1 (edytowany przez Jameaz666 2013-04-11 16:07:57)

Temat: Karta Dnia 11.04.2013

Ku mojemu zdziwieniu, ta karta jeszcze nigdy, na żadnym z naszych forów nie była Kartą Dnia. Poczułem zew obowiązku wypełnienia tej luki.

11.04.2013 - Hypnotoxic Laser PS

Ten Item, w krótkim odstępie czasu zakorzenił się jako stały element dużej części decków i prawie całkowicie wyparł PlusPowery. Jest to karta, która pasuje do najpopularniejszych attackerów w formacie jak garnitur szyty na miarę. Istne cudo. Poniżej podaję listę drapieżników, które lubią sobie postrzelać z lasera.

Darkrai EX DEX: HTL stał się niewątpliwie znienawidzony przez Exy posiadające mniej niż 180HP. Night Spear + Dark Claw + Virbank + HTL. Takie skromne combo zadaje 140 obrażeń na czysto i zmusza każdego Mew2, Rayquazę i Keldeo do natychmiastowego wycofania się z pozycji aktywnej, co i tak jest połową sukcesu, bo żeby w pełni zabezpieczyć się przed dobijającym Bench dmg z kolejnej Nocnej Dzidy, trzeba przynajmniej część wcześniejszych obrażeń usunąć. Hypnotoxic Laser wydaje się być stworzonych dla Darkraia, który i tak zwykle występuje w duecie ze szperającym w discardzie Sableye DEX.

Mewtwo EX NXD: Hipnotoksyczny Laser konkretnie przyspieszył działania Mew2. Teraz, żeby zdjąć Keldeo EX BC ze standardowymi trzema energiami wystarczą już tylko 2 DCE i strzał z HTLa (oczywiście z Virbankiem na stole). Podobnie ma się sprawa mirrorów. Po co dodawać aż 3 energie tylko po to, żeby zdławić bliźniaka z DCE? Przecież teraz wystarczą jedynie dwie(!) i Hypnotoxic Laser. Ponadto, w tej sytuacji nie trzeba nawet mieć Virbanka na stole (chyba, że wraży Mew2 trzyma Eviolite'a)! Niesamowita oszczędność!

Keldeo EX BC: Tu filozofii nie ma. Pięć energii + 3 countery z HTLa pozwala nam zdjąć dowolnego Exa nieopatrzonego Eviolitem.

Dziękuję za uwagę i proszę o wasze opinie na ten temat.

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

2

Odp: Karta Dnia 11.04.2013

Szczerze, granie HTL w Keldeo EX jest intrygujące, nigdy jeszcze nie próbowałem, bo i tak jest w nim mało miejsca i Itemy stanowią większość, kto wie, może kiedyś...

Recenzja fajna, bardzo pozytywna i co najważniejsze... po Polsku big_smile

I TYLE XD

3

Odp: Karta Dnia 11.04.2013

Granie laserów w Keldeoblaście nie jest najlepszym pomysłem IMO (i podejrzewam, że nie tylko IMO). Energie i tak są w tym przypadku podwójnym pluspowerem, one same zwiększają damage. Każda energia o dwie. Keldeo z trzema energiami i tak bierze na 2 hity każdego EXa, a rozumowanie 5 energii, HTL i Virbank można zastąpić rozumowaniem "5 energii i 1-2 energie więcej, tyle samo dodatkowych slotów, co pojedynczy HTL i Virbank. W każdym razie energie są wystarczającym zwiększeniem damage'a, a w Keldeoblaście jest mnóstwo interesujących rzeczy, które można włożyć, chociażby SSU/Max Potion.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

4

Odp: Karta Dnia 11.04.2013

Też chciałem ją dać na Kartę Dnia, ale nie chciało mi się tworzyć opisu tongue .
Co tu dużo mówić - PIU PIU PIU Z LASERKA i przeciwnikowi jest pod górkę. Z innych zastosowań wspomnę:
Sableye DEX - dwa razy zacząłem z samotnego Tynamo przeciw Shunowi, dwa razy to że zaczynałem grę uratowało mnie przed donkiem. Dark Claw + Laser lub Virbank + Laser i Sableye robi 40 w T0 ;( .
EXy bijące za 150 (Zekrom EX, Reshiram EX, obydwa Kyuremy z BC) - "potrójny PlusPower" pozwalający na zdejmowanie EXów na hita? To coś, czego tym kartom brakowało (zwłaszcza Zekromowi, który strasznie osłabł przy przechodzeniu formatu na coraz więcej EXów).
Nie zapominajmy o takich "drobiazgach" jak potencjalna X-Piłka w T0 za 70 czy Tornadus EX DEX bijący nas za 90 za DCE.

I nie wiem czemu nikt nie wspomina o potencjalnym uśpieniu, które potrafi zmienić całkowicie grę. Tura bez ataku przeciwnika to coś, co może dać wystarczająco dużo czasu na odwrócenie losów meczu, co czyni kartę jeszcze lepszą/bardziej nienawidzoną.

Naprawdę, HTL w połączeniu z Virbankiem dał mnóstwo nowych możliwości - nie wszystkie gracze jeszcze odkryli (chociażby ostatnio czytałem o tym, że dzięki Laserbankowi nagle Tornadus EP znów ma rację bytu: ma na dwa strzały EXy).

5 (edytowany przez Wiewiór 2013-04-11 18:25:24)

Odp: Karta Dnia 11.04.2013

Zauważ ,że bez maxpotków jeżeli atakujesz np. mew2 exa lub keldeo exa i wycofają się to i tak w następnej turze jeżeli masz darkraia na aktywie to ich bijesz. wy w 2 turach przy zacięciu się decku możesz zebrac 3 prizy big_smile

6

Odp: Karta Dnia 11.04.2013

@UP Może mi to ktoś przetłumaczyć na polski? Bo naprawdę nie daje rady tego zrozumieć.

7

Odp: Karta Dnia 11.04.2013

QUCKcraftPL napisał/a:

Zauważ ,że bez maxpotków jeżeli atakujesz np. mew2 exa lub keldeo exa i wycofają się to i tak w następnej turze jeżeli masz darkraia na aktywie to ich bijesz. wy w 2 turach przy zacięciu się decku możesz zebrac 3 prizy big_smile

Tak, wiem. Nawet napisałem to w mojej recenzji. Na przyszłość radzę czytać uważniej i pisać zawsze mając słownik pod ręką.

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?