1

Temat: Podział nagród na OTP

Poniższy post jest między innymi odpowiedzią na fragment następującego posta:

McLer napisał/a:

A przy okazji - przy założeniu, że około połowy (ale to też tylko założenie) wszystkich
nagród będzie dla Topów (Top 8) może ktoś zechce już teraz zaproponować jakieś dokładniejsze rozdysponowanie tych boosterków z (1) ?...

Cały post tutaj: <klik> ~ Kakel

A tam męczący, po prostu raz napisałeś tak, a potem inaczej wink Chciałem poznać wersję ostateczną i tyle. Może co innego mówiłeś na żywo stąd lepsze zrozumienie u Yabola wink. Ja sądziłem że macie 80 boosterków po prostu i tyle ich przeznaczamy na nagrody - jak nas będzie więcej to 800 zł się dzieli na więcej ludzi po prostu. Ale jak jest jakiś przedział do balansu to spoko wink.


Co do wpisowego myślę, że dla ludzi, którzy wydają 100 zeta na sam dojazd to kwestia wpisowego nie robi różnicy aż takiej strasznej. To tak jak 5 euro wpisowego na turniej w Holandii gdzie reszta kosztów jest niebagatelnie większa wink. Więc chętnych raczej tak nie odstraszysz, chyba że tych co młodszych z Warszawy wink.


Co do rozdysponowywania boosterkami, szczerze zrobiłbym ciąg geometryczny malejący o ilorazie równym 1/2 najchętniej i sumie równej ilości boosterków jakie mamy wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

2

Odp: Podział nagród na OTP

Qzin napisał/a:

Co do rozdysponowywania boosterkami, szczerze zrobiłbym ciąg geometryczny malejący o ilorazie równym 1/2 najchętniej i sumie równej ilości boosterków jakie mamy wink.

Czyli: dla Zwycięzcy najmniej, o ile dobrze rozumiem ?... tongue

McLer,
simply The Best
in every contest

3

Odp: Podział nagród na OTP

źle rozumiesz.

Ciąg geometryczny malejący (iloraz 1/2)

16 8 4 2 1 itd.

4

Odp: Podział nagród na OTP

> "Cześć synku, jak ci poszło?"
> "A, całkiem spoko, ale nie wiedzieć czemu dostałem za ósme miejsce 4(*) karty"

A w innym domu:
> "Cześć synku, jak ci poszło?"
> "A, całkiem spoko, ale nie wiedzieć czemu dostałem za dwunaste miejsce miejsce ćwierć(**) karty - przynajmniej trafił mi się kawałek obrazka, więc nie narzekam"

(*) = w przybliżeniu 1000*2^(-8);
(**) = w przybliżeniu 1000*2^(-12).

Nie powiem - propozycja, że miejsca od 11 do +nieskończoność muszą się podzielić jedną kartą ma w sobie coś... oryginalnego.

5

Odp: Podział nagród na OTP

Lesiu napisał/a:

źle rozumiesz.

Ciąg geometryczny malejący (iloraz 1/2)

16 8 4 2 1 itd.

A niby dlaczego zaczynamy przydział "od góry", czyli od najlepszego, tj. Zwycięzcy ?...
Przecież Qzin od dawna lansuje tezę, że OTP powinno być dla każdego, z debiutantami na czele, to było dla mnie oczywiste, że on przydział rozpoczął od tego, który ostatnie miejsce zajmie  tongue
Tak tak, Lesiu...  cool

McLer,
simply The Best
in every contest

6

Odp: Podział nagród na OTP

No pewnie, bo się wycfaniłem i jadę caterpie donkiem wink. Założenie jest takie by ew. gdy dojdziemy już do sytuacji, że powiedzmy mamy 36, 18, 9, 4, 2, 1, 1, 1, 1, i dalej możemy rozdawać po 1 boosterku wink Ew. zrobić jakiś inny miszmasz, ale jestem przeciwnikiem draftu w którym osoby z miejsc 5-8 mogłyby mieć gorszą nagrodę niż z 9 wink. Od razu mówię.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

7

Odp: Podział nagród na OTP

A przepraszam. Zastosowałem logikę normalną, a nie Qzinowską wink

8

Odp: Podział nagród na OTP

18-9-4-2-1-1-1? A dla dziesiątego karta z draftu z całego boxa?

Niewątpliwie ciekawy sposób na osłodzenie ludziom z miejsc 9-12 niedostania się do topów.


Podział nagród nie interesuje mnie tak bardzo jak sam turniej, ale skoro padają już tak - dla mnie - absurdalne propozycje, że nie wierzę, iż wyprowadza je główny "byznesmen" na tym forum - i nie mam tu na myśli McLera big_smile


A może zrewolucjonizować ten pomysł? Draft z booster boxa odbyłby się PO ćwierćfinałach i w ten sposób miejsca 5-8 wyjęłyby najpewniej jakieś karty odpowiednie dla ich uprzywilejowanej pozycji w topach - a box jest na tyle duży, że i tak każdy pewnie dostanie coś dla siebie, czy to ciekawe trainery, ace spece, shinningi czy mocne rarki. Reszta zaś poszłaby do podziału dla top 4.

To tylko pomysł - możecie go rozjechać (go, Yabol, go! big_smile)

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

9

Odp: Podział nagród na OTP

Qzin napisał/a:

jestem przeciwnikiem draftu w którym osoby z miejsc 5-8 mogłyby mieć gorszą nagrodę niż z 9 wink. Od razu mówię.

A mówiąc tak być może rozwiązujesz mój problem z nadmiarem chętnych na to OTP...  smile

McLer,
simply The Best
in every contest

10 (edytowany przez adriank1 2013-04-10 22:28:46)

Odp: Podział nagród na OTP

McLer, w takim wypadku wpisowe... lepiej modyfikuje liczbę graczy W DÓŁ niż w GÓRĘ. Skoro jest taka rzesza chętnych, to lepiej zagrać OTP w ogóle BEZ nagród, turniej na 15 osób w którym wszyscy będą robić wszystko byleby go wygrać, a nie myśleć jak tu wpaść na miejsce które zagwarantuje najlepszą nagrodę na pewno byłby dużo ciekawszy.


Drugi wariant - wpisowe 400 złotych, każdy z graczy dostaje booster boxa za udział smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

11

Odp: Podział nagród na OTP

Qzin napisał/a:

Założenie jest takie by ew. gdy dojdziemy już do sytuacji, że powiedzmy mamy 36, 18, 9, 4, 2, 1, 1, 1, 1, i dalej możemy rozdawać po 1 boosterku wink

Nie podoba mi się, że ten ciąg stabilizuje się dopiero na siódmym miejscu. Uważam, że taki o: 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, ... jest dużo ładniejszy. Gdzie jest Jingo? On takie coś chyba kiedyś proponował.

12

Odp: Podział nagród na OTP

Pojechałbym, ale wytłumaczcie mi coś: jak decyduje się, kto zajął miejsce 5-8? Odpada się w ćwierćfinałach i co dalej?

13

Odp: Podział nagród na OTP

Oficjalnie - wg miejsc w Swissie.
Na OTP 2012 były dogrywki - ci co odpadli w ćwierćfinałach mieli "mini Top4" o miejsca 5-8 taki, jak zwykłe Top4 o miejsca 1-4, to jest z meczami o piąte i siódme miejsce po "półfinałach" itp.

14

Odp: Podział nagród na OTP

No to topowa opcja jest IMO bardzo fajna. Najlepiej byłoby jakby nikt w majtki nie robił, poczekał do tej osiemnastej i zrobiłoby się boostery dla topów + draft z możliwością rezygnacji z boosterów na rzecz draftu dla topów PRZED draftem. I wtedy te olane boostery dorzucałbym do draftu.

A nagrody TOP:

I. 25
II. 13
III. 9
IV. 7
V.6
VI. 5
VII. 4
VIII. 3

15 (edytowany przez Qzin 2013-04-10 23:11:26)

Odp: Podział nagród na OTP

I za 9 miejsce pewny super rare na full arcie z draftu, a jak wink.

Ja w ogóle uważam, że można by zrezygnować z draftu i ewentualnie nagrodzić boosterowo miejsca do 16 na przykład. Oszczędzamy czas. Taki głupi koncept. Generalnie jestem przeciwnikiem tego by 9 miejsce miało lepsze nagrody niż 5 nie dla siebie wink Wiadomo, że jadę wygrać jak każdy wink. Ale po prostu jakaś sprawiedliwość być musi. Chciałoby się nagrodzić top32, ale w tym wypadku to ciężko poza tą opcją, każdemu booster, a reszta dla topek ;D.


Pomysł gościa, że wpisowe 400 zeta i każdemu boxa jest tak abstrakcyjny, że biorę w ciemno i mówię żółci tysiąc dwieście!

Niemniej jak byśmy brali tych boxów 32 to byśmy spokojnie mieli po 360 sprowadzone wink Tylko trzeba by się przyłożyć do poszukiwań. Francuzi puszczali po 80 oiro wink.


No ale serio poważna opcja numer jeden "na bogato dla prosów" mając powiedzmy te 88 boosterów [wziąłem 88 bo się ładnie dzieli wink] :

1 miejsce. 36 boosterów
2 miejsce. 18 boosterów
3-4 miejsce. 9 boosterów
5-8 miejsce. 4 boostery

I zużywamy w ten sposób 72 + 16 boosterków dla topek, a nagrody mamy takie jak połowa/ćwierć nagród w Arnhem wink. No i nie ma potrzeby grania 5-8 [można wyznaczyć wyniki na podstawie oficjalnej kolejności po Swissie] oraz 3-4 również w ten sam sposób. Tylko, że wtedy faktycznie nie ma żadnych nagród poza topką.


Poważna opcja numer dwa "Każdemu coś dla smaka, ale na szybko"

1 miejsce. 30 boosterów
2 miejsce. 14 boosterów
3-4 miejsce. 8 boosterów
5-8 miejsce. 4 boostery

I zużywamy w ten sposób 76 boosterów dla topek i mamy ewentualny draft pocieszenia dla dalszych miejsc z 12 boosterków [przy posiadanych 88]. I wtedy już opcja 4 boosterów za miejsca 5-8 nie jest tak wiele gorsza niż jeden pewny super rare z draftu. Alternatywnie można rozdać miejscom od 9-20 po boosterku. Potraktujcie to jako propozycję numer trzy.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

16 (edytowany przez McLer 2013-04-11 07:34:01)

Odp: Podział nagród na OTP

Yabol napisał/a:

A nagrody TOP:

I. 25
II. 13
III. 9
IV. 7
V.6
VI. 5
VII. 4
VIII. 3

W tej rozpisce dla Top8 byłyby w sumie 72 boosterki, co przy podanej ich liczbie łącznej
(czyli póki co tak: "od 90 do 108") spowoduje, że dla Topów byłoby od 67% do aż 80% z całości.
To są dość dalekie wyniki od "mniej więcej połowy" (połowy i dla Topów właśnie, i dla pozostałych też)...

Pozostanie wówczas "od 18 do 36" boosterków dla pozostałych, których z kolei będzie "od 24 do aż 28" (być może). Może się zatem okazać, że pozostałym nie przypadnie nawet ten
"jeden boosterek dla każdego", co chyba stało się już pewną tradycją OTP - ?

Mam wrażenie, że 25 dla Zwycięzcy to jednak pewne przegięcie. Nie pamiętam, ile dostał rok temu Piterr (?), ani ile dostał dwa lata temu Konsko* (?), ale chyba oni obaj jednak mniej, niż 25 - ?

*EDIT: to już wiem, bo w pliku sprzed dwóch lat sprawdziłem - Konsko dostał 12 oraz wziął udział w drafcie dla Topów (draft z 12 boosterków dla ośmiu finalistów).

Sprawa robi się delikatna, moim zdaniem, bo im większy przydział dla Topów, tym mniejsza szansa, że niektórzy z tych, którzy na wejście do Topów tak realnie raczej nie liczą, w ogóle zdecydują się na udział. Zaś wtedy ŁĄCZNE wpisowe zmaleje, o ile to "jednostkowe" nie zostanie podwyższone itd.

McLer,
simply The Best
in every contest

17 (edytowany przez Qzin 2013-04-10 23:18:09)

Odp: Podział nagród na OTP

McLer chciałeś chyba zniechęcić część ludzi od partycypowania, więc jak narazie robimy dobrą robotę z Yabolem co do propozycji naszych wink.

Tak, moje są już totalnie nastawione na topki.

Edit: Wydaje mi się że rok temu i dwa mieliśmy mniej boosterków na otp. Oraz mniejsze wpisowe i droższe boosterki?

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

18

Odp: Podział nagród na OTP

Jestem Kakelu i małe sprostowanie. Po pierwsze, ja tego nie proponowałem, lecz poparłem propozycję innej osoby, bo po prostu mi się ta inicjatywa spodobała. Kulturalne pokazanie, że w tym wszystkim chodzi o fun i że nikt nie wychodzi z niczym. Po drugie co jest złego w tym, że każdy, zwłaszcza ten, który przyjechał pół Polski dostanie boostera (według wyżej wymienionej zasady po boosterze dostaje zarówno ten, kto jest daleko w tabeli, jak i osoba z top 8, co chyba nie zabierało całej puli nagród). Wydaje mi się, że jest to lepsze wyjście, niż draft w swissie z tego względu, że to, co w boosterze jest sprawą losową, natomiast uśmiechnąć się do kogoś, kto sporo przejechał i wygrał reversa... roll
Jak dla mnie jest to pytanie, czy innym chodzi faktycznie o fun, czy napinanie się na każdego boostera.

A propos boosterboxa dla każdego, to zawsze możesz otworzyć wszystkie boostery przed rozpoczęciem. Wtedy będziesz miał pewność, że dziewiąty nie będzie miał nic lepszego, niż ósmy... wink

19

Odp: Podział nagród na OTP

No ja ogólnie jestem za faworyzowaniem topek. Tak jak mówisz, McLer, w kontekście zapisów - turniej dla elyty, trwałych bywalców (a co za tym idzie - liczących się graczy) nie dla casual graczy. Prawda jest taka, że przy drafcie całego boxa (a tak to wygląda w mojej opcji, bo liczyłem 108 boosterków) to i tak sensownych jest tylko kilka kart, powiedzmy do miejsca 16-18. A wpisowe zwraca się do 12. Także dalsi są tak czy siak poszkodowani.

Ogólnie to IMO startowanie w tym turnieju jeśli nie widzisz szans na topy jest bez sensu. Prestiżowy turniej o tytuł najlepszego w kraju to nie cotygodniowe spotkanka. ;p A w związku z tym podporządkowywanie nagród pod miejsca 9 i w dół też się mija z celem turnieju.

Także ja jestem fanem propozycji numer 2 wg. Qzina - pół boxa na draft + reszta w topy idzie. I nie dlatego, że sam mam się za koksa i robię nagrody pod siebie - w 2011 byłem 9, zgarnąłem jakieś FA i w gdzieś miałem takie coś, 100 razy bardziej wolałbym szansę w topach niż jakikolwiek draft.

20

Odp: Podział nagród na OTP

Qzin napisał/a:

(1) Tak, moje {propozycje} są już totalnie nastawione na topki.
(2) Edit: Wydaje mi się że rok temu i dwa mieliśmy mniej boosterków na otp. Oraz mniejsze wpisowe i droższe boosterki?

numeracja powyżej - oraz dopisane słowo "propozycje" w (1), żeby cytat miał sens - są ode mnie

(1) Tak, to widać. Pozostali się dla Ciebie nie liczą. Ale mnie to już w ogóle nie dziwi, bo od pewnego czasu wszędzie ECC lub Arnhem szukasz. Może w Krakowie się jakieś "Arnhem Bis" kiedyś znajdzie ?...

(2) To Ci się źle wydaje. Pisałem o tym na ISIE, dokładnie 7 marca tego roku, w temacie OTP właśnie. Przypomnę zatem teraz to i owo:
Dwa lata temu (OTP 2011) zostało przyznanych w sumie 130 (dokładnie tyle) boosterków. Czyli - więcej niż będzie teraz. Wyraźnie więcej, bo o "od 22 do aż 40" (to się dopiero z czasem okaże, o ile) więcej.
Top 8 dostało ich 70 (w tym 58 indywidualnie - kolejno od Zwycięzcy aż do ósmego miejsca:
12, 10, 9, 8, 6, 5, 4, 4 - oraz dodatkowe 12 na "wewnętrzny draft w Topach"), natomiast pozostali (a było to wtedy aż 40 osób) dostali 60 (każdy z tych 40 dostał jeden "swój" boosterek, zaś pozostałe 20 poszło na "draft" w tej grupie).
Mylisz się również w tym, że boosterki były wtedy droższe - były bowiem po 9 (dziewięć) złotych (Dolar był wtedy tańszy względem złotówki, niż obecnie, to tak na marginesie).
Natomiast zgadłeś (bo że nie pamiętałeś, to już udowodnione big_smile) to, że wpisowe było wtedy niższe - tak, było dokładnie 15 (piętnaście) złotych.   

Na temat OTP 2012 musiałby się ktoś inny wypowiedzieć, nie ja byłem wtedy Organizatorem.

W gruncie rzeczy nie wiem, jak mam rozumieć sytuację, w której ta sama osoba w jednym poście głosi hasła "OTP dla każdego" (niczym jakiś populistyczny przywódca rewolucji), a w innym "już totalnie nastawia się na topki", ale... ale chyba nie muszę tego wcale rozumieć. Ba, i nawet nie mam zamiaru dalej próbować, NIGDY. Można znacznie fajniej spędzać czas, a już na pewno mniej stresująco.

Nie zdziw się zatem, jeśli nie będę odpowiadać na jakieś Twoje posty. Mieszkam i żyję w Warszawie, a nie w Arnhem. A to "wspieranie polskiej sceny" chyba inaczej rozumiem. Nie tak, w każdym razie, że większość (ci spoza Topów) ot tak "zrzuci się" na sporo nagród dla ósemki najlepszych. Nie, nie jestem żadnym socjalistą (ani czymś podobnym takim), po prostu nie chcę, żeby przy okazji OTP potraktować większość graczy jak przysłowiowe "mięso armatnie". Wiadomo, że lepsi muszą dostać więcej, bo na tym polega sens każdej rywalizacji, ale takie podejście "totalnie (!) na topki" - a to dla mnie zabijanie tej gry, nie jej żadne wspieranie czy też podtrzymywanie.

Tak się jednak złożyło, że to ja jestem teraz ORGANIZATOREM tego OTP 2013. I zapewniam, że to ma znaczenie. Lub inaczej, prościej - jeśli wygra opcja typu "totalnie na topki", to gdzie odbędzie się wtedy ten Turniej ?...  cool

McLer,
simply The Best
in every contest

21

Odp: Podział nagród na OTP

Odpowiedziałbym Ci gdzie, ale nie zamierzam robić kontr-imprezy w tym samym czasie bo nie o to tu chodzi.

Wiesz czemu nagrody za pierwsze miejsce mają być duże? Właśnie po to by podtrzymywać karciankę. Jaki jest cel w byciu najlepszym graczem w kraju lub dążeniu by mieć najlepszą oryginalną talię, jeżeli nie mamy szansy wygrać czegoś co zwróci nam za nią wydane pieniądze? Dla niektórych jest to nie tylko hobby, ale i inwestycja w coś w czym jest się dobrym. I duże nagrody sprawiają, że człowiekowi się chce zainwestować w te karty. Opcja wygrania boxa, powoduje, że można w deck wpakować 200 złotych kolejne bo jest szansa wygrania "400" czy tam 360 w tej cenie.



Fakt w Polsce nie mamy opcji wygrania wycieczki na Hawaje czy do Kanady, więc musimy sobie radzić inaczej, jednak sama SZANSA wygrania dużych nagród jeżeli włoży się w karciankę wystarczająco serca, wysiłku i zaangażowania, daje dużą motywację. Inaczej po co? Dla przyjemności można i proxami pograć.



Cóż dwa lata temu chcę powiedzieć, że mieliśmy cudowny sponsoring z Twojej strony, o czym większość ludzi nie pamięta i stąd była taka ilość boosterów. Jeśli jednak mielibyśmy wtedy tyle za ile zapłaciliśmy to byłby ogromny dylemat jak je rozdysponować by opłacało się wygrywać.

A tak? Nikt nie oponował żeby drafty były tak hojne, bo jednak wpakowałeś w tamten turniej masę swojej kasy i logiczne, że każdy ma prawo dysponować swoimi funduszami tak jak uważa za stosowne. W tym roku będę silnie oponował przed draftem, bo jednak wyciągnięcie jednej cennej karty ma dla mnie dużo mniejszy urok niż otwieranie boostera w którym jest niespodzianka i 9 kart których i tak bym nigdy nie wziął w drafcie, bo common i śmieć, a tak będę mógł poczytać w pociągu w drodze do domu.

Sam zapytałeś o propozycje, dostałeś 2 lub 3 moje (jeśli liczyć tamtą od biedy draftową), a potem Yabol ją poparł. Ludzie jednak lubią żyć marzeniami i walczyć o coś. Niby po co by puszczali kupony do lotto? wink A w karciankach wygrać SZANSĘ ma każdy.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

22 (edytowany przez McLer 2013-04-11 11:02:33)

Odp: Podział nagród na OTP

W poniższym zestawieniu NICZEGO istotnego dla treści NIE zmieniłem, wszystko to można sobie na tym forum w różnych miejscach znaleźć. Dla przejrzystości (o ile w ogóle jest tutaj możliwa?) podzieliłem cytaty na pewne grupy tematyczne.

a) O uczestnictwie / frekwencji / dostępności / powszechności OTP / oraz o Krakowie, rzecz jasna /:
Takie imprezy nie powinny być limitowane w żaden sposób niestety, bo choć jest nas mało to nie zamykajmy się na niespodziewanych gości.
Ja wiem, że wygoda grania itd. ale ile osób pomieściłby ten turniej realnie? Bo mogę napisać do zagraniczniaków, może by chcieli wpaść.
Bo McLerku jednak coś na co przyjeżdżają gracze z całej Polski zachęca do udziału ludzi, którzy na cotygodniowe spotkania nie mogą poświęcić czasu bo praca czy cokolwiek innego. Niestety, ale prawda jest taka, że jak w Krakowie kiedyś pisałem mamy z 16 graczy, którzy przychodzą rotacyjnie - raz jedni raz drudzy, a niektórych po prostu z miesiąc-trzy już nie było, to jednak na OTP by pewnie chcieli wpaść.
A że nikt inny z Krakowa nie wpada z inną opinią to tak wygląda sprawa.

b) O ewentualnym ręcznym parowaniu w pierwszej rundzie swissa (głos w obronie "słabszych"):
Rozwiązanie takie byłoby nie fair względem słabszych, a już totalną kpiną jest myślenie "chcę wejść do topów i należy mi się bo przegrałem w swissie z top1 i top2 w pierwszej i drugiej rundzie". Ja myślę, że wpływanie na rozstawienie graczy to zły pomysł, a jestem graczem "z górnej połówki".

c) O podziale nagród (głos w interesie "silniejszych"):
No ale serio poważna opcja numer jeden "na bogato dla prosów". Tylko, że wtedy faktycznie nie ma żadnych nagród poza topką.

d) O przyjemności czerpanej z debilizmu:
Dla przyjemności można i proxami pograć. I serio uważam to za debilizm równoważny graniu proksami.

e) O organizacji / lokalizacji OTP:
Odpowiedziałbym Ci gdzie, ale nie zamierzam robić kontr-imprezy w tym samym czasie bo nie o to tu chodzi.

f) O profesjonaliźmie na polskiej scenie:   
Dla niektórych jest to nie tylko hobby, ale i inwestycja w coś w czym jest się dobrym. I duże nagrody sprawiają, że człowiekowi się chce zainwestować w te karty. I byłby ogromny dylemat jak je rozdysponować by opłacało się wygrywać. A w karciankach wygrać SZANSĘ ma każdy.

g) O skutecznym wspieraniu / rozwijaniu polskiej sceny:
Wiesz czemu nagrody za pierwsze miejsce mają być duże? Właśnie po to by podtrzymywać karciankę.
Planujemy zrobić sankcjonowany turniej w Krakowie z podziałem na kategorie wiekowe ofc. A przy małej ilości graczy Drobne dostanie nagrodę za swoje 1 miejsce w swojej 1 osobowej kategorii wiekowej - boostera za którego sam wpłaci ;D

h) O powodach grania w PTCG i o tym, że za "wkładanie serca" powinna być "duża nagroda pieniężna":
Jaki jest cel w byciu najlepszym graczem w kraju lub dążeniu by mieć najlepszą oryginalną talię, jeżeli nie mamy szansy wygrać czegoś co zwróci nam za nią wydane pieniądze? Jednak sama SZANSA wygrania dużych nagród jeżeli włoży się w karciankę wystarczająco serca, wysiłku i zaangażowania, daje dużą motywację. Inaczej po co?

Jeśli ktoś po powyższej lekturze ma poczucie, że pilnie potrzebuje Full Heal'a, to proszę o info - mam ich sporo do oddania (gratis - żeby nie było wątpliwości cool).

McLer,
simply The Best
in every contest

23 (edytowany przez McLer 2013-04-11 11:22:37)

Odp: Podział nagród na OTP

Yabol napisał/a:

No ja ogólnie jestem za faworyzowaniem topek. Tak jak mówisz, McLer, w kontekście zapisów - turniej dla elyty, trwałych bywalców (a co za tym idzie - liczących się graczy) nie dla casual graczy. Prawda jest taka, że przy drafcie całego boxa (a tak to wygląda w mojej opcji, bo liczyłem 108 boosterków) to i tak sensownych jest tylko kilka kart, powiedzmy do miejsca 16-18. A wpisowe zwraca się do 12. Także dalsi są tak czy siak poszkodowani.
Ogólnie to IMO startowanie w tym turnieju jeśli nie widzisz szans na topy jest bez sensu. Prestiżowy turniej o tytuł najlepszego w kraju to nie cotygodniowe spotkanka. ;p A w związku z tym podporządkowywanie nagród pod miejsca 9 i w dół też się mija z celem turnieju.

Lordzie Yabolu - ja TEŻ (tak!) uważam, że OTP powinno być "Turniejem dla Elity" (sposób określenia, kto miałby być tą "Elitą" - a to już inna sprawa, o czym za chwilę), no i właśnie sam z takim pomysłem w przeszłości już na ISIE wyskoczyłem (trochę przed OTP 2012 chyba, gdy wydawało się, że frekwencja będzie na tyle niższa niż rok wcześniej, że to właśnie bardzo dobry moment na taką zmianę w podejściu do OTP - no i ta frekwencja okazała się wyraźnie niższa), ale pomysł "OTP jako Turnieju dla Elity" został odrzucony, żeby nie powiedzieć wprost: ZDEMOLOWANY.
A teraz zgadnij, głównie przez KOGO został on uznany za zły, błędny, zupełnie niezgodny z ideą / tradycją masowości i powszechności OTP i takie tam (cała masa krytycznych określeń i uwag na mnie za to spadła, uwierz mi, aż strach było PW sprawdzać  tongue) - ?...

Tak, zgadłeś smile /Ty po KMP zrobiłeś sobie sporą przerwę, więc mogłeś tego wtedy w ogóle nie zauważyć/
Aczkolwiek były i takie osoby, które się ze mną wtedy zgadzały, w tym kilka o bardzo znanych nickach (ale zarazem o prawdziwych osiągnięciach na naszej "scenie", co tutaj bardzo ważne). To tak, żebyś i Ty o tym wiedział, że nie tylko ja byłem zwolennikiem takiej zmiany koncepcji podejścia do OTP.

EDIT: natomiast ON nadal jest (tzn. był, pięć dni temu - ale może od tamtej pory coś się zmieniło, nie wiem) zwolennikiem innej koncepcji, niż "elitarna" - a zresztą sam zobacz:
"Założenie, że OTP jest tylko dla ludzi z tego forum, tylko dla ludzi którzy grają często lub tylko dla ludzi którzy grają dobrze mi się nie podoba i nigdy podobać nie będzie. To zamykanie się na nowych graczy czy kolekcjonerów, których jest całkiem dużo."

No to nie dziw się, że ja mam teraz wrażenie, że pod jednym krótkim nickiem minimum DWIE różne osoby tutaj piszą - jeśli chodzi o udział, to jedna z nich zabiera głos i wciąż chce, żeby był jak najliczniejszy, ale jeśli chodzi o nagrody, to z kolei druga, tak jak to już zobaczyliśmy w tym temacie. Ta druga osoba jakby zupełnie (!) inne poglądy ma, niż ta pierwsza. Ale skoro Ty zostaniesz lekarzem (ja nim nie jestem), no to może będziesz umiał komuś także i w takiej sytuacji pomóc ?...

A wracając do koncepcji elitarności OTP - to jest BARDZO DOBRY pomysł, moim zdaniem, ale z tym należało tak samo postąpić, jak np. z ewentualnością zastosowania do rozstawienia w pierwszej (i tylko w niej) rundzie wyników z rankingu ELO, czyli: uprzedzić ZAWCZASU wszystkich zainteresowanych.
A przecież nic takiego nie nastąpiło, ba - ludzie nadal uważają OTP za "Turniej dla każdego chętnego", bo właśnie tak zawsze dotychczas było.

Można za kryterium wyboru, kto jest "Elitą", a kto - póki co - nie jest, uznać zarówno pozycję w jakimś rankingu, jak i (i/lub) liczbę gier (udziału w turniejach) danej osoby w jakimś okresie czasu (ale taką aktualną, a nie "prehistoryczną", frekwencję) itp itd.
Ale NAJPIERW trzeba jakieś kryterium wymyślić - i je wprowadzić - a dopiero potem ogłosić OTP takim "Turniejem dla Wybranych", proste.

Pozdro  smile

McLer,
simply The Best
in every contest

24 (edytowany przez Qzin 2013-04-11 14:44:22)

Odp: Podział nagród na OTP

No cóż, bo widzę, że założenie jest takie, że tylko gracze z tego forum to Elita, a osoby znikąd nie mogą przyjść i wygrać OTP. No to walnę przykładem, który nas zaskoczył dawno temu. Do Krakowa na OTP przyjechał gość ze Szczecina, który nawet nie był na isie i niespodzianka machnął na nas 4 miejsce. Byliśmy w niezłym szoku.

Tak, więc chciałbym by każdy miał możliwość przystąpienia i pokazania swoich umiejętności, bo chyba właśnie o to chodzi w tym nie? By było o co walczyć, by każdy się starał by zostać mistrzem?

W przeciwnym razie tak jak pisałem, można dla przyjemności pograć proksami, co jest głupie, bo w zaden sposób nie wspiera competetive playing. I nie każdy musi grać "zawodowo", ale jak ktoś marzy by zostać mistrzem Polski to nie należy mu zamykać do tego dostępu "bo tak".

Szansę ma każdy, ale przyjeżdżając na taki turniej widzę tylko dwa powody: Pierwszy to handel z ludźmi do których dostępu nie mamy na codzień i chcemy zdobyć karty potrzebne nam do kolekcji/grania i niespecjalnie nas obchodzą nagrody i drugi by pograć i powalczyć chociaż o to pierwsze miejsce.

Chciałoby się rzec: Talie są 60 kartowe, a moneta okrągła, więc dopóki prize'y są w grze to szansę ma każdy.


Moje zdanie wcale nie jest niekonsekwentne, myśl po prostu o tym jako, że chciałbym by taki turniej nie zamykał się tylko w gronie ludzi z tego forum, ale jednocześnie chciałbym by każdy kto tam jedzie traktował go poważnie.

Największe niespodzianki w tym roku z Krakowa to będzie pewnie Yoyo i Drobne, którzy pojadą powalczyć. No i do tego czasu może Kicek złoży deck w którym się odnajdzie wink. Ale wszyscy, którzy od nas jadą, jadą by wygrać, bo mają taką szansę.


---

I połączenie posta o dużych nagrodach z postem o oficjalnym turnieju wcale się nie kłóci, o ile dojdziemy do sytuacji, że oficjalne turnieje też będą duże i będzie wreszcie sponsoring, ale by do tego doszło trzeba od czegoś zacząć. Właśnie od takich małych głupot wink. Bo przecież to, że taki podział nagród będzie to smutne wyjście.


Co do rozstawiania graczy, zdecydowanie przedstawiliśmy dość argumentów czemