1

Temat: Mew i Drifblim

Zauważyłem ostatnio, że wording na Drifblim PLB jest trochę dziwny. Jeżeli dobrze rozumiem, wpływa bezpośrednio na koszt ataku wydrukowany na karcie.

Więc takie pytanie: Jeżeli mamy na aktywie Mew EX DGE bez energii, i na benchu Drifblim PLB, a nasz przeciwnik ma przynajmniej 3 poki plazmy, czy Mew, kopiując Derail, może go wykonać bez energii?

2

Odp: Mew i Drifblim

Osobiście STAWIAŁBYM, że tak, będzie mógł go użyć za darmo, bo faktycznie wording wskazuje na to, że chodzi o koszty ataków i że są zmniejszane.

Z drugiej strony wording mógł zostać przetłumaczony niedokładnie lub TPCi może mieć inne zdanie na ten temat, na pokegymie nie znalazłem odpowiedzi, a więc zamieszczę Twoje pytanie i wrzucę odpowiedź.


http://pokegym.net/forums/showthread.ph … ost2478514

Oczekuj jej tutaj wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

3

Odp: Mew i Drifblim

Sądzę, że nie.

Fraza This Pokemon wskazuje na to, że chodzi wyłącznie o ataki wydrukowane na Drifblimie, a Mew adaptuje je jako swoje.

Ale jak rzekł Qzin - oczekuj tam odpowiedzi. Z tym, że prawdopodobnie będzie negatywna.

4

Odp: Mew i Drifblim

Ja też skłaniam się w stronę odpowiedzi negatywnej. Mew kopiuje atak, a nie atak i ability.

5

Odp: Mew i Drifblim

Ludzie, bez przesady - Mew EX DGE kopiuje ataki, a nie ability, tutaj nie może być mowy o darmowym koszcie ataku. Tego typu ability są uaktywniane zdarzeniami - Drifblim PLB płaci koszt ataku, to jest mu on obniżany.

Jestem 100% na NIE wink

6

Odp: Mew i Drifblim

Też jestem przekonany, że nic z tego - to 'Abi' należy tylko do Drifblima, a jako 'Abi' nie może być kopiowane przez Mew Ex.

McLer,
simply The Best
in every contest

7

Odp: Mew i Drifblim

+1 Nie.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

8

Odp: Mew i Drifblim

Pytanie nie jest o kopiowanie abi - sformułowanie na Drifblim PLB twierdzi, że chodzi o koszt ataku tego pokemona a nie dla tego pokemona. Więc Mew EX LT, kopiując atak tego drifblima, kopiuje również koszt ataku na tym driflbimie. Teoretycznie. Nie ma mowy o kopiowaniu abi.

Inaczej: Gdyby Mew TRM wysłał go do lost zone, to nie było by rozmowy, bo Drifting Baloon się nie aktywuje. Ale tu jest działające.

9

Odp: Mew i Drifblim

Ja to widzę tak: efekt Ability Drifblima jest na Drifblimie, Mew EX nie interesuje się żadnymi efektami na Pokemonie, z którego kopiuje atak, czyli mimo że efekt zmienia koszt ataku, Mew tego nie zauważa. Więc też jestem na nie.

10

Odp: Mew i Drifblim

Czyli Qzin nie jedzie do Las Vegas na drugi etap Got Talent? :<

11

Odp: Mew i Drifblim

Emm może wytłumaczę różnicę.

Popatrzcie na wording tekstu na Drifblimie: Koszt ataków Drifblima jest mniejszy o [C] za każdego pokemona plasmy.

Nie jest nigdzie napisane, że to on je musi używać.

Z kolei zupełnie inny wording mamy np. na Victory Piece, gdzie jest napisane "Victiny EX może używać ataków niezależnie od tego ile ma energie i jakie".

Czyli combo Mew EX + Victiny EX z Victory-piece nie zadziała.

Tutaj natomiast mamy sytuacje: Ability Drifblima obniża koszt ataku Drifblima o [C][C][C] aż do zera.

Mew EX kopiuje ten atak WRAZ Z JEGO KOSZTEM, który już w tym momencie jest zerowy. Mew EX nigdzie nie musi kopiować abilitki drifblima, jako, że jego abilitka działa na koszty ataków. Nie na Drifblima, a na koszty ataków napisane na jego karcie.

Rozumiecie niuans? Ability Drifblima nie mówi, że to on może używać tego ataku taniej, a mówi, że koszt ataku jest obniżony za każdego pokemona Plasmy.

Dlatego będę się trzymał tej wersji.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

12

Odp: Mew i Drifblim

Była tu odpowiedź, ale wymyśliłem nową.
To proszę: Dark Claw DEX - wording jak na Drifblimie, gdybym mówił waszym językiem, powiedziałbym, że efekt wpływa "bezpośrednio na obrażenia ataku". Czy Mew EX kopiuje +20 z Dark Clawa? smile

13

Odp: Mew i Drifblim

Kakel tyś wygrał.
Mój trud skończon.
Nie ma już halucynacji jest tylko śmierć.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

14

Odp: Mew i Drifblim

Dodam, że próba przepychanki słownej na znanej facebookowej grupie w tej sprawie również zakończyła się niepowodzeniem.

Na razie wynik głosowania to 6 - Qzililion, więc wyraźnie przegrywamy. Poczekajmy aż TPCI da ostateczną interpretację, a w międzyczasie proponuję techowanie Kecleona zamiast Mew EX'a do Bryan.deca

15

Odp: Mew i Drifblim

Bulbasnore napisał/a:

The problem is that Mew EX doesn't have access to Drifblim's Drifting Balloon ability. Mew EX copies Derail right enough. However, Drifblim's ability is limited to "this Pokémon", i.e. Drifblim. Mew EX copies the attack, not the ability, so the ability's reference to "this Pokémon" still means Drifblim, not the active Mew EX.

Chyba chodzi o to, że Mew musi mieć pod sobą 3 energie ;p

16

Odp: Mew i Drifblim

Musi mieć 3 energie.

Ciekawi mnie tylko niuans, czy jeżeli jakiś pokemon obniża sobie retreat cost abilitką, a inny by kopiował retreat cost (lub uderzał za niego) to czy bierze również obniżony do zera, czy nie wink.

Z poprzednich rulingów wynikało, że uderza za tyle ile jest aktualnie RC, ale jakby miał kopiować cudzy retreat cost to kopiowałby wydrukowany na karcie.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

17

Odp: Mew i Drifblim

Przypomnę stary casus - Ditto LA kopiował wyłącznie HP wydrukowane na karcie bez względu na to, ile walczących energii było akurat podłączone do Conkeldurra NV (ability).

Można więc powiedzieć że Kleider Machen Leute, czyli - Jak Cię Widzą (Mew EX'y) tak Cię piszą (na karcie). A raczej jak cię piszą tak cię widzą (Leute Machen Kleider?)

18

Odp: Mew i Drifblim

Tamten casus by wystarczył, żeby uzasadnić dla mnie koszt ataku [c][c][c], ale kompletnie nie pamiętałem o nim. O.o Anyway dzięki za dorzucenie wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.