1

Temat: Turbo Darkrai

Talia, którą wygrałem dzisiaj turniej w Warszawie:

Pokemony [9]:
2x Darkrai EX LT
2x Darkrai EX BKP
1x Yveltal EX XY
1x Yveltal BKT
1x Keldeo EX LT
1x Jirachi EX PLB
1x Shaymin EX ROS

Trainery [39]:
4x Professor Sycamore
1x N
1x Colress
1x Ghetsis
1x AZ
1x Lysandre
1x Giovanni's Scheme
4x VS Seeker
4x Ultra Ball
4x Trainers' Mail
4x Max Elixir
4x Dark Patch
2x Fighting Fury Belt
1x Muscle Band
1x Battle Compressor
1x Escape Rope
1x Super Rod
1x Dowsing Machine
2x Reverse Valley

Energie [12]:
10x Dark
2x DCE

Giovanniego polecam wymienić na cokolwiek innego, niestety trochę za wolny na Expanded. Taktyka: naładować jednego z czterech atakerów w zależności od sytuacji (Darkrai z Night Spearem i mały Yveltal obijają ławkę, Darkrai z Dark Pulsem potrafi zrobić szybkie aggro, Yveltal EX zwykle wchodzi pod koniec gry i sprząta) za pomocą Max Elixirów i Dark Patchów. Potem naładować kolejne i wymieniać sobie aktywa na odpowiedniego w danej turze za pomocą komba Rush In/Dark Cloak. 4 energie w polu w drugiej turze to normalka i pozwala na Night Speara czy mocnego Dark Pulsa już w T2. Nie gram LaserBanka, bo mi się nie zmieścił, a nie chciałem wywalać kart typu Trainers' Mail. Jedynki Itemowe, może poza Compressorem, można wymienić spokojnie na coś innego, jeśli jest potrzeba kontrowania czegoś konkretnego. Zamiast Jirachiego można grać drugiego Shaymina, ale wtedy wypada zmienić Ghetsisa na innego Supportera. Ace Spec to Dowsing Machine, bo talia jest wystarczająco szybka bez Computer Searcha i nie potrzebuje zrobić mega komba w T1 jak Maxie czy Archie, a Dowsing to w zależności od sytuacji piąty VS Seeker, Dark Patch, Max Elixir albo kolejny stadion.

Podziękowali za posta: McLer, szymon.przybyl