zawdzięcza grze z bye'em?! Masakra jakaś...

A tak btw. Pierwsza gra z Yoyem moja, powinna zakończyć się remisem, tylko ktoś nie przypilnował terminacji i jak już zakończyliśmy grę, to tak zostawiliśmy. Ostatnią grę z Wexem dropowałem. Tyle ode mnie. smile

85

Odp: Raporty z Krakowa

To akurat nie jest jakaś specjalnie trudna filozofia ani wiedza tajemna.

Jingo grał z YoYo (5), Kicek (4), Drobne (6), Wexegon (9), więc jego przeciwnicy zdobyli średnio (5 + 4 + 6 + 9) / 4 = 6 punktów

Zgredek grał z Adrian (9), Wexegon (9) i YoYo (5), więc jego przeciwnicy zdobyli średnio (9 + 9 + 5)/3 = 7,66 punktu.

Zgredek grał więc z silniejszymi przeciwnikami więc jest wyżej. BYE nie jest brany pod uwagę przy obliczaniu średniej ponieważ nie można obwiniać zawodnika za to, że dostał pauzę np. w pierwszej albo drugiej rundzie.

Czy coś jest niejasne? Dla mnie system jest dość prosty i odbiega od "masakry", ale jeśli są jakieś wątpliwości to mogę wytłumaczyć jeszcze raz.

86

Odp: Raporty z Krakowa

Jingo się po prostu spina bo nie wygrał banda smile

87

Odp: Raporty z Krakowa

Chyba komuś ten band się za mocno zacisnął na głowie. Rozumiem i dzięki za wyjaśnienie Adrianie. Pozostaje mi się z tym pogodzić, jednak nie sądziłem, że w tym systemie może się okazać, że bye będzie cenniejszy niż zwycięstwo nad realnym przeciwnikiem, to tylko tyle.

88

Odp: Raporty z Krakowa

Jest dokładnie tak jak opisał to adriank1. Oficjalny program do parowania nie krzywdzi za bye'a, wręcz przeciwnie. Jeśli osoba z bye'em grała z silniejszymi przeciwnikami, to będzie ona nad osobą bez bye'a pomimo tego samego bilansu punktowego.

W oswiss'ie można tę opcję przestawiać. Plik -> opcje -> przeliczanie punktów -> Pause ma tyle samo punktów co przeciwnik. Gdy ta opcja jest włączona, to program zachowuje się tak samo jak program oficjalny dla ptcg. Gdy jest zaś ona wyłączona, to pause jest traktowany jako gracz, który ciągle przegrywa (czyt. jest to najsłabszy gracz na turnieju, czyli też najsłabiej punktuje).

89

Odp: Raporty z Krakowa

Dlatego mówię, że się zgadzam, ale w momencie, gdy mam świadomość, że wygrałem dwie gry, a mój przeciwnik jedną i jest wyżej bo przegrał z lepszymi... No kiepskie wytłumaczenie to jest. Zwłaszcza, kiedy się przyjrzysz, że na dobrą sprawę wygrał tylko jedną grę. Wiem, że filozofuję już, ale zdaje się, że bye'a dostają najgorsi zawodnicy, więc tu zastanawia mnie mechanizm programu parujący chłopaka z jednej strony z bye'm, a z drugiej z lepszymi zawodnikami w turnieju... hmm

90

Odp: Raporty z Krakowa

On dostał wolny los w pierwszej rundzie. Powiedz mi skąd program miał wtedy wiedzieć, że jest on dobry i dać baya komuś gorszemu? Bay w pierwszej rundzie jest czysto losowy.

91

Odp: Raporty z Krakowa

Trudno mi to jakoś skomentować - ale widzę, że patrzysz tylko od swojej strony.

Postaw się w sytuacji osoby która w czterorundowym turnieju zagrała jedną grę mniej i jeszcze za karę została wykopana na koniec tabeli w danej grupie punktowej. Gdyby zdarzyło mi się coś takiego - to dopiero byłoby mi trudno zrozumieć.

Jest pewne rozwiązanie - na następnym turnieju z nieparzystą liczbą graczy możesz zasugerować chłopakom kto z najmniejszą liczbą punktów w danej rundzie (tzn. pierwszej, drugiej, trzeciej) jest NAJSŁABSZY i powinien BYE'ować - na pewno się ucieszą smile

92

Odp: Raporty z Krakowa

adriank1 napisał/a:

Postaw się w sytuacji osoby która w czterorundowym turnieju zagrała jedną grę mniej i jeszcze za karę została wykopana na koniec tabeli w danej grupie punktowej.

