51

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Takie tam 230 HP

Poczekam na komentarze, sam jestem zdziwiony i załamany tym, ze Black Ballista już by na coś takiego nie zadziałała.

I TYLE XD

52

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Świetny Art i całkiem ciekawy atak big_smile całkiem, całkiem...

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

53

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Na pokebeachu właśnie doczytałem, że powoduje poison i paraliż do tego, łał 120+poison+paraliż, strach sie bać tych nowych poków big_smile

I TYLE XD

54

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Trochę słaby. Szczerze, to atak trochę kicz, bo GGG, więc chyba Virizion to jedyne wyjście. A jak Virizion to 2 tury na Viriziona, potem kolejka na Mega Evo i nagle w T4 dopiero można walnąć za 120. Paraliż w erze Switchów, Keldeła EX na benchu i Viriziona EX trochę jest słaby. Bleh jak dla mnie.

Ofc. nie ma jeszcze całego setu, więc wszystko się może zmienić.

~Prawdziwy Shun

55

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Mieliśmy już pokemona aplikującego pewny paraliż i jeszcze dodatkowo ładującego się do turę. Miałem niewątpliwą przyjemność grać nim na jednym z OTP i miał kilka wad w postaci trudności wystawienia na pole i tym co się dzieje między zabiciem jednego pokemona, a założeniem paraliżu na drugiego - przeciwnik zwykle był przygotowany.

Dodatkowo era Keldeo EX (które jednak zostają z łatwością zabite przez Venka, punkt dla niego), switchów i powracających escape ropów, ponadto trudność naładowania powodują, że jest smacznym kąskiem zanim pokaże druzgocącą moc.

Weakness na ogień w połączeniu z energy switchem to zdecydowanie coś co polubi Flareon - na pewno ostrzy pazurki no i Toolbox ma przewagę bez względu na to, jaki sposób ładowania wybierzemy. To tylko Rogue Decki, a nie wspominam o tych silniejszych i topowych.  Może tylko Darkrai będzie miał kłopot bo musiałby postawić na jakieś switche.

Na pewno przypomnienie starej mechaniki pewnego paraliżu nadaje nieco świeżości (każdy EX z Virbankiem ginie na turze przeciwnika jeśli tylko nie wykaraska się z paraliżu), ale drawback nie polega tutaj na odrzucaniu energii czy traceniu damage. Jest o wiele bardziej ukryty co sprawia, że Mega Venusaur EX chyba jest dość wyważony smile

56

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Nie wiem, nie podoba mi się aż tak. Wymaga długiego ładowania, tracisz turę na wystawienie i w ogóle oddajesz 2 prize'y.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

57

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

http://www.serebii.net/card/kalosstarterset/
spora dawka kart z Kalos Startera tongue

58

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

http://www.serebii.net/card/kalosstarterset/36.jpg

Czyli de facto nie tyle co errata, a reprint wink. To samo zrobiono z Rare Candy McLerku, więc to już nie pierwszy raz jak robią coś takiego =P.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

59

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Snubbull i Granbull są typu "fairy" ???...
Ktoś tam zwariował, to jasne.

McLer,
simply The Best
in every contest

60

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Czyżby casus z Cherenem i Tierno analogiczny do tego z Professor Juniper i Professor Sycamore?

61

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Te karty robią dokładnie to samo, fakt - ale jakoś nikt chyba ich jeszcze nie ograniczył w taki sposób, jak Juniper/Sycamore - ? Może zostawią akurat te w spokoju ?

McLer,
simply The Best
in every contest

62

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

McLer napisał/a:

Te karty robią dokładnie to samo, fakt - ale jakoś nikt chyba ich jeszcze nie ograniczył w taki sposób, jak Juniper/Sycamore - ? Może zostawią akurat te w spokoju ?

Na razie nikt tego nie gra, więc to i tak dla nich bez znaczenia. A poza tym są to mało popularne supporty i raczej nikt nie bedzie chciał grać 8 cherenów

I TYLE XD

63

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Trochę więcej kart z XY, w tym trainerki.
Wraca SSU, Full Heal i pojawia się Muscle Band. + 20 do ataku bez drawbacku jest jak dla mnie trochę za mocne. Za to Pal Pad bardzo mi się podoba.

~Prawdziwy Shun

64

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Czytam i zaraz się wypowiadam, bo pierwsze wrażenie mega istotne.

Muscle Band i Darkraie tracą swoją unikalną siłę. Ładowanie zostanie, ale no... Seriously, może chociaż zakażą podkładania pod EXy? To będzie miało jeszcze sens jako taki.


Energy Switch będzie w następnym formacie i dobrze, bo polubiłem tę kartę. W niektórych taliach wydaje mi się teraz niezastąpiona wink.


PalPad jak dla mnie karta, która z Random Receiverami będzie pozwalała na świetny recykling juniperek. Z drugiej strony, jej efekt nie daje natychmiastowych wymiernych korzyści.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

65

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Obrazki na trainerkach są piękne, dużo ładniejsze niż bezpłciowe komputerowe z epoki BW. Co prawda nie jest to jeszcze Switch HGSS, ale już się zakochałem w nowym rysunku Catchera smile . Jak ktoś woli Kalos Starter Decki nie po krzaczkowemu, to są też po francusku.

66

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Wszystko jest świetne, razem z nowymi trainerami i artami, już nie moge sie doczekać

I TYLE XD

67

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Tropical Beach has been banned for an upcoming tournament in Japan. Can we expect something like this in the rest of the World soon as well?

info ze stronki propokemon.com

Czyżby zauważyli, że Tropical Beach zbyt zyskał na sile przy wprowadzeniu nowych zasad? Ciekawe, aczkolwiek wątpię, żeby dostał całkowitego bana. Ale temat zagadkowy, więc wrzucam tutaj.

68

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

arturomod napisał/a:

Tropical Beach has been banned for an upcoming tournament in Japan. Can we expect something like this in the rest of the World soon as well?

info ze stronki propokemon.com

Czyżby zauważyli, że Tropical Beach zbyt zyskał na sile przy wprowadzeniu nowych zasad? Ciekawe, aczkolwiek wątpię, żeby dostał całkowitego bana. Ale temat zagadkowy, więc wrzucam tutaj.

Pamiętajmy, że w japonii nadal grają BW-on i może stało sie tak bo eelektriki stały by sie zbyt potężne?

I TYLE XD

69

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Mogło tak być - w formacie z nerfowanymi catcherami Rayeels stał się bestią. Na razie jednak temat tropical beacha zostawię jako, że raczej jest on tematem plotek niż poważnych dyskusji.

Nowe rysunki i nowe karty są zdecydowanie ciekawe. Uwielbiam rysunek Crushing Hammera i nowego (japońskiego) Super Scoop Up'a z XY.

Muscle Band jest zdecydowanie potężny, ale pamiętajmy, że większość pokemonów nie-ex nie będzie nim zainteresowana (do nich są dużo ciekawsze toole). Poza tym nie byłoby wcale głupie gdyby istniał pokemon z atakiem: If opponent's Active Pokemon has Muscle Band attached to it, this attack does ... more damage. Poczekajmy!

Pal Pad jest bardzo przyjemny i z Bicyclami może bardzo istotnie poprawić cyrkulację supporterów - już zacząłem kminić jak grać wyłącznie Juniperki, chociaż nie jest to takie proste. Przydałby się nieflipaany XTransceiver.

Super Scoop Up - może jego przedruk spowoduje, że Konsko zacznie się bardziej udzielać? big_smile

Ciekawe, ciekawe...

70

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Gościu jak chcesz grać tylko juniperki to jest nieflipany nazywa się "Random Receiver" wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

71

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Mimo wszystko cztery Juniperki to trochę mało, bo jak mawia klasyk "I don't always Juniper, but when I do, I juniper away all of my Junipers"... czy jakoś tak.

72

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Garchomp EX i XY stuff

Garchomp do kitu, może Mega będzie lepszy. Greninja fajna, dla Sody trochę nie widzę zastosowania.

~Prawdziwy Shun

73

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Ten Garchomp jest tak beznadziejny, że brakuje mi słów. Jego Mega ewolucja (forma?) będzie musiała być naprawdę MEGA, żeby ktokolwiek to grał.

74

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

O ile sodę będzie można zagrać na świeżo wyewoluowanego poka to będzie fajna. Vide Wally's training. Wtedy można było hyc w Stage-1, a potem w Stage-2 prędziutko tongue.

Also: Taki se pokeball dla ewolucyj big_smile.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

75

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

"You can't use this card during your first turn or on a Pokémon that was put into play this turn."

Dla węgorzy to by było dobre, ale tych (na szczęście) nie am w formacie.