1 (edytowany przez Brendan_Mich 2014-03-09 17:27:53)

Temat: Cheap Plasma- deck Początkującego

To jest mój pierwszy deck, chciałem aby był dość mocny, a jednocześnie nie wymagał tony kasy. Wszelkie rady mile widziane.
Cóż coś takiego wymyśliłem:

Pokemony(10):
3x Deoxys EX (Plasma) P_BW
2x Mewtwo EX LT
1x Lugia EX (Plasma) LT
1x Keldeo EX LT
3x Kyurem (Plasma) PLF

Trainery(34):
Supporter(13)
4x Professor Juniper BW
3x Skyla BC
3x Bianca LT
1x Shauna XY
2x Tierno KSS

Items(21)
3x Ultra Ball PLB
2x Team Plasma Ball (Plasma) PLF
4x Switch BC
1x Max Potion PLF
3x Muscle Band XY
2x Float Stone PLF
1x Heavy Ball NXD
3x Colress Machine PS
2x Pokemon Catcher EP

Energy(16)
4x Plasma Energy (Plasma) PLB
4x Double Colorless Energy XY
4x Psychic Energy XY
4x Water Energy XY

2 (edytowany przez Piterr 2014-03-09 15:58:25)

Odp: Cheap Plasma- deck Początkującego

Popularniejszą ostatnio wersją Plasmy jest wersja z Lugią. Dzięki Muscle Bandom i Deoxysom Lugia zadaje naprawdę duże obrażenia, potrafi zdjąć na hita EXa mającego po 170-180 HP i tym samym zgarnąć 3 prizy. Gram od jakiegoś czasu tą talią - tak zwanym Yetim i polecam. Standardowa lista to jako pokemony 3-4 Deoxysy, 2 Thundurusy EX, 2 Lugie EX, 2 Snorlaxy, 1 Genesect EX. Genesect EX jest drogi i gra się go dla samego Ability, ale możesz spróbować zastąpić chociażby trzema Catcherami, może jakieś Escape Rope'y. Energii 13-14, 4x Plasma, 4x Double Colorless, 5-6x Lightning/Prism. Supporterów dociągających, żeby było dobrze powinno być z 14, plus z dwie Shadow Triady. Reszta trainerów wyglądałaby całkiem dobrze.

Teraz mówię o naprawdę podstawowym, prostym i znanym, ale też bardzo skutecznym buildzie. W Polsce ta talia ostatnio jest coraz bardziej popularna, więc nie zdziwiłbym się, gdyby w najbliższym czasie ludzie zaczęli się na nią kontrować - co w tym przypadku jest bardzo proste, jeśli już chce się poświęcić na to te parę slotów.

Edit
A jeśli chcesz już grać Kyuremami, które złe nie są, to tak jak Shun napisał, Thundurusy zamiast Mewtwo (jedno możesz zostawić, na wypadek Silver Mirror PLB, a tak poza tym to Deoxysy i Prism Energy są wystarczające do walki z tankami energetycznymi). Jedno Keldeo faktycznie można wyrzucić, za to Switchów zdecydowanie za dużo, skoro już grasz Keldeo z Float Stonem. Osobiście grałbym jeszcze Hypnotoxic Laser + Virbank City Gym, dla większej łatwości przy zdejmowaniu EXów na hita, do robienia "magicznych liczb".

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

3

Odp: Cheap Plasma- deck Początkującego

Za dużo energii. W taliach gra się od 8-15. W tej talii 14 to powinno być maksimum. Możesz wyrzucić też Jednego Keldeo, dwa są niepotrzebne. Zamiast tego Thundurusy, które są najlepszym starterem dla talii Plasmowych.

~Prawdziwy Shun

4

Odp: Cheap Plasma- deck Początkującego

Nie ejstem specialistą od Plasmy, ale jeden N to zdecydowanie za mało

5

Odp: Cheap Plasma- deck Początkującego

Troszkę zedytowałem, wieczorem zrobię drugi deck i wybiorę po waszych opiniach, który lepszy

6

Odp: Cheap Plasma- deck Początkującego

Najlepiej z supporterami jak dla mnie jako użytkownika "Plasmy":
4x Juniper
3x N
2x Shauna
2x Colress
1-2 x Skyla
1-2 x Bianca
1x Shadow Triad

4x DCE, dużo za dużo 2 starczą w zupełności jak na 1 Lugię, chyba że w grę koniecznie wchodzą Mewtwo, wtedy to trochę inna bajka, ale plazma jego wsparcia raczej nie potrzebuje. Thundurusy EX to najlepszy start