Temat: Nieustępliwy Togekiss PS

Przygotowałem dla was prostą zagadkę, z którą zapewne błyskawicznie sobie poradzicie. Oto ona:

Przeciwnik ma w grze dwa zdrowe pokemony - na active Togekiss PS, na benchu Squirtle BC. Przeciwnik nas zaatakował i teraz pytanie z mojej strony. Czy jesteśmy w stanie znokautować wszystkie pokemony przeciwnika bez wykonywania ataku, przed jego kolejną turą?

Jakie stworki trzeba mieć w grze, jakie karty w ręku, no i oczywiście jak należy zagrać, aby wygrać partie?

Format BW-on, wszystkie flipy nieudane, dla podpowiedzi dodam, że chodzi mi tutaj o wykręcenie obrażeń w stylu poczciwego sabledonka ala Crobat G PL i Team Galactic's Invention G-105 Poke Turn PL.

Powodzenia smile

2

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

Nie trzeba nawet kart z ręki dodawać. big_smile Na benchu 2x Vanilluxe NXD. Chandelure NV na aktywie, 3 counterki na Squirtle'a, Ability loda, kolejny Chandelure na aktywie, KO na Squirtlu. Znowu Ablity, zmieniamy na Carnivine DEX z trzema Grass Energy BW i kończymy grę.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

3

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

Wszystko fajnie, tylko prosiłbym o rozwiązanie, w którym nie wykonujemy ataku smile

4 (edytowany przez Jameaz666 2013-03-25 18:32:12)

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

Chyba mam rozwiązanie. Na aktywie mamy nowego Sygilipha (tego, który pozwala dodać sobie 4 toole) z trzema Rocky Helmetami i Rock Guardem, na benchu zaś 2 Chandelure'y NXD. Na ręku potrzebujemy HTLa, Virbank City Gym i Switcha lub dwóch. Sytuacja wygląda tak: Togekiss zabija Sygilipha dając sobie 12 counterów i za Sygilipha na pozycję aktywną wchodzi Chandelure (jeśli Togekiss nie zabił Sygilipha, gramy Switcha) nakładając 3 countery na Togekissa i zabijając go. Przeciwnik ma na aktywie już tylko Squirtla. Gramy Switcha na drugiego Żyrandola, nakładamy 3 countery, kładziemy Virbanka, po czym rzucamy HTLa. Squirtle schodzi z końcem naszej tury. Nie wiem tylko, czy jeszcze nie wypuszczony w Europie (w Japonii już wyszedł) Sygiliph może być użyty w rozwiązaniu. Poza tym nie użyłem raczej patentu ala Sabledonk. ;)

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

5

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

Ok. Przyznam, że nie znałem tego siglipha. Odpowiedź jest poprawna, choć nie ukrywam, że wolałbym rozwiązanie oparte na dostępnych kartach.

6

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

Oj tam, oj tam. W Japonii takie combo byłoby jak najbardziej możliwe. ;)

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

7 (edytowany przez Piterr 2013-03-25 19:34:02)

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

W takim razie liczyłem pół godziny głowiąc się nad czterema Chandelurami ze switchami, Garbodorem z toolem, żeby rzucić HTLa na Virbanku, potem Tool Scrapperem i wyjściem Flygonem, ale zabrakło trzech counterków... Nie istnieje sposób na nałożenie 3 counterków trainerem, a w grze nie ma miejsca na więcej pokemonów (nawet jeśli by było, to chyba tylko Chandelure nakłada counterki z ability w innych okolicznościach niż przy jego śmierci), poisonu bardziej powiększyć nie można, dewolucji bez użycia ataku też nie ma, podobnie podnoszenia własnych pokemonów bez flipania, więc odpowiadając na pytanie "Czy jesteśmy w stanie znokautować wszystkie pokemony przeciwnika bez wykonywania ataku, przed jego kolejną turą?" odpowiem będąc przekonanym o poprawności swojej odpowiedzi, że nie. Mam nadzieję, że się mylę i zobaczę jakieś ciekawe rozwiązanie. big_smile


EDIT
Chyba, że Togekiss postanowi zaatakować i znockoutować pokemona z Rocky Helmetem i ability, które nakłada damage przy swojej śmierci, lub Arcanine z tym ability nakładającym burna (wszystkie flipy to tails tongue).

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

8

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

-->> Jeśli nic się w tym temacie nie ruszy, to o 21:00 opublikuję swoją wersję odpowiedzi <<--

9

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

W sumie po tej sugestii z Arcanine'ami Piterra: Na naszym polu Arcanine NXD na aktywnej pozycji, na ławce Volcarona DEX i 4 Chandelury NV. Na ręku dowolna kombinacja 4 spośród kart: Switch, Escape Rope, Scramble Switch. Po swoim ataku Togekiss ma na sobie 4 counterki (tails na burna, Ability Volcarony), nakładamy 12 counterków Chandelurami, oddajemy turę, wchodzą kolejne 4 counterki na Togekissa. Nałożyliśmy 200 obrażeń na stół przed turą przeciwnika, a tyle mają w sumie HP Togekiss i Squirtle.

10

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

Ooo, Togekiss nas zaatakował, nie zauważyłem. Wobec tego istnieją dziesiątki kombinacji z Volcaroną, Arcaninem, Chandelurami, Flygonem, Garbodorem, HTLem etc.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

11

Odp: Nieustępliwy Togekiss PS

BRAWO!
Ewentualnie jeśli uznamy, że flipy nieudane to takie, które są dla nas niekorzystne, to można wykorzystać Poison. Czyli:

U nas na active Scolipede BC z Rocky Helmet NV, na Benchu 4x Chandelure NV no i w grze jest też Virbank City Gym PS. Togekiss PS nas atakuje i dostaje 3 konterki z poisona, 2 z tool'a. Potem ze switchy wchodzą Chandelure NV i zabijają Squirtle BC, na koniec poison dobija Togekiss PS.

Tadam smile Takie było moje wzorcowe rozwiązanie