Temat: OTP 2015 - ogłoszenia i notki organizatora

Cześć wszystkim

W telegraficznym skrócie streszczę wam tutaj postanowienia i ogłoszenia które ostatnio wyszły w związku z OTP:

TL;DR

1. Dodatkowe 10 PLN od każdego, w całości do wykorzystania w barze
2. Liczba rund uzależniona od liczby uczestników: 6 albo 7, potem ćwierćfinały
3. Nie będzie remisów
4. Boosterki z ROS do kupienia w trakcie turnieju po 14,50 PLN.

+ pokaż spoiler

1. Jako, że organizator prowadzi lokal w którym gramy, to zażyczył sobie, żeby każda osoba wydała w barze 10 złotych. Ta kwota będzie całkowicie do wykorzystana przy ladzie, a osoby, które nie będą chciały wydać całej sumy mogą próbować ugadać się z tymi, którzy będą chcieli tam zostawić trochę więcej. Tak czy inaczej, ta kwota będzie przeze mnie zbierana podczas opłacania wpisowego. Weźcie to pod uwagę przy planowaniu budżetów na OTP!

2. Liczba rund i czas rundy będą uzależnione od liczby uczestników:

40 i mniej - 6 rund BO1 (do jednego zwycięstwa)
41+ - 7 rund BO1 (do jednego zwycięstwa)

Przy sześciu rundach czas na grę wyniesie 35 minut + 3 tury terminacji, przy siedmiu - 30 minut + 3 rundy terminacji.

Najlepsza ósemka zagra w fazie pucharowej, 60 minut + 3 tury terminacji, z opcją przedłużenia jeśli będziemy mieli zapas czasu z fazy swiss.

3. Nie będzie remisów. Remisy psują turniej, w szczególności przy grze do jednego zwycięstwa. Oznacza to, że każda gra musi rozstrzygnąć się w normalny sposób: wygrana / przegrana.

Przypomnę zasady terminacji: W momencie w którym czas się kończy, tura gracza będącego aktualnie na ruchu rozpoczyna tzw. zerową turę terminacji.

Po końcu tury zerowej pierwszą turę otrzymuje przeciwnik, drugą ponownie gracz który zaczynał turę zerową i kończy przeciwnik.

Oznacza to, że od momentu zakończenia się czasu kazdy z graczy ma de facto dwie swoje tury (0, 1, 2, 3). Po ich upływie sprawdzany jest stan nagród - wygrywa ten, kto ma ich mniej. W przypadku remisu gramy do momentu, w którym jeden z graczy będzie miał mniej nagród od przeciwnika, wtedy gra się kończy.

Powiem szczerze, że przypadki w których nikt celowo nie przedłuża i 30 minut nie wystarcza na rozstrzygnięcie gry, nawet przy wielu zagranych Lysandre Trump Cardach, są sporadyczne, jednak pojedyncze terminacje w rundzie zawsze się zdarzają. Weźcie to pod uwagę, jeśli gracie nieco wolniej niż reszta.

4. Na miejscu rozgrywki będzie można kupić boostery z Roaring Skies w cenie 14,50 PLN za sztukę. Do nagród wpada po 2,5 boostera od osoby, a nagrodzona będzie najlepsza ósemka turnieju (5% boosterów z nagród zostanie rozlosowane po turnieju pomiędzy nienagrodzonych, obecnych uczestników).


Z wszelkimi pytaniami zapraszam do tematu Pytania do Organizatora.

Do zobaczenia na OTP 2015!

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

2

Odp: OTP 2015 - ogłoszenia i notki organizatora

Każdy uczestnik OTP 2015 może zgłosić się na PW po dwa darmowe kody do PTCGO - miałem wam dać je na miejscu, ale zapomniałem zabrać ich z domu.

Także zapraszam po dodatkowy bonus smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer