1

Temat: OTP 2015

Nie ma co ukrywać, ludzie już powoli zaczynają się dopytywać o tegoroczne OTP, więc zakładam temat do wstępnej dyskusji, najlepiej na tematy organizacyjne.

Do wszystkich, którzy mają pytania dotyczące OTP typu: gdzie, kiedy, ile, jaki format, na tę chwilę odpowiedź brzmi "nie wiadomo" i posty z takimi pytaniami będę kasował.

2

Odp: OTP 2015

Gdyby ktoś chciał zaproponować coś konkretnego, to podaję szablon z roku poprzedniego:

+ pokaż spoiler

1. Miasto w którym odbędzie się turniej
2. Proponowany termin turnieju
3. Lokalizacja
4. Przewidywane ramy czasowe i system rozgrywania turnieju (clear swiss / swiss + top / pucharowy / BO1/BO3 / inny)
5. Format turnieju (po wyjściu zasady trzytygodniowej karencji chyba nie będzie tutaj żadnych wątpliwości, bo głównie szło o dopuszczenie lub nie nowego dodatku).
6. Przewidywane wpisowe i nagrody (mile widziane rozgraniczenie ile trzeba zapłacić za salę, a ile idzie na nagrody)

7. Dodatkowo (mile widziane): Dojazd z mapką, dostosowanie startu turnieju do rozkładu PKP, potencjalne miejsca noclegowe etc.

Parę propozycji do obgadania ode mnie

a) Skończmy ze sponsoringiem sali i ograniczmy trochę nagrody. Nie ma nic złego w oddaniu tego symbolicznego "boosterka za udział" na koszty sali. Oczywiście rozumiem, że to bardzo miła tradycja i trudno będzie się z nią rozstać, ale zwykle te niewielkie wydatki kumulują się zwykle na jednej osobie.


Jednocześnie taki ruch spowodowałby, że nagradzanoby tylko top 8, ale... taki system obowiązuje aktualnie wszędzie na świecie, więc może by tego spróbować? Prestiż polega nie tylko na zwycięstwie samym w sobie, ale również na tym, że jest się o co bić. Poziom gry w Polsce wyrównał się, prawie każdy może wygrać prawie z każdym, a Ci nieliczni którzy jeszcze nie przyłożyli się do nauki gry mogliby za przykładem Amphiego w pół roku z kopciuszka stać się naprawdę mocnymi graczami ;p
(spytaj Amphiego jak było, Quck, to Ci opowie wink)

b) Nie stawiajmy na ostrzu noża sprawy sankcjonowania. Uda się to uda, nie to nie. 5 rund BO3 to chyba ciutkę za mało (chociaż na mniejszych Regionalsach to standard), ale 6 już wypada przy więcej niż 32 osobach. Ostatnimi laty (co prawda na styk) udało nam się utrzymywać ten poziom.

Przy niesankcjonowanym turnieju i grze do jednego zwycięstwa doradzałbym ustawić minimalną liczbę rund na 7, przy okazji znosząc remisy. Zabijają one grę w ostatnich rundach, znacznie zwiększając rolę szczęścia w parowaniach i trafiania na wygodnych przeciwników.

c) Nie mam preferowanego terminu turnieju, ale nienajgorzej byłoby ominąć wszystkie sesje studenckie i egzaminy, także lepiej nie zapuszczać się za bardzo w koniec czerwca ;p

d) Zachęcam do tradycyjnej integracji na dzień przed turniejem. Dla wielu osób jest to jedyna okazja w roku żeby spotkać się osobiście, więc nie marnujmy jej na siedzenie przy stolikach i łupanie w karty, a potem rozjechanie się do domów jakby nic się nie stało smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Piterr, Kakel

3

Odp: OTP 2015

Na chwilę obecną trudno powiedzieć, czy Wrocław coś zaproponuje. Ciężko u nas z miejscówką, sklep mieści koło 20 osób, a samo miasto w centrum Polski nie jest i mocno ograniczyłoby możliwości przyjazdu chociażby takiego Białegostoku, ale co możemy zapewnić, to duża frekwencja z naszej strony. Postaramy się pobić w tym roku rekord liczby Wrocławian na OTP i wypaść dość dobrze. tongue I - jeśli znów padnie na Warszawę, co byłoby nam całkiem na rękę - ponownie spróbujemy załatwić mieszkanie służbowe. Także na dzień przed turniejem bardzo chętnie się spotkamy, a i pewnie zostaniemy do niedzieli, jak rok temu, bo chyba wszyscy dość miło wspominają od nas wyjazd na OTP 2014.

