Temat: Początek gry w Pokemon TCG

Witam
Chciałbym zacząć grać w tą karciankę i potrzebuję pomocy od czego zacząć.
- Grałem już na Pokemon TCG Online, więc zasady ogarniam
- Rozumiem dobrze angielski
- I mam budżet na karty

Więc całkowicie zielony nie jestem. Chciałbym sobie złożyć jakiś dobry deck, którym dałoby się coś ugrać.
Ogólnie grywam w Yu-Gi-Oh!(jestem sędzią na turniejach) więc jeśli chodzi o karcianki to jestem obeznany.
Chciałbym was prosić o pomoc w tym co kupić(jaki startet/theme deck i jakie single), bo co prawda mam karty pokemonów, ale są one stare a z tych nowszych to mam jakiś crap z D&P i kilka kart po polsku.
Chciałbym złożyć też jakiś sensowny deck na dłuższy czas, aby może wziąć udział w OTP 2014
Z góry dzięki

2

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

Sprawa podstawowa - skąd jesteś?

Bo jest bardzo duża szansa, że jeśli gdzieś w pobliżu dużego ośrodka gry - a tak może być, skoro sędziujesz turnieje Yu-Gi-Oh - to bardzo możliwe, że ktoś wyjaśni Ci wszystko osobiście smile

3

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

Już zaktualizowałem.
Jestem z Kielc

4

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

Ma w profilu wytłumaczone - Kielce.

Cóż ze starterów to fenomenalną opcją jest 2 x http://isa.pl/p8227-POKEMON-XY1-RESILIE … 10879.html


I nie jest to dowcip. Xerneasy szybko ładują energiami, Aromatise zapewnia możliwość dowolnego manewrowania nimi po stole. Jedyne co będzie potrzebne to jakieś piłki (Level Ball NXD, Ultra Ball DEX) oraz supportery (4 sztuki Sycamore, kilka innych z niedawnych setów). Żeby talia miała niezłego kopa już można dorzucić dowolnych atakerów (dowolne pokemony z silnymi atakami po prostu, to co lubimy np Yveltal EX XY), bo wrzucając do niej takie energie jak Prism Energy NXD czy Rainbow Energy XY możemy w pełni używać mocy Aromatise, a jednocześnie atakować innymi kolorami.


Oczywiście nie jest to wszystko o czym należy wiedzieć, dużo różnych konceptów znajdziesz w tematach z taliami tutaj na forum, czy na innych zagranicznych stronach. Jak wrzucisz swój pierwszy koncept, możemy dawać porady i poprawki. O dziwo startery z XY są naprawdę niezłe smile

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

5

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

Osobiście nie myślałem nad starterem z XY, ale ten wydaje się całkiem ciekawy.
Bardzo podobają mi się Pokemony EX(głównie Mewtwo-mój ulubiony Pokemon) i dlatego myślałem nad jakimiś fajnymi połączeniami typów, choć Fairy(co jest dla mnie nowością) + Psychic wydaje się fajne

6

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

Na dzień dzisiejszy staple, czyli single, które wypada mieć w 4 sztukach:
Professor Sycamore XY, N DEX, Ultra Ball PLB, Muscle Band XY.

Co do tego czym grać, to wszystko zależy od tego, jakim rodzajem talii lubisz grać. Są agresywne talie (Plasma - Thundurus EX (Plasma) P_BW/Deoxys EX (Plasma) P_BW/Lugia EX (Plasma) P_BW), trochę bardziej złożone (Virizion EX PLB/Genesect EX (Plasma) PLB) i talie na ewolucjach, które potrzebują trochę więcej czasu, żeby się rozkręcić (Blastoise PLB/Black Kyurem EX PS jest sztandarowym przykładem od jakiegoś czasu). Jeśli wybierzesz talię, to dopiero wtedy warto wybrać do niej karty dopełniające, najlepiej na sztuki.

7

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

Jak pisałem wyżej. Mewtwo EX pasuje do Xerneasów wink I nie musisz wcale dokładać psychicznych energii to po pierwsze wink. A po drugie warto popatrzeć jak obecnie się buduje talie smile Trochę na innych zasadach niż kiedyś. Dużo mniej energii, więcej przedmiotów wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

8 (edytowany przez adriank1 2014-03-08 23:00:37)

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

Strony internetowe które będą przydatne początkującym:

ptcg.eu - świetna wyszukiwarka kart pokemon

- nasz dział "decki" w którym pojawiają się talie od których można uczyć się chociaż szkieletu budowy. Proporcje pomiędzy trainerami, energiami i pokemonami a także liczba supporterów zwykle nie jest bardzo różna.

thetopcut.net - amerykańska strona o PTCG prowadzona głównie przez niejakiego Kyle Sucevicha (jednokrotnego mistrza Stanów Zjednoczonch sprzed paru lat) i silnego gracza. Pojawiają się tam rozpiski talii przeróżnych w tym filmiki dla początkujących, gdzie składane są w prostej formie główne talie z formatu oraz wyjaśniona jest zasada ich działania.

sixprizes.com - podobna strona do powyższej, redagowana przez szereg dobrych graczy

trollandtoad.com / strikezoneonline.com - amerykańskie strony komercyjna sprzedające karty pojedynczo - wyceny mają charakter głównie ORIENTACYJNY, ale bardzo często są używane kiedy "obie handlujące strony nie mają pojęcia, na ile kartę wycenić". Warto wspomnieć, że trainery i exy zwykle są przeszacowane o kilka złotych, żeby nie popaść w jakąś herezję - w kraju karty można dostać taniej.

allegro, youtube - można znaleźć różne ciekawostki, ale raczej na własną rekę smile


No i jedna rzecz - najpierw to Ty musisz zdecydować co Ci się podoba i pasuje, a dopiero potem to składać - jeśli zrobisz odwrotnie, możesz się rozczarować. Na szczęście (osobiście uważam, że) nasza karcianka to gra o wielkich możliwościach, więc może nie tylko jedna opcja Ci się spodoba?

Fairy jest świetne z kartami Xerneas i Aromatisse jako rozruch, Rainbow Energy i Prism Energy jako bazą łączącą i EX'ami wszelkich kolorów jako napastnikami. Poszukaj tej koncepcji smile

9

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

Jeśli chodzi o typ talii to najprawdopodobniej Aggro
A co do typów Pokemonów to myślałem najbardziej nad typem Psychicznym pod Plasma(Mewtwo, Deoxys itp)

10

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

No to jeśli aggro i psychiczne Poki, to polecam zainteresować się Plasmą - tutaj masz przykładową listę, powinna być dobrym punktem startowym: http://www.sixprizes.com/2014/02/21/can … xy-format/
Jeszcze jedną zaletą tej talii jest, że główne EXy tej talii (Thundurus EX/Deoxys EX/Lugia EX) można bez problemu zdobyć za nie więcej niż 15 zł za sztukę. Mewtwo powinno dać radę zdobyć też za 15-20.

11

Odp: Początek gry w Pokemon TCG

Alleluja! W końcu ktoś z moich okolic!
Jak możesz odpisz na maila / PW.

www.Hikomikos.pl Kolekcjoner PTCG. Gracz dla zabawy ^^