1 (edytowany przez Shun 2013-07-22 12:08:17)

Temat: [BW-on] Cradily Box

Version 1.0

Pokemony: 16 6/10
4 Lileep PB
2 Cradily PB
1 Dusknoir BC
1 Reuniclus BW
1 Magnezone (Plasma) PS
1 Gallade PS

2 Virizion EX PB
2 Mewtwo EX NXD
2 Genesect EX PB

Trainery: 31 14/17
4 Professor Juniper
3 N
3 Caitlin
2 Skyla
2 Colress

4 Root Fossil
4 Ultra Ball
1 Pokemon Communication
3 Pokemon Catcher
3 Switch
2 Max Potion
1 ACE SPEC

Energy: 12
4 Double Colorless Energy
8 Grass Energy

Alee ossso chozzi??
Najlepiej w T1 wychodzi Lileep na pole. Jedynym sposobem na to jest Root Fossil, ale są wspomagacze - Caitlin i Ultra Ball/Juniper/ACE SPEC który odrzuca karty, jeśli takowy będzie grany (Lileep ma bardzo fajne Ability, ale działające dopiero w discardzie). W T2 ma wyjść Cradily, który to Wybuchnie Życiem i zapełni nam ławkę Bench Sitterami. Alternatywnym rozwiązaniem jest Virizion EX, który w T2 zarzuci Emerald Slashem do Cradily.

Jako wielki fan fossili (Rampardos [']) nie mógłbym tym nie zagrać. Dopiero co zmontowane, tak więc lista jest daleka od ideału. Czemu tacy attackerzy? Nie chciałem mieszać w energiach, tak więc jest dużo Grassowych. DCE wyjątkowo dobrze pasuje do Cradily, a przy tym do Mewtwo. W prototypie miałem 2 Keldeo i 2 Float Stony za Switche i Communicationa, ale nie podobają mi się tylko 2 Floaty. Może 1 Keldeo, a 3 Float Stony?

Stage 2 jest naprawdę od groma. Ja wybrałem tylko 4, ale to się może zmienić. Magnezone przydaje się do rozstawu, więc nie widzę powodu, żeby go nie grać. Dusknoir i Reuniclus zamieniają counterki, a Gallade okazjonalnie atakuje. Rozważam też Serperiora BW, bo skoro mam Reuniclusa, to czemu nie. W dodatku jest Grassowy i przeniesie zbędne energie od Cradily, jeśli ten przeżyje. Również Mr. Mime byłby fajny, ale przy tylu basicach chyba za często bym nim startował.

Co tu mówić, czekam na propozycje. Możliwości jest tyle, że samemu ciężko ogarnąć big_smile

~Prawdziwy Shun

2

Odp: [BW-on] Cradily Box

Hmmmm, zwykle głupio mi oceniać talie z kartami przed wyjściem setu, ale tutaj stwierdziłem, że jest sporo ogólnych uwag, związanych z samym pomysłem wystawiania S2 na stół (przygotuj się na niekrótki wywód ;P ).

Wystawienie Stage 2, na dodatek prosto z talii, jeśli wierzyć tłumaczeniu wydaje się epickie. Ale uważam, że w tym przypadku za dużo z tym zamieszania. Trawa nie ma akceleracji poza Virizionem EX, który sam potrzebuje dwóch energii, żeby ładować cokolwiek. Więc w optymalnej sytuacji będziemy mieli Viri z dwoma energiami na stole w T2, mogącego załadować Cradily dwoma energiami. Więc w T3 będziemy mogli wyciągnąć 2-3 ewolucje na stół. Z tym że przez 3 tury zrobiliśmy 50 obrażeń. Landorus EX w jedną turę robi 60, Thundurus EX potrafi dojechać do 50-60 w T1, Kyurem podobnie. No dobra, to może nam zwrócą ten stracony czas nasze S2? Niestety w tym formacie S2 służą głównie pomocy (3 z 4 S2 w twojej talii mają właśnie jedynie pomocne Ability do zaoferowania), bić się będziesz głównie EXami, z tym że przeciwnik już cię nimi bije od dwóch tur. Więc może być trochę trudno. Osobiście pewnie skierowałbym się w takiej talii na kontrowanie mety - wrzucić jakieś walczące S2 na Thundurusa/Darkraia, ogniste na Genesecta/Viriziona (nawet lepiej, bo z taką samą Blendką jak trawa) itd. Ale ten pomysł też ma pewną wadę. Kiedy takie S2 dostanie nokautem po twarzy nie ma żadnej opcji na jego powrót na stół bez tracenia tury na ponowny atak Cradily. Zresztą, EXy biją lepiej za podobny koszt. Chyba że wtechujesz takiego Vileplume BC. Z weaknessem x4 nagle wystarczy walnąć za 40-50, żeby zdjąć EXa przeciwnika, co udaje się wielu Stage 2 w formacie. Taką koncepcję pewnie bym testował jako pierwszą.
Jeśli zaś chodzi o zmiany w kartach, to tak: po pierwsze Lileepa da się też wystawić Twist Mountainem, problem jedynie tkwi w tym, czy w rzeczywistości będzie się przydawał do czegokolwiek poza zbijaniem Virbanków przeciwnika. Po drugie - Magnezone jest spoko, ale czy przy Ability Lileepa lepszy nie będzie Empoleon? wink
6 Basiców jest też trochę przerażające.

To tyle ode mnie, pewnie nie wszystko co napisałem sprawdziłoby się w rzeczywistości, ale może da ci jakieś nowe spojrzenie na talię. Cradily ma fajny atak, ale to chyba nie jest dla niego format. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby powiedzmy za rok-półtora format zmienił się na tyle, że nagle Stage 2 wystawione za darmo będzie miażdżyć (tak, mam na myśli XY tongue ).

3

Odp: [BW-on] Cradily Box

Ech, jednak twarda rzeczywistość znów daje o sobie znać. Masz rację. Każda szybka talia spokojnie się do tego czasu rozstawi. Zostaje mi czekać do następnych setów, może wydadzą coś fajniejszego big_smile

~Prawdziwy Shun