1

Temat: Breakpoint - booster box czy pojedyncze packi

Witam,
co lepiej kupic caly booster box czy osobno packi. W ktorej opcji bedzie wieksza szansa na wiecej rzadkich kart ?
Naogladalem sie roznych unboxingow z tej edycji i zauwazylem ze na box wypada mniej wiecej 10 rzadkich kart (ex, mega evolution czy break) - nie licze holo i rare.

czy kupujac osobno 36 packow jest wieksza szansa na lepsze karty ?

2

Odp: Breakpoint - booster box czy pojedyncze packi

Nie. Wszędzie są wkładane losowo. Nie chcę Cię straszyć, ale jeden dzieciak na grupie TCG Polska pisał, że na 36 boosterów, trafił tylko 1 EX'a (Shiny Gyaradosa SR).

Greninja & Dewott

3

Odp: Breakpoint - booster box czy pojedyncze packi

Odpowiem, ale wydaje mi się, że mam zwarcie na łączach mózgowych.

Skoro na 36 boosterków jest około 10 kart rzadszych niż rare, to na jednego boosterka przypada 0.36 rarki.

Jeśli weźmiesz 36 boosterki spoza boxa to chyba nic się nie zmieni?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

4

Odp: Breakpoint - booster box czy pojedyncze packi

Teoretycznie nic jesli do booster boxa wkladaja losowo booster packi. jesli jednak wkladaja tak by nie bylo np w kazdy booster packu ultra rara to juz inna sprawa

5

Odp: Breakpoint - booster box czy pojedyncze packi

Nie ma dokładnie żadnej różnicy. Kupując losowego boosterka nie wiesz co jest w środku więc masz taką samą szansę na dostanie ultra rara albo nie. Jedyne co to to, że zwiększasz sobie rozrzut prawdopodobieństwa - z grubsza wiadomo, że w jednym boxie dostajesz między 6 a 12 +rzadkich kart (wliczając breaki), jak kupujesz losowo to możesz dostać 0, a możesz dostać 20. Ale średnia wartość pozostaje identyczna, bo przecież boosterki 'spoza boxów' najpierw... muszą być z tych boxów wyjęte (także te z blisterków i puszek, pull ratio jest podobne do boxowych).


Gdybym kupował 36 boosterów to raczej wziąłbym całego zafoliowanego boxa, bo z dużą regularnością wypada z nich właśnie te 6-10 rarek, z luźnymi boosterkami mogą być rózne historie - po prostu mniejsza szansa na to, że ktoś cię oszuka.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

6

Odp: Breakpoint - booster box czy pojedyncze packi

To szykujcie sie na otwieranie 5 booster box'ow na jutubku smile

7

Odp: Breakpoint - booster box czy pojedyncze packi

Jeszcze mam jedno pytanko

Bo zauwazylem na unboxingach ze w jednej paczce jest opcja by jako karta revers byl BREAK i jako rare (holo ex mega)

czy jako karta revers moze sie trafic ex lub mega i jako rare znowu ex mega holo ?


czyli przypuszczalnie dwa ultra rary w jednej paczce? czy tylko jako revers wystepuja rare, rare holo i break ?

8

Odp: Breakpoint - booster box czy pojedyncze packi

Na miejscu rarki w boosterkach z BKT (więc pewnie też z BKP) może być rare, rare holo, EX lub Mega, ale nie Break. Na miejscu reversa może być dowolna karta reverse (nie Ultra Rare) lub Break. Najlepsze co może ci się trafić to Break lub rare holo na miejscu reversa i EX na miejscu rarki.