1 (edytowany przez Jameaz666 2013-05-17 21:50:56)

Temat: Time Recall a rzeczywistość

Wynalazłem szalone niedopowiedzenie w  wordingu. Spójrzcie na ability Celebi EX BC. Otóż, czy można użyć ataku stage 1 np. Charizarda BC ewoluowanego z RC? Wiem, na logikę to idiotyzm, ale w tekście abikitki niczego o tym nie ma. wink

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

2

Odp: Time Recall a rzeczywistość

Nie, ponieważ nie ma go w grze

I TYLE XD

3

Odp: Time Recall a rzeczywistość

Popieram odpowiedź Amphiego. Previous Evolutions = karty Pokemonów leżące pod najwyższym stopniem ewolucji. Zresztą, gra nie wie co robią karty, których nie ma w grze.

4

Odp: Time Recall a rzeczywistość

Jednak, jak zauważył Kakel na shoutboxie, minimalizm w wordingach BW-onu prowadzi do zabawnych nieporozumień. Dziękuję wszystkim za wytężenie zawartości czaszek.

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

5

Odp: Time Recall a rzeczywistość

Nawet mi nie wpadło do głowy, ze można szukać czegoś takiego. To jest oczywiste, że nie. Tak samo jak nie możesz użyć ataków charmandera z innego setu. Bo go nie  ma w grze.

6

Odp: Time Recall a rzeczywistość

Ale Jameaz ma po części rację. Ja zwróciłem na to uwagę, ale spodziewałem się rezultatów, więc nie pytałem. Zagadnienie jest jednak ciekawe. W moi przekonaniu fraza "in play" powinna się znaleźć, bo wedle prawa, czego Ci nie zabrania, to Ci wolno.

7 (edytowany przez Piterr 2013-05-18 00:46:35)

Odp: Time Recall a rzeczywistość

"Each of your evolved Pokemon can use any attacks of its previous Evolutions" <-- "Każdy z Twoich ewoluowanych Pokemonów może używać jakichkolwiek ataków swoich poprzednich Ewolucji".
Klang PLS nie jest poprzednią ewolucją Klinklanga, który ewoluował z Klanga BLW. To raczej nie działa na zasadzie "jest Klinklang, to może użyć ataku dowolnego Klanga, bo Klinklang z niego ewoluuje", tylko "jest ten konkretny Klinklang, to może użyć ataku tego konkretnego Pokemona, z którego ewoluował, a ewoluował z tego, który pod nim leży".
Z resztą wszystko zostało wytłumaczone i nie podlega wątpliwości, jak działa Ablity Celebiego, a takie rozumowanie akurat miałoby największy sens i podejrzewam, że tak to właśnie działa.


edit
100 post

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę