1 (edytowany przez Robert 2014-12-27 13:25:43)

Temat: Yveltal/Żaba/Garbodor

Pokemon (12):
3x Yveltal ex
2x Yveltal
2x Seismitoad ex
1x Darkrai ex
2-2 Garbodor

Trainer (37):
2x Bicycle
1x CS
1x Energy Switch
3x Hypnotoxic Laser
1x Pokemon Letter
1x Startling Megaphone
4x Ultra Ball
2x VS Seeker

2x Colress
2x Lysandre
4x N
4x Juniper


2x Virbank
3x Muscle Band
3x Float Stone
2x Head Ringer

Energie (11):
7x darkness
4x DCE

2

Odp: Yveltal/Żaba/Garbodor

Shauna to syf, 4 Juni ogólnie za dobre i do tego szczególnie w tym decku także Shauna -> Juni.
Do tego warto mieć 2 E Hammery, choćby za rowery, pozostały dociąg powinien wystarczyć.
Ja gram też 8 darknessek, i tak często mało.

A tak ogólnie Garbo co raz mniej przydatny jest, polecam Raichu/Baloniki/Manectric.

3

Odp: Yveltal/Żaba/Garbodor

Garbo zsynchronizowany z szybką żabą wyłącza trzy decki: Donphany, Pyroary oraz Fairy. Jak widzisz, dużo zależy od mety.

No i to o czym już rozmawialiśmy - Juniper zamiast Shauny i nieco agresywniejszy styl gry, żeby narzucić tempo wink Nie bój się wyrzucać kart

4

Odp: Yveltal/Żaba/Garbodor

W jaki sposób Garbo wyłącza Donphany, w których jedynymi Abilitkami są Hawluche, którym czasami Garbo jest na rękę (2 nagrody za Darkraia) i Safeguardy, które są max dwa w decku i nawet nie są preferowane przeciwko Yveltalom? Zresztą z tego co rozmawiałem z użytkownikami Donphanów to Yveltal XY i Toad EX już powodują, że ten matchup jest kiepski. Dodatkowo Garbo to przesada.

5

Odp: Yveltal/Żaba/Garbodor

Pewnie, że na coś tam się przyda ale na donphany wystarczy sama żaba z lysandrami i vs seekerami, na pyroara znowu żaba + którakolwiek z zaproponowanych przeze mnie ewolucji. Fairy tylko faktycznie staje się łatwiejsze do przejścia, ale drifblim i młotki albo raichu/manectric na yveltala też b dużo daje.
A za to mamy od razu łatwiej z mirrorem, z fightingami. A jak włożymy spiritomba to też z virgenem.

6

Odp: Yveltal/Żaba/Garbodor

Ja z kolei mam podobną opinię mam o matchupie z Virgenem, w którym Garbo jest właściwie tylko kurtuazyjny - moje doświadczenie pokazuje, że jeśli Yveltal nie narzuci ostrego tempa (tj. zaczynamy i nie ma ataku Viriziona w T2), to Garbodor wydłuża mecz, ale przeważnie nie zmienia jego wyniku. Dlatego wybieram Raichu albo Zoroarki, te ostatnie były mocne na prawie wszystkie wspomniane talie (tylko na fairy nie, to prawie autoloss) do przedruku Enhanced Hammerów. Plusy spasowania Garbodora? Mniejsza liczba tooli, więc Head Ringery spokojnie się mieszczą za Float Stony.

Trudno jednak zaprzeczyć temu, że Garbodor z Żabą praktycznie zamyka Pyroary, umożliwia podjęcie jakiejkolwiek walki z fairy i zwiększa szanse na wygranie z plazmą. A decki te chyba są widywane w internetowej mecie smile

7

Odp: Yveltal/Żaba/Garbodor

Trudno jednak zaprzeczyć temu, że Garbodor z Żabą praktycznie zamyka Pyroary, umożliwia podjęcie jakiejkolwiek walki z fairy i zwiększa szanse na wygranie z plazmą. A decki te chyba są widywane w internetowej mecie

Właściwie więcej chyba nie trzeba mówić dlaczego gram Garbodora. Bez niego z Pyroarami przegrana na starcie, a lwów trochę spotykam.
Do tych talii co adrian wymienił dodałbym jeszcze nightmarsha z Mew ex. Też ma problem przy wystawionym Garbo, bo do ataku pozostają praktycznie tylko joltiki.

Dokonałem 3 zmian i jestem chyba ostatecznie zadowolony:
+ 1 Juniper   - 1 Shauna (dzięki Kakel i adrian, że nakładliście do łba, a jak widzieliście ze mną łatwo nie jest ;p).
+ 2 head ringer - 1 Laser oraz - 1 Energy switch (Head ringer miażdzy i tyle w temacie). ES w jednej sztuce wystarczy, bo przy dwóch często jest kartą, która na początku jest zbędna i opóźnia.

Młotka bym rozważył, ale nie bardzo wiem za co, bo reszta kart w większości gier była używana.
Powiecie pewnie, że megaphone'a, ale to kiepski pomysł, bo są też mecze, gdzie head ringer zwyczajnie jest zbędny, a niszczarka tooli wymagana.

Na tapetę teraz wrzucamy manectrica z fiary, więc pewnie niebawem będzie kolejna rozpiska wink