1

Temat: Arnhem 2014 (14-15 luty)

http://www.pokemon-organizedplay.nl/htm … genda.html

Tutaj możecie znaleźć datę już oficjalnie oraz lokalizację turnieju.


http://www.booking.com/hotel/nl/hotel-a … bfe04503X1


Tutaj znalazłem najtańszy pokój na czas piątek - poniedziałek w tzw. Smart Deal 617 zł za 2 osobowy pokój (ale nie wiem czy nie cena od osoby - tańszych nie było innych)


na stronie ryanair.com możecie wyszukać lotów z Krakowa do Eindhoven za jedyne 200 zł w obie strony (coś koło tego było). Może z innych miast Ryanair lata do innych miast w Holandii, tego nie wiem.

Całkowity koszt podróży - koło 1000 zł.

Oznacza to, że prawdopodobnie będę jechał i próbował noclegować się u rodziny w Amsterdamie jak rok temu, bo wątpię bym nagle dysponował taką kwotą. Chyba, że uda się, że pokój kosztuje na pół to wtedy wydanie 600 zł jest dla mnie realne na taki wyjazd.


A i pociągi są co 15 minut w dowolne miejsce w Kraju, z Eindhoven do Arnhem jedziemy 1:20h, a koszt biletów normalnych to 15? w jedną stronę.

Dlatego jakbym miał jechać znowu sam to śpię w Amsterdamie i wolę w dwa dni brać bilet na pociąg tam i z powrotem bo 60? to mniej niż koszt noclegu tam niestety :S.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

2

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Ja bym się pisał jak najbardziej już teraz wink Kto by jechał z Krakowa oprócz mnie i Qzina? Reszta Polski?

Qzin?http://www.hotelscombined.pl/SearchedHotel.aspx?fileName=Postillion_Hotel_Arnhem&destination=place:Arnhem&radius=5km&checkin=2014-02-14&checkout=2014-02-17&Rooms=1&adults_1=2&returnPath=%2FSearchResults.aspx%3Fdestination%3Dplace%3AArnhem%26radius%3D5km%26checkin%3D2014-02-14%26checkout%3D2014-02-17%26Rooms%3D1%26adults_1%3D2%26showSoldOut%3Dfalse%26sort%3DPopularity-desc%26pageIndex%3D0%26scroll%3D254

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

3

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Poważnie myślę o wyjeździe, ale preferowałbym zdecydowanie hostel. Szczególnie w przypadku, w którym pojechalibyśmy parę osób - wbijamy do wieloosobówki zajmując tam większość miejsc, a cena takiego noclegu nie powinna przekroczyć 30 euro (razem 90 euro). Do tego 30 euro przejazd Eindhoven - Arnhem, około 50 euro za bilety Kraków - Eindhoven i jakieś wpisowe pewnie na miejscu - liczmy 30 euro z biletami komunikacji po mieście.

To daje 200 euro czyli na teraz około 850 złotych - na tę kwotę już da się patrzeć.

Tyle, że sprawdziłem loty - z Warszawy 204,40 zł, a z Krakowa już 338 zł. Oby dojazd szybko nie zrobił się zbyt drogi (możliwe, że przeoczyłem jakieś zniżki).

-----------------------------------------------------------------

Tak czy inaczej - piszcie kto chce jechać. Razem lepiej się myśli.

4

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Ja napisałem do HaPe skąd/gdzie rezerwował miejsca. Wiem, że na booking.com są tanie pokoje 6 osobowe, dałoby się i tak wziąć jakby była ekipa większa. Ryanair pewnie jeszcze obniży ceny biletów, bo wiadomo, jak ma nie wyprzedane to warto sprzedać wszystkie wink [a zwykle te 10 biletów im zostaje], a więc liczę na bilety po 49 zeta jak rok temu w promocji wink.

Faktycznie te przeloty zabijają, ale może się wybiorę już w środę żeby lecieć taniej jeżeli zdecyduję się na nocleg w Amsterdamie.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

5

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

http://www.booking.com/hotel/nl/stayoka … e3b2c8bfX1


Jest tam ciekawy pokoik 4 osobowy. Ewidentnie hostel jest to bardziej niż hotel. 3 noclegi - 4 osobowy pokój dają nam 1000 zł kosztu wink A więc 4 osobowa grupa z Krakowa pewnie się wybierze bo wychodzi 250 za głowę.

A jak się znajdzie i 6 osób to jest i 6 osobowy pokój i mamy opcję po 230 za łebka na 3 noclegi.

