1 (edytowany przez CakeOfLies 2013-05-08 12:52:49)

Temat: Troll nas nie lubi:(

Wczoraj próbowałem zamówić karty z troll'a. Niestety podnieśli ceny przesyłek i to potężnie:( Zaproponowali mi 17,5$ zamiast trzech. Myślę, że troll umarł(ponoc szukaj tańszych metod przesyłki, ale ja bym nie ufał).
Proponuję uczcić trola minutą ciszy...

Miłego dnia

2

Odp: Troll nas nie lubi:(

A co zamawiałeś? Może nie pojedyncze karty, tylko np. tina? wink Bo 3$ są tylko przy zakupie pojedynczych kart, których łączna cena przekracza 10 dolarów.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

3

Odp: Troll nas nie lubi:(

Niestety już nie jest:( Próbowałem zamówić tylko i wyłącznie pojedyńcze karty. Smutek. Ból. Cierpienie.

Miłego dnia

4

Odp: Troll nas nie lubi:(

Ooch... Ale tą najzwyklejszą, wolną przesyłką? A ile kart chciałeś zamówić, z ciekawości (sztuk)? Hm, ciekawe, bardzo drogo. ;( Ale faktycznie, już nie ma na stronie głównej, że na obszarze USA przesyłka 99 centów.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

5

Odp: Troll nas nie lubi:(

Zamówienie miało być spore (45 kart za około 40$). Pisałem do nich wczoraj i powiedzieli, że niestety podnieśli odgórnie ceny przesyłek pocztowych i Troll nie miał na to zbyt duźego wpływu...

Miłego dnia

6

Odp: Troll nas nie lubi:(

Cóż od jakiegoś czasu już nie ma tej promocji że przesyłka jest prawie darmo wink. Nie wiem czy nadmiar przesyłek z Polski, który wymagał od nich dokładania sporo do promocji (zwłaszcza jak się brało jakieś badziewia za 2$) to spowodował, ale biznes jest biznej.

Jedyne co to może spowodować to:
a) Zwiększenie ruchu na Ebayu (dobra alternatywa)
b) Zwiększenie wartości popytu w Polsce, bo mniejsza ilość dóbr to i wyższa cena będzie (chętnych na dobra nadal tyle samo, ale szukających w tym samym miejscu)
c) Sięganie do boosterków (może wreszcie ludzie zaczną kupować boostery wink ? Chociaż niektórzy kupują i tak)
d) Kontakty z krajami EU, gdzie dużo graczy puszcza karty singlowo, czasami nawet na fejsiku robią oferty wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

7

Odp: Troll nas nie lubi:(

http://www.ebay.pl/

Polecam naprawdę się zainteresować. Nie rozumiem dlaczego wszyscy kupują na Trollu, gdzie ceny zazwyczaj są ciut większe (na eBayu też trollandtoad sprzedaje i z tym porównuję). Poza tym jak się śledzi to na eBayu często trafiają się naprawdę przyzwoite okazje i ciekawi sprzedawcy. Choćby Ghetsisa po 10 zł 2 dni temu widziałem, co ceną jest co najmniej korzystną. Sprzedawca miał też Absola po 10zł i Kyurema nowego po 25 bodajże. Przesyłka zawsze po 6 zł dla każdej ilości zamawianych kart.

Szukajcie a nie zginiecie.

8

Odp: Troll nas nie lubi:(

UPSP w styczniu zmienił koszty przesyłek listów. Na Ebayu koszty ludzie zmieniali już od stycznia, widać Troll jeszcze jakiś czas nie chciał świrować.

Zrobiłem sobie w ramach testu koszyk z 1 kartą za pół dolca, najtańsza wysyłka do Polski wynosiła 50 dolców, zrobiłem to samo zamówienie, ale podałem dane do wysyłki do Niemiec, wysyłka była jeszcze droższa. smile

Troll Europy nie lubi tongue. I dobrze, po ostatniej wysyłce z singlami, którą panowie celnicy oclili mi, nie mam zaufania do tej strony.

9

Odp: Troll nas nie lubi:(

Jak była tańsza wysyłka i kupowało się duże ilości to troll wychodził dobrze.

10 (edytowany przez Ogis 2013-05-08 20:39:08)

Odp: Troll nas nie lubi:(

No, i teraz kupisz karty za 3 dolce, wysyłka 3 dolce wg zakupu, aa na poczcie zapłacą 6, ale poza tym, złoty interes smile.

Już nie wspomnę o tym, że przesyłki nierejestrowane są także ubezpieczane przez Paypal. Troll 3 razy oddawał mi kasę za zguby.

11 (edytowany przez Robert 2013-05-09 20:00:26)

Odp: Troll nas nie lubi:(

Siemanko. To może po kolei:

1. Tak trzeba, mieć Paypala. Tak samo się prosto zakłada jak i potem kasę przelewa. Wystarczy tylko zlecić błyskawiczny przelew na konto Paypal i kasa przepływa w 5 minut. Też się na początku bałem, że mnie okradną, albo coś, ale okazało się, że nie gryzą ;p

2. Konto na eBayu też zakłada się bezproblemowo. Bez punktu 1 raczej nie kupisz nic, więc trzeba mieć również. Przynajmniej ja innych sposobów nie próbowałem i nie są mi znane.

3. Zamawiam tylko ze Stanów, bo tam najlepsze ceny i jeszcze się nie zawiodłem. 9 paczek doszło. Średnio czeka się koło 2 tygodni. Zdarzało się, że przyszło w tydzień. Zdarzało, że w 3. Zdarzało się, że w ogóle nie przyszło, ale to z Włoszech. Kasę oddali po reklamacji, więc zakup jest ubezpieczony. Tak czy siak zraziłem się do Europy i tylko ze Stanów zamawiam.

4. Jak już się nauczysz przeglądać to sam będziesz wyłapywał najlepszych sprzedawców. Na początku może wydać się skomplikowane, ale wcale takie nie jest. Jak chcesz to podrzucę Ci kilka linków ludzi u których kupowałem. Tam sobie klikniesz "inne przedmioty sprzedającego" i będziesz mógł przejrzeć ofertę.
Ja często swego czasu przeglądałem portal po kilka razy dziennie w wolnych chwilach. Czasem naprawdę ktoś wystawia coś okazyjnie, tylko trzeba trafić.
Do tego jest paru moich ulubionych sprzedawców, którzy raczej nigdy nie zawodzą. Plasmę Freeze jeszcze drogą mają, bo chcą się na napaleńcach dorobić, ale z biegiem czasu pewnie komplety trainerków będą po taniości sprzedawać.
W informacjach jest ile kosztuje następny towar u danego sprzedawcy. Jeśli jest wpisane "bezpłatnie" to możesz wtedy skompletować paczkę. Jeśli dopłaca się do następnego przedmiotu to w mojej ocenie zazwyczaj się nie opłaca.
I tak na przykład:
sprzedawca: real_goodeal
http://www.ebay.pl/itm/Pokemon-Keldeo-E ? 512wt_1039
Keldeo po taniości. Dopłaca się 0.25 dolca do każdej sztuki, ale cena naprawdę jest niezła.
Tutaj mój faworyt:
strikezoneonline
http://www.ebay.pl/itm/Absol-Mint-Norma ? 718wt_1037
Przykładowo nowy Absol po 11 zł. Poprzeglądaj inne rzeczy, bo ma mnóstwo świetnych kart i za wysyłkę płacisz tylko raz.
buffalo-shrimp
http://www.ebay.pl/itm/COLRESS-X4-Train ? 515wt_1037
4 Colressy za 9zł. Ma droższą ciut przesyłkę, ale również reszta przedmiotów za friko. Polecam na większą paczkę.

Na razie tyle. Ewentualnie podaj potrzebne karty a ja spróbuję Ci pomóc najlepszego sprzedawcę znaleźć. Tak jak mówię. Plasma Freeze na razie droga, ale stanieje na dniach. Aczkolwiek za jakieś 5 dni już by pasowało zamówić, żeby na OTP doszło. Pobaw się, troszkę cierpliwości za zapewniam, że to nic trudnego.
Pozdro


EDIT: Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. JAK WYSZUKIWAĆ?

1. Wpisujemy kartę, której szukamy.
2. Z lewej strony wyszukujemy opcji: Lokalizacji i zaznaczamy "cały świat"
3. Potem bierzemy "Sortuj wg, cena najpierw najniższa"