1

Temat: Dopisanie zera

Zagadka na dziś dość prosta. Wybierzcie Pokemona, który atakiem robi bazowe 10, 20, 30 lub 40 obrażeń (musi mieć napisane przy ataku "40", rzeczy typu "10+" czy "20x" nie przechodzą) i zróbcie z nich 10 razy więcej! To znaczy, atak który normalnie robi 20 obrażeń ma zrobić 200 i tak dalej (chodzi o obrażenia - poszóstna trucizna z Crobata PS się nie liczy!).
Sytuacja na stole - u nas dowolna, u przeciwnika wybór ogranicza się jedynie do aktywnego Pokemona przeciwnika. Nie można wybrać, jakiego ataku użył, jakie Itemy zagrał, jakie Pokemony ma na ławce, jakie Toole dołożył.
Format - ND-PB.

Wersja trudniejsza: Jesteście w stanie zrobić z 50 obrażeń 500 obrażeń?

2 (edytowany przez Kubakonst 2013-10-04 19:36:07)

Odp: Dopisanie zera

+ pokaż spoiler

Naszym aktywnym Pokemonem jest "jakiś" team plasma Pokemon (np. Volcarona PB), co atakuje za 50.
Przeciwnik aktywny Pokemon ma weakness na naszego i jest EX'em(np. Genesect EX).
Na ławce mamy Vileplume BC i 4 Deoxys'y EX.
Nasz aktywny Pokemon ma Silver Bangle.
Nie wiem czy można, ale jakby przeciwnik miał 1 nagrodę do końca to jest Iris wchodzi w grę.

Tak więc wychodzi:
(50+10+10+10+10+30+50)*4 = 680

3

Odp: Dopisanie zera

Powinienem był dopisać - mając na myśli 500 obrażeń mam na myśli dokładnie 500 obrażeń smile . Przekroczyć jest łatwiej.
Można zdecydować ile nagród wziął przeciwnik.
I odpowiedzi proszę w spoiler tagach :

[spoiler]blabla[/spoiler]

żeby nie naprowadzać innych.

4

Odp: Dopisanie zera

+ pokaż spoiler

Quagsire Plasma Freeze jest atakowany przez Vileplume BC z podpiętym Team Plasma Badge i trzema Deoxysmi EX na ławce

Jeśli przeciwnik ma jedną nagrodę to rzucamy Iris i uderzamy za 130x4 - 20 = 500

5

Odp: Dopisanie zera

Dobrze, aczkolwiek moja wina, że zapomniałem o Pokemonach z wbudowaną redukcją obrażeń. Spróbujcie dobić do 500 bez

+ pokaż spoiler

Vilepluma

tongue .

6

Odp: Dopisanie zera

+ pokaż spoiler

Patrat PS - moja pierwsza myśl, zanim doczytałem zagadkę do końca.
Próbujemy.
20-->200
Patrat vs. dowolny EX. Dokładamy Silver Bangle (50). Na benchu 4x Aerodactyl z Ability (90). I tu mi się skończyły pomysły. Biedny Patrat. Próbujemy coś innego.

Aerodactyl DEX z trzema energiami, u przeciwnika EX z weaknessem na Fighting, np. Darkrai. Na benchu jeszcze dwa Aerodactyle i Vileplume BCR. Pod aktywnym Aerodactylem Silver Bangle. (40+30+30)x4=400.

50-->500 bez Vileplume'a?
Cel: zwiększyć damage ataku zadającego 50 o 200, plus weakness.

Hmmmm... np. Dragonair PLF atakujący EXa z weaknessem na Dragon, np. Rayquaza EX, Black Kyurem EX). Bangle, +30, Iris, +50, Iris z Dual Brain Magnezone'a, +50, 4x Altaria, +80, Scoop Up Cyclone na Magnezone'a i 1x Old Amber Aerodactyl na Aerodactyla, +10. Mamy 220 zwiększenia, czyli 270x2=540. Ma być równo 500? Odejmujemy jedną Altarię.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

7

Odp: Dopisanie zera

Odpowiedź Piterra jest dobra smile .

8

Odp: Dopisanie zera

Dla pittera (tylko, ze format BW, bo format zauważyłem jak już miałem napisanego posta sad):

+ pokaż spoiler

"Patrat PS - moja pierwsza myśl, zanim doczytałem zagadkę do końca.
Próbujemy.
20-->200
Patrat vs. dowolny EX. Dokładamy Silver Bangle (50). Na benchu 4x Aerodactyl z Ability (90)."

to jedziemy dalej

4x Plus power (130) x4 Recycle (heads ofc), rowerek (na 2), dwa PP (150), rowerek, dwa PP (170) i Iris do 200