No i na końcu tabeli powinno być jej miejsce! Gość wziął w łeb dwa razy, a wygrał z osobą, która turniej skończyła na siódmym z dziewięciu możliwych miejsc. A więc mniejsze znaczenie, niż miejsca pokonanych przez Ciebie rywali ma to, z kim przegrywasz. No rzeczywiście, kupa logiki w tym systemie...

adriank1 napisał/a:

Jest pewne rozwiązanie - na następnym turnieju z nieparzystą liczbą graczy możesz zasugerować chłopakom kto z najmniejszą liczbą punktów w danej rundzie (tzn. pierwszej, drugiej, trzeciej) jest NAJSŁABSZY i powinien BYE'ować - na pewno się ucieszą smile

Miałbyś więc murowanego bye'a na następnym turnieju, gdyby nie to, że jest on lepiej liczony niż pokonanie realnego rywala. Tym samym wolałbym go przyznać sobie i średnio by mnie ruszało, że jestem najsłabszy. wink

Nie neguję całego systemu, ale jednak w pewnym stopniu przy mniejszej ilości rund okazuje się wadliwy. I nie chodzi mi tu o płacz, czy zazdrość, bo zapewne mógł sobie zabrać koda przede mną (był przecież tak fantastyczny draft...), tylko to rozwiązanie zupełnie nie pokazuje skilla osoby grającej. Mam nadzieję, że jestem rozumiany. smile

93

Odp: Raporty z Krakowa

Jingo napisał/a:

No i na końcu tabeli powinno być jej miejsce! Gość wziął w łeb dwa razy, a wygrał z osobą, która turniej skończyła na siódmym z dziewięciu możliwych miejsc. A więc mniejsze znaczenie, niż miejsca pokonanych przez Ciebie rywali ma to, z kim przegrywasz.

To nie jest prawda. Przy liczeniu tiebreakerów wszystko jedno, czy przeciwnicy wygrali, czy przegrali. Dwie przegrane z gier z zawodnikami z miejsc 1,2,7 dają ci lepszą pozycję niż dwie przegrane z zawodnikami z miejsc 1,6,7,8, bo teoretycznie z gorszymi zawodnikami łatwiej wygrać. System stara ci się jakoś wynagrodzić, że trafiałeś na dobrych przeciwników, inaczej opłacałoby się podkładać w pierwszych rundach i iść "dołem tabeli", licząc na łatwe zwycięstwa.

94

Odp: Raporty z Krakowa

Kakel napisał/a:

Przy liczeniu tiebreakerów wszystko jedno, czy przeciwnicy wygrali, czy przegrali.

I może to jest clou całej sprawy, bo przy takiej ilości rund, system potrafi przypadkiem sparować Cię z najlepszymi (jak się później okazuje) w turnieju, potem dać bye i umieścić Cię wysoko na koniec, bo wygrałeś ze Stanisławem Kozłem, a przegrałeś z Markiem Butzem i kimś tam jeszcze z górnej półki.
Ale odpuszczam już, bo nawet przekonanie kogokolwiek nic tu nie da, a i nie chcę być znienawidzony przez tych, którzy się ze mną nie zgadzają.

95

Odp: Raporty z Krakowa

Jingo rzecz w tym, że ten system nie jest tylko wymyślony do naszego grania. Takie Tie-Breakery (małe punkty) są używane w większości dyscyplin, w których turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim smile.

Jest używany dlatego, że nie wymyślono lepszego i bardziej sprawiedliwego.

Karanie kogoś, bo dostał "Bye'a" jest stanowczo gorsze niż "nagradzanie" go.

Oba rozwiązania Bye - dający 0 do tie breakerów lub Bye - dający maksimum do tie breakerów, są niesprawiedliwe. Natomiast Bye jako neutralny Tie-breaker w pokemonie jest chyba jedną z najlogiczniejszych rzeczy jakie są używane.

Lesiu ma rację - program nie ma jakiegoś wewnętrznego rankingu elo, nie daje bye'a najgorszemu graczowi. Dostał go w pierwszej rundzie to dostał. Czysta loteria. Ja zawsze wolę zagrać rundę więcej niż mieć Bye'a, mimo że mam ładne punkty do końcowej klasyfikacji, więc dla mnie zawsze bye to kara.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

96

Odp: Raporty z Krakowa

Nie słuchacie mnie za bardzo. Lesiu nie ma racji z tego względu, że Zgredek nie dostał bye'a w pierwszej turze, dlatego pominąłem jego post. Swoją drogą też bez sensu rzuciłem z parowaniami, bo mogło wyjść, jak wyszło, ale to już zostawiłem. Mnie chodzi o to (i dlatego próbowałem to wytłumaczyć na przykładzie wymyślonych przeciwników), że ten sposób liczenia tie-breakerów jest wadliwy. Nazywaj go najsprawiedliwszym, ale wyszło na to, że Zgredek byłby przede mną nawet wtedy, gdyby wygrał jeden mecz z kimś, kto zagrał Quad Patratem tylko dlatego, że dostał BYE'a i przegrał z dwoma najlepszymi graczami turnieju. O to mi chodzi. To jest wadliwość systemu, o którym rozmawiamy, bo przy tej ilości tur miejsce i punkty nie oddają skilla gracza. Więc nie mów mi co jest najlogiczniejsze, a neutralność BYE'a w tym przypadku ma się tak, jak uznanie za neutralne "wstrzymanie się od głosu" Kuronia w 89. wink

97

Odp: Raporty z Krakowa

Jingo, po prostu tak się dzieje, gdy masz mało rund, przy 4 rundach jest naprawdę WIELE takich samych wyników...
A Qzin, to o baju w 1. rundzie było do mnie? big_smile

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

98

Odp: Raporty z Krakowa

Tak jak już powiedzieliśmy na SB: Od wielu lat ten system jest używany (zwłaszcza w szachach) i nie wymyślisz nic bardziej sprawiedliwego.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

99

Odp: Raporty z Krakowa

Raport z dzisiejszego turnieju.

wygrani pogrubieni

Runda 1.

Adrian vs YOYO 2:1
Flonvite (Andrzej Koziński) vs Wexegon 0:2
Brat Pandy vs Qzin 0:2
Rexio vs Drobne 2:0
Panda vs BYE (BYE STALOWAŁ dostał game lose....) 2:0

Runda 2.

Adrian vs Panda 2:1
Flonvite vs Drobne 0:2
Wexegon vs Qzin 0:2
Rexio vs Brat Pandy 2:0
YOYO vs BYE (NIE STAWIŁ SIĘ) 2:0

Runda 3.

Wexegon vs Panda 2:0
Brat Pandy vs YOYO 2:0
Rexio vs Adrian 2:0
Qzin vs Drobne 2:0
Flonvite vs BYE (donk na quad caterpie) 2:0

Runda 4.

Wexegon vs Adrian 0:2
Flonvite vs YOYO 1:2
Panda vs Brat Pandy 0:2
Rexio vs Qzin 1:2
Drobne vs BYE (no cóż drop >.<)


STANDINGI.

1. Qzin 4/0 (pieseły)
2. Rexio 3/1 (Ninetailsy)
3. Adrian 3/1 (Plasma)
4. Drobne 2/2 (Darkrai/Yveltal)
5. Brat Pandy 2/2 (KeldeoBlast))
6. Wexegon 2/2 (Greninja/Kyurem)
7. YOYO 2/2 (Plasm)
8. Panda 1/3 (Wróżki)
9. Flonvite 1/3 (Wróżki)

W nagrodach były Skarmory ex FA 2 muscle bandy i 2 lettery, 1 Xerneas reverse.

Aye SIR!!!

100

Odp: Raporty z Krakowa

Turniej zaczął się 30 minut później niż zwykle, bo Operation Manager nie chciał się włączyć, cośtam skrzeczał o Javę czy cuś i w końcu włączyłem oswissa na telefonie komórkowym - lepiej mieć i nie potrzebować niż nie mieć i potrzebować.

W koniec końców było nas 13 icon_exclaim osób, zrzuciliśmy się po 15 zeta i zagraliśmy o Elite Trainer Boxa z XY + 4 paczki z PLB. 12 boosterków, protektorki, kostki, znaczniki, po prostu pełen wypas smile.


Standingi i wyniki rund bym chętnie wrzucił jak ktoś by mi odpowiedział czemu mój program pokazuje pairingi i standingi z grudniowego turnieju zamiast dzisiejszego.

Z pamięci na szybko:

1. Piterr (Lugia EX)
2. Panda (Wróżkowy miszmasz)
3. Zgredek
4. Dropne (Yveltal ex)

dalej niestety nie pamiętam. Spróbuję coś pokombinować z tym programem i dobrać się mu do pamięci, ale może się nie udać.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.