Temat: Adrenalash, Mew EX i Phantom Gate.

Więc w jednej turze Mew EX LT używa Adrenalasha Ursaring (Plasma) PLB, a w następnej zaczyna Phantom Gate Gengar EX PFO. Czy atak, który uzyskamy z Phantom Gate, będzie zboostowany o te 50 DMG z Adrenalasha?

2

Odp: Adrenalash, Mew EX i Phantom Gate.

Wydaje mi się, że nie, gdyż swego czasu był podobny temat, czy Mew EX używając ataku Darkari'a EX z przypiętym Dark Claw'em zada 110 dmg zamiast 90 dmg i odpowiedź brzmiała, że nie, a opisana przez Ciebie sytuacja wydaje się podobna. tongue
Po prostu jest napisane, że "this Pokemon'a attacks", a to odnosi się tylko do Ursaring'a.

3

Odp: Adrenalash, Mew EX i Phantom Gate.

Nie Kuba, "this Pokemon" odnosi się do Pokemona używającego atak, czyli w tym przypadku Mew EXa. Moim zdaniem +50 będzie aplikowane, z technicznego punktu widzenia bonus jest taki jak w przypadku Muscle Band XY, a w tym przypadku chyba wszyscy byśmy się zgodzili, że Mew EX zrobiłby więcej obrażeń.

Podziękowali za posta: McLer, Kubakonst

4

Odp: Adrenalash, Mew EX i Phantom Gate.

Warto sprawdzić na PTCGO (Jeśli ma się owe karty) smile

5

Odp: Adrenalash, Mew EX i Phantom Gate.

Dzięki Kakel, przypomniałem sobie tamten temat i wszystko stało się jasne i klarowne.

6

Odp: Adrenalash, Mew EX i Phantom Gate.

Właśnie sprawdzałem - +50 damage jest aplikowane nawet przez Phantom Gate.

Tylko to, co jest najgorsze, to to, że i self-damage jest +50. A na Mew to jest równoznaczne np. samobójstwu przez Magikarpia.

7

Odp: Adrenalash, Mew EX i Phantom Gate.

Wiewiór napisał/a:

Warto sprawdzić na PTCGO (Jeśli ma się owe karty) smile

Na PTCGO jest tyle bugów, że czasem można się pomylić. Ale masz rację, warto porównać ruling z PTCGO żeby nie wprowadzać innych w błąd.

Moim zdaniem jest tak jak mówi Kakel, atak Ursaringa mówi "this pokemon", a Mew EX jakby dopisuje jego atak do swojej listy razem z tego tekstem - czyli tak długo, jak drugi atak zadaje bazowy dmg, będzie powiększony o bonus.