Zaczyna się wyjazd zamykać w znośnej cenie 600 zeta wink A jak będą przeceny na bilety to i jeszcze mniejszej cenie smile.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

6

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Ja jestem chętny na wyjazd, są na to spore szanse. Z Wrocławia parę osób też chciało, podpytam w najbliższym tygodniu, kto jest chętny na wyjazd i dam znać, jak wygląda sytuacja u nas. Jakiś czas temu sprawdzałem koszt biletów autokarowych z Wrocławia do Arnhem, było coś koło 250zł w jedną stronę. Nie wiem, ile zapłacilibyśmy za samolot z Wrocławia do Arnhem, ale osobiście jestem skłonny wybrać tańszy środek transportu kosztem dłuższej podróży (nie wiem, jak inni wrocławianie, czy chętni gracze z pozostałej części Polski). Jak będę miał więcej czasu, to poszukam innych opcji.
Ale ogólnie, to się dopasuję. Utrudnione dotarcie na miejsce typu dojazd autokarem/samolotem do innego miasta, a stamtąd do Arnhem, czy pokoje z większą ilością osób - czemu nie?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

7

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Ja na 90% będę jechał, skoro Praga/Mediolan nie wypaliły. Pewnie zostanę po turnieju w Holandii na jakiś tydzień, planuję nocować u kolegi w Amsterdamie. Warszawiacy, dajcie znać kto się pisze smile

8

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Grupie "Z Krakowa" zarezerowałem 6 osobowy pokój w tym hostelu co go wysłałem wam wcześniej.

Wychodzi 54,50? na łebka, mamy na razie wstępnie 5 osób zapisanych, a kasę będę zbierał pewnie do końca września jakoś od ludzi wink. Płacimy niby na miejscu, ale by mieć pewność, że nikt się nie wykruszy. A więc w tym roku również będzie reprezentacja smile

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

9

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Przepraszam - do kiedy będziesz zbierał pieniądze?

Taki półroczny kredyt to fajna sprawa big_smile

10

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Jak do września to spoko big_smile uzbiera się smile

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

11

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Do grudnia miało być bęcwały! Ja wam dać śmiać się z człowieka zawieszonego w czasie ! :<

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

12

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

HaHa xD Już widzę nas w Arnhem jak jesteśmy poważni big_smile I pewnie Coffe-Shopa też się zaliczy xD

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

13

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Dobra, ekipo warszawska - czas też coś myśleć. Czy ktoś poza mną, Arturem i Yabolem byłby zainteresowany wyjazdem do Arnhem?

14

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Quote Originally Posted by Qzin
Dear HaPe

More Polish players would love to come next year to play at the ECC, the only problem is finding a cheap place to rent rooms in Arnhem. We used booking.com to search for those rooms and prices are usually putting off everyone who was interested in going.

I'm in much better situation as I have family in Amsterdam, yet I'd love to stay in Arnhem with them too next year. I know you've had some rooms reserved last year for the judges, could you share information if there are in fact any rooms cheaper than 50? per night? I know you've got higher prices than us in Poland, but I believe there must be cheaper accomodation and we just can't find it. We've already checked flights and we'd like to start booking rooms and other stuff.

Also: Do you know whether you're gonna allow playing X/Y cards or not?

Sincerely Tomasz


Dear Tomasz,

The only cheap hotel, but book quickly as it is full as soon as we go online with registration for the ECC 2014:
Stayokay Arnhem (budgethostel of ? 20,- a bed/night):
Diepenbrocklaan 27, 6815 AH Arnhem, tel. +31(0)26 4420114
http://www.stayokay.com/nl/hostel/arnhem

The tournament is at Saturday 15 and Sunday 16 February 2014.

I have not decided yet whether I include XY or not. I will announce soon, as I intend to open registration next week.



Tak więc nie macie czasu do namysłu, o ile nie chcecie przepłacać. My już tam mamy zrobioną rezerwację na 6 osobówkę przy pomocy booking.com.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

15

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Na dziś: bilet z Krk do Eindhoven: 305 zł w obie strony smile

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

16

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Sytuacja wygląda tak; Schen nie może lecieć, także z Wro tylko ja albo ja i Inu (nie jestem jeszcze pewny, skontaktuję się, on spyta rodziców i ustalimy, bo ciągnie się to strasznie).

W każdym razie. Warszawo. Proponuję wzięcie wspólnego sześcioosobowego pokoju (jeśli Inu nie będzie lecieć, a Was będzie maks. 3 osoby, to czteroosobowy) w stayokay hostel, tam, gdzie Kraków. Najtaniej. Przy pełnym pokoju sześcioosobowym płaci się ~222,67zł od osoby, na miejscu.

