Temat: Pytania do Organizatora

W tym temacie możecie zadawać pytania organizatorowi OTP, którym póki co jest McLer.

Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania postów które nie będą na temat lub ich poziom merytoryczny będzie poniżej minimalnej przyzwoitości.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

2

Odp: Pytania do Organizatora

Gdzieś coś kiedyś czytałem na isie, że rankingi mają posłużyć do rozstawienia na OTP. Nie wiem czy dobrze pamiętam, dlatego się pytam, czy to prawda neutral

3

Odp: Pytania do Organizatora

Nie wiem, temat do przemyślenia.
Niektórzy traktują te rankingi serio (i/lub uważają, że mają one sporo sensu) - ja sam do nich należę, od razu dodam - ale niektórzy albo je lekceważą, albo "bardzo się starają, żeby nikt nie pomyślał, że też zwracają na nie uwagę"... big_smile
/np. ogromna liczba odsłon tematu ELO na ISIE mówi tu sama za siebie/

Tak w ogóle to pytanie do Keeshii'ego, czy np. można tak wpisać uczestników do programu,
żeby chociaż w I rundzie swissa np. czołowa 16 z ELO nie zagrała ani jednego meczu z kimś innym z tej samej 16 - ? /i to by chyba miało sens, to też jakaś tam forma rozstawienia/.
Bo zaraz potem, tj. już od II rundy, to wiadomo, że już będą zwykłe kryteria "swissowe".

McLer,
simply The Best
in every contest

4

Odp: Pytania do Organizatora

Ja mam takie już bardzo przyszłościowe pytanie, skoro liczba miejsc (32) jest ograniczona, to kiedy ruszają zapisy? Pytanie głupie, ale nie byłem na innych OTP i nie wiem kiedy to nastąpi i po prostu na razie tak z ciekawości pytam

I TYLE XD

5

Odp: Pytania do Organizatora

Mój program może uwzględniać ranking graczy przy generowaniu parowań (wystarczy to włączyć w opcjach).

A) Jeśli uwzgędniamy rankingi
W pierwszej rundzie gracze będą tak dobrani w pary, aby suma różnic ich rankingów była jak najmniejsza. Np. mamy 6 graczy: A 1900, B 1800, C 1700, D 1600, E 1500, F 1400. Pierwsza runda wyglądałaby wówczas tak:

A (1900) - D (1600)
B (1800) - E (1500)
C (1700) - F (1400)

B) Jeśli nie uwzględniamy rankingów
Rozlosowanie par w pierwszej rundzie jest całkowicie losowe.

Kolejne rundy (tj, druga, trzecia, czwarta) są już generowane na podstawie tie-breaków i rankingi nie są brane pod uwagę.

6 (edytowany przez Qzin 2013-04-05 03:36:07)

Odp: Pytania do Organizatora

Wynikałoby z tego, że ludzie tacy jak ja policzą sobie jakie elo mieć najlepiej dobiją do niego i pierwsza runda rach ciach wygrana wink.

Ja mam inne pytanie. Na ile rzeczywisty jest limit miejsc? Takie imprezy nie powinny być limitowane w żaden sposób niestety, bo choć jest nas mało to nie zamykajmy się na niespodziewanych gości.

Ja wiem, że wygoda grania itd. ale ile osób pomieściłby ten turniej realnie? Bo mogę napisać do zagraniczniaków, może by chcieli wpaść wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

7 (edytowany przez McLer 2013-04-05 07:22:42)

Odp: Pytania do Organizatora

Qzin napisał/a:

(1)Wynikałoby z tego, że ludzie tacy jak ja policzą sobie jakie elo mieć najlepiej dobiją do niego i pierwsza runda rach ciach wygrana wink.
(2)Ja mam inne pytanie. Na ile rzeczywisty jest limit miejsc? Takie imprezy nie powinny być limitowane w żaden sposób niestety, bo choć jest nas mało to nie zamykajmy się na niespodziewanych gości.
(3)Ja wiem, że wygoda grania itd. ale ile osób pomieściłby ten turniej realnie? Bo mogę napisać do zagraniczniaków, może by chcieli wpaść wink.

Numeracja powyżej - ode mnie:

(1) A skąd aż taka pewność, że grając z kimś z niższej połówki będziesz mieć "rach ciach" wygraną ?...

(2) Jest RZECZYWISTY. Sala jest rzeczywista, namacalna, nie jest z gumy (ani z matrixu) itd. Limitowanie jest NIEUNIKNIONE, nie udało mi się wynająć "Basenu Narodowego" (tego słynnego, ze sprawnym inaczej dachem)... Lecz nawet wtedy byłby limit (tj. kilkadziesiąt
tysięcy uczestników, no ale jednak).
Niespodziewani goście NIE SĄ tymi osobami, z myślą o których robi się takie turnieje jak
OTP (już dwa lata temu o tym dyskutowaliśmy, z najwyższą niechęcią teraz do tego wracam).
Taki turniej ma być atrakcją dla tych, którzy TWORZĄ tę naszą "scenę" na codzień (!), bo dzięki nim ta scena nadal istnieje. Jakieś tam wyjątki mogą tutaj być, ale BARDZO sytuacyjnie.
Od razu powiem, że za taki wyjątek uważam "arturomoda" - owszem, po ubiegłorocznym OTP
ogłosił przerwę, ale ogłosił ją w idealny sposób (!), bo oficjalnie, i podał, do kiedy -
i właśnie chce teraz wrócić DOKŁADNIE TAK, jak wtedy obiecał. To taka sytuacja jest dla
mnie OK. Natomiast NIE są dla mnie OK takie przypadki:
-ktoś (gracz X) był zapisany zarówno na OTP 2011, jak i na OTP 2012 (znam przynajmniej jeden taki przypadek), ale na żadnym z nich się NIE pojawił - to dla mnie ta osoba, jeśli się teraz znów zapisze, jest i tak BARDZO NIEWIARYGODNA. Chyba logiczne, że nie należy jej serio traktować ? A traktowanie serio to podstawa do np. obliczania sumy wpisowego itd.
-ktoś, kto po raz ostatni pojawił się (jeden raz) w styczniu, a potem ZANIKŁ, totalnie.
Nie przychodzi, nie reaguje na PW (akurat na ISIE, ale ma tam konto) - zero kontaktu.
I tutaj też się nie zapisze, o ile w ogóle tutaj trafi. No i co - nagle pojawi się, tak znikąd, na OTP i oświadczy: wpadłem zagrać... To taka osoba zagra TYLKO (tak!) w takiej
sytuacji, w której NAPRAWDĘ będzie możliwość (np. bo bez niej byłoby 31 osób).

(3) Męczące, wybacz. Czy w Nowej Hucie (gdyby Kraków miał to organizować) moglibyście w
nieskończoność dokładać nowych (mniejsza już o to, czy z jakiegoś "podziemia", czy też z zagranicy) - ? W dodatku tacy "dokładani skądś tam" (zaś często - w ostatniej chwili)
w ogromnej większości (vide: OTP 2011) to są właśnie ci, którzy potem się NIE pojawią.
Co gorsza - ale to już są kwestie braków w wychowaniu, w kulturze, mówmy wprost - te same osoby nawet nie uważają (nie uważały, niektóre do dzisiaj) za stosowne, żeby potem jakoś wyjaśnić tę swoją nieobecność. Pewnie na zasadzie: "to tylko moja sprawa, że mnie nie było". Otóż nie - to NIE była tylko sprawa takiej osoby. Ta osoba stworzyła problem
innym (organizacyjny chociażby).
Coś trzeba Krakowowi zostawić, skoro już po raz czwarty (z tego, co wiem) z kolei OTP będzie nie w Krakowie - to może tych zagranicznych zaproście wpierw do siebie, robiąc
kiedyś tam coś "większego" - ?

McLer,
simply The Best
in every contest

8 (edytowany przez Qzin 2013-04-05 16:36:05)

Odp: Pytania do Organizatora

Tak w Nowej Hucie mielibyśmy w sali miejsce na około 60-80 osób spokojnie stąd dokładanie nowych nie było by problemem wink A tylu nas nie ma. Myślimy z Nataku póki co o zrobieniu tam KMP, ale tak by daty się nie pokrywały.



Z tego co wiem nasi znajomi (tzn. znajomi ludzi z Krakowa) będą w Polsce właśnie w czerwcu. Nie mam pojęcia czy zechcą się zapisać, ani czy dadzą na pewno radę zagrać, bo mają małe dziecko, jednak są to dwie osoby, które zdecydowanie nie grają źle, a jedna ma polskie korzenie wink.

Wstępnie zapytam ich teraz czy się tu nie zarejestrują. Z tego co wiem część Portugalczyków i Brytów była zainteresowana pograniem u nas, ale myślę że pierwszeństwo dajmy naszym ;]

Co do punktu pierwszego mógłbym nie odpowiadać nawet, ale odpowiem. Talia to 40% sukcesu, umiejętności gracza kolejne 40%. Jeżeli mamy dobrze złożoną talię to nam się nie powinna zaciąć i bez problemu wygramy ze słabszym przeciwnikiem.

Ja serio mam ochotę trafić na silnych graczy już w pierwszych rundach i przez całego swissa, żeby się nie nudzić jak rok temu gdy waliłem donka za donkiem.


Pozwolę sobie zadać pytanie jeszcze jedno: Co jeżeli zapisze się wstępnie koło 40 osób? Zaczniemy szukać większej sali czy innego miejsca? Jednak bądź co bądź 20 osób w ciągu pierwszych 2-3 dni zapisów to dużo [co mnie cieszy].

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

9

Odp: Pytania do Organizatora

Qzin napisał/a:

Pozwolę sobie zadać pytanie jeszcze jedno: Co jeżeli zapisze się wstępnie koło 40 osób? Zaczniemy szukać większej sali czy innego miejsca? Jednak bądź co bądź 20 osób w ciągu pierwszych 2-3 dni zapisów to dużo [co mnie cieszy].

To wpierw uznam, że mamy całkowicie chore środowisko, zwane tu zwyczajowo "sceną".
W rankingu ELO jest aktualnie 41 osób, z czego kilka (według mnie 5) się już NIE liczy.
Pozostaje zatem 36.
A są to osoby, które przynajmniej raz w tym roku zagrały w jakimś turnieju, minimum 4 mecze (w sumie). 
To niby skąd by miało się teraz więcej (i to wyraźnie) GRAJĄCYCH osób znaleźć ???

Poza ELO pozostaje kilka znanych (np. Schen, Tris) osób, ale z drugiej strony NIE każdy
z obecnych w ELO przyjedzie, to chyba wiadomo. Na pewno nadal są / będą osoby zapisujące się - ale na tym zapisaniu się ich udział w OTP się zakończy. Zawsze tak było.

A poza tym teraz jest najłatwiej, poza wysłaniem jednego PW i jednego postu nie ma żadnej konsekwencji - żadnej odpowiedzialności, zero zobowiązań. No to każdy się zapisuje.
Nie wiem na przykład, czy gdy przyjdzie do ustalania wysokości wpisowego, to cała ta obecnie zgłoszona grupa się utrzyma...
Tak czy owak nie widzę żadnego powodu, żeby jakichś "znajomych znajomych" dopraszać, nie
tu i nie teraz - czyli: NIE, tak po prostu.

McLer,
simply The Best
in every contest

10

Odp: Pytania do Organizatora

Czy Polak może sobie pojechać i np. wygrać Nationalsy w Niemczech, Czechach, Francji? Załóżmy, że ma tyle CP by się zakwalifikować. OTP to nieoficjalne Nationalsy więc powinni grać tam tylko Polacy. Wiec Qzin możesz na ten wielki turniej w Krakowie, który to organizujesz zaprosisz swoich zagranicznych znajomych wink.

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

11

Odp: Pytania do Organizatora

Nie zgodzę się z aż tak restrykcyjną opinią. Gdyby zawodnik z zagranicy zapisał się na OTP i przyjechał, na pewno większość przywitałaby go z otwartymi rękami. Wydaje mi się, że nie ma podstaw do tego, żeby taką kandydaturę odrzucić, o ile wpisywałaby się w standardową procedurę.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

12

Odp: Pytania do Organizatora

Gdyby zapisało się mniej niż te 32 osoby, to czemu nie? Więcej osób, z pewnością ciekawi i dobrzy gracze, zawsze fajne doświadczenie ugościć na OTP cudzoziemców (jeszcze chyba tego nie było?). Ale nie do mnie należy decyzja, pierwszeństwo mają Polacy, ale jakby już ta ich liczba stanęła poniżej 32, to bardzo bym prosił o rozpatrzenie takich zaproszeń. smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

13

Odp: Pytania do Organizatora

Zaczynacie mnie przerażać, naprawdę...

1) Co oznacza "OTP" ?
O ile się nie mylę, to "Ogólnopolski Turniej Pokemon" - tak ?
I przyjęło się już chyba traktować go jako Mistrzostwa Polski w PTCG - tak ?
Jeśli odpowiedź na oba powyższe pytania jest TAK, to udział kogoś spoza Polski ODPADA.

2) A teraz tak na spokojnie, poetycko i niemal lirycznie:
Kilka wcześniejszych wypowiedzi pochodzi od osób z takich miast, w których w tym roku
NIE odbył się ani jeden turniej (choćby na tylko cztery osoby) lub turnieje odbywają się dość rzadko, zaś w ostatnim wzięły udział właśnie tylko cztery osoby...

Podejmując się "organizacji OTP" chciałem przede wszystkim umożliwić graczom - rozsianym po Polsce w taki sposób, jaki wszyscy znamy, a w dodatku naprawdę niezbyt już licznym (w tej chwili w sumie to ok. 40 osób) wzięcie udziału RAZEM (!) w jednym DUŻYM turnieju (*).

To może nie przeginajcie i nie starajcie się - tak nagle, w jakiejś szalonej euforii -
przeskoczyć z jednej skrajności od razu w drugą, OK ?...
Będzie OK, i to powinno TU I TERAZ wystarczyć, jeśli ta podstawowa idea (*) się UDA.
Ale próbując ją na rozmaite sposoby "ulepszyć" można ją będzie co najwyżej spieprzyć.

Na zakończenie dodam, iż o tym, czy końcowa liczba uczestników "stanie poniżej 32" to będzie na 100% wiadomo DOPIERO na kilkanaście minut przed rozpoczęciem OTP. Obawiam się,
że to może być "nieco" za późno, żeby wtedy kogoś z zagranicy zapraszać...(pomijając tu
już to, że udział kogoś z zagranicy w Mistrzostwach Polski nie powinien wchodzić w grę).

McLer,
simply The Best
in every contest

14

Odp: Pytania do Organizatora

Przy organizacji OTP sugerowałbym się raczej tym, jak to działa w innych karcianych turniejach, a nie chociażby Mistrzostwach Europy, Ameryki Południowej etc. w poważnych sportach. Na ECC byli (lub mogli być, nie wiem, jak tam w tym roku) gracze z poza Europy. W Statesach, czy Citiesach niekoniecznie biorą udział jedynie gracze z danego stanu, czy miasta. Nie jestem pewny, jak to działa przy Nationalsach, ale myślę, że również nie zabraniają udziału cudzoziemcom (?). Tym bardziej nie rozumiem tak żywiołowej (tak ją przynajmniej odebrałem) reakcji na kilka propozycji, próśb, ani nazywania tego "przeginaniem". Nie to nie, decyzja należy do organizatora, a z tego co widzę decyzja się raczej nie zmieni. Nie wiemy nawet, czy byliby jacyś chętni zza granicy. Osobiście uważam, że obcokrajowcy na turnieju byliby fajnym uatrakcyjnieniem go, powiększeniem frekwencji i swojego zdania nie zmienię. Polski turniej, ok, rozumiem, niechęć do gości zza granicy, ok, tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego takie propozycje spotkały się z określeniem "przegięcia" i takim wybuchem ze strony Organizacji. Przepraszam, jeśli uraziłem kogoś tym lub poprzednim postem, choć nie rozumiem, dlaczego miałoby tak być.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

15 (edytowany przez McLer 2013-04-05 19:09:31)

Odp: Pytania do Organizatora

Spoko, ja już się wyleczyłem z traktowania PTCG jako poważnej dziedziny sportowej, bo tu
nic nie przypomina takiej "poważnej" właśnie - np. "Ligi" nie są ligami, rankingi nie mają żadnego znaczenia i takie tam inne...

Ale WSZYSTKO to, co podałeś jako przykłady - ECC, te "Statesy, Citiesy i Regionalsy" - to dosyć duże turnieje które KTOŚ NAPRAWDĘ POWAŻNY prowadzi / monitoruje / zapewnia sale (często duże), z właściwą obsługą techniczną itd / pilnuje terminów, i cała masa innych tego typu zagadnień. Naprawdę masa, kompleksowe podejście do tematu, przez całe lata. Tysiące osób w tym pracują, sami zawodowcy od marketingu, reklamy, organizacji.

To jest fragment WIELKIEGO PRZEMYSŁU - rozrywkowego, ale przemysłu - a zatem o takie sprawy dbają FIRMY (tzw. "specjalistyczne" często), a nie jacyś "pojedynczy pasjonaci" (!!!).

Czujesz różnicę ?
Jak my się możemy z tym, co podałeś jako przykład (ba, jako WZÓR do naśladowania...) w
jakikolwiek sposób PORÓWNYWAĆ ?... Zupełnie nie ta skala, tu lata świetlne nas dzielą.

Tam wpisowe jest głównie po to, żeby uczestnicy mieli poczucie, że w czymś ważnym biorą udział (NAPRAWDĘ PO TO), bo "udział za darmo - to byłoby pewnie coś nieważnego", ale tak naprawdę to te FIRMY, które za tym wszystkim stoją, są w stanie SAME bez problemów za to wszystko, co tam powyżej wymieniłem, zapłacić. Bo to inwestycja jest - będą chętni na te turnieje, to będą kupować karty, tak w dużym uproszczeniu. Jak się chce mieć armię tych, co będą kupować te karty, to im trzeba (bo WARTO - z punktu widzenia PRODUCENTA KART) co jakiś czas jakiś turniej zrobić, bo to podtrzyma (!) ich zainteresowanie, nada temu sens itd. A bez takich turniejów - rynek tych kart upadnie.

Czysty żywy rynek, czysty kapitalizm. Nic ponadto. Zupełnie oczywiste relacje. Klasyka.

A u nas ?...
A u nas SAMI SOBIE MUSIMY wpierw wpłacić jakieś wpisowe, żeby coś potem za to dostać.
NIE MAMY SPONSORÓW, NIE STOJĄ ZA NAMI ŻADNE FIRMY. NIKOGO NIE INTERESUJEMY, bo jest nas o wiele za mało. Ostatnie OTP z tzw. "sponsorem instytucjonalnym" to było to w 2010 roku, kiedy Misiek tę firmę ze Szczecina, TM Toys (wydawcę "polskiego" DP1) namówił na
"wsparcie" naszego OTP. Ale teraz jest rok 2013 i już żadnej takiej firmy nie mamy...

McLer,
simply The Best
in every contest

16

Odp: Pytania do Organizatora

McLer odpowiem tylko tak. Może byśmy i mieli gdybyśmy brali Case'y booster boxów z isy (6 boxów) zamiast sprowadzać na cwaniaka z USA. Wiesz ile wychodzi booster z takiego case'a? 10zł 50 groszy. Bez ryzyka z cłem. Bez problemów.


Ale najlepiej przez lata olewać dystrybutora i dziwić się, że myśli, że jest nas mało i niski popyt.


Co do Nationalsów to zasadniczo jest zakaz wjazdu osób, które nie są z danego kraju. States, Cities są okej, ale Nationalsy już nie. Tyle, że mój kolega obywatelstwo polskie posiada. Problem się jednak już rozwiązał jako, że oni mają swoje normalne Nationalsy w tym samym terminie i jednak wolą powalczyć o wyjazd na Worldsy niż o pół boxa za pierwsze miejsce.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

17

Odp: Pytania do Organizatora

Czy w związku z zapisanymi wstępnie 32 graczami, pozostali będą kierowani na tzw. "listę rezerwową"? BTW, tak szybkiego osiągnięcia ponad 30 ludzi na tym forum się nie spodziewałem. Może nie jest jeszcze tak źle z tym PTCG  smile

18 (edytowany przez McLer 2013-04-08 10:22:55)

Odp: Pytania do Organizatora

Teraz to są tylko zapisy WSTĘPNE (zgodnie z tym, co napisałem w pierwszym poście).
Chodziło tu przede wszystkim o rozeznanie się w potencjalnej liczbie chętnych, głównie z myślą o ustaleniu odpowiedniego (i to dla liczby zarówno uczestników, jak i tzw. nagród) wpisowego.
Według mojej znajomości naszej ogólnopolskiej "sceny PTCG" do tej pory nie zapisało się
już tylko kilka (szacuję, że max 3-5) osób spośród tych, które NAPRAWDĘ grywają.
Wśród już zapisanych jest z kolei kilka takich, które na obecnym etapie uważają swój udział za realny w np. 80% (a więc nie jako całkiem pewny).
Być może z czasem liczba deklarujących uczestnictwo ulegnie zmianom (liczę się z jakimiś zmianami zarówno in plus, jak i in minus), ale takie prawdziwe, OSTATECZNE ZAPISY odbędą się zapewne w pierwszej połowie maja. Uprzedzę Was tutaj (na tym forum) o tym na RÓWNO tydzień przed ich początkiem. Wtedy kolejność zgłoszeń może być ważna, tego nie ukrywam.
Nie wykluczam też, że na ostateczne zgłoszenia wpływ będą mogły mieć także takie sprawy, jak właśnie ustalona (już do tej pory) wysokość wpisowego, a także np. decyzja w sprawie kart wydanych w innych językach niż angielski (ta decyzja jest już podana w innym miejscu tego forum).
Pozdrawiam - Psyduck, Great Organizer  cool

McLer,
simply The Best
in every contest

19

Odp: Pytania do Organizatora

Dla całkowitej pewności wolę się zapytać. Czy na OTP będzie można grać kartami z Plasma Freeze?

20

Odp: Pytania do Organizatora

schen napisał/a:

Dla całkowitej pewności wolę się zapytać. Czy na OTP będzie można grać kartami z Plasma Freeze?

TAK. Oczywiście odpowiadając TAK zakładam, że zostaną one wydane w zapowiadanym terminie
(premiera setu ma być 8 maja, o ile dobrze pamiętam), a w każdym razie PRZED datą OTP.

McLer,
simply The Best
in every contest

21

Odp: Pytania do Organizatora

Czy osoba która nie zapisała się wstępnie będzie mogła zapisać się później w ostatecznych zapisać.

Masło maślane maślani masło tongue

22

Odp: Pytania do Organizatora

konsko napisał/a:

Masło maślane maślani masło tongue

...i w dodatku dawno już skwaśniało, tak.

Drogi Miszczu Konsko, Ziomalu Mój, Towarzyszu durnej wycieczki "nach Stettin!" (itd) -

Będzie, aczkolwiek zapewniam Cię, że gdybyś to Ty był Organizatorem, to wolałbyś, żeby
takich osób nie było. Bo to naprawdę sporo utrudnia - każdy dziwak, każdy "mądrzejszy od radia", każdy "komunikatywny inaczej" itd - utrudnia NORMALNE planowanie czegokolwiek.

Dlatego prośba, żeby w miarę możliwości skłonić taką osobę (łagodną perswazją lub za pomocą ciężkiego łomotu - sposób już sam najlepiej wybierzesz, boś Ty w końcu Miszcz)
do zapisania się także TERAZ. Pleeeeaaaaassssseeee smile

Psyduck, Great Organizer  cool

McLer,
simply The Best
in every contest

23

Odp: Pytania do Organizatora

Sugeruję by pierwszeństwo w zapisach ostatecznych miały osoby zapisane WSTĘPNIE. Wtedy może się zmotywują do zapisania się ;]

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

24 (edytowany przez McLer 2013-04-09 09:33:36)

Odp: Pytania do Organizatora

Nie będę ukrywać, że powyższa koncepcja jest jedną z tych, które biorę pod uwagę.
Zwłaszcza gdyby ostatecznia liczba zgłoszeń była na tyle duża, że stanie się prawdziwym
problemem w kontekście pojemności (realnej, a nie "wymarzonej jakiejś" big_smile) "Paradoxu".

Innym kryterium - i potraktujcie to serio - może okazać się przejawiana w ostatnich 12 (może 6...) miesiącach PRAWDZIWA aktywność poszczególnych graczy, a to dlatego, że uważam takie turnieje jak OTP w dużo większym stopniu za NAGRODĘ dla grających naprawdę często, niż za coś, na co się każdy może "ot tak, w ostatniej chwili i niemal prosto z ulicy" załapać. Zaś dla osób, które chcą dopiero zacząć grać, udział w OTP może okazać się dużo bardziej zniechęcający - do kontynuacji przez nich "kariery" - niż motywujący.

Dobrze wiem, że Qzin zaraz mnie zacznie za takie (***) podejście atakować, bo to już z nim kiedyś (dwa lata temu) "przerabiałem"... big_smile

(***) kretyńskie, dyktatorskie, faszystowskie, niedemokratyczne, głupie, szkodliwe dla rozwoju polskiej sceny, w ogóle nie do przyjęcia, ... (można tutaj sobie coś wybrać, coś dodać, a także wszystko naraz połączyć, spoko, ja to przeżyję i się NIE obrażę).

Natomiast nieco mnie irytuje, że znów rozpoczęło się szukanie (i namawianie) do udziału w OTP ludzi, którzy albo w ogóle do tej pory się nie udzielali, albo od dawna się nie pojawiali. Tak często NAM brakowało graczy - no to wtedy ich nie było, ale teraz, kiedy CHCEMY sobie fajnie i spokojnie zagrać w większym, niż normalnie gronie - a to teraz to oni też chcą, a jakże... Zero własnego wkładu w naszą scenę, totalne zero - ale zarazem chęć skorzystania z okazji, na którą INNI DUŻO bardziej zasłużyli (a tak, zasłużyli). Ale ta chęć może tym INNYM zepsuć turniej. I nie chrzańcie mi tu teraz głupot, że nie mam racji. Teraz MAM.

McLer,
simply The Best
in every contest

25 (edytowany przez Qzin 2013-04-09 15:42:27)

Odp: Pytania do Organizatora

Bo McLerku jednak coś na co przyjeżdżają gracze z całej Polski zachęca do udziału ludzi, którzy na cotygodniowe spotkania nie mogą poświęcić czasu bo praca czy cokolwiek innego wink. Niestety, ale prawda jest taka, że jak w Krakowie kiedyś pisałem mamy z 16 graczy, którzy przychodzą rotacyjnie - raz jedni raz drudzy, a niektórych po prostu z miesiąc-trzy już nie było, to jednak na OTP by pewnie chcieli wpaść.

Niestety Polska to nie Holandia, gdzie urząd miasta znajdzie dla Ciebie salę gimnastyczną na cały weekend tylko dlatego, że turniej na który zjadą się ludzie z innych miast zapewni ruch w hostelach czy restauracjach czy komunikacji miejskiej, tylko tutaj rzucą kłody pod nogi z pozwoleniami, ochroną i służbą medyczną na miejscu. Najwyżej będzie ciasno wink.

Wyjątkowo w tym roku do wyjazdu nikogo nie namawiam jako, że sala faktycznie ma być mała, a ilość nagród nie zależna od ilości osób wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.