1

Temat: Nowy Dark Propagation

Na rozruszanie forum taki o deck. Może kogoś zainspiruję do złożenia tongue

Dark Propagation 2.0
Pokemon 20
2 Sableye DE
5 Archen/Lileep/Tirtouga PLB
4-4 Weavile PLF
4 Exeggcute PLF
1 Darkrai EX

Energie 10
10 Darkness

Supporter 13
4 Juniper
4 N
2 Bicycle
2 Bianca
1 Colress

Item 17
4 Ultra Ball
3 Pokemon Catcher
3 Silver Bangle
3 Dark Patch
1 Tool Scrapper
1 Super Rod
1 Level Ball
1 Dowsing Machine/Computer Search

Deck, który powstał w PLF zupgradowany o Silver Bangle oraz.... restored pokemony.

A po co nam restored pokemony ktoś spyta?

Ano po to, że mają one całkiem ciekawą abilitkę, która pozwala przywrócić je do decku bez konieczności używania Super Roda. Kolejną ich zaletą jest fakt, że teoretycznie nie możemy się zdeckować, no i nie są basicami więc będziemy muliganować aż dostaniemy <żart>upragnionego exeggcute na start</żart>.

Pokrótce:
-Pokemony:
Chyba nic zaskakującego. Darkrai dla darmowego retreatu reszta broni się sama.
Ciekawy mógłby być Flareon PLF, ale brak miejsca i energie są jakie są. Trza by pokombinować.
Przydałby się też Mr.Mime, bo niefajnie byłoby stracić 4 atakerów po 3 dzidach czy innych hammerheadach.
-Energie:
Tyle się mieści na chwilę obecną.
-Supportery:
Wedle uznania. Nie testowałem.
-Itemy:
Można się bawić z Frozen City jak ktoś zmieści. Niestety mało miejsca tu mamy, bo 20 pokemonów.

Macie jakieś ciekawe propozycje?

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

2

Odp: Nowy Dark Propagation

Osobiślie, bym zamienił Catchera i jednego fossila na 1-1 Electrode PLF, by dociągać skamieniałości, które cały czas wracają do decku tongue. Co do bangli, to nie wiem, czy mi się podobają, ale tu tylko testowanie mogło by cokolwiek powiedzieć... Nie wiem, czy nie lepiej było by zamienić na dociąg, bo z supporterami cieńko... Albo na kolejne 1-1 Electroda tongue .

3

Odp: Nowy Dark Propagation

Bicycle to supporter? Nie item przypadkiem?

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

4

Odp: Nowy Dark Propagation

Maślak oczywiście ma rację, ale zwyczajowo Bicycle i Random Receivery dolicza się do Supporterów mimo, że nimi nie są. Tylko w celu lepszego liczenia stosunku kart dobierających do reszty talii.

Babidi, może to zabrzmi jak cienki dowcip ale głównym problemem jest fakt, że restoredy wracają do decku a nie do ręki... Więc może wrzucić Volcaronę PLB i Electroda żeby szybko zmieliła ten deck? big_smile

Tak czy inaczej zamiast catchera i fossila zmaxowałbym bicycle, żeby bardzo szybko zejść do małej liczby kart i Sableye wyciągając bicycle zapewni przeciwnikowi widmo solidnego wpierdzielu.

Ze śmiesznych idei, może jeden EXP.Share jeśli zmieścisz. To tyle.