1 (edytowany przez adriank1 2014-04-30 19:54:29)

Temat: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Chciałbym poruszyć w kilku ważnych punktach sprawy, na które wielu organizatorów turniejów jak i uczestników może nie zwrócić uwagi, a są zbyt obszerne na rzucenie ich w jednym poście do jakiegoś tematu, gdzie szybko znikną w eterze.

Zatem:

1. Kojarzenia Par

Komputer i Drukarka to bardzo pożyteczne urządzenia na dużym turnieju. Alternatywą dla nich są jedynie komputer i rzutnik, a ich brak bardzo utrudnia pracę.

Edit: Turniej będzie sankcjonowany, więc parowania będą odbywały się na oficjalnym programie.

2. Turniej sankcjonowany czy niesankcjonowany?

Edit: Dostaliśmy Tournament Organizera, więc turniej będzie sankcjonowany (tako rzecze Shun). Kto ma POP_ID niech lepiej nie zgubi, a kto nie ma to będzie mógł wyrobić na miejscu.

3. Traktowanie remisów

Zdecydowano już, że gramy mecze do jednego zwycięstwa?. Z remisami czy bez? W przypadku turnieju sankcjonowanego organizator ma wybór czy dopuścić Intentional Drawy, a za tym czy nierozstrzygnięta gra w terminacji po 30 minutach i 3 turach kończyłaby się remisem czy zwycięstwem strony przeważającej.

W przypadku dopuszczenia remisów postulowałbym o przedłużenie każdego meczu rundy zasadniczej o pięć minut, ponieważ po ograniczeniu liczby rund do sześciu mamy na to czas, a niejednokrotnie już widzieliśmy zacięte mecze i to takie, w których wygrana przechodziła z rąk do rąk.

4. Sędziowanie

Edit: Planowo Head Judgem ma być Matilol. Będzie on pełnił funkcję niegrającego sędziego. Kto zostanie Tournament Organizerem - to już mniej istotne (on albo ktoś z zewnątrz, zależnie od ustaleń).

5. Sala gry

Edit: Shun ma oficjalne potwierdzenie, że mamy salę. To mi wystarczy.

6. Dojazd

Na kluczowym moście dojazdowym do Warszawy trwa remont, który będzie trwał jeszcze dwa tygodnie po OTP. Wiele pociągów - ale nie wszystkie -  jest i będzie kierowana na Warszawę Gdańską (zamiast Warszawy Centralnej), a od południa objazd zaczyna się już w Koluszkach co wydłuża jazdę o co najmniej 30 minut. Sprawdźcie dokładnie rozkłady, szczególnie, jeśli macie zamiar przyjechać prosto na turniej. Nieplanowane paarominutowe spóźnienie zapowiedziane wcześniej jeszcze można zaakceptować, ale missy w pierwszej rundzie za pojechanie "w ciemno" to już poważna kara.

7. The day before

Każde OTP to wielkie święto karcianki w Polsce. Nawet jeśli kilka razy w roku w różnych miejscach odbywa się turniej na 20 osób to nigdy nie ma takiej atmosfery jak ta czerwcowa impreza. Zachęcam gorąco, przyjedźcie dzień wcześniej (albo kilka godzin przed turniejem) w miarę możliwości, jeśli tylko macie gdzie nocować. Turniej turniejem, ale na nim nie zawsze jest możliwość przeglądu mordek wszystkich znajomych, z którymi nierzadko można spotkać się tylko wtedy.

Moją cegiełkę również dorzucę - jak wiecie, zamierzam zorganizować turniej w formacie ex-only, z możliwością proxowania kart. Lokalizacja turnieju w centrum Warszawy, chociaż nic konkretnego na razie (docelowo Paradox Cafe, ale mile widziane dowolne oferty kwater prywatnych od entuzjastów). Wszystkie karty można znaleźć na ptcg.eu, a druk proxów z tej strony jest wręcz rekomendowany (można je prosto dopasować do właściwej wielkości choćby w wordzie, mieści się dziewięć proxów na stronę). Turniej będzie bez wpisowego ze skromnym budżetem nagród (proxami o realne karty nie gramy, więc pewnie jakieś słodycze lub użyczenie legitymacji studenckiej w pizzerii dla tych już po studiach big_smile).