I z góry zapowiem, że będą mi pasować wszystkie terminy poza 09.05 i w sumie 16.05, bo obowiązkowy plener malarski ze szkoły.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

4

Odp: OTP 2015

Piter nie patrz na Białystok ja przyjadę wszędzie myślę że Kuba też, z Olgierdem to nie wiem bo on w sumie młody jeszcze jest i możliwe że rodzice by go nie puścili na dłużej.

Co do terminu to najlepsza końcówka czerwca lub początek lipca.

5

Odp: OTP 2015

Dla mnie najlepszy byłby któryś z tych terminów: 23-24.05, 30-31.05 lub coś z czerwca: 21-22 albo 28-29. Pomiędzy tymi weekendami będę miał ciężkie dni na uczelni i wolałbym uniknąć OTP w środku sesji, tym bardziej, jeśli będzie poza Warszawą smile

6

Odp: OTP 2015

Ja jestem za otp w czerwcu początek/koniec obojętnie co do miasta z chęcią pojadę do Wroclawia smile

7

Odp: OTP 2015

Ostatnie dwa lata pokazały, że początek czerwca jest dobrym terminem na OTP. Problemem z terminem na przełomie czerwca i lipca było zawsze, że ludzie zaczynali już wyjeżdżać na wakacje i przez to cierpiała frekwencja. Inna sprawa, że zwykle kończy się na tym, że OTP jest w terminie, kiedy jest wolna sala i tego się nie przeskoczy.

Jeśli o mnie chodzi to o ile nie będę miał egzaminu lub czegoś podobnie ważnego w dniu OTP to powinienem się pojawić.

Na koniec moja opinia na temat, który jeszcze poruszył Adrian, 6 rund Swissa po 35 minut było dla mnie idealnym rozwiązaniem. Przypomnę też, że ledwo zdążyliśmy się zwinąć.

8

Odp: OTP 2015

Mi im wcześniej tym lepiej, bo pewnie sesję mam od jakiegoś 20.06, więc wszystko przed jest do zaakceptowania. tongue
I pojadę wszędzie, bylebym sam jechać z Białego nie musiał. wink Ewentualnie sam mogę zorganizować, ale to wariant rezerwowy z racji małej ilości graczy i zadupia. big_smile

9

Odp: OTP 2015

Dobra, znowu będzie na mnie, ale zadam to pytanie: czy ktokolwiek coś robił w temacie OTP? Po RMP odniosłem wrażenie, że Południe ma możliwości i chęci, żeby zorganizować kolejne OTP, do tego jako że Białystok nam przygasł to głównymi ośrodkami są Warszawa, Kraków i Wrocław (no i jak zawsze Katowice jak się zbiorą), czyli ciężar przeniósł się dość mocno na południe. Ale nic w temacie się nie dzieje. Zatem czy Warszawa ma znowu szukać sali?

10

Odp: OTP 2015

Planuję na początku marca poważnie porozmawiać z kilkoma osobami o OTP na "dole Polski". Ale dopiero za te kilka-kilkanaście dni, bo jeszcze walczę z sesją i nie mam do tego głowy.

11

Odp: OTP 2015

Z tego co zrozumiałem, to Wrocław ma sensowną ofertę z darmową salą, tylko musi zebrać ją do kupy (Piterr, tak sądzę).

Pewnie pomogę Lesiowi przygotowywać kontrofertę, tylko sam nie jestem w stanie wszystkiego zrobić, więc poczekam na niego.

Weekend będzie dobrą okazją, żeby zapytać samych Wrocławian o szczegóły ich planu.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

12

Odp: OTP 2015

Jak by Wrocław robił to mam na wyposażeniu

Mały komputer idealny do parowań ;P i drukowania wyników. No i jako, że gracz ze mnie słaby mógł bym byś Organizatorem i ogarniaczem podczas kiedy reszta z chłopaków mogła by Grać na stołach.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

13 (edytowany przez Bonku 2015-03-07 18:44:54)

Odp: OTP 2015

Z wstępnych ustaleń wynika, że Kraków też mógłby coś zorganizować. Porozmawialiśmy dzisiaj w Dragonusie z Sylwią i wstępnie sklep byłby gotowy zaoferować nam pomoc. Alternatywnie mielibyśmy do wyboru - przy niższej frekwencji sala w sklepie pomieści do 32 osób, a po przekroczeniu tej liczby sklep jest gotowy wynająć dużą salę niedaleko dworca.

14

Odp: OTP 2015

Proponuję zamknąć konkurs ofert do końca marca (już konkretnych - zaklepanych i w ogóle) żeby do połowy kwietnia wybrać już ostateczne miejsce OTP - na plus minus dwa miesiące przed turniejem (i tak dość późno).

Jeśli macie inny pomysł to dajcie znać.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

15

Odp: OTP 2015

Bonku napisał/a:

przy niższej frekwencji sala w sklepie pomieści do 32 osób

Chyba myślimy od dwóch różnych Dragonusach bo w tym o którym ja myślę nie zrobiłbym turnieju na więcej niz 14 osób.

16

Odp: OTP 2015

Tak nam dzisiaj powiedziano. Dostawiają stoliki, może jeszcze w tej głębszej sali.

17

Odp: OTP 2015

Bonku napisał/a:

Tak nam dzisiaj powiedziano. Dostawiają stoliki, może jeszcze w tej głębszej sali.

Tam zawsze był magazyn big_smile
No chyba, że mówimy o tej, gdzie zawsze stały regały z planszówkami smile

18

Odp: OTP 2015

http://ptcg.eu/forum/topic/885/otp-2015 … ropozycja/

W tym temacie zamieszczam śląski pomysł na tegoroczne OTP.

Temat istnieje od stycznia, przełom maja i czerwca zbliża się nieubłaganie, a wynajęcie sal będzie tym trudniejsze im bliżej terminu turnieju.

Gorąco bym prosił o zebranie ofert przez chętnych do organizacji do końca następnego weekendu, chyba, że sądzicie, że nasza oferta jest OK i jedziecie do Katowic.

Z tego tematu wnioskuję, że przedstawicielem Krakowa może być Bonku, a Wrocławia - Piterr, więc to prośba głównie dla was.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

19

Odp: OTP 2015

Dobra, wydaje mi się, że to jest temat przewidziany na dyskusję o OTP 2015, a że wydaje mi się, że mam prawo głosu w ankiecie, to mogę też coś dodać od siebie smile Zauważyłem, że są dwie konkretne propozycje i obie mi się podobają, dlatego wciąż jeszcze nie zadecydowałem na którą oddać głos. Jednakże którakolwiek z przedstawionych ofert organizacyjnych by nie wygrała chciałbym zaproponować coś od siebie tongue
W zeszłym roku w przeddzień OTP w Warszawie został zorganizowany mały turniej w formacie EX-on. Nie byłem na nim osobiście, ale słyszałem, że wszyscy co na niego przyszli bawili się tam bardzo dobrze i generalnie pomysł się spodobał i wypalił. W tym roku chciałbym by coś podobnego miało miejsce, najlepiej również w przeddzień OTP albo dnia następnego (proponowane terminy to soboty, dlatego myślę, że piątek popołudnie, czy niedziela rano są spoko), jednak zmieniłbym format w DP-on. Myślę, że wiele osób wciąż ma gdzieś karty z tego formatu, a jak nie to zapewne nikt by się nie obraził na jakieś małe proksy czy coś w tym stylu big_smile Turniej raczej o złote kalesony, by nie konkurować z OTP rzecz jasna tongue
Generalnie rzucam taką małą propozycję, która jeśli zyskałaby trochę poparcie to by się ustaliło jakieś konkrety. Myślę, że taka impreza mogłaby "zwabić" kilku starszych graczy, którzy dawno nie grali, ale wciąż mają karty z tych setów (wciąż czekam na pojedynek z NAFAPU big_smile ) oraz też młodych kolekcjonerów, których przyciągnęły polskie dodatki Diament Perła (czy jakoś tak).

Podziękowali za posta: McLer

20

Odp: OTP 2015

Końsko głosuj na Wrocław. Zrobimy turniej i do tego MELANŻ big_smile

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.