1

Temat: Jaszczur

Witam,
Pstatnio powróciłem do tej karcianki po długiej przerwie; 2 lat. A tka talię stworzyłem:


Pokemon 15:
4x Totodile PFO
2x Croconaw PFO
4x Feraligatr PFO
2x Blastoise EX XY
2x Miltank FLF
1x Suicune PLB

Energy 13:
9x Water Energy XY
4x Double Colorless Energy XY

T/S/S 32:
4x Professor Sycamore XY
2x N DEX
2x Shauna PFO
2x Pokemon Fan Club FLF
1x Lysandre FLF
1x Lysandre's Trump Card PFO
4x Muscle Band XY
4x Rare Candy DEX
3x Ultra Ball PLB
3x Switch BW
3x Pokemon Catcher KSS
1x Startling Megaphone FLF
2x VS Seeker PFO

Czekam na opinie i pomóc w dopracowaniu talii smile

2

Odp: Jaszczur

Chorzów powiadasz? Zapraszamy (ponownie?) na nasze spotkania do Katowic smile Link do tematu w odpowiednim dziale, chociaż więcej ludzi z nami gra, niż pisze na forum (to pozytywne).

Talia złożona całkiem poprawnie, chociaż rzuca się w oczy brak ACE SPEC'a (nawet najsłabsze są po prostu za silne, żeby któregoś nie grać - wybierz coś sobie smile Oczywiście najsilniejszym jest Computer Search BC, ale wszystkie prócz dedykowanych do pokemonów są silniejsze niż zwykłe karty) Za Lysandre Trump Carda widziałbym trzeciego N'a, bo supporterów będziesz potrzebował dużo - a sztampowego Jirachi EX PLB trudno zdobyć.

Przydałby się drugi Suicune PLB bo teraz większość talii bazuje na exach, catchery można ograniczyć. Blastoise EX nie jest bardzo słaby, ale jest przeciętny - można więc go pominąć (atakuje tylko za 120 za 3 energie, a ich strata zwykle jest tragedią, czyż nie?). Można spróbować zagrać 1-1-1 lub 1-0-1 Blastoise PLB albo 2-2 Forretress FLF, który chyba pasuje tu idealnie.

Podsumowując moje propozycje:

-2x Pokemon Catcher
-1x Lysandre Trump Card
-2x Blastoise EX
-1x Switch
-1x Rare Candy (za dużo, nie zuzyjesz wszystkiego)
-1x Muscle Band (jak wyżej, chociaż ta uwaga jest bardziej dyskusyjna)

+1x N
+2x Pineco
+2x Foretress
+1x ACE SPEC (Computer Search, Dowsing Machine, Scramble Switch a nawet Master Ball)
+1x Sacred Ash
+1x Wolny Slot, do zagospodarowania według uznania (może trzeci Croconaw po zmniejszeniu liczby rare candy). Może Trick Coin PFO albo Victini LT?

3

Odp: Jaszczur

Też zamierzam grać tą talią i nie omknę wrócić do tej deck listy smile