Temat: Egzamin na profesora

U mnie na studiach była taka tradycja, że po egzaminie publikowaliśmy/wymienialiśmy się pytaniami. Jakiś czas temu podchodziłem do egzaminu na profesora. Porobiłem zatem pełno screenshotów, którymi chciałbym się z wami teraz podzielić. Prawdopodobnie test jest generowany losowo, więc nie dostaniecie identycznego zestawu pytań, ale jest duża szansa, że niektóre z nich się powtórzą, albo będą bardzo podobne.

Żeby przystąpić do testu koniecznie trzeba mieć wyrobione POP ID, niestety jedynym na to sposobem jest uczestnictwo w sankcjonowanym turnieju. Gdy już uda wam się przypisać POP ID do konta na stronie pokemon.com, to po zalogowaniu będziecie mogli rozpocząć egzamin (o tutaj).

Przed przystąpieniem do testu koniecznie przeczytajcie choć raz oficjalne zasady. Przede wszystkim chodzi o dokumenty: Event Rules, TCG Rules and Formats, Sanctioning Regulations, Turnament Operation Procedures oraz Penalty Guidelines.

Test składa się z 40 pytań, na które trzeba odpowiedzieć w 45 min. Wychodzi około minuty na pytanie, ja osobiście musiałem się bardzo sprężać, bo zanim przeczytałem pytanie i zrozumiałem jego treść, to upływało średnio 45 sek. Przed testem polecam włączyć sobie jakiś stoper, bo podczas pisania nie widać ile zostało czasu do końca.

Żeby zdać trzeba odpowiedzieć poprawnie na 32 z 40 pytań. Po teście wyświetlą się wam pytania, w których popełniliście błędy oraz poprawne odpowiedzi.

Pytania wraz z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami:
1. Card rulings
2. Mechanics, Turnament Rules, Core values

Mam nadzieję, że się to komuś przyda. W razie pytań proszę się wypowiadać w temacie.

Podziękowali za posta: Conquest, Manchox, McLer