1

Temat: Poradnik: PTCGO

Jako, że oficjalny symulator karcianki - Pokemon Trading Card Game Online jest coraz popularniejszy wśród graczy, stwierdziłem, że należałoby stworzyć temat z odpowiedziami na najpopularniejsze pytania tych, którzy chcieliby zacząć. Niestety osobiście gram tylko w singla i to rzadko, więc moja wiedza jest dość uboga i chciałbym, żeby bardziej doświadczeni gracze mi pomogli.

Skąd wziąć karty?
Jest kilka metod:
1) Wklepywanie kodów z prawdziwych boosterków.
W każdym boosterze, jaki kupicie w sklepie znajduje się kartka z kodem. Po wprowadzeniu go do programu otrzymujecie wirtualny booster z tego samego setu. Zawartość dwóch boosterów nie będzie taka sama - kod z boostera z EXem nie odblokowuje boostera z EXem. Podobnie jest z theme deckami: w każdej talii tematycznej jest kod, który odblokowuje wirtualną talię. Tutaj z kolei dostajecie to samo karta w kartę.
A co, jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na kody?
2) Single Player
Tryb single player - League Challenge odblokowuje karty na kilka sposobów. Po pierwsze, zaczynacie z trzema taliami - czerwoną, zieloną i niebieską. o wygraniu ośmiu gier którąś z nich dostajecie ją na własność. Ponadto, za pokonanie wszystkich 36 przeciwników też się dostaje jakieś boostery (ale nie wiem ile). Jeżeli macie jeszcze jakieś inne theme decki, za pokonanie 12 przeciwników tą talią otrzymujecie boosterka. Za pokonywanie przeciwników dostaje się punkty. Jeżeli zdobędziecie w sumie 30000 punktów za któregoś przeciwnika, dostajecie boosterka.
3) Sklep
Za pokonywanie przeciwników (i komputerowych, i prawdziwych) dostajecie tokeny. Można je wymieniać w sklepie na gadżety, między innymi theme decki i 5-kartowe boostery.
4) Regularne granie
Gra daje wam codziennie nagrodę za logowanie się. Wśród nich są też boosterki.
5) Tajemniczy kod
Jeżeli w punkcie 1 zamiast kodu z boosterka wklepiecie nazwę setu bez spacji (np. plasmastorm, plasmafreeze, plasmablast), otrzymacie theme decka. Zawsze jest to ten sam theme deck.

Na tym się kończy moja wiedza, zachęcam innych do podzielenia się smile .

2

Odp: Poradnik: PTCGO

Po powrocie mogę podzielić się dwoma praktycznymi poradami jak zdobyć karty. Niestety ciężko jest bez zainwestowania trochę kaski i płatnych boosterów, ale oszczędzając i kombinując można się dorobić wymarzonej talii.

1. Dużo handlujcie!

A. Naprawdę zdziwicie się na jakie transakcje godzą się inni gracze. Zdobycie większości trainerków potrzebnych do gry to nie jest aż tak trudna sprawa. W PTCGO gra masa ludzi, w tym wiele dzieciaków, które ograniczają się do zbierania obrazków.
Dlatego warto próbować wymian trainer za 2 karty szmelcu. Wierzcie mi lub nie, ale zobaczycie, że to działa. Bogaty dzieciak odda brzydkiego trainera za pikachu, charmandera itp. itd., który z grywalnością nie ma nic wspólnego.
Tak więc spiszcie potrzebne trainery, stawiajcie jak najwięcej ofert za szmelc i obserwujcie wyniki.

B. Przy handu myślcie. Mając naprawdę rzadką kartę przestudiujcie z dzień po ile boosterów nowego seta chodzi. Jeśli chcecie ją sprzedać i jest Wam zbędna popróbujcie zawyżyć cenę. W wielu przypadkach znajdzie się ktoś zdesperowany i zapłaci więcej niż cena rynkowa.

2. Niektórzy bawią się w kolekcjonowanie tokenów i prezentów z ruletki poprzez przegrywanie. Jak to się robi?

Otóż budujemy talię z 4 Cassius (zabiera poka do ręki) i przykładowo 4 combee z plasmy z atakiem Sting Missile (wtasowuje poka do talii). Rozgrywka trwa tylko chwilę, bo albo go zabieramy i przegrywamy, albo przeciwnik ubija nam poka w 1 turze. Porażka, ale mamy tokeny i kręcimy ruletką (gdzie możemy nawet trafić boostery wymienialne).

Tak więc bez pracy nie ma kołaczy, a poświęcony czas powinien procentować smile

3

Odp: Poradnik: PTCGO

2. Niektórzy bawią się w kolekcjonowanie tokenów i prezentów z ruletki poprzez przegrywanie. Jak to się robi?

Otóż budujemy talię z 4 Cassius (zabiera poka do ręki) i przykładowo 4 combee z plasmy z atakiem Sting Missile (wtasowuje poka do talii). Rozgrywka trwa tylko chwilę, bo albo go zabieramy i przegrywamy, albo przeciwnik ubija nam poka w 1 turze. Porażka, ale mamy tokeny i kręcimy ruletką (gdzie możemy nawet trafić boostery wymienialne).

Update: ta metoda jest już nieaktualna, bo twórcy PTCGO (z pomocą graczy) się połapali i limit minimalnego czasu gry umożliwiającego dostęp do ruletki po zakończeniu gry został wprowadzony także dla graczy, którzy przegrali przez nokaut lub zabranie do ręki ostatniego pokemona. (Nie optymalne rozwiązanie, jak sami przyznają, ale coś musieli z tym zrobić, bo ludzie się skarżyli.)
http://forums.pokemontcg.com/topic/2768 … igibility/

4

Odp: Poradnik: PTCGO

Tak na marginesie (bo cały wątek jest oczywiście o czymś innym) - Cassius to wraca Poka do decku, zaś do ręki to np. AZ.

McLer,
simply The Best
in every contest