Samoloty tak wyglądają:
http://www.momondo.pl/multicity/?Search … p;NA=false
Tu Warszawa. W jedną stronę płacicie 76zł do Eindhoven. Z Wrocławia mam za 99zł. Jeśli tym samolotem byście lecieli, to przylatujecie o 13.20, ja 20 minut później. Także tam byśmy się spotkali, potem stamtąd pociągiem (Qzin mówi, że około 15?) do Arnhem.

Pytania są dwa. 1. Czy jedziecie (Kakel, Artur, Yabol, ...?), 2. Pytanie może wydać się głupie, ale nie mam pojęcia, moja mama też nie - czy osoba niepełnoletnia może sama podróżować samolotem? (edit: sprawdziłem, zależy od linii lotniczych, np. ryanair ma od 16, więc jeszcze się nie zaliczam, ale z kolei linia lotnicza - wizzair, do której podałem powyżej link popuszcza pasażerów od 14 roku życia, także spoko.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

17

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Więc tak - pokój w hostelu przez booking.com można rezerwować w zasadzie od zaraz; odnośnie mojego wyjazdu, to sprawy się nieco pokomplikowały - teraz wiele zależy od tego, czy będę mógł podejść do egzaminu na studiach w pierwszym terminie. Tak więc będę to wiedział na 100% zapewne dopiero po Nowym Roku. Odnośnie samolotów - Qzin powiada, że najlepiej jest bookować loty na last minute, bo się ponoć najbardziej opłaca. Tak czy siak dla mnie to jest raczej jedyna opcja, bo odpadam jeśli chodzi o wpłacanie zaliczek w najbliższym czasie.

Kakel, Yabol - wypowiedzcie się tutaj. Jak ktoś jeszcze ma w głowie plany odnośnie Arnhem a o nich do tej pory nie wiedzieliśmy, też niech tutaj jak najszybciej napisze.

18

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Dobra, zarezerwowałem 4-osobowy pokój w dniach 14-17 lutego dla ekipy War-Wro. Płacimy na miejscu.

19

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Samoloty poniżej 150 w dwie strony raczej nie spadną, ale z Krakowa już kosztują mniej niż 300 wink. Ja będę czekał aż zejdzie cena biletów do 100 zł w jedną stronę i wtedy zakupuję wink, żeby jednak nie było sytuacji że muszę rano jechać do Katowic/Wrocławia bo z Krk już nie ma biletów wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

20

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Qzin napisał/a:

Samoloty poniżej 150 w dwie strony raczej nie spadną

Z samolotami to jest tak, że lepiej, gdy w ogóle nie spadają tongue

McLer,
simply The Best
in every contest

21

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Miałem na myśli ceny biletów, ale fakt lepiej jak samoloty nie spadną wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

22

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Bilety z Krakowa już są po 249 zł

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

23

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Będziemy z Inumaru jechać do Was, do Warszawy Polskim Busem, stamtąd razem wsiądziemy w samolot i lecimy. Kakel, Yabol, Artur - rozumiem, że wszystko ustalone poza samolotem, którym lecimy? Chcemy już rezerwować te bilety na Polski Bus, póki kosztują te 5-15zł, potem zdrożeją, ale nie wiemy, o której godzinie lot. Dlatego proszę o szybką odpowiedź.

http://www.momondo.pl/multicity/?Search … p;NA=false

Słuchajcie, te loty wyglądają super, serio. 130zł w obie strony - jak dla mnie świetnie. Bierzemy?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

24

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Bo wyglądają świetnie, my chyba będziemy powoli się decydowali na bilety jako ekipa z Krk, czekam tylko aż pójdzie oficjalne info wink.

Piterr Kicek podsyłał z Wrocławia jakieś samoloty, nie wolicie od siebie? Mniej stresu, że się gdzieś nie zdążycie czy coś smile.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

25

Odp: Arnhem 2014 (14-15 luty)

Piterr - co masz na myśli pisząc "ustalone"? Artur wyjaśnił swoją sytuację powyżej, więc chyba dla niego bez sensu kupować bilety teraz, Yabol chwilowo ma zawrót głowy na uczelni, więc ma mało czasu na PTCG w ogóle, a ja nie chcę kupować biletu, jeżeli ma się okazać, że będę z Warszawy jechał sam. Jedyny lot który wchodzi w grę to ten, który zalinkowałeś.