1 (edytowany przez Babidi 2013-12-03 20:27:48)

Temat: Większe Grudniowe Warszawskie.

Data: 14.12.2013
Godzina: Start około godziny 11.00, czekamy na info z innych miast
Lokalizacja: Mieszkanie Artura, 4 przystanki tramwajem od Centralnego linie 7,9,25(kierunek Banacha) wysiadka na przystanku Plac Narutowicza a tam już ktoś będzie czekał.
Format: NxD-on
Limit osób: Tyle ile lokal pomieści, dokładniejsze liczby wkrótce, ale coś koło 20.
Nagrody: Draft z boosterów PLB
Wpisowe: 1 lub 1,5 boostera(czekamy na opinie) od gracza do draftu, boosterki po 12.50~
Sędzia główny: Kakel(brawo ON)
Ważniejsi sędziowie: Babidi(brawo JA)
Forma turnieju(czekamy na opinie):
W grę wchodzą 2 rozwiązania:
- zaproponowane przez Kakela:
swiss 5 w porywach do 6, bo3 60 min na rundę, bez topów
- zaproponowane przez Artura:
swiss 7~, bo1 30 min na rundę + top4 bo3

Jak widać czekamy na kilka opinii od ludzi, KTÓRZY SIĘ POJAWIĄ.
Jeszcze raz przytoczę, że chodzi o:
-czas dojazdu gości na miejsce
-wpisowe
-formę turnieju.

Niech zwycięży demokracja albo rozsądek jak kto woli tongue

Wszelkie pytania pisać tutaj tongue

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

2 (edytowany przez Kubakonst 2013-11-24 18:27:40)

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

W piątek mam spotkanie, to zarzucę temat, a jak coś to w sobotę cały Białystok się zadeklaruje. wink

Co do formatu, no to niech gospodarze zdecydują.

3

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Ten turniej powinien zostać nazwany "Większy Warszawski Anty-Metronome" big_smile

Jestem bardzo na tak, już rezerwuję sobie czas. Fajnie by było, jakby Białystok zrewanżował się nam 2 tygodnie po tym jak my przyjedziemy do nich wink I odnośnie formy turnieju - byłbym tutaj za topami, ale to w większości chyba zależy od woli przyjezdnych. I od Paradoxu oczywiście.

4

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Ja właśnie w ten weekend miałem zagrać pierwszy raz po przerwie, bardzo za big_smile. Co do formatu turnieju, jestem za opcją b, więcej gry big_smile.

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

5

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Topy spoko, jestem za opcją b). Może rodzice mnie nawet puszczą... big_smile

I TYLE XD

6

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

ZANIM ogłosimy taki Turniej (btw: sam pomysł bardzo fajny) to jednak sprawdźmy, czy wtedy (sobota 14.12) w Paradoxie akurat nie będzie jakiejś innej imprezy, na którą ktoś inny już może mieć rezerwację itp.
Mogę za 2-3 dni do nich zadzwonić i się o to dowiedzieć, ale może być i tak, że jeśli będą mieć wolne to z kolei od nas będą chcieli CZEGOŚ za taką rezerwację, skoro na więcej niż zazwyczaj osób i na dość (a jednak) długi czas...

McLer,
simply The Best
in every contest

7

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Wygląda na to, że i tak musiałbym zostać do pociągu do godziny 17:30, więc opcja topów nie jest niczym złym. Jedyne co to czy ludzie nie będą specjalnie znudzeni małą liczbą gier w wariancie b) jeśli do topów nie wejdą.

Zdam się na was smile

8

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

adriank1 napisał/a:

Jedyne co to czy ludzie nie będą specjalnie znudzeni małą liczbą gier w wariancie b) jeśli do topów nie wejdą.

Zawsze można zrobić gry o niższe miejsca w czasie topów wink

9

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

ja się pisze.
(znowu zajme ostatnie miejsce sad )

10

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Zadam jeszcze ważne pytanie. O jakie nagrody będziemy grać i kto ma zamiar podjąć się organizacji tych właśnie boosterków na nagrody? to ważne sprawy o jakie ludzie będą pytać tongue A poza tym 1 boosterek? troche mało, może 2 od osoby. Troche marnie jechać na większy turniej o małe nagrody i tak sie bić, a tam jakaś palkia czy cuś, co organizator na to?

I TYLE XD

11

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Wpisowe określił już Babidi; ja i Kakel mamy jeszcze boosterki z Plasma Blast, powinno jeszcze wystarczyć do 14 grudnia. Zawsze można wziąć z ISY boxa z Legendary Treasures jeśli zabraknie boosterów z PLB. Co do wpisowego na dwie paczki to jestem również na tak. Można by wtedy zrobić splita 50/50 PLB/LTE smile

12

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Ja podałem tylko propozycje. Kwestię ile boosterków na wpisowe niech rozstrzygną przyjezdni, którzy będą mieli odrobinę większy wydatek niż tylko wpisowe.
Poczekajmy na reakcję Białegostoku i będziemy myśleć.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

13

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Babidi napisał/a:

Ja podałem tylko propozycje. Kwestię ile boosterków na wpisowe niech rozstrzygną przyjezdni, którzy będą mieli odrobinę większy wydatek niż tylko wpisowe.
Poczekajmy na reakcję Białegostoku i będziemy myśleć.

No tak wiadomo, ale żeby przynajmniej dać znak "dyskutujcie" a nie tak tak i tak i która opcja wam odpowiada. Poczekajmy, zarezerwujmy, dajmy się wypowiedzieć big_smile

I TYLE XD

14

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Jeśli tego dnia będę mógł, a zapowiada się, że będę mógł, to wpadnę. Formułę turnieju moim zdaniem należałoby wybrać, jak będziemy mieli mniej więcej oszacowanie ile osób będzie - bez sensu robić Top 8 na turnieju 14-osobowym.

15

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Czekam, aż będziecie mieli już ugadany lokal, gdyż na razie pytając u siebie 4 osoby wszystkie chcą jechać. wink

16

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

INFO sprzed 5 minut - zadzwoniłem do Paradoxu i od jednego z tych pracowników, którzy byli tam m.in. podczas OTP dowiedziałem się, że na sobotę 14 grudnia już JEST dokonana rezerwacja "niemal całej sali i to na dość długo" (jakiś większy turniej / event / coś w tym stylu), a zatem wychodzi na to, że TEN termin i właśnie TAM to niestety ODPADA...

McLer,
simply The Best
in every contest

17

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

http://www.mediateka.waw.pl/ można tutaj spróbować, turnieje 40k tam robią więc kilku karciankowców może by zmiescili

18

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Raczej nie, to dla mnie jest na końcu świata, a co dopiero dla przyjezdnych, nie mówiąc już że to by było troche czasu z dworca jazdy

I TYLE XD

19

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Amphi napisał/a:

Raczej nie, to dla mnie jest na końcu świata, a co dopiero dla przyjezdnych, nie mówiąc już że to by było troche czasu z dworca jazdy

dokładnie.

Trzeba się raczej zastanowić nad jakimś innym terminem.
Może 21.12? Tylko, że to chwilę przed świętami i pewnie frekwencja mogłaby ucierpieć.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

20

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Babidi napisał/a:

Trzeba się raczej zastanowić nad jakimś innym terminem.
Może 21.12? Tylko, że to chwilę przed świętami i pewnie frekwencja mogłaby ucierpieć.

Chyba na prawde trzeba znaleźć inną miejscówke, albo robić turniej po świętach, bo 7.12 jest bez sensu, bo za szybko, a 21.12 to frekwencja  na prawde może być słaba. Ale to już twoja decyzja, ja i tak sie stawie niezależnie od terminu

I TYLE XD

21

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Ale czemu moja? yikes Ja rzuciłem tylko pomysł a z organizacją miałem nadzieję, że mi pomożecie.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

22 (edytowany przez McLer 2013-11-26 19:22:59)

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Mediateka nie jest na żadnym końcu świata - jest niewiele dalej od Centrum niż Morion, i tam też można podjechać metrem (stacja "Wawrzyszew") plus troszkę podejść. Z tego, że większość tutejszych graczy jest z południa Warszawy (plus Piaseczno City big_smile) zupełnie nie wynika, że miejsca bardziej na północ są "złe" - np. Miszcz Konsko na pewno by tam wolał niż np. w GM (pomijając tu fakt, że akurat od dość dawna i tak się nie pojawia).
Natomiast ta Mediateka wcale nie jest taka bardzo chętna do przyjmowania kogoś, kogo nie zna lub się z nim DUŻO wcześniej nie umówiono - wiem coś o tym, bo próbowałem się właśnie tam umówić przed OTP 2011 i zupełnie nie udawało mi się z nimi porozumieć, nic a nic.

Część z Was chodzi do różnych SZKÓŁ, a także UCZELNI - ale wątpię, żeby ktokolwiek i kiedykolwiek chociażby spróbował właśnie TAM popytać, a wcale nie jest wykluczone, że by się udało coś osiągnąć. Ale wpierw trzeba w ogóle SPRÓBOWAĆ... Wbrew pozorom nie każdy nauczyciel / dyrektor (itp itd) od razu by Was "spławił". Są jeszcze fajni ludzie.

Zauważcie, że w Białymstoku mamy zagrać w Domu Studenta należącym do tamtejszej Politechniki. W Warszawie też są takie miejsca, każda uczelnia chyba ma swoje...
Gdyby Kuba miał takie samo podejście, jakie dominuje tu u nas, to po prostu ani on, ani nikt inny stamtąd by się nie spytał na tej uczelni - i żadnego turnieju 30.11 by tam nie było.

McLer,
simply The Best
in every contest

23

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Ja byłbym za przełożeniem tego na po świętach. Nie wyrobiłbym się na cokolwiek przed sad .

24

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

Hmmm, powiem tak. Jak ktoś jest w stanie załatwić kilka stolików do gry i trochę krzeseł, to mogę nas przyjąć u mnie w mieszkaniu bo i tak chwilowo stoi puste. Nie jest daleko, 10 min tramwajem z centrum, ale stolików to aż tyle tam nie mam i to jest problem hmm

25

Odp: Większe Grudniowe Warszawskie.

arturomod napisał/a:

Hmmm, powiem tak. Jak ktoś jest w stanie załatwić kilka stolików do gry i trochę krzeseł, to mogę nas przyjąć u mnie w mieszkaniu bo i tak chwilowo stoi puste. Nie jest daleko, 10 min tramwajem z centrum, ale stolików to aż tyle tam nie mam i to jest problem hmm

Zaczęliśmy już wstępne ustalenia z Arturem. Jak wszystko wypali to będziemy mieć super miejscówkę.
Keep calm and GLORIFY OSHAWOTT.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::