Temat: Night Marchery

Koncept decku z setu Phantom Forces. Całkiem tani do złożenia i moim zdaniem bardzo ciekawy.

Pokemony:

4x Joltik PHF
4x Pumkaboo PHF
4x Lampent PHF
3x Mew EX
1x Jirachi EX
1x Mr. Mime
1-1 Beartic FFI

Trainery:

4x Juniper
4x N
1x Lysandre

4x Battle Compressor
3x Bicycle
2x Escape Rope
2x Starling Megaphone
4x Ultra Ball
2x VS Seeker
3x Muscle Band
1x Town Map
3x Dimension Valley
1x Dowsing Machine

Energie:

4x DEC
3x Psychik

Koncepcja decku jest teoretycznie bardzo prosta. Wystawiamy Mew EX na aktiwa, Joltika na bencha i staramy się zdiscardować jak najwięcej night marcherów (kompresor, Juniper, ultra). Robimy to w pierwszych turach i zdejmujemy wszystko co się rusza.

Słabością decku jest zdecydowanie Pyroar (dlatego Beartic), Itemlock i słaby start. Niestety przy tym ostatnim nie będzie nam tak łatwo dokonać "wielkiego powtotu", niestety.

Podsumowując Deck przyjemny, szybki z dobrym startem i bardzo agresywny big_smile

2

Odp: Night Marchery

Techowanie 1-1 Beartica mija się z celem. Lepiej wrzucić karty, które poprawią działanie talii, na przykład supportery.

3

Odp: Night Marchery

A może macie jakieś coś na pyroara?

4

Odp: Night Marchery

Jeśli chcesz mieć odpowiedź na Pyroara to graj Celebiego EX i 1-2 Gourgeisty/Galvantule. Albo linię Flareona.

5

Odp: Night Marchery

O flareonie nie pomyślałem, ale ostatnią grę online z pyroarem to beartic mi zrobił. Potestuję i zobaczę big_smile

6

Odp: Night Marchery

Wrzuciłem 1-1 Flareon i zwiększył szanse na wygranie z pryoarem o jakieś 20%. Problem pojawia się gdy Flareon nie żyje i jak nie ma innego poka, którego można by zLysandre-ować (Ale w innych przypadkach nie jest tak źle)