Temat: Parę pytań

Mam parę pytań odnośnie zasad w PTCG.
1. Postawiłem poka na bench'u. W następnej turze ewoluowałem go w stage 1, ale mam w ręce stage 2. Czy w tej samej turze mogę 2 razy ewoluuować pokemona?
2. Czy mogę posiadać w talii np. Ultra Ball DEX i używać go w formacie BC-on?
3. Jeżeli gram np. Suicunem PLB to ataki mojego EX'a też nic nie robią przeciwnikowi?
4. Ability Garbodor'a blokuje wszystkie ability?
5. Jeżeli ja i mój kolega gramy żeby przegrać i ja przegrałem. To kto wygrał?

Pytania nie z zasadami.
1. Ile mniej-więcej jest wart w całości skompletowany pierwszy set PTCG oraz najnowszy?

Greninja & Dewott

2

Odp: Parę pytań

1. Nie, musisz poczekać jeszcze jedną turę z kolejną ewolucją.
2. Tak, bo miał przedruk. Ta sama nazwa, ten sam tekst.
3. ? Nie, po prostu ignorujesz obrażenia zadane przy pomocy dowolnego EXa (Twojego lub przeciwnika) Suicunowi. Jemu i tylko jemu, bo "this Pokemon" odnosi się zawsze do Pokemona, na którym jest to sformułowanie użyte.
4. Tak, jeśli ma pod sobą toola. Z wyjątkiem Garbotoxin.
5. Co.

1. ebay.com, trollandtoad.com

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

3

Odp: Parę pytań

1. Nie, nie możesz, stage 1 musi poczekać na 1 turę na ewoluowanie.
2. W realnym życiu tj. na prawdziwych turniejach możesz. Nie wiem jak to się ma PTCGO.
3. Abi Suicuna blokuje jedynie efekty i obrażenia wrogich Exów wymierzone w niego. Nie ma wpływu na ataki Twoich EXów.
4. Wszystkie prócz jego własnego.
5. -

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

4

Odp: Parę pytań

Bidulek napisał/a:

Mam parę pytań odnośnie zasad w PTCG.

1. Postawiłem poka na bench'u. W następnej turze ewoluowałem go w stage 1, ale mam w ręce stage 2. Czy w tej samej turze mogę 2 razy ewoluuować pokemona?
Nie, chyba, że na Pokemonie jest inaczej napisane.
Pokémon cannot be evolved on the first turn of the game or on the first turn they come into play. They also cannot be evolved if on the same turn they were previously evolved or devolved.

2. Czy mogę posiadać w talii np. Ultra Ball DEX i używać go w formacie BC-on?
Możesz grać kartami z wcześniejszych setów, jeżeli zostały przedrukowane w aktualnym formacie.

3. Jeżeli gram np. Suicunem PLB to ataki mojego EX'a też nic nie robią przeciwnikowi?
Safeguard - Prevent all effects of attacks, including damage, done to this Pokemon by Pokemon-EX. (Ability)
No jest jak byk napisane big_smile

4. Ability Garbodor'a blokuje wszystkie ability?
Garbotoxin - If this Pokemon has a Pokemon Tool card attached to it, each Pokemon in play, in each player's hand, and in each player's discard pile has no Abilities (except for Garbotoxin). (Ability)

5. Jeżeli ja i mój kolega gramy żeby przegrać i ja przegrałem. To kto wygrał?
To chyba troll, tak?

5

Odp: Parę pytań

Co do pierwszego pytania to jest wyjątek - Metapod FLF wink I cała masa innych rozwiązań, ale to już w Unlimited.

6

Odp: Parę pytań

Dzięki za odpowiedzi. Co do 5 to nie, jest to sytuacja która wydarzyła się naprawdę big_smile
I jeszcze takie pytanko: Gdzie znajdę listę decków z Blast'a 14 z Mediolanu?

Greninja & Dewott

7

Odp: Parę pytań

Bidulek napisał/a:

Dzięki za odpowiedzi. Co do 5 to nie, jest to sytuacja która wydarzyła się naprawdę big_smile
I jeszcze takie pytanko: Gdzie znajdę listę decków z Blast'a 14 z Mediolanu?

"ja przegrałem. To kto wygrał?" -> Sam sobie odpowiadasz.