26

Odp: Podział nagród na OTP

Mimo mojej całej może umiarkowanej, ale mimo wszystko sympatii do Ciebie, Qzin, wydaje mi się, że całe forum ma dość następujących określeń:

ktoś, kogoś, kiedyś, któryś, nikt, każdy, wszyscy, wszystkie, wszystkich, ECC, Holandia, Turniej Sankjonowany, Hawaje, USA, Zachód, Vancouver, Japonia, ukryta scena, nie na isie, referencja, warzywa na patelni, telewizor plazmowy, dystrybuanta rozkładu normalnego.

Upraszałbym o to żeby używać ich z umiarem (nawet, jeśli żadne z nich jeszcze nie padło), bo jeśli ktoś ma bliżej nieokreśloną wizję, nie ma mocy sprawczej i co gorsza, nie przechodzi do żadnych konkretów, to prędzej czy później sobie nagrabi.

Chcesz to zrób kontrturniej - żyjemy w wolnym kraju i nikt Cię nawet nie zbojkotuje, bo pokażesz inicjatywę. Rozwiąże się problem z miejscem, a i dowiemy się przynajmniej kto z już zapisanych na OTP osób okaże się bucem (tak, bucem - dokładne znaczenie tego słowa można znaleźć w słownikach) i wybierze krakowski turniej, bo:

a) ma lepsze nagrody
b) ma "dutch-style organisation"
c) parowania prowadzone są oficjalnym programem do parowania
d) referencja jest wyłącznie oficjalną kartą w oficjalnym języku

Inne powody są mniej lub bardziej podejrzane ale ich oceny nie podejmę się z powodu tego, że życie bywa przewrotne.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

27

Odp: Podział nagród na OTP

Qzin napisał/a:

No cóż, bo widzę, że założenie jest takie, że tylko gracze z tego forum to Elita, a osoby znikąd nie mogą przyjść i wygrać OTP. No to walnę przykładem, który nas zaskoczył dawno temu. Do Krakowa na OTP przyjechał gość ze Szczecina, który nawet nie był na isie i niespodzianka machnął na nas 4 miejsce. Byliśmy w niezłym szoku.

Paweł ze Szczecina był trzeci na OTP a nie czwarty to raz. Nie był osobą znikąd, wszyscy wiedzieli, że wygrywa prawie każdy turniej w Szczecinie to dwa.

Nakłaniać jak najwięcej Świeżaków na przyjazd przy jednoczesnym rozdawaniu nagród tylko dla Topek jest trochę nie w porządku. Karcianka pokemon jest to hobby dla "bogatych" ale to nie znaczy, że ci co nie mają odpowiednich kart muszą mieć zawsze pod górkę (patrz: karty obcojęzyczne).
Jeśli nagrody mają być tylko dla topek to wpisowe powinno być symboliczne, max 10 zł.
W pozostałych przypadkach oddałbym pół nagród do swissa, jak ktoś chce być 9 żeby sobie jakiegoś fajnego FA wyciągnąć zawsze może zaryzykować i poddać się w ostatniej rundzie przy wyniku 4:2.

28

Odp: Podział nagród na OTP

Yabol napisał/a:

2. czemu tylko we 3 osoby piszemy? innym nagrody wisza?

Ehrlich gesagt, nie zdziwiłbym się, gdyby to w tym było sporo prawdy. Z tego, co wiem to zdecydowanej większości zależy tylko na jednym: nie wyjść z pustymi rękami i dostać coś więcej za bycie w czołówce. Czy za pierwsze miejsce będzie 6, 20, 30, czy 55 boosterków? Co to za różnica, i tak wiele osób przyjeżdża dla zabawy, nie dla niepotrzebnej spiny o nagrody. Tak przynajmniej podejrzewam.

Qzin napisał/a:

W tym roku będę silnie oponował przed draftem

A po jakiemu to? o_0
Jingo icon_arrow to musiało mi się w takim razie coś pomylić - sorki wink .

29

Odp: Podział nagród na OTP

Yabol napisał/a:

(1) nie przejmujmy sie mistrzu jakims schizofrenikiem smile
(2) czemu tylko we 3 osoby piszemy? innym nagrody wisza?

(1) Łatwo Ci mówić, żeby się nie przejmować, ale ja już kiedyś miewałem ("na ISIE") w "odebranych PW" takie coś, co znane nam ataki spambotów przypominało. Tyle że nick był wciąż ten sam...

(2) Tak, to rzeczywiście dziwne... Może już nie tylko we trzech, dołączyli bowiem Jingo, Kakel, Adrian i Nataku, ale to nadal bardzo mało osób względem choćby liczby wstępnie zapisanych.
Pasywna postawa wielu - i to w sprawach bezpośrednio ich dotyczących - jest czymś, czego naprawdę nie rozumiem. Istnieje ryzyko, że teraz się nie wypowiedzą, ale potem będą mieć pretensje o to, jakie decyzje zapadną - no cóż, jeśli nie dadzą nam szansy poznania ich opinii, to faktycznie będzie wyglądać na to, jakby im było wszystko jedno. "Spóźnione żale" nie będą jednak mieć żadnego znaczenia, bo czas na uwagi lub propozycje jest TERAZ.

McLer,
simply The Best
in every contest

30

Odp: Podział nagród na OTP

Kakel napisał:

Z tego, co wiem to zdecydowanej większości zależy tylko na jednym: nie wyjść z pustymi rękami i dostać coś więcej za bycie w czołówce. Czy za pierwsze miejsce będzie 6, 20, 30, czy 55 boosterków? Co to za różnica, i tak wiele osób przyjeżdża dla zabawy, nie dla niepotrzebnej spiny o nagrody. Tak przynajmniej podejrzewam.

To ja może tym razem krótko. W moim przypadku te powyżej cytowane podejrzenia się sprawdzają.

Nie wypowiadałem się, bo nie chciało mi się polemizować z dyrdymałami.

31 (edytowany przez Qzin 2013-04-11 15:09:14)

Odp: Podział nagród na OTP

Misiaczki, że moje zdanie jest takie a nie inne i nadal podtrzymuję WSZYSTKO co napisałem, bo nie stoi ze sobą w sprzeczności (choć błędnie interpretowane lub nadinterpretowane może się takie wydawać). Dlatego seriously odnoście się do konkretnych argumentów.


@Kakel mógłbym zamienić słowo draft na "ciągnięcie nagród z otwartych paczek" i byłoby po polsku. Oponowanie przed czymś - przeciwstawianie się czemuś, niezgadzanie się z czymś. Za słownikiem : http://sjp.pwn.pl/slownik/2569846/

@Adrian Trochę przykro się robi, gdy scena u nas jest tak niestety przeciwna jakimkolwiek dążeniom do tego by było u nas "normalnie". Bo fakt, dla nas normalność to coś innego. Przywyknęliśmy do turniejów z dużą ilością rund, im większą tym lepiej, nagrodami dla wszystkich i w ogóle luzacko. Ja już dawno przestałem organizować cokolwiek, zwłaszcza w chwili gdy najwięcej graczy aktywnych jest z Warszawy i okolic, to ewidentnie tam powinny się odbywać takie mistrzostwa, a ja TAM akurat niczego zorganizować nie mogę. Niemniej TAK, zależy mi na tym by granie w Polsce dążdyło do tego samego co jest na zachodzie i może się to większości osób nie podobać, bo mamy inne przyzwyczajenia, a oni odgórnie narzucają pewne rzeczy, których nie idzie ominąć, ale walczyliśmy o to wszystko przez lata i dziś jesteśmy już DUŻO bliżej niż dwa lata temu o tej samej porze. Pamiętam jaki był entuzjazm jak zadzwonił do mnie telefon, że liga oficjalna została zaaprobowana. Wtedy nikt nie narzekał początkowo, bo liczyło się, że nas dostrzegli, gorzej jak już od nas wymagają grania według ich zasad.

@Nataku wydawało mi się, że był czwarty, ale to było dawno, więc wink. Może i było wiadomo, że wygrywa w Szczecinie, ale jakie mieliśmy porównanie? Nigdy nikt od nich nie przyjeżdżał na żaden turniej w którym grała reszta Polski. Stąd był dla nas niespodzianką.

Nakłanianie świezaków na OTP faktycznie byłoby nie w porządku jeżeli* nastawimy się na nagrody dla topki, ale ja nie mówię by nakłaniać świezaków, a jedynie by pozwolić na udział każdemu kto będzie chętny. Dokładnie to mówiłem, nic więcej. Jak ktoś się czuje na siłach i chce pograć, bo na lidze w Koziej Wólce zajmuje ciągle pierwsze miejsce i chce nam skopać tyłki, to czemu nie?

Gdzie tu widzicie sprzeczność? Można wyrywać z kontekstu zdania, tyle że cały czas uważam, że można zrobić turniej dla każdego chętnego jednocześnie nie negując, że SĄ TO MISTRZOSTWA co jak nazwa wskazuje powinno przyciągać ludzi, którzy chcą zostać MISTRZEM Pokemon. Że nie ma takich ludzi poza tym forum, albo ich nie znamy? No trudno. Ja bym chętnie rozreklamował turniej na stronach o pokemon, bo może ktoś dołączy, ale i tak mamy już nadmiar zapisanych osób, więc w tym roku jak na złość nie namawiam ludzi, bo widzę realny problem przepełnienia sali.

*jeżeli nie nastawiamy się na nagrody dla topki, a dla każdego to niech nowi wpadają na mistrzostwa i to wszyscy bez wyjątku uczyć się grać, podglądnąć profesjonalnie złożone talie czy w zasadzie wdrażać się w atmosferę dużych turniejów. Na tym polega instrukcja If oraz Else. Tu macie Else, skoro nie nastawiamy się, że mistrzostwa to mistrzostwa.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

32

Odp: Podział nagród na OTP

őrült unokatestvére akcióban...

McLer,
simply The Best
in every contest

33

Odp: Podział nagród na OTP

Qzin napisał/a:

Ja bym chętnie rozreklamował turniej na stronach o pokemon

Reklamuj. My już to robimy. Mało intensywnie, ale zaczęliśmy.

Lord Yabol napisał/a:

Czemu tylko we 3 osoby piszemy? innym nagrody wiszą?

Najprawdopodobniej boją się konfrontacji z Qzinem który wyrzuca ściany tekstu które niestety najpierw trzeba przeczytać, potem trzeba - o zgrozo -  przeanalizować, następnie odpowiedzieć, a ponad tym wszystkim trzeba mieć na temat jakieś własne zdanie.

Obawiam się, że tylko Yabol, Kakel i McLer z "obozu organizatorskiego" mają tyle charyzmy i siły, żeby w ogóle tracić czas na te bezproduktywne dyskusje (bo nie mam żadnych wątpliwości, że McLer z pewnością ma już swój własny plan i tylko sprawdza forum czy ktoś nie wpadł na coś naprawdę olśniewającego).

I tak na OTP będzie liczyło się już tylko naparzanie, a osoba która ma w ostatniej rundzie szanse na zdobycie topów nigdy nie uzna się za tak słabą, żeby poddać grę i zgarnąć coś z "bezpiecznego drafta" za 9 czy 11 miejsce.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

34

Odp: Podział nagród na OTP

Ja wypowiem sie ode mnie, tak jak to ktoś wcześniej prosił. Nie bede wnikać w dyskusję, wypowiem tylko swoje zdanie, które bedzie dosłownie jednym zdaniem.


A więc ja jestem za tym, aby przydział nagród był podobny do tego rok temu, czytałem o tym wiele i było to uczciwe, czyli miejsca 1-8 boostery + draft i możliwość uczestniczenia w drafcie swissa za 2 boostery z głównej nagrody, a także draft dla Swissa, jak dla mnie to najlepsza opcja.

I TYLE XD

35

Odp: Podział nagród na OTP

adriank1 napisał/a:

Najprawdopodobniej boją się konfrontacji z Qzinem który wyrzuca ściany tekstu które niestety najpierw trzeba przeczytać, potem trzeba - o zgrozo -  przeanalizować

Adrian - jak to: trzeba ???
Można, ale nie trzeba. Jak się komuś chce "polemizować" - to należy, ale przecież nikt nie musi polemizować. Mnie się chciało, ale już mi się odechciało. To niczego nie daje.

@ Amphi:
Dzięki za to, że zareagowałeś i coś napisałeś, tak po prostu od siebie.

Tu przy okazji prośba do tych osób, które może pamiętają, jak to rok temu było - Adrian (?), Nataku (?), Lesiu (?), może Keeshii (?) - czyli: jak to dokładnie było z nagrodami podczas OTP 2012 w Katowicach - ?

McLer,
simply The Best
in every contest

36

Odp: Podział nagród na OTP

Co racja to racja, dyskusja produktywna nie jest. To ja w sumie krótko zaznaczę swoje ostateczne stanowisko i pasuję:

Wyłowiłem taką igłę z wielopostowego stogu bajdurzenia, która mi się podoba: 'SĄ TO MISTRZOSTWA co jak nazwa wskazuje powinno przyciągać ludzi, którzy chcą zostać MISTRZEM Pokemon.'
No i zgodnie z tą ideą ja bym dał z jakieś 12-20 boosterów na draft dla miejsc od IX w dół (niedostępny dla topek) + co najmniej 3 boostery dla miejsca VIII. (bo wtedy VIII ma porównywalną nagrodę z miejscem IX, co też jest dosyć istotne, a do tego nie za dużą, bo w sumie przegrało wszystkie 3 pojedynki w topach) Bez draftu dla topek.

Dla mnie fajna opcja, a do tego nikt się tutaj na nią nie burzy - rozumiem to tak, że ludziom to albo obojętne, albo się podoba.

Dawanie około połowy boosterków na draft to IMO słaba opcja (baa, nawet booster boxa całego). Faktycznie wtedy miejsca IX-XII mają pewnie bardzo fajne nagrody typu Deoxys EX/Thundurus EX, a np. miejsce IV z 7 boosterów. Niewyważone mi się to wydaje.

37

Odp: Podział nagród na OTP

Ja pamiętam, że było dobrze. Ale jak dokładnie to niestety nie.

Ogólnie, to jak wygram OTP to powiem, że było za mało dla topek, jak zrobię 3-4 (albo mniej) to powiem, ze było za dużo wink

A teraz na poważnie. Nie jestem za tym, żeby skupić się TYLKO na topkach. Draft dla miejsc 9+ jest dobrym pomysłem, ale trzeba go przemyśleć, żeby nie stało się tak, że osoba z 9 miejsca będzie miała kilkunastokrotnie większą szanse na dobrego EXa niż osoba na 8.

38 (edytowany przez Kakel 2013-04-11 17:01:35)

Odp: Podział nagród na OTP

Amphi napisał/a:

A więc ja jestem za tym, aby przydział nagród był podobny do tego rok temu, czytałem o tym wiele i było to uczciwe, czyli miejsca 1-8 boostery + draft i możliwość uczestniczenia w drafcie swissa za 2 boostery z głównej nagrody, a także draft dla Swissa, jak dla mnie to najlepsza opcja.

Coooooo? Draft dla Swissa odbył się przed Topkami. Nie było możliwości uczestniczenia w ich drafcie za 2 boostery. Dla zainteresowanych: w zeszłym roku jako nagrodę za trzecie miejsce wziąłem Raikou EX (zamiast 5, czy ile tam było w pakiecie boosterów), Empoleona, jakieś dwa dobre trainery i kilka uncommonów/commonów z DEX.

Chyba że ten motyw z oddaniem 2 boosterów to twoja propozycja i nie zrozumiałem.

EDIT: Widzę, że największy ból macie o to, że lepsze karty trafią do ludzi 9, 10 niż 7, 8. To co wy na takie coś:
Otwieramy boosterki na draft dla Swissa, zabieramy Ultra-Rary, dajemy najlepszym. Albo lepiej: Otwieramy boosterki, dopóki nie wypadnie 8 Ultra-Rarów, zabieramy Ultra-Rary, z reszty robimy drafta dla miejsc >=9 . Resztę boosterków dzielimy między Top8 i dorzucamy każdemu po Ultra-Rarze. Przemyślcie to.

39

Odp: Podział nagród na OTP

Kakel napisał/a:
Amphi napisał/a:

A więc ja jestem za tym, aby przydział nagród był podobny do tego rok temu, czytałem o tym wiele i było to uczciwe, czyli miejsca 1-8 boostery + draft i możliwość uczestniczenia w drafcie swissa za 2 boostery z głównej nagrody, a także draft dla Swissa, jak dla mnie to najlepsza opcja.

Coooooo? Draft dla Swissa odbył się przed Topkami. Nie było możliwości uczestniczenia w ich drafcie za 2 boostery. Dla zainteresowanych: w zeszłym roku jako nagrodę za trzecie miejsce wziąłem Raikou EX (zamiast 5, czy ile tam było w pakiecie boosterów), Empoleona, jakieś dwa dobre trainery i kilka uncommonów/commonów z DEX.

Chyba że ten motyw z oddaniem 2 boosterów to twoja propozycja i nie zrozumiałem.

EDIT: Widzę, że największy ból macie o to, że lepsze karty trafią do ludzi 9, 10 niż 7, 8. To co wy na takie coś:
Otwieramy boosterki na draft dla Swissa, zabieramy Ultra-Rary, dajemy najlepszym. Albo lepiej: Otwieramy boosterki, dopóki nie wypadnie 8 Ultra-Rarów, zabieramy Ultra-Rary, z reszty robimy drafta dla miejsc >=9 . Resztę boosterków dzielimy między Top8 i dorzucamy każdemu po Ultra-Rarze. Przemyślcie to.


Aaa... sorry pewnie to ja coś źle zrozumiałem. Ale z tego co pamiętam z forum było coś typy, oddajesz 2 boostery i masz draft, ale mogło to dotyczyć draftu dla topek. Jak widać zapomniałem czy coś, ale chyba z tego co pamiętam coś takiego było i trzymam się tej opcji bo jest bardzo dobra. To tyle ode mnie, przepraszam za błąd, ja znam to tylko z jakiegoś regulaminu i raportów, więc nie wiem do końca

I TYLE XD

40

Odp: Podział nagród na OTP

czemu tylko we 3 osoby piszemy? innym nagrody wisza?

Bo temat powstał wczoraj późnym wieczorem, a w dzień roboczy rano/po południu nie każdy ma możliwość siedzenia przed komputerem śledząc temat na forum związany z nagrodami na OTP?

Qzin napisał/a:

Niemniej TAK, zależy mi na tym by granie w Polsce dążdyło do tego samego co jest na zachodzie i może się to większości osób nie podobać, bo mamy inne przyzwyczajenia, a oni odgórnie narzucają pewne rzeczy, których nie idzie ominąć, ale walczyliśmy o to wszystko przez lata i dziś jesteśmy już DUŻO bliżej niż dwa lata temu o tej samej porze. Pamiętam jaki był entuzjazm jak zadzwonił do mnie telefon, że liga oficjalna została zaaprobowana. Wtedy nikt nie narzekał początkowo, bo liczyło się, że nas dostrzegli, gorzej jak już od nas wymagają grania według ich zasad.

Mówisz tak, jakbyśmy już mieli oficjalne Nationalsy. To "tylko" OTP. Dużo osób próbuje Ci to uzmysłowić, a mimo to wciąż czytam posty na ten sam temat, o tej samej treści tylko nieco przeredagowane - Nationalsy będą możliwe najwcześniej za rok, co sam nam napisałeś, więc nie ma sensu grania i w tym roku tych trzech-czterech rund na OTP, identycznego podziału nagród jak na oficjalnych turniejach i robienia wszystkiego tak, jak w Arnhem. Robienie turnieju "na własnych warunkach" w żaden sposób nas nie przybliża do oficjalnych turniejów, to rzeczy niezależne, nikt z TPCi nie śledzi, jak gramy, czy robimy to według ich zasad etc... Będą za rok Nationalsy? Opłacony wyjazd na Worldsy wraz z hotelem? Świetnie. Taka nagroda będzie mobilizowała bezwzględnie wszystkich. To chyba najlepsza możliwa nagroda - wyjazd za granicę, do Stanów/Kanady/gdziekolwiek, spotkanie setek graczy Pokemon i udział w największym wydarzeniu PTCG w roku dla "wybranych"? Wtedy zagramy tak, jak nam każą, będzie oficjalna liga. Nie będziemy mieli za dużo do gadania na temat ilości rund, rozstawiania w pierwszej rundzie, nagród. Jak ktoś będzie i na to narzekał - nie ma sprawy, wyjeżdżaj znowu ze swoimi tyradami na ten temat, wtedy nawet będą miały spory sens, ale nie teraz!

Osobiście uważam nagrody na OTP za fajny dodatek, ale tak, tylko dodatek. Za dodatek osobiście uznaję także te "cyferki przy nickach graczy na koniec turnieju". Najbardziej jednak przyjeżdżając na duży turniej liczy się dla mnie możliwość gry. To jest niesamowite. Że ludzie z całej Polski zjeżdżają się w jedno miejsce, bez względu na ich wiek, czy płeć. Po prostu grają i dobrze się przy tym bawią. Mogą spotkać nowych ludzi, znajomych, pograć z nowymi taliami, oddać się w stu procentach swojemu wspólnemu hobby. Warto zajrzeć na TTC i wywiady z graczami zakwalifikowanymi do Worldsów - spytani o to, co najbardziej lubią w PTCG odpowiadają "ludzi", "atmosferę". Może moje zdanie jest w większości spowodowane tym, że mieszkam w mieście, które nie ma zbyt wielu graczy. Mimo to zależy mi na rozwoju PTCG we Wrocławiu i w Polsce, staram się jak mogę, by "dopaść" kogoś zainteresowanego grą na forach o tematyce pokemon. Dlatego właśnie uważam, że topy nie powinny być faworyzowane. To może zniechęcić nowych graczy.

Podsumowując:
Jestem za dopuszczeniem jak największej liczby osób do OTP, w tym także nowych. To świetna okazja do rekrutacji, zachęcenia ludzi do pojawiania się na turniejach, aktywniejszej gry. Nie wszystkie pw na forach o pokemonach dotrą do właściciela. Widząc to na własne oczy, rozmawiając z graczami mają znacznie większe szanse powiększyć grono sceny PTCG w Polsce. Sam pojawiłem się na OTP grając bardzo krótko, lądując na 41. miejscu i robiąc 2-coś. Była to dla mnie całkowita nowość, która natychmiast mi się spodobała. Esa Juntunen również dostał się na pierwsze Nationalsy przez przypadek, widząc plakat na drzwiach sklepu. Jednym zdaniem (moim zdaniem) - robienie z OTP "turnieju dla elity" jest, bez urazy, głupotą. Osobiście jestem za tym, aby każdy wyszedł "z czymś".
Co do dokładniejszego podziału nagród i wysokości wpisowego powiem tak - nie mam zdania. Nie mam doświadczenia, nie wiem, jak będzie najlepiej. Proszę tylko Organizatorów o umiar w nagradzaniu topów i nie skreślanie nowych.

Tyle ode mnie.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

41

Odp: Podział nagród na OTP

Kakel napisał/a:

Z tego, co wiem to zdecydowanej większości zależy tylko na jednym: nie wyjść z pustymi rękami i dostać coś więcej za bycie w czołówce. Czy za pierwsze miejsce będzie 6, 20, 30, czy 55 boosterków?

Ja na OTP jadę, żeby móc się przetestować po całym roku grania, sprawdzić postępy. Wiadomo, wygrać chce każdy, jak również każdy chciałby, żeby nagrody zwracały wpisowe (albo je przewyższały). Kakel określił moje zdanie w tym temacie - byle nie wyjść z pustymi rękoma.

Zeszłoroczny system był bardzo fajny. Byłem 15, jednak wyszedłem całkiem zadowolony ze swoich zdobyczy.

Lord Yabol napisał/a:

Czemu tylko we 3 osoby piszemy? innym nagrody wiszą?

Jak widzę post "Dajmy możliwość grania wszystkim", a potem post "Lepsze nagrody dla topek" (czyli w zasadzie "Dajmy możliwość fundowania nam lepszych nagród/mniejszego wpisowego"), to aż się odechciewa.

~Prawdziwy Shun

42

Odp: Podział nagród na OTP

McLer napisał/a:

Tu przy okazji prośba do tych osób, które może pamiętają, jak to rok temu było - Adrian (?)(...) czyli: jak to dokładnie było z nagrodami podczas OTP 2012 w Katowicach - ?

Na starcie Ogólnopolskiego Turnieju Pokemon 2012 stawiło się 26 zawodników i jeden samotny jeździec bez talii, za to z Nintendo DS, który potem okazał się być Banzailem.

Ci zawodnicy wpłacili 20 złotych od łebka, co dało kwotę 520 złotych. Po drodze niejaki Misław załatwił boostery z Dark Explorers za 12,50 zł/sztuka, co pozwoliło na zakup dokładnie 1,6 boostera od osoby - w liczbie 41 + 1, to był boosterek który dokupiłem do puli sam za pozostałe 7,50 + 5 złotych BĄDŹ jakieś karty z segregatora - nie pamiętam dokładnie, ale stwierdziłem "a niech mają".

Z tejże puli pół boostera od osoby - czyli 13 sztuk poszło do draftu między miejsca 9-26 (13 boosterów dla 18 osób), a 29 z nich powędrowało do podziału dla topów w takiej oto proporcji:

I - 8
II - 6
III - 4
IV - 3
V - 2
VI - 2
VII - 2
VIII - 2

Dupa z nagrodami była nieurwana bo zjawiło się mniej zawodników niż planowaliśmy. Ale okazało się, że sala będzie tańsza o całe 200 złotych - to daje 16 boosterów.

Dołożyliśmy w porozumieniu ze sponsorem, który całą nadwyżkę przeznaczył na boostery, że cztery boostery trafią dodatkowo do draftu po swissie, cztery dla najlepszych zawodników z topów, a z pozostałej ósemki zrobi się "draft wewnętrzny" w topach.

jego zadanie było proste - ktoś mógł zrezygnować z boosterów i wziąć coś z draftu, przekazując swój pakiet dalej. Z kolei gdyby w tej ósemce trafiła się naprawdę wielka katastrofa, to reszta boosterów (z tego samego boxa) byłaby bardziej "apetyczna", więc prawdopodobnie wszyscy zainteresowani trafiliby coś ciekawego.

To w miarę transparentne rozliczenie zeszłorocznych nagród.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

43 (edytowany przez Tojax 2013-04-11 18:52:38)

Odp: Podział nagród na OTP

Mnie ta dyskusja za bardzo nie dodytyczy ALE:

Pietrr ze wszystkich wypowiadających się brzmi najbardziej racjonalnie. To znaczy:
-Nie można zrobić zbyt rozbierznego podziału boosterów. Jeżeli ktoś wpłaca 25zł, to coś mu się należy. 25 to 2.5 boostera. Więc niech na każdą osobę , która nie jest w topach, przypada jakieś półtora boosterka (albo 45% puli) EDIT: albo po prostu jeden do draftu (albo czegoś tam). Resza dla topów. Byłeś ósmy, a diewiąte miejsce dostało  Thundurusa-EX FA? Tough shit. Przed tym rokiem, ludzie na Battle Roadach poddawali się przed topami, bo przegrana w T8 groziła mniejszą ilością CP. Jeżeli komuś chodzi bardziej o karty, to niech się poddaje. Otwiera tym miejsce w topach dla kogoś innego, komu zależy bardziej na prestiżu, i kto zasługuje na nie bardziej od niego.
-Nie mówcie proczę o zrobienia OTP dla "elit", jeżeli otwieracie założeniem 32 miejsc w scenie liczącej może 50 osób. TTC invitational było na worldsach, i bierze w nim udział osiem osób, a to turniej na około 100. Można zrobić jakąś elitarną ligę, która raz do roku się zjeżdża na finały. Spoko. Ale OTP to OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ POKEMONÓW. Przedtem to był argument, że to turniej dla polaków. Więc nie zawężajcie tego do niektórych polaków. Duże turnieje zawsze generują zainteresowanie. Jeżeli największy turniej jest pod hasłem "Nie dla nowych" to jak niby ma się rozrastać scena? (I nie mówcie, że jak się kogoś odeśle i powie "graj regularnie, to za rok (365 dni) będziesz mógł zagrać", to ta osoba uśmiechnie się i powie "dobrze, proszę pana". Prędzej rzuci to wszystko, i znajdzie bardziej przyjazdną scenę).

To chyba wszystko od tego nieistotnego osobnika.

44 (edytowany przez Qzin 2013-04-11 19:06:35)

Odp: Podział nagród na OTP

Piterr napisał/a:

Mówisz tak, jakbyśmy już mieli oficjalne Nationalsy. To "tylko" OTP. Dużo osób próbuje Ci to uzmysłowić, a mimo to wciąż czytam posty na ten sam temat, o tej samej treści tylko nieco przeredagowane - Nationalsy będą możliwe najwcześniej za rok, co sam nam napisałeś, więc nie ma sensu grania i w tym roku tych trzech-czterech rund na OTP

Nigdzie nie napisałem, że chciałbym aby na OTP było mało rund. Zresztą sądzę, że na ew. nationalsy ludzie znajdą sobie młodszych znajomych, których nauczą grać, dadzą im decki by wygrać i opłacą wpisowe by zabrać potencjalną nagrodę, bo spotykałem i takie przypadki, więc frekwencja jest sztuczna, ale się pojawia. Reksio by opowiedział więcej na temat tatusia i dziecka z ReshiPhlosionem bez Cleffy, ale to nie ten wątek.

Z resztą posta Peterra się zgadzam w pełni pod warunkiem, że odbieramy OTP właśnie tą powagę i nie traktujemy tego turnieju jako mistrzostw. Bo to jest duża różnica w tym jak je traktujemy.

Z jednej strony McLer pisze, że chciałby by taki turniej był nagrodą dla AKTYWNYCH graczy, a więc w jakiś sposób prestiżowym turniejem, z drugiej zrobienie z niego opcji zyskania dużej nagrody dla najlepszych się nie podoba. Tutaj by się trzeba zdecydować czego chcemy. Oczywiście polemizować może nie chcieć, ale jak dotąd staram się pisać argumenty, a nie tylko własne zdanie.

@Kakel. Opcja z otwieraniem aż do 8 super rare'ów jest tak śmieszna, że mi się podoba. Gorzej jak nie trafimy 8 wink. Boosterki są obecnie pakowane w opcji True Random i moglibyśmy mieć NIESAMOWITEGO pecha, ale jest to możliwe nie trafić żadnego wink. No i odbiera to radość z otwierania niespodzianek big_smile.

@Adrian Czyli dobrze rozumuję i czytam, że rok temu do topów trafiło ponad 2/3 z puli nagród?


Ja powiem jeszcze jedną rzecz o jakiej pomyślałem dziś w tramwaju, która sprawiła, że jest mi obojętne (SERIO) czy będzie dużo nagród dla top, czy mało nagród dla top (byle nie po środku!).

Jeżeli nagroda za pierwsze miejsce będzie zbyt kusząca to faktycznie może się okazać, że opłaca się wydać kasę na sprowadzenie koreańskich kart, bo wygrana nie dość, że je zwróci to da nam zysk. Jednak liczę, że jak już ktoś ma koreańskie karty to trudno, ale mam nadzieję że nieopłacalne będzie sprowadzanie ich dla potrzeb wygrania OTP.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

45 (edytowany przez adriank1 2013-04-11 19:20:51)

Odp: Podział nagród na OTP

@Adrian Czyli dobrze rozumuję i czytam, że rok temu do topów trafiło ponad 2/3 z puli nagród?

Cieszę się, że tak podstawowa matematyka nie sprawia Ci już problemów zważając na to, że uczysz jej podobno dzieci w szkole smile

Gdyby ktoś swego czasu jednak miał wątpliwości to było jasno powiedziane, że 0,5 boostera od osoby w swissie trafi do fazy swiss, a pozostałe do fazy top.

W tym roku proponowałbym, aby przy wpisowym równym 25 złotych dokładnie jeden booster od osoby (40%) trafił do draftu dla swissa, a reszta do podziału dla topów.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

46

Odp: Podział nagród na OTP

Shun napisał/a:

każdy chciałby, żeby nagrody zwracały wpisowe (albo je przewyższały)

Pewnie tak, ale ten temat także i temu służy, żeby KAŻDY zrozumiał, że:
a) nagrody mogą zwrócić KAŻDEMU wpisowe TYLKO wtedy, gdy każdy dostanie TYLE SAMO, czyli zarówno Zwycięzca, jak i ostatni gracz w tabeli końcowej OTP dostaną TYLE SAMO.
Ale wiadomo przecież, że tak nie będzie.
b) nagrody mogą przewyższyć wpisowe TYLKO dla niektórych - dla wszystkich to niemożliwe.
(co wynika wprost z równania, że: suma wpisowego = suma wydatków na nagrody).

Wiem, Shunie, że Ty to wiesz - ja po to to tutaj napisałem, bo już tyle strasznych głupot ostatnio przeczytałem, że powoli sam się gubię w tym, co kto rozumie, a czego nadal nie smile

To może przy okazji również ja sam zaproponuję teraz PODZIAŁ NAGRÓD podczas OTP 2013:

Założenia:
1) Finalna liczba uczestników = 34 osoby
2) Finalna wysokość wpisowego = 30 zł / od osoby

A zatem łączne wpisowe wyniesie: 34 x 30 = 1.020 zł, co przy cenie jednego boosterka w wysokości 10 zł da nam w sumie 102 boosterki na nagrody podczas OTP.

I teraz proponowany przydział (nazwę go "podział łupów", bo tak wielu z Was na to patrzy):

Miejsce 1 = 15
Miejsce 2 = 12
Miejsce 3 = 10
Miejsce 4 = 9
Miejsce 5 = 7
Miejsce 6 = 6
Miejsce 7 = 5
Miejsce 8 = 4
A więc w sumie 68 boosterków dla Topów (czyli równo 2/3 całości).

Dla ośmiu osób, które zajmą w swissie miejsca 9-16: po 2 (dwa) boosterki, czyli razem = 16 boosterków.
Dla pozostałych 18 osób, czyli tych, które zajmą w swissie miejsca 17-34, po jednym boosterku, czyli razem = 18 boosterków.
A więc dla tych, którzy nie wejdą do Topów, w sumie 34 boosterki (czyli równo 1/3 całości).

Czy można taki pomysł wytrzymać (zaakceptować) ?
Czy w ogóle "WARTO" będzie Wam zagrać (to pytanie do "mega-profesjonalistów") ?
Poświęcić swój bezcenny czas ? Czy to się Wam OPŁACI ?...

I tak, w powyższej koncepcji W ŻADNEJ Z GRUP (ani w Topach, ani poza Topami) ŻADNEGO DRAFTU NIE BĘDZIE, W OGÓLE NIE. To znakomicie skróci czas OTP, tak przy okazji.
(no i w takiej sytuacji Qzin, który oczywiście znajdzie się w Topach, nie będzie mógł przez cały najbliższy rok narzekać, że zawodnik z miejsca nr 9 wydraftował jakąś droższą kartę niż on roll).

No to teraz śmiało, Panie i Panowie - czyli: krytyka na maksa, please big_smile

McLer,
simply The Best
in every contest

47 (edytowany przez adriank1 2013-04-11 19:25:16)

Odp: Podział nagród na OTP

+1






W kolejnym poście Qzina z pewnością znajdzie się określenie "kot Schroedingera", jestem tego po prostu prawie pewny.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

48

Odp: Podział nagród na OTP

Andrzeju dlaczego pod Twoim postem nie ma przycisku "lubię to"?


Innymi słowy bardzo podoba mi się taki podział.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

49

Odp: Podział nagród na OTP

adriank1 napisał/a:

To w miarę transparentne rozliczenie zeszłorocznych nagród.

To BARDZO transparentne i dokładne rozliczenie nagrod z OTP 2012 - dziękuję smile

Tojax napisał/a:

To chyba wszystko od tego nieistotnego osobnika.

Protestuję, serio.

Jesteś jedną z najbardziej obiektywnych, spokojnych i kulturalnych osób na forum.
Jesteś jedną z tych osób, które najlepiej wiedzą (czują może?), czym jest kultura, uczciwość.
Być może nawet ta Kanada - wybacz osobistą uwagę - w Twoim niedawnym awatarze z ISY - ma w tym TEŻ jakiś swój udział ? (ale jeśli tak, to my "stąd" powinniśmy się chyba wstydzić...).

A zatem akurat Twoje uwagi bardzo sobie cenię i szanuję. Bo one są wolne od tzw. interesowności, prywaty, bo są pozbawione cwaniactwa i takich tam. Szczere są, ot co.

Nie, Tojax, Ty NIE jesteś NIEISTOTNYM osobnikiem. Ja bym bardzo chciał, żeby właśnie takich jak Ty było jak najwięcej na naszej "scenie". I wiem, że nie tylko ja tak uważam.

Babidi napisał/a:

Andrzeju dlaczego pod Twoim postem nie ma przycisku "lubię to"?

Ponieważ face'zbook'a (i temu podobnych) szczerze nienawidzę smile

McLer,
simply The Best
in every contest

50 (edytowany przez Tojax 2013-04-11 19:47:20)

Odp: Podział nagród na OTP

Eee... dziękuje? (nie bardzo wiem co tu powiedzieć, onieszmielasz mnie, McLer wink )
Chodziło mi raczej, że jako osoba, która OTP 2013 będzie znała tylko z raportów (chyba że zrobicie Live streama tongue), to po prostu nie mam zbyt wiele do powiedzenia...

Ale tak szczerze, to bardzo dziękuje za komplement smile .