1

Temat: [news] Rotacja 2015/16

http://www.pokemon.com/us/pokemon-news/ … -for-2016/

tl;dr: Standard: XY-on, Expanded: BW-on, LTC wciąż zbanowany, rotacja 1.09.15.

2

Odp: [news] Rotacja 2015/16

Rotacja nastąpiła niedawno.
Mimo to chciałbym się spytać o Wasze typy jak będzie wyglądała ta na sezon 2016/2017.

Zamówienie zagranicą zbliża się dużymi krokami i muszę dobrze przemyśleć, co kupić. Miło by było jakby karty były grywalne w standardzie jak najdłużej.

Dlatego pytanka:
1. Czy Furious Fists i Phantom Forces wypadną?
2. Czy BW-on zostanie dalej podtrzymany turniejowo.

Domyślam się, że nie da się tego przewidzieć na 100%, ale za wszelkie typy doświadczonych osób będę wdzięczny.

3

Odp: [news] Rotacja 2015/16

Moim zdaniem Standard będzie raczej Phantom Forces-on

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

4

Odp: [news] Rotacja 2015/16

Od jakiegoś czasu rotacja idzie "blokami".
2011: HS-on (początek Pokemonów Prime i LEGEND, pierwszy set związany z grami Heart Gold i Soul Silver)
2012: BW-on (początek nowej generacji Pokemonów)
2013: NXD-on (początek Pokemonów-EX)
2014: BCR-on (początek Ace Speców, pierwszy set związany z grami Black2 i White2 - Black Kyurem i White Kyurem)
2015: XY-on (początek nowej generacji Pokemonów, Mega ewolucje)

Nie zdziwiłbym się gdyby następna rotacja zatrzymała się na pierwszym secie z Ancient Traitami, mianowicie Primal Clashu. Na dodatek jest to set, który wyszedł "razem" z grami Omega Ruby i Alpha Sapphire. Z drugiej strony od Phantom Forces zaczęły się Spirit Linki i był to set z przedrukami Sycamora, Tierno i Shauny. Mój typ do Standardu 2016 to PRC-on, zaś PHF to moim zdaniem jedyny wcześniejszy set, który ma szansę zostać w formacie. Co do Expanded to nie mam pojęcia, zbyt niedawno wprowadzili ten format, ale obstawiałbym że jeśli go zostawią i będzie skakał, to jeszcze nie teraz, dopiero na XY-on za parę lat.

Podziękowali za posta: Robert