1 (edytowany przez adriank1 2013-06-09 11:56:59)

Temat: Przeanalizujmy to jeszcze raz na spokojnie: Cake-Banzail, 1 runda OTP

Sytuacja na stole:

Ostatnia runda terminacji. Na aktywie gracza który ma ruch Mew EX z jedną energią. Na aktywie przeciwnika zatruty Pokemon 10 HP Left, a na ławce Sableye DEX. Zawodnik z Mew EX ma 2 prizy, przeciwnik 1, więc Mew musi zabić dowolnego pokemona przeciwnika żeby wyrównać stan gry.

W tym momencie posiadacz Mew EX'a stwierdził, że przeciwnik "Schodzi". Przeciwnik jeszcze upewnił się jaki jest sposób nokautu, po czym zostało potwierdzone, że z trucizny.

Ta deklaracja jest równoznaczna z zakończeniem tury i przejściem w fazę "between turns", gdzie aplikowane są efekty i stan stołu sprawdzany jest jeszcze raz. Niestety:

pokemon.com napisał/a:

If the third turn is completed and there is a clear winner, the game is over and no in - between turn effects are resolved.

Po trzech turach terminacji był oczywisty zwycięzca - Miał jednego priza mniej od przeciwnika. Jednak...

Matilol uznał, że skoro wszyscy słyszeli, że terminacja się zakończyła (mimo, że nie byłem głównym terminującym sędzią to stałem obok i wyjaśniłem wątpliwość, że faza between turns się nie pojawia więc mecz można uznać za zakończony) to zdziwił się mocno, że Banzail nie użył ataku Confuse Ray Sableya DEX i nie zabił za brakujące 10. Banzail myśl podchwycił, wycofał się z tego co wcześniej zrobił i rękami i nogami bronił wersji, że użył ataku, a nie spasował.

Dla mnie sprawa jest prosta:

pokemon.com penalty guidelines napisał/a:

7.6.4.
Cheating
Players who intentionally commit infractions are looking to gain an unfair advantage over other players at the event. The Head Judge should carefully consider whether an infraction was intentional or not before applying this penalty. If the Head Judge feels that an infraction was unintentional, this penalty should not be applied.

(...)
Altering match results after the conclusion of the match.
Lying to event staff.
Arbitrarily adjusting the Special
Conditions or damage counters put on any Pokémon in play

Recommended Starting Penalty:
Tier 1:
Disqualification
Tier 2:
Disqualification

Ja nie jestem sędzią, nie mam uprawnień profesora dlatego zadaję pytanie trzem grupom ludzi:

1. Osoby obserwujące mecz i będące absolutnie pewnymi jaki był kontekst słów które padły i co się tam wydarzyło
2. Kakela - sędziego głównego zawodów, który pojawił się na miejscu zajścia już po tym całym, nie bójmy się użyć tego słowa, cyrku
3. Osoby które oficjalnie uzyskały tytuł profesora w ciągu ostatniego roku

Co byście zrobili gdyby występowały wyłącznie informacje powyżej i jaki informacyjny szum mógł sprawić (jestem przekonany że nastąpiło wprowadzenie sędziego w błąd, mimo wielu świadków), że gra była kontynuowana i posiadacz Mew EX'a ją wygrał?

Liczę na konstruktywną dyskusję bez rzucania mięsem, ponieważ przypadek jest z pogranicza wielu kontrowersji i różnych przepisów, które nie dla wszystkich muszą być od razu jasne.

2

Odp: Przeanalizujmy to jeszcze raz na spokojnie: Cake-Banzail, 1 runda OTP

Sytuacji nie widziałem, ale jak dla mnie to Cake powinien ten mecz wygrać. A co dalej to zależy.
a) jeżeli ewidentnie Banzail starał się oszukać to kara za to jest jasna (wylot z turnieju)
b) jeżeli Mati jednak odezwał się za wcześnie, to co najmniej game lose w następnej rundzie

Która wersja to nie wiem, bo mnie nie było przy całej sytuacji.


Na 100000% nie powinno się to rozejść po warningach.

3

Odp: Przeanalizujmy to jeszcze raz na spokojnie: Cake-Banzail, 1 runda OTP

Proszą żebym się wypowiedział, to się wypowiem:
Zacznijmy od tego, że wokół stolika było 10 osób, przez co w ogóle nie słyszałem, co mówił Banzail. Osoby stojące obok Banzaila jednogłośnie potwierdziły, że Banzail nie powiedział, w jaki sposób aktywny przeciwnika schodzi. Nie widziałem, żeby "przeciwnik jeszcze upewnił się jaki jest sposób nokautu". Za to na pytanie "jak" odpowiedział... Matilol. Przyznaję, byłem zbyt łagodny w tej sytuacji, ale widzę teraz rozwiązanie tego problemu: Wszyscy poza sędziami po swoich meczach opuszczają salę. Nie będzie gdzie się podziać? Nie obchodzi mnie to. Wyeliminujemy tym sposobem i gwar przy terminowanych stolikach, i ew. podpowiadactwo.

4

Odp: Przeanalizujmy to jeszcze raz na spokojnie: Cake-Banzail, 1 runda OTP

True, popieram, ja nie słyszałem ani jednego słowa z ust Banzaila także ciężko mi udowodnić komukolwiek, że zakończył turę bez ataku.

5

Odp: Przeanalizujmy to jeszcze raz na spokojnie: Cake-Banzail, 1 runda OTP

Też nie widziałem. Coś tam w samochodzie chłopaki mówili o tej akcji.
Reasumując z tego co tu wyczytałem.
Posiadacz MEX EX powiedział że schodzi z powodu trucizny, a trucizna jest naliczana między turami, gdzie w terminacji nie było tej między tury już. To wygrał posiadacz tego (nie)zatrutego poka co miał 1 prize. Taka moja logika.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

6

Odp: Przeanalizujmy to jeszcze raz na spokojnie: Cake-Banzail, 1 runda OTP

Ja powiem tyle, rozmawiałem po tej grze z graczem, który miał poison i powiedział, że jego przeciwnik użył słowa "poison" w swojej wypowiedzi, ale nie chciał już roztrząsać tematu, bo i tak nie dałoby się tego rozwiązać

I TYLE XD

7

Odp: Przeanalizujmy to jeszcze raz na spokojnie: Cake-Banzail, 1 runda OTP

To był mecz, który oglądałem od początku do końca i podczas ostatniej tury terminacji Banzail powiedział: "schodzi bo dostaje od trucizny". Matilol powiedział jak Banzail mógł zabić Raticate'a i on się wycofał z trucizny i użył ataku confuse Ray.

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

8

Odp: Przeanalizujmy to jeszcze raz na spokojnie: Cake-Banzail, 1 runda OTP

Równie bardzo wkurzył mnie Barti siedząc przy meczu Yabol - Reksio, podpowiadając Yabolowi może coś oczywistego, ale cóż... ukarać go już nie miałem jak bo dla Bartiego już trud był skończony.


Tak, Matilol powinien dostać game loss w następnej partii. Banzail z tego co słyszałem będąc tam po prostu zakończył turę, dlatego i wyrokowałem wygraną Cake'a.


Niestety sędzią oficjalnie się stałem dopiero w fazie topów.


Kakel ogólnie ludzi łagodnie traktował, ale wiadomo swiss to jeszcze nie topy, chociaż było więcej niż jedna z sytuacji w których kara powinna być większa.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.