1 (edytowany przez Beam 2014-11-29 17:07:46)

Temat: [BC-ON] Pyroar

Pokemon: 12
Litleo FLF x4
Pyroar FLF x4 (albo Pyroar FLF x3 i Pyroar PFO x1)
Charizard EX FLF-2 x2
Seismitoad EX FFI x1
Keldeo EX BC x1

T/S/S: 36
Professor Juniper DEX x4
Blacksmith FLF x3
N DEX x3
Shauna XY x1
Lysandre FLF x2
Lysandre's Trump Card PFO x1
Ultra Ball FLF x4
Switch  XYTKD x3
Pokemon Catcher  XYTKD x4
Startling Megaphone FLF x2
Evosoda XY x1
Professor's Letter XY x1
VS Seeker PFO x2
Sacred Ash FLF x1
Muscle Band XY x1
Dowsing Machine PS x1

Energy: 12
Double Colorless Energy XY x4
Fire Energy HGSS x8


Co sądzicie o tym decku. Mam zamiar to zbudować wiec prosiłbym o wasze opinie. Z góry dziękuje za pomoc.

2 (edytowany przez Amphi 2014-08-20 18:24:36)

Odp: [BC-ON] Pyroar

Polecam spróbować znaleźć decklistę 2 miejsca tegorocznych amerykańskich natsów, ponieważ ta decklista jest identyczna, rozpiska Pokemonów chyba prawie taka sama. Ten deck w sumie nic nie traci po rotacji, ew trzeba będzie zmienić 1 kartę, ale tamta talia powinna być dobrym wzorem smile

EDIT: Decklista, to co można zmienić po rotacji to
-2x Level Ball NXD
-2x Tropical Beach P_BW

+2x Pokemon Fan Club FLF
+2x Shauna XY

Tak powinno być spoko big_smile

I TYLE XD

3

Odp: [BC-ON] Pyroar

Właśnie wzorowałem się na niej, tylko że zamieniałem karty, które nie bedą dostępne po rotacji.

4

Odp: [BC-ON] Pyroar

Co mogę powiedzieć - talia przetestowana wielokrotnie i wielokrotnie spisująca się znakomicie.

Deck ma tendencję do opróżniania ręki bez jakiegoś wyraźnego efektu, więc dałbym szansę Battle Reporterowi w jednej sztuce, tak na próbę. Trzeba będzie też uważać na Tego Miśka który już nieśmiale jest techowany do talii z którymi ta talia ma ogromne win ratio, czyli Virizion/Genesect i Plasma (plazma jeszcze ma jakieś szanse), więc tak gruba linia Pokemon Catcherów i Lysandre zyskuje nowe uzasadnienie.

5

Odp: [BC-ON] Pyroar

UPDATE!
Trochę zmieniłem deck. Trochę ciasny, ale nie wiem jak zmienić. Chciałem jeszcze włożyć jednego Professor's Letter XY i Startling Megaphone FLF ale nie wyżucając Hypnotoxic Laser PS i Virbank City Gym PS. Z góry dziękuje za pomoc.

6

Odp: [BC-ON] Pyroar

-2x Fan Club
-1x Mr. Mime

+2x Blacksmith
+1x Ultra Ball

I tutaj zależnie od gustu i spodziewanej mety, ja bym zrbił tak:
-1x Catcher
+1x Letter, albo Megaphone (tylko jesli jest dużo garbo)

I TYLE XD

7

Odp: [BC-ON] Pyroar

Czy naprawdę 4 Blacksmith FLF są takie potrzebne?

8

Odp: [BC-ON] Pyroar

Zależy jak dla mnie 3 to minimum jednak, to jedyna akcelracja, 150 w t1/t2 jest miłe, a naładowanie pyroara w 1 turę też big_smile Plus masz 6 ognistych energii, to jednak nie za dużo, a zawsze jakieś mogą się sprizować, dlatego akceleracja jest ważna. Proponowałbym 3 Blacksmithy i 1 lettera, tak powinno działać ok, jak dla mnie 2 to jednak za mało, ale nie testowałem więc nie wiem tongue Popróbuj różne i zobacz jak która działa najlepiej

I TYLE XD

9

Odp: [BC-ON] Pyroar

Taka talia do duzo hajsu zżera?

10

Odp: [BC-ON] Pyroar

Jak dobrze liczyłem to troche ponad 200$ by kosztowała (ok. 250?)

11

Odp: [BC-ON] Pyroar

UP! Co sądzicie o Victini EX LT w tym decku?

12

Odp: [BC-ON] Pyroar

Myślę, że to jest dobry sposób na oddanie 2 prizów i pozbycie się ace-speca w decku wink

13

Odp: [BC-ON] Pyroar

Również tak sądzę. Pyroar to talia przede wszystkim defensywna, więc wrzucanie do niej karty która jest tylko celem dla Lysandre jest bez sensu. Zmuś przeciwnika do zabijania Pyroarów a nie wykładaj na stół wszystko czego nie ma ability utrudniającego zabijanie smile Mewtwo i Seismitoad są OK, bo pełnią funkcję ściany która kupuje czas dla lwów. Dobrze sprawdza się też Charizard EX.

14

Odp: [BC-ON] Pyroar

Victini EX ma dwie funkcje, dla których powinno się go rozważać do talii. Albo akceleracja energii, albo jako ostateczna, a z Victory Piece najtwardsza możliwa kontra na trawę i stal. W Pyroarach pierwsze daje Blacksmith, a drugie, coż, Pyroar.

15

Odp: [BC-ON] Pyroar

Update z kartami z Phantom Forces. Jakieś opinie/fixy?

16

Odp: [BC-ON] Pyroar

Aaa zagrałem dziś Pyroarem to się wypowiem co do kilku kart:
- Startling Megaphone
Zastanawiałem się nad graniem go w 1 sztuce jednak porzuciłem pomysł. Dlaczego? Głównymi celami na megafonu w tym decku są Garbodor i Genesect EX z Gboosterem. Oba cele niestety najczęściej trzeba zabić a nie bawić się w skrobanie tooli. Pyroar jest o tyle specyficzny, że jego abilitki potrzebujemy w turze przeciwnika, więc odrzucanie toola spod garbośmiecia zazwyczaj nie daje nic, bo przeciwnik może dorzucić go sobie o ile się do niego dokopie. To właśnie po to w tym decku gra się 6+ kart wyciągających na aktywa. W większości przypadków megafon jest dead kartą, której nie chcemy widzieć z Na na 2.

-Lysandre's Trump Card PFO
Ta karta jest baardzo sytuacyjna i mi osobiście się nie widzi w tym decku. Jakoś specjalnie się nie combuje, wolałbym Pokemon Fan Club.

-Keldeo EX
Bez float stonów nie widzę go w tym decku. Wolałbym 4tego switcha.

-2 Charizardy EX
Zawsze uważałem, że ta karta robi bardziej za straszaka w early i finnishera w late game. Czy 2 są potrzebne? Nie wydaje mi się, wolałbym zastąpić jednago MewtwoEXem.

Co o rozważenia:
-Rowery+Rolki
Niestety tego combo nie zastąpisz Shauną. Zgodziliśmy się dziś z Kakelem, że są tury kiedy Pyroar potrzebuje bardzo dużo żeby się odegrać. Deck mielić trzeba jak najszybciej i jak najszybciej pozbywać się niepotrzebnych w danym matchupie kart.

-MewtwoEX
Długiej rozkminy nie trzeba. DCE=Mjutacz.

-Pokemon Fan Club
Nie grałem, bo nie miałem, ale jakbym miał to bym grał. 1-2 sztuki choć pewnie 1.

-Spiritomb LTR
Pomaga z VIRGINgenem i ogólnie jest spoczi. Niedoceniany atak i miodzio ability jeśli go zbenchować w odpowiednim momencie. Dobry wybór dla Pokemon Fan Cluba w późniejszej fazie gry.

-Computer Search
Zawsze byłem zwolennikiem CS-a ze względu na to, że jest bardziej agresywny. Do tego czuję komfort psychiczny grając combo Spiritomb + CS, bo zawsze mogę rzucić najpierw CS-a a dopiero zbenchować Spiritomba. Z dowsingiem nie zawsze może się to udać.

Ostatnia rozkmina choć nie wiem na ile można na niej polegać:
Dziś grałem tylko 2 Blacksmithy, bo więcej nie miałem. Obawiałem się, że to nie starczy przy powracających Enhanced Hammerach jednak dziś działały na styk. Zauważyłem, że rzadko kiedy jest czas na rzucenie Blacksmitha a bardzo często potrzeba czegoś więcej niż tylko 2 energii. Stawiam na dociąg w tym decku a akcelerację oszczędzam na late game. Moja linia supporterów + dociągu z dziś:
4 Juni
3 N
4 Rolki
2 Bicycle
2 Colress
2 Blacksmith
2 Lysandre

1/3 decku bez 1 karty, ale chyba tak niestety wypada w Pyroarach.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

17

Odp: [BC-ON] Pyroar

Narazie mam tak, ale nie wiem za co mogę włożyć Bicycle?
Pokemon: 11
Litleo FLF x4
Pyroar FLF x4 (albo Pyroar FLF x3 i Pyroar PFO x1)
Charizard EX FLF-2 x1
Seismitoad EX FFI x1
Mewtwo EX LT x1

T/S/S: 37
Professor Juniper DEX x4
Blacksmith FLF x2
N DEX x3
Colress PS x1
Lysandre FLF x2
Pokemon Fan Club FLF x2
Ultra Ball FLF x4
Switch  XYTKD x3
Pokemon Catcher  XYTKD x4
Roller Skates XY x4
Professor's Letter XY x1
VS Seeker PFO x2
Sacred Ash FLF x1
Muscle Band XY x3
Dowsing Machine PS x1

Energy: 12
Fire Energy BW x8
Double Colorless Energy LT x4

18

Odp: [BC-ON] Pyroar

- Letter
- Poke Fan Club
jeśli chcesz zmieścić 2 rowerki. Nie kieruj się w 100% moimi radami. Każdy ma swój styl gry, więc musisz dostosowywać deck do siebie. To że dziś udało mi się wygrać na 2 blacksmithach nie oznacza, że starczy na następnym turnieju. Testy, testy i jeszcze raz wnioski smile

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

19

Odp: [BC-ON] Pyroar

Czy Sacred Ash jest w ogóle potrzebny Pyroarom? Nigdy nie grałem tą talią, ale wydaje mi się, że nie ma za bardzo potrzeby przywracania żadnych Pokemonów. Włożyłbym pewnie jednego Bicycla za Asha. Drugiego pewnie za coś z tego, co proponował Babidi, ze wskazaniem na Fan Cluba.