Po tym wszystkim proponuję wspólny wypad i spędzenie razem wieczoru.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mile widziane komentarze, ale coś poza "co za beznadziejny post, idź się utop i w ogóle wycofaj się z pokemonów".

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Amphi, Kubakonst, arturomod, Piterr

2

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

adriank1 napisał/a:

Mile widziane komentarze, ale coś poza "co za beznadziejny post, idź się utop i w ogóle wycofaj się z pokemonów".

Hm, to w takim razie pozostaje mi napisać: 8/10, chętnie przeczytam jeszcze raz smile .
Ad. 4 - Niestety nie znam się na tym na tyle, żeby się czuć pewnie w tym temacie, ale wyrocznią od sędziowania na sankcjonowanych turniejach jest raczej Head Judge, który z TO może nie mieć nic wspólnego i wszelkie apelacje lecą do niego.

Ad. 2 - Fakt sankcjonowania mnie ciekawi, ale może przyjaciele Qzina zza oceanu, którzy mają moc zasankcjonować OTP niezależnie od M. mają też możliwość nadać któremuś z was niezależnie od M. status Tournament Organizera właśnie?

3

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

@Up - co do 4, to ja również nie czuję się tutaj tytanem, ale jeszcze to sprawdzę.

Ad. 2 - Poprosiłem Qzina o pomoc w tej sprawie i skrobnął mail gdzie trzeba (za co mu z resztą dziękuję). Niestety ci panowie są bardzo zajęci więc spodziewam się, że najwcześniej odpowiedź przyjdzie na przełomie kwietnia i maja. Z reszta, promek z pewnością już nie będzie, bo event jeszcze nie stoi na pokemon.com i stać nie może, bo nie ma go kto postawić.

Mam jednak szczerą nadzieję, że dostaniemy tego TO szczególnie, że zapowiada sie, iż na OTP zjawi się więcej niż 32 osoby, co pozwoliłoby przeprowadzić zawody w pełnej założonej formie.

4

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Teraz mają regionalsy i całkiem sporo związane z nationalsami roboty w USA.

POP ID mogę wyrobić każdemu, zasankcjonować też, ale bez grania mi się nie chce jechać specjalnie wink. Dlatego liczę, że zasankcjonuje go jednak kto inny. Nadania statusu TO napisałem narazie do Dana, ale się nie odzywa. Możecie próbować pisać na support pokemona, to ponoć też idzie do Marcela (tzn. może iść)

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

Podziękowali za posta: konsko

5

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

A jaki jest problem z sankcjonowaniem i graniem, o ile nie jest to premier event, a raczej nie będzie, nie ma żadnego problemu, tyle że w oficjalnym programie nie można wrzucić organizatora do listy uczestników, ale da się to ominąć. Listę graczy można ręcznie wklepać.

6

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Problem polega na tym, że potrzebujemy osoby, która by przyjechała po to, żeby stać się organizatorem turnieju i poświęcić w ten sposób swoje "granie". Chętni na razie nie mają statusu TO, a mający status TO nie garną się do tego.

Wszelkie rozwiązania tego problemu bardzo miłe widziane, ale dodając jak najwięcej konkretów (czyli kto, gdzie i w jaki sposób). Tournament Organizer musi być na miejscu, nie może grać i musi mieć dostęp do oficjalnego programu parującego.


PS: Z tym "raczej nie będzie premier event" to mamy nadzieję na sankcjonowanie tego centralnie przez osobę z USA jako League Challenge, omijając "jurysdykcję" Marcela. Z resztą na mistrzostwach Europy w Holandii zapewniono nas, że istnieje taka możliwość bezpośrednio od osoby która się tym zajmuje. Tyle, że nie wiem, na ile jest to realne.

Sprawa pozostaje więc otwarta, póki co.

7

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Więc mówię jeszcze raz iż TO o ile nie będzie to premier event może zagrać i używać oficjalnego programu, tylko ręcznie trzeba będzie wklepac graczy. Dla pewności jutro na lidze potestuje. I o ile będę to moge byc takim grającym TO.

8

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

m.bigos

Tournament Organizer nie może grać w turnieju. Jego POP ID zostanie przez program odrzucone z automatu wink.

Co prawda mógłby zagrać pod fałszywym pseudonimem, ale za coś takiego mogą być sankcje [Zabranie TO, ban na turnieje itd. itp.]. Dużo wałków można zrobić, ale no... Nie oszukujmy się, dobrze mieć TO, który sędziuje i nie gra wink.

Ogólnie, żeby z tego eventu był sankcjonowany, to powinien już event STAĆ na stronie, żebym mógł bezposrednio linka do niego wysłać do Dana. Póki co z tego co widzę, nie będziemy mieli sankcjonowanego dużego turnieju na 30 pare osób, czyli pewnie za rok nie ma co liczyć na ruch w kierunku czegoś więcej. A szkoda, ale ja już nie mam siły do tego.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

9

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Drobny komentarz, poszerzony o aktualizację spraw bieżących.

Ad. 2: Dostaliśmy z Matilolem Tournament Organizera. Wygląda więc na to, że turniej będzie sankcjonowany. Wygrzebcie z szafki swoje POP_ID, a my postaramy się, żeby ci którzy go nie mają mogli wyrobić je na miejscu.

Ad. 4: Head Judgem, czyli niegrającym sędzią głównym będzie Matilol. Ale nadal nie wiemy kto będzie Tournament Organizerem. Zaprzyjaźniony sklep z Bielska zaoferował na nagrody boxy z FlashFire po cenie niższej niż 12 złotych z możliwością załatwienia jakichś promek. Być może również istnieje możliwość załatwienia premier eventa od "polskiej" strony - ale do tego potrzebna jest rozmowa z Marcelem z ISY. Nie wiadomo jednak, czy konieczny do tego jest TO "sklepowy" (nie chodzi o konkurs wiedzy, tylko o interpretację tych, którzy mają jakąś władzę), a co za tym idzie, czy sklep może zorganizować turniej poza lokalizacją domyślną, czyli - nomen omen - sklepem.

Skontaktować z tym panem (nie z Marcelem, tym drugim) na którym dla odmiany można polegać jak na Zawiszy (chodzi o średniowiecznego rycerza), mam szóstego maja i wtedy w godzinach popołudniowych event pojawi się na stronie pokemon.com albo założony przez nas, albo przez wspomniany sklep.


Osoby które w tej sprawie zbytnio rozpiera energia uprasza się o jeszcze kilka dni cierpliwości, bo jest okazja, żeby kompleksowo poznać odpowiedź na parę ważnych pytań, a to jedna z niewielu okazji, kiedy będzie szansa się czegoś szczerze dowiedzieć.

10

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Przypominam, że jakiś czas temu zgłosiłem się, że mogę być niegrającym sędzią wink i cały czas taką chęć wyrażam... (tak śledzę co tu się dzieje ^^ )

edit: swoja drogą...

9 maja 2012 17:01
-----------------------------------
Your league application has been approved.

Name: Tomasz Tegler Application Date: 01 Feb, 2011 8:43AM Address: Semlin 41, Kleszczewo, Pomorskie 83-206 PL
Hello Tomasz Tegler,

Congratulations on your new league!
-----------------------------------
League Overview

Application:
    Approved
? Status:
    Inactive
------------------------------------

mam swoją ligę od dwóch lat big_smile dealujcie z tym ^^

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

11

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Co Ty na to, Shun? To brzmi jak oferta smile

12

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Myślę, że to Tournament Organizer powinien przyjąć Trisa na sędziego wink. Bo to on będzie wpisywał wyniki i on będzie musiał wrzucić jego pop id żeby zarobił 10 pkcików na pakiecik profesora =P


Tris ja też mam Ligę i co z tego jak Marcel uważa, że osoba prywatna ligi prowadzić nie może. Bo nie i koniec, więc materiałów nie dostaniesz =P.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

Podziękowali za posta: Trismefapos

13

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Co do materiałów też nie jest tak jak mówisz Qzin. I tak i tak trzeba je kupić (prywatnie/sklep) więc wystarczy, że się ze sklepem dogada.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

14

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

w "juesej" ligi funkcjonują bo to się wiąże z hajsem... mieć ligę a ją prowadzić to co innego wink

Qzin załóż działalność wink (pewnie już o tym myślałeś)

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

15

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Sądzę, że ZUS was zeżre zanim zdążycie cokolwiek zorganizować. W tym kraju nie ma lekko.

Obecność Trisa na OTP zawsze będzie podnosić prestiż imprezy o 50%. Dwóch niegrających sędziów to już byłby komfort na który nigdy nie mogliśmy sobie pozwolić.

Jeśli chce Ci się tłuc tylko po to żeby zobaczyć nasze mordki i posędziować turniej to można tylko zaprosić smile

16

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Cóż tak i tak trzeba zapłacić w tym kraju wink Tris ma dużo racji w poście, że w usa mają to wszystko za gratis bo za tym idzie hajs, ale co poradzisz? Trzeba walczyć by i u nas szedł wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

17

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Qzin napisał/a:

w usa mają to wszystko za gratis

Gdzie jest napisane, że oni stuff ligowy dostają za free?

18

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

To akurat moje wnioski z rozmów jakie prowadziłem z obcokrajowcami. Jeżeli jakieś sklepy GDZIEŚ płacą za stuff do lig, to nie obnoszą się z tym specjalnie. Płacą, biorą i rozdają gratis tak o.Aczkolwiek nie słyszałem nigdzie poza Polską o takiej praktyce (choć nie zdziwiłoby mnie gdyby w krajach w których OP dopiero się pojawia było tak częściej).


Materiały ligowe to materiały promocyjne, które TPCI wysyła do osób prowadzących Pokemona w danym kraju. Jak większość rzeczy podchodzi to pod ich wydatki na karciankę. Koszulki, promki dla sędziów czy nagrody za play pointy. + Darmowe przesyłki nagród dla profesorów itd.  Budżet na to jest rzędu kilku milionów dolarów*. Oczywiście w to się wliczają też wycieczki na Worldsy dla wszystkich itd. ale promki i inne wydatki tego typu nie są aż tak wielkie.




*-ale już nie pamiętam jaka dokładnie jest ta liczba, ani kto mi o tym mówił. Wydaje mi się że to było bodajże 7 milionów. Tak, w takim budżecie to aż boli, że nie zmieścili miejsca na Polskie natsy jeszcze.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

19

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Wreszcie jakiś konkretny post, z którego mogę się czegoś dowiedzieć.

Qzin napisał/a:

Jeżeli jakieś sklepy GDZIEŚ płacą za stuff do lig, to nie obnoszą się z tym specjalnie. Płacą, biorą i rozdają gratis tak o.

Tego bym się trzymał. Najprawdopodobniej tak jest, że płacą ale nikt o tym raczej nie wie. Sądzę, że może wynikać to z dużo większych scen niż u nas i odbijają sobie to na sprzedaży boosterów i innego stuffu.

20

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Podobno liczymy na to, że ISA umieści na swojej stronie jakąś informację o OTP'2014 - ?

Jeśli tak, to podobno (tak mi dziś powiedziano w ISIE) TRZEBA wejść na tę stronę:

http://organized-play.pl/

a następnie wybrać po lewej link "wsparcie konwentów i turniejów", czyli:

http://organized-play.pl/dla-konwentow

po czym wypełnić i wysłać zamieszczony tam pod koniec tekstu "formularz", przez co nastąpi zgłoszenie tego OTP jako "nadchodzącego Eventu"...

Z tym, że to musi Organizator zrobić - ale w tym konkretnym przypadku chyba nie Shun, tylko ten sklep, który chce (tj. zgodził się) nas wesprzeć - ?
Tę informację ponoć dostanie... Marcel, ale jeśli dostanie ją właśnie z tej strony, to wtedy będzie miał WŁAŚCIWĄ podstawę, żeby móc na stronie ISY info o OTP zamieścić...

Być może Wy już to wszystko / to samo wiecie, ale wolałem to napisać, tak na wszelki wypadek chociażby.

McLer,
simply The Best
in every contest

21

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

To ja w gwoli ścisłości chcę poinformować, iż nie będzie mnie na OTP 2014 ;/ niestety nie dostanę wolnego na weekend 7-8 czerwca sad

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

22

Odp: Słów kilka od nie-organizatora do organizatorów i uczestników OTP 2014

Decklistę możecie wygenerować tutaj: http://pokegym.net/decklist/
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wydrukować sobie pusty arkusz.

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Jameaz666, Shun