Temat: Rotacja 2017 - dyskusja

Czyli z tego co się orientuję będzie trzeba zrezygnować z Lysandre AOR i Forest of Giant Plants AOR. Szkoda

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

2

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

Jestem prawie pewien, że wycofanie tych dwóch kart z rozgrywki bardzo uzdrowi format... Zdecydowanie, Lysandre na jakiegoś 'blanka' na ławce, błyskawiczne wystawienie Decidueye GX SM i Vileplume AOR w pierwszej turze blokując rywala oraz mill Bunnelby PCL-2 to nie jest zdrowa metoda prowadzenia rozgrywki.

Na pocieszenie po stracie Lysandra zostanie ability nowego Lycanroca GX. No i Pokemon Catcher SM

Nawiasem mówiąc, ciekawostka. Jako, że lecą również Escape Rope PCL i Hex Maniac AOR, wszelkie ściany wrócą do łask smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

3

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

adriank1 napisał/a:

Jestem prawie pewien, że wycofanie tych dwóch kart z rozgrywki bardzo uzdrowi format... Zdecydowanie, Lysandre na jakiegoś 'blanka' na ławce, błyskawiczne wystawienie Decidueye GX SM i Vileplume AOR w pierwszej turze blokując rywala oraz mill Bunnelby PCL-2 to nie jest zdrowa metoda prowadzenia rozgrywki.

Ja tam lubię tak prowadzić rozgrywkę :v

4

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

Zdecydowanie, Lysandre na jakiegoś 'blanka' na ławce, błyskawiczne wystawienie Decidueye GX SM i Vileplume AOR w pierwszej turze blokując rywala oraz mill Bunnelby PCL-2 to nie jest zdrowa metoda prowadzenia rozgrywki.

Na pocieszenie po stracie Lysandra zostanie ability nowego Lycanroca GX. No i Pokemon Catcher SM

Akurat w moim odczuciu Lysandre jest jednak znacznie zdrowszy niż Catcher - nie podoba mi się, że flipanie zwiększy luck factor, będziemy mieli albo nic, albo OPOPOP akcję (bo ciągle możemy zagrać supportera). Spodziewam się w late game'ie wielu "flipów o grę" z Catchera, co uważam za bardzo niepożądane zjawisko, Lysandre mniej zależy od szczęścia - jego po prostu trzeba wiedzieć, kiedy zagrać, żeby było dobrze. No i kosztuje nas supportera, więc tracimy dociąg (co tym istotniejsze, jeśli wyrotuje nam Shaymin).

I tak, Lysandre z Forestem i Plumem to zbyt mocne combo... ale przecież Forest rotuje, więc problem chyba i tak znika xP.

Podziękowali za posta: hgorski6

5

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

No nic możemy się nimi cieszyć do września. Ale też trochę uważam, że dzięki temu będzie trochę więcej zabawy i kombinowania.

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

6

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

Bulbinek napisał/a:

Spodziewam się w late game'ie wielu "flipów o grę" z Catchera, co uważam za bardzo niepożądane zjawisko, Lysandre mniej zależy od szczęścia - jego po prostu trzeba wiedzieć, kiedy zagrać, żeby było dobrze.

Ja odwrotnie, spodziewam się, że Catcher nie będzie grany mimo braku Lysandra. Był moment w karciance między erratą Catchera a wyjściem Flashfire i NXD-LTR to chyba był najfajniejszy format w jakim grałem przez ostatnie 4 lata. I wtedy nikt nie grał Catchera, ci co mogli grali Genesecta EX z Plasmówkami, więc jak Adrian upatruję niespodzianki w nowym Lycanrocu GX.

Podziękowali za posta: Inumaru

7

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

Bardziej od Catchera spodziewałbym się częstego używania Repela. To taki Escapre Rope w jedna stronę, bo tylko przeciwnik zmienia pokemona. Poza tym rotacja Foresta bardzo dobrze zrobi. Skończy się ostatnio bardzom popularny Sowogrzybek (Tak, wiem Vileplume to kwiat). Dla niewtajemniczonych - VS Seeker ma przedruk jako Gold FA trainer w SM2. Rotuje również Shaymin EX, Trainers' Mail i Acro Bike co znacznie spowolni grę, chociaż... jest jeszcze Oranguru (zwany przeze mnie Half-Shayminem, bardzo dobra karta, serio, chyba najlepsza z Sun&Mun) no i w SM2 wychodzi Tapu Lele GX (Dziecko Jirachiego EX i Mewtwo EX). Rotacja bardzo dobrze zrobi, ale kto wie, czy set o nazwie "The best of XY" nie będzie mieć swojej premiery w angielskim wydaniu? big_smile

Greninja & Dewott

8

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

Bidulek napisał/a:

Dla niewtajemniczonych - VS Seeker ma przedruk jako Gold FA trainer w SM2


+ pokaż spoiler

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/58d44ed7cedb0/15129935_1186469428074830_1554138529_n.jpg

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: Kakel, hgorski6, Inumaru, Panda

9

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

Sądzę, że jednak mimo wycofania Forest of Giant Plants AOR wchodzi nam nowy ciekawy stadion o którym zapewne słyszeliście. Chodzi o:
Aether Paradise Conservation Area – Trainer
Stadium

Each player’s Basic Grass and Lightning Pokemon takes 30 less damage from opponent’s Pokemon’s attacks.

Stadion co prawda gorszy od Foresta, ale uważam, że znajdzie swoich wielbiciel, np. mnie bo mam już pomysł na dobry deck z jego użyciem.

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

10

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

Bidulek napisał/a:

Dla niewtajemniczonych - VS Seeker ma przedruk jako Gold FA trainer w SM2.

Naprawdę nie zdziwiło Cię, że ten 'przedruk' jako jedyny ze 120 kart w secie wyciekł po angielsku, a reszta po japońsku?

Czasami mnie przerażacie big_smile

11

Odp: Rotacja 2017 - dyskusja

adriank1 napisał/a:
Bidulek napisał/a:

Dla niewtajemniczonych - VS Seeker ma przedruk jako Gold FA trainer w SM2.

Naprawdę nie zdziwiło Cię, że ten 'przedruk' jako jedyny ze 120 kart w secie wyciekł po angielsku, a reszta po japońsku?

Czasami mnie przerażacie big_smile

Adrianie, naprawdę Cię podziwiam. To niebywałe, że chciało Ci się odpisać na ten ewidentny bait smile