26

Odp: Pytania do Organizatora

ilosc nagrod nie jest zalezna od ilosci osob? raczej chyba jest.. mcler?

27

Odp: Pytania do Organizatora

Yabol napisał/a:

ilosc nagrod nie jest zalezna od ilosci osob? raczej chyba jest.. mcler?

Oczywiście, że jest (tzn. będzie).
Nie odniosłem się do tamtego zdania - bo go po prostu nie zrozumiałem  tongue

McLer,
simply The Best
in every contest

28

Odp: Pytania do Organizatora

A mi się wydawało, że wysokość wpisowego jest zależna od ilości osób, a nagroda miała stałą ilość ? O.o

Tak rozumiałem posty McLera mówiące, że wysokość wpisowego poda po zapoznaniu się z liczbą osób.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

29

Odp: Pytania do Organizatora

bo wtedy oceni sie takie sprawy jak ile boxow wziac i dojdzie sie do konretow. np. jak wyjdzie ok. 80 boosterow to moze zejdzie sie do 72 albo wskoczy do 90 itp. przynajmniej jak tak to rozumiem.

30

Odp: Pytania do Organizatora

Yabol napisał/a:

bo wtedy oceni sie takie sprawy jak ile boxow wziac i dojdzie sie do konretow. np. jak wyjdzie ok. 80 boosterow to moze zejdzie sie do 72 albo wskoczy do 90 itp. przynajmniej jak tak to rozumiem.

Yabol to nieźle rozumie, choć zółtodziób - no ale to Lord w końcu, a nie tylko jakiś samozwańczy król... big_smile

McLer,
simply The Best
in every contest

31

Odp: Pytania do Organizatora

Dla mnie Twój post:

W tej chwili, tak "w ciemno" (no bo nie znam liczby uczestników) mogę jedynie sugerować, że wysokość wpisowego zapewne będzie np. 25 zł (przy 32 graczach) - wtedy łącznie da to kwotę 800 zł, czyli będzie 80 boosterków (ciut ponad dwa pełne boxy).
Im mniej osób, tym wpisowe powinno być wyższe, żeby jakoś dało się utrzymać tę kwotę łączną (lub chociażby zbliżoną do niej). To chyba jest dla wszystkich oczywiste ?

świadczył o tym, że ilość nagród jest stała niezależna od użytkowników wink. W takim razie proszę o doprecyzowanie, czy jak mamy nadmiar to w planach jest zamówić więcej?

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

32 (edytowany przez McLer 2013-04-10 22:48:17)

Odp: Pytania do Organizatora

Strasznie męczący jesteś, naprawdę...

Odpowiem tak, żebyś mógł (ale inni chętni też) sam sobie różne warianty przeliczyć:

1) Boosterków na nagrody (wszystkie z BW9, czyli "Plasma Freeze") będzie dostępnych NA PEWNO minimum 90 (czyli dwa i pół boxa), a maximum 108 (czyli trzy PEŁNE boxy).
Przypomnę tutaj to, że każdy booster będzie NAS (uczestników) kosztować 10 złotych.
Oczywiście to (min: 90, max: 108) przy założeniu, że liczba uczestników okaże się zbliżona do tej obecnie szacowanej, czyli "w okolicach" 30 osób. Jeśli np. w dniu OTP pojawią się w sumie np. cztery osoby to...

2) Wpisowe będzie zapewne* pomiędzy 25 zł a 30 zł (tzw. przedział obustronnie domknięty).
*W przypadku nadmiaru chętnych (ponad realną pojemność sali) spodziewać należy się wyższej wartości wpisowego (gdyby zaś ten nadmiar stawał się BARDZO DUŻYM problemem - to wysokość wpisowego może okazać się "dobrą metodą obrony", no i wówczas może ona nawet przekroczyć poziom 30 zł, ale naprawdę wolałbym, żeby do tego nie doszło).

3) Liczba osób obecnie - WSTĘPNIE - zapisanych to 35 (jak to widać na forum). Przypomnę, że uważam liczbę 32 za optymalną, ale w jakimś "wariactwie" można się będzie pogodzić z liczbą 36 (MAX)...
I tak, tak, dobrze już znam ten "argument" o tym, że się komuś przez długie tygodnie NIE CHCE przychodzić (no bo bez takich jaj, że np. ktoś pracujący przez trzy miesiące z rzędu ANI RAZU nie mógł przyjść... Sam pracuję, i to niemało, a więc coś o tym wiem), ale akurat na OTP - a to się łaskawie pofatyguje, bo akurat na OTP WARTO. Ale na takie zwykłe - a to nie warto, prawda ?... I wtedy praca już strasznie przeszkadza (ale na OTP - jakoś nie).

Proszę bardzo - i teraz, na podstawie (1), (2) i (3) można sobie samemu coś tam policzyć big_smile

EDIT: ostatni akapit teraz usunąłem, bo Kakel "wziął go stąd" w celu otworzenia nowego wątku (Podział Nagród). Tam będzie czytelniej*, ale i tutaj też, właśnie już bez niego.
(* o ile się nie pozabijamy big_smile).

McLer,
simply The Best
in every contest

33

Odp: Pytania do Organizatora

Nie mam żadnych uwag co do wyboru sędziów i gratuluję takiego rozwiązania.

Pragnąłbym jednak zaproponować, żeby w tym gronie pojawił się czwarty sędzia - niejaki Tris, ponieważ:

a) Jest niezależnym obserwatorem, więc jego decyzje z pewnością będą obiektywne
b) Posiada tytuł profesora, znajomość na temat zasad sędziowania oraz dużą wiedzę na temat kart i mechaniki rozgrywki
c) Podczas terminacji sędziowie mogą być rozproszeni, więc awaryjny sędzia nigdy nie zaszkodzi
d) Ustaliliśmy już, że Yabol raczej będzie grał wszystkie możliwe mecze (łącznie z finałem, meczem o trzecie miejsce, wszystkimi ćwierćfinałami i półfinałami), więc raczej się nam nie przyda. Poza tym, jako przyszły zwycięzca może być subiektywny big_smile

Uważam, że poziom sędziowania będzie wysoki bez względu na decyzję, którą podejmie organizator, ale nie wydaje mi się, żeby ewentualne rozważenie tego miało komuś zaszkodzić.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

34

Odp: Pytania do Organizatora

Z punktem d) nie będzie problemu - ostatnio kupiłem sobie hodowlę Ditto na Mokotowie. smile

35

Odp: Pytania do Organizatora

Równocześnie z graniem meczów o pierwsze, trzecie itd miejsca Yabol będzie też grać sparingi z "nową młodzieżą", bo aspekt edukacyjno-promocyjny OTP jest tym, co bardzo mocno leży Lordowi na sercu (i o czym często pisał w swoich dysertacjach naukowych).
Ale on na tyle zdolną bestią jest, że równolegle z tym wszystkim Sędzią też będzie takim "w sam raz".

Trisa spytałem, już jakiś czas temu, ale poprosił mnie, żeby może kogoś innego w tym roku wybrać. Jeśli jednak komuś uda się go przekonać, żeby zmienił zdanie, to ja bardzo chętnie powitam go wśród Sędziów OTP 2013.

-Psyduck, very tired Organizer  cool

McLer,
simply The Best
in every contest

36

Odp: Pytania do Organizatora

Chciałbym ponowić prośbę-podanie o to, żeby mimo wszystko zostały wyznaczone dwie dodatkowe osoby które byłyby pomocnikami "sędziego rundowego" w postaci Yabola i Keeshiiego.

Zadaniem takich ludzi byłoby przeprowadzanie terminacji na sali gry w momencie w którym sędziowie rundowi są przeciążeni pracą lub jeszcze grają swoje mecze.

Uważam że przysporzyłoby to sprawności przeprowadzania turnieju w tzw "ciężkich" rundach gdzie ludzie myślą nieco dłużej z powodu stawki meczu i często trzeba terminować właściwie w środku gry.

Oczywiście tacy ludzie nie są koniecznie potrzebni - ale dobrze poznać opinię organizatora na ten temat.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

37

Odp: Pytania do Organizatora

Cóż tutaj mogę poprzeć Adriana, ale głównie dlatego, że przy 30 minutowych grach może się faktycznie problem terminacji pojawić wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

38

Odp: Pytania do Organizatora

OK, rozumiem Wasz wniosek, chyba słuszny zresztą - a zatem: jakieś propozycje Osób - ?

Może Wy dwaj właśnie ?

Wystarczy, że się TUTAJ zgodzicie, a Was do tych ról wybiorę i tyle.

Dodam, że np. ja sam nadal (serio) nie kumam, jak się tę terminację powinno robić... ;-(

McLer,
simply The Best
in every contest

39

Odp: Pytania do Organizatora

Nie widzę problemu. Mogę być i ja.

Ideję terminacji w trzech zdaniach wyjaśnię Ci osobiście za dwa tygodnie - mam nadzieję, że uda mi się zrobić to wystarczająco obrazowo.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

40

Odp: Pytania do Organizatora

Tak, z tym że wyznaczone osoby również mogą być terminowane big_smile

Osobiście widziałbym to tak, że w przypadku braku Sędziów do terminacji wyznaczona zostaje osoba, która już skończyła swoją grę i ogarnia, jak terminacja działa i ona terminuje grę. Ale to tylko mój pomysł.

41

Odp: Pytania do Organizatora

Generalnie prędzej bym siebie widział w roli sędziego co do ZASAD i penalizacji, niż stania z zegarkiem w ręku.

Ale zanim Adrian wytłumaczy to może ja to zrobię.

Gdy następuje koniec czasu gracz kończy swoją turę normalnie i następują 3 kolejne tury.

Pierwsza dla jego przeciwnika.
Druga dla niego samego.
Trzecia dla jego przeciwnika.

Po trzeciej turze gry, gra nie przechodzi nawet w stan "between turns" więc jeżeli coś miałoby umrzeć od poisonu to trudno, nie liczy się. Tak samo gra nie przechodzi w stan dociągnięcia karty na początku tury przez gracza, którego miałaby być czwarta tura, a więc gdyby miał się zdeckować nie następuje to.

Tyle w temacie. Jeżeli stan nagród nie pozwala zadecydować o zwycięstwie, sudden death.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

42 (edytowany przez Nataku 2013-05-12 20:23:26)

Odp: Pytania do Organizatora

Myślę, że spokojnie 37 osób może zagrać na OTP. Osoba grająca z Bya'em nie potrzebuje stolika.

43

Odp: Pytania do Organizatora

Nataku, Twoja błyskotliwość rozłożyła mnie w tej chwili na łopatki big_smile Serio

44

Odp: Pytania do Organizatora

Jeśli można wiedzieć. Kto zajmie się robieniem zdjęć do gareli ( to z zeszłego roku http://ptcg.eu/?page=galeria_otp2012 )? Jeżeli nie ma jeszcze wyznaczonej osoby to chętnie bym się tym zajęła smile

Luxray, Weawile, Eevee <3

Tak wiem, mój awatar jest prze słodki :3

45

Odp: Pytania do Organizatora

Myślę, że im więcej osób tym lepiej smile. Każdy jest mile widziany gdy robi zdjęcia o ile nie przeszkadza grającym wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

46

Odp: Pytania do Organizatora

Ja będę chciał swoje mecze nagrywać smile

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

47

Odp: Pytania do Organizatora

Ciekawostka: ISA wie o naszym OTP i nawet zachęca nas do zrobienia zdjęć, może w celu pokazania ich potem POP-owi (czy jak im tam) ?... /oczywiście o ile się zgodzimy/

McLer,
simply The Best
in every contest

48

Odp: Pytania do Organizatora

Ciekawe, czy podpisaliby się, że tak wyglądają mistrzostwa w karciance, którą oni wspierają. big_smile

49

Odp: Pytania do Organizatora

Bardzo ciekawe. No cóż, pewnie POP będzie zawiedzione brakiem białych kitlów u sędziów i niegrających organiserów itd.


Ale może jest to niezbędne, by się starali o więcej turniejów jak BR itd?

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

50

Odp: Pytania do Organizatora

Jingo napisał/a:

Ciekawe, czy podpisaliby się, że tak wyglądają mistrzostwa w karciance, którą oni wspierają. big_smile

Czuję się w obowiązku oświadczyć, że teraz NAPRAWDĘ wspierają, chociaż niektóre wydarzenia z przeszłości mogły nas słusznie irytować lub nawet wkurzać.
Ale np. gdyby nie właśnie ISA, to z obecnym OTP mielibyśmy ogromny problem, niestety.
I w takiej sytuacji ISA stanęła na wyskości zadania, udzielając nam natychmiastowej pomocy i to w maksymalnie takim stopniu, w jakim mogła jej udzielić, za co jestem ISIE naprawdę bardzo wdzięczny.

A co do zdjęć - ha, wykadruje się kilka znanych osób (:D) i wtedy już będą się nadawać do pokazywania wink

McLer,
simply The Best
in every contest