1

Temat: Ranking Profesorów

Propozycja jest następująca. Mamy ranking ELO, w Wawie jest WER, może by tak zrobić ranking profesorów?

Wymusza to na nas branie częstego dość udziału w teście na profesora, sprawia że utrwalamy i polepszamy swoją znajomość zasad co chyba będzie z pożytkiem dla reszty społeczności gdy nasze orzeczenia będą bardziej zgodne z wytycznymi.

Od znajomości zasad jeszcze nikt nie umarł, a dziś np. dowiedziałem się od Kakela, że profesora to trzeba odnowić bo jest tylko NA ROK. Więc odnowiliśmy sobie z Kakelem. Temat głównie do profesorów, ale w sumie każdy może próbować sił w teście, więc? Zainteresowani?


Jak ktoś już kiedyś wbije 100% (w co wątpię bo mam wrażenie że niektóre pytania są zbuggowane wyświetlając Constructed, a odpowiedź jest przygotowana dla Limited) to może wbić na rok do sali "chwały" wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

2

Odp: Ranking Profesorów

Ja chciałem wczoraj odnowić sobie profesora, ale okazało się że jeszcze za dużo czasu mam do końca 'kadencji" i nie mogę rozpocząć testu.

3

Odp: Ranking Profesorów

Odświeżam temat, bo dziś napisałem test profesorski na 100% wink .
http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/536ca8f2eb128/xMTH72k.jpg
Szach mat.
Pozdrawiam.

4

Odp: Ranking Profesorów

Wygląda na to, że Spiel Ende.

Gratulacje, Wzorowy Profesorze. To teraz tylko do Manchesteru wygrać EPC.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

5

Odp: Ranking Profesorów

Zrobiłem sobie ot tak bo grałem trochę w wersję online i zrobiłem 83%. Ogólnie większość rzeczy powtarza się z innych gier tcg (jestem sędzia w Magic: the Gathering) i zasady są śmiesznie krótkie w porównaniu do tego, z czym musiałem zmierzyć się właśnie w Magicu (musisz nauczyć się książki). Czas się chyba wziąć za szukanie ludzi do gry tongue

6

Odp: Ranking Profesorów

Nie sądzę, żeby prostota zasad miała wpływać negatywnie na tę karciankę. Podejrzewam, że złożoność Magica wynika głównie z mniejszej standaryzacji mechanik (więcej typów umiejętności podczas, gdy w PTCG wszystko dzieje się w obrębie ability) oraz skomplikowanej interakcji ręka-stół-stół-ręka spowodowanej obecnością stosu i gry na turze przeciwnika.

Każdy lubi co innego.

7

Odp: Ranking Profesorów

adriank1 napisał/a:

Nie sądzę, żeby prostota zasad miała wpływać negatywnie na tę karciankę

Zgadzam się, bardzo podoba mi się lekkość Pokemonów i to, że w t0 mogę dobrać sporą ilość kart aż będę miał na reku porno, oczywiście przeciwnik ma to samo. Jedyne co mnie dziwi to płacz i zgrzytanie zębów nad Tropical Beach. Ta karta naprawdę nie kosztuje aż tak dużo tongue

8

Odp: Ranking Profesorów

Dla niektórych 70-150$ za jedną kartę to dużo.

9

Odp: Ranking Profesorów

W PTCG nie ma ani manafixu (specjalne energie to zazwyczaj uncommony) ani cena decku nie zawsze przekłada się na wyniki (głównie dzięki exom wydawanym w puszkach jako promki), więc wydanie stówy na jedną kartę to dla niektórych niezły zawrót głowy smile Ja osobiście nie myślałem nawet nad jej kupnem bo odliczając w miarę sztywną bazę supporterów którą mam już od dawna to jeden z moich ostatnich decków w całości byłby tańszy od jednego takiego beacha.

Ale chyba odchodzimy za bardzo od tematu.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer