1

Temat: Kolekcjoner emeryt - pytania

Witam,
za dzieciaka zbierałem karty, w sumie w całości mam:
Base Set
Jungle
Fossil
GH
GCH
Team Rocket
oraz kilka pojedynczych kart z późniejszych setów.

W sumie chciałbym sobie po kolekcjonować. Który set najlepiej zacząc kolekcjonowac jako pierwszy?
Wchodzi w gre ewentualnie kilka na raz. Czy pozostali chętnie wymieniają się na karty?
Dajmy na to kupie 15 boosterów z jakiegoś setu, zapewne bedzie wiele powtórek, czy da rade z kimś to wymienić chociażby uncommon za uncommon z innego setu, rare za rare? Tak byłoby łatwiej kolekcjonować.

Poza tym mam 27 lat, troche wolnej kasy co miesiac jest. Jesli mnie odwiedziecie od kolekcjonowania to wyzej wymienione sety wystawie na sprzedaż.

2

Odp: Kolekcjoner emeryt - pytania

Witaj na forum!

Który set najlepiej zacząc kolekcjonowac jako pierwszy?
Wchodzi w gre ewentualnie kilka na raz.

Zależy czego oczekujesz. Ładnych obrazków? Żeby zebranie całego setu niewiele kosztowało? Żeby set był sporo warty? Bez tego nawet nie wiem, co doradzić.

Czy pozostali chętnie wymieniają się na karty?

W każdym secie jest kilka kart na które rzucają się wszyscy gracze i są one w wiecznym niedoborze. Ale jeśli szukasz po prostu kart do kolekcji, pójdź na jakiś turniej w swojej okolicy: wielu graczy odda chętnie swoje niegrywalne uncommony za trainery lub parę groszy. Jeśli turniej jest o boostery możesz nawet załapać się na jakieś uncommony, czy nawet rary z najnowszego dodatku, których nikt nie chce wziąć jako nagrody.

3

Odp: Kolekcjoner emeryt - pytania

Zeby niewiele kosztował to raczej niewykonalne, w kazdym secie sa jakies rary za ktore w singlach trzeba troche dac.

Dlatego jesli juz zaczne zbierac to raczej kilka na raz, tylko teraz czy lepiej te starsze trudno dostepne boostery (oprócz z trolla, ale tam dochodzi kwestia cła) od DP w góre, czy moze od BW w góre.

Na turniej do Katowic mam parę kilometrów, wiec niewykluczone ze sie pojawie w przyszłym roku. Chociaz z grą raczej ciężko, zasady znam trzy po trzy tyle co skumałem z PTCGO.

4

Odp: Kolekcjoner emeryt - pytania

Jeśli liczysz na wymiany z ludźmi to wątpię czy ktoś tu jeszcze ma karty z setów DP, z BW pewnie jeszcze da radę. Mimo wszystko polecam sprawdzić sklep isa.pl, powinni mieć jakieś przecenione boostery które im kiedyś nie zeszły.

5

Odp: Kolekcjoner emeryt - pytania

Na śląsku można gdzies kupić boostery stacjonarnie? czy pozostaje tylko Isa i troll ?

Nikt tutaj poza graniem, nie kolekcjonuje kart z setów ponizej XY?

sety wychodza tak szybko ze zebranie wszystkich kart i tak graniczy z cudem

6

Odp: Kolekcjoner emeryt - pytania

Ja jak najbardziej jestem za kolekcjonowaniem dla samego kolekcjonowania 8D weteranem nie jestem na pewno, ale z tego co mam to mam naprawde sporo duplikatow.. ale  tylko D&P, a kolekcjonuje sie pewnie jakies pierwsze wydania itp.
...sa jakies dobre strony do wymiany kart? Ale po polsku?

7

Odp: Kolekcjoner emeryt - pytania

Electrisa napisał/a:

Ja jak najbardziej
...sa jakies dobre strony do wymiany kart? Ale po polsku?

Tu na forum, dział "wymiany" wink

Greninja & Dewott

8

Odp: Kolekcjoner emeryt - pytania

eMDe icon_arrow Tu na forum mamy głownie graczy, jedyni kolekcjonerzy jacy tu się przewijają to ci również grający (ale nie ma ich zbyt wielu) i ci próbujący zbierać karty z pierwszych serii. Serie DP wychodziły dobre 5-7 lat temu, więc ci, co je wtedy kupowali już w zdecydowanej większości nie grają, jeśli grają to już się ich w większości pozbyli, a jeśli je kolekcjonowali to już ich tu nie ma.

9

Odp: Kolekcjoner emeryt - pytania

Czyli ogolnie lepiej sie nie brac za kolekcjonowanie bo bede zdany tylko na boostery i single. Lipa

w takim razie sprzedaje sety które mam