1 (edytowany przez Qzin 2013-04-06 18:57:56)

Temat: Pokemon Doll Collection.

Łatwo by było ilustracje do większości znaleźć w necie, ale nie mam czasu się bawić, więc wink. Tak te karty to pokemony za nokaut których byłaby normalna nagroda wink. Hot or not? wink [Tak widzę, że super scoop upami będzie można je podnosić, ale mają tylko 10 hp. Na starter są mega słabe ;] ]

Pokedoll Lugia
Pokemon 10 HP [C]
You can't have more than one copy of this pokemon on your bench.
Ability: Safeguard
Your active pokemon can't be affected by special conditions.
Weakness:
Resistance:
Retreat Cost:

Pokedoll Jirachi
Pokemon 10 HP [C]
You can't have more than one copy of this pokemon on your bench.
Ability: Wishing Star
Once during your turn search your deck for any card and put it into your hand.
Weakness:
Resistance:
Retreat Cost:


Pokedoll Celebi
Pokemon 10 HP [C]
You can't have more than one copy of this pokemon on your bench.
Ability: Sunny Day
Once during your turn, attach one energy card from your hand to any of your pokemon in play.
Weakness:
Resistance:
Retreat Cost:

Pokedoll Shyamin
Pokemon 10 HP [C]
You can't have more than one copy of this pokemon on your bench.
Ability: Wild run
As often as you like during your turn, you may move any energy cards attached to your pokemon to any other of your pokemons.
Weakness:
Resistance:
Retreat Cost:

Pokedoll Mew
Pokemon 10 HP [C]
You can't have more than one copy of this pokemon on your bench.
Ability: Copycat
Pokedoll Mew has Abilities of all pokemons in play. Pokedoll Mew can only use one Ability with the same name each turn.
Weakness:
Resistance:
Retreat Cost:

Pokedoll Ho-oH
Pokemon 10 HP [C]
You can't have more than one copy of this pokemon on your bench.
Ability: Supress
Your opponent's active pokemon needs to pay [C] more to use its attacks.
Weakness:
Resistance:
Retreat Cost:

Pokedoll Tornadus
Pokemon 10 HP [C]
You can't have more than one copy of this pokemon on your bench.
Ability: Fresh Air
Your opponent can't play any cards with Ether in its name.
Weakness:
Resistance:
Retreat Cost:

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

2

Odp: Pokemon Doll Collection.

Czy dobrze rozumiem, że można mieć naraz np. jednego Pokedoll Ho-oh na benchu, ale drugiego takiego samego na aktywie ?
I czy wtedy ich Ability się "stackują", tak ?
A co będzie, jeśli w takiej sytuacji przeciwnik nam z'Catcheruje coś innego na aktywa, w efekcie czego na benchu znajdą się OBA Pokedoll Ho-oh ?

Tak czy owak fajne te Pokedoll'e big_smile

McLer,
simply The Best
in every contest

3

Odp: Pokemon Doll Collection.

Bardzo fajny pomysł wink . Z tym że Shaymin Doll wydaje mi się przegięty. Albo daj mu tekst Celebration Winda, albo Energy Switcha (ewentualnie działającego też na specjalnie energie, żeby było sens go grać), czy tam podwójnego Energy Switcha ale nie nielimitowanego yikes . A Celebiego też można używać nielimitowanie, czy tylko raz na turę?

4

Odp: Pokemon Doll Collection.

Kakel napisał/a:

Z tym że Shaymin Doll wydaje mi się przegięty

Też mi się taki wydaje - nie ma zapisu, że "tylko podczas Twojej tury i przed atakiem", a zatem można by nim zawsze - pomiędzy turami i podczas tury przeciwnika też, prawda?

McLer,
simply The Best
in every contest

5

Odp: Pokemon Doll Collection.

Laleczki bardzo fajne, ale nawet mimo przegiętych abilitek niektórych z nich niestety niezbyt grywalne. Bench damage Darkraia, czy Regigigasa i możemy stracić od jednego do trzech prizów. big_smile No i wording wypadałoby poprawić. Poza tym pomysł zabawny.  smile

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

6 (edytowany przez Qzin 2013-04-06 18:59:16)

Odp: Pokemon Doll Collection.

Już poprawiam wink Celebi raz na turę, a Shyamin dowolnie w swojej turze wink. Oczywiście, że ryzyko związane z graniem nimi byłoby ogromne. Można by cisnąć 4 SSU i Jirachi + Mew, by użyć 2 razy darmowego computer searcha, ale czy byłoby warto? wink


Starałem się jakoś godnie zapoczątkować tą kolekcję, bo w sumie myślałem by kiedyś zrobić pełen set wink.

Co do nie posiadania 2 na ławce, a jednego na aktywie doskrobałbym raczej "If you do, knock one of your pokedolls out." [co nie oznacza KO od razu na podwójnym tylko, że można by KO zrobić także innej lalce, a potem już tej właściwej wink]

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.