1

Temat: [PRC-on] Mega wróżki

Bawię się Mega Gardevoirami, ale nie chodzą tak jak bym chciał. Moja obecna rozpiska:

Pokemony [14]:
4x Xerneas STS
1x Xerneas BREAK STS
3x Gardevoir EX STS
2x M Gardevoir EX GEN
1x M Gardevoir EX STS
2x Shaymin EX ROS
1x Hoopa EX P_XY

Trainery [34]:
4x Sycamore
2x N
2x Lysandre
1x Skyla
1x Ninja Boy
4x Ultra Ball
4x VS Seeker
3x Trainers' Mail
3x Max Elixir
3x Gardevoir Spirit Link
1x Mega Turbo
1x Super Rod
4x Fairy Garden
1x Parallel City

Energie [12]:
12x Fairy Energy

Strategia: wrzucić dużo energii na stół Xerneasem i Elixirami po czym zebrać 6 nagród Mega Gardevoirami zanim przeciwnik zdejmie nam energie ze stołu.
Problemy: Często rzucam Shaymina po czym dostaję VS Seekera którego nie chcę rzucać, bo mam dużo fajnych rzeczy na ręku, których nie chcę wtasowywać ani odrzucać z Sycamora. Ninja Boy niestety nie robi takich plejsów jak chciałem, zastanawiam się nad innym Supporterem na jego miejsce (Ranger? Hex?). Chciałbym chyba zmieścić trzeciego N'a, nie wiem czy 5 stadionów to nie przesada. Strata Super Roda w pierwszych turach boli bardzo, nie mam pomysłu co na to zaradzić.

2

Odp: [PRC-on] Mega wróżki

Moim zdaniem:
- Fairy Garden
+ Trainer's Mail

- Ninja Boy
+ Max Elixir

i zamieniłbym jedną podstawkę z STS na PRC. Ewentualnie poszukałbym miejsca, żeby grać 4-3.

3

Odp: [PRC-on] Mega wróżki

Kilka kart moim zdaniem jest delikatnie zbędnych - Ninja boy, Parallel city, może jeden Fairy garden i nie jestem pewien nawet, czy w tej talii Hoopa jest taka świetna. Nie chodzi o to, że nie ma zastosowania - tylko jest basiciem którym absolutnie zaczynać nie chcę. A do czasu w którym będe w stanie już uderzać z żądaną mocą, poradzę już sobie bez niej.

-1x Ninja Boy
-1x Parallel City
-1x Fairy Garden
-1x Hoopa EX

+2x N
+1x Gardevoir Spirit Link
+1x Super Rod

Ja bym to rozwiązał tak, ale nie obiecuję, że zacznie chodzić lepiej. Na pewno jestem bardziej zadowolony z tej listy mogąc N'ować na starcie, bo za dużo kart jest do straty. Ale chyba co kto lubi - w tym sezonie listy które mają więcej niż 2 N'y uznawane są za odważne.

Co myślisz, Kakelu?

4

Odp: [PRC-on] Mega wróżki

Podstawki z STS na razie śmigają fajnie, nie widzę potrzeby wkładać tych z Life Leapem. 100 za dwie energie ratuje skórę częściej niż się spodziewałem i masakruje Giratiny bez FFB. Nie miałem problemów z wystawianiem Mega Gardów na 3 Spirit Linkach, czwarty to raczej strata miejsca. Hoopa faktycznie chyba może być do wywalenia, nawet nie tyle przez to że jest słabym starterem, ale po prostu kiedy nie zagrywam jej w T1 to robi się "meh" i wyszukuję nią np. tylko dwa Poki. Za Ninja Boya i piąty stadion na pewno włożę coś z sugerowanych przez was kart, na razie najbardziej mi się podobają kolejny N, kolejny Mail i kolejny Rod. W razie czego następna w kolejce jest Hoopa big_smile .

5

Odp: [PRC-on] Mega wróżki

Wersja 1.1:
Pokemony [13]:
4x Xerneas STS
1x Xerneas BREAK STS
3x Gardevoir EX STS
2x M Gardevoir EX GEN
1x M Gardevoir EX STS
2x Shaymin EX ROS

Trainery [35]:
4x Professor Sycamore
3x N
2x Lysandre
1x Hex Maniac
1x Brock's Grit
4x Ultra Ball
4x VS Seeker
4x Max Elixir
3x Trainers' Mail
3x Gardevoir Spirit Link
1x Mega Turbo
1x Super Rod
3x Fairy Garden
1x Parallel City

Energie [12]:
12x Fairy Energy

Strasznie fajnie się tym teraz gra, poza tym że ta talia jest minimalnie zbyt wolna żeby mierzyć się z metowymi taliami jak równy z równym (typu Quaza, Greninja, Rainbow Road). Niemniej jednak plejsy takie jak Geomancy w T1 i dwa Elixiry pozwalające na 180 z Brilliant Arrowa w T2 czy zabicie naładowanego Raikou Despair Rayem w T2 sprawiają radość i polecam każdemu, kto chce sobie pograć czymś spoza Tier 1. Lista śmiga dużo lepiej na trzech N'ach i rozważam wywalenie już tylko Mega Turbo, które jest chyba zbyt sytuacyjne. Może w wolnej chwili potestuję Fairy Dropa na to miejsce?

Podziękowali za posta: Piterr

6

Odp: [PRC-on] Mega wróżki

Wersja finalna (zwycięzca LC w Wawie):

Pokemony [13]:
3x Xerneas STS
1x Xerneas BREAK STS
3x Gardevoir EX STS
2x M Gardevoir EX GEN
1x M Gardevoir EX STS
2x Shaymin EX ROS
1x Hoopa EX P_XY

Trainery [35]:
4x Professor Sycamore
3x N
2x Lysandre
1x Hex Maniac
4x Ultra Ball
4x VS Seeker
3x Trainers' Mail
4x Max Elixir
3x Gardevoir Spirit Link
2x Exp. Share
2x Super Rod
3x Fairy Garden

Energie [12]:
12x Fairy Energy

Wreszcie dobra rozpiska. Po poradzie Artura do listy wróciła Hoopa EX i jestem w szoku, że w ogóle wyleciała. Jedyny ruszalny slot to na chwilę obecną Hex Maniac. Guardians Rising chyba zabije taktykę Exp. Sharowania, która okazała się tu kluczowa, ale może talia jeszcze wypłynie w nowej mecie.

Podziękowali za posta: Bulbinek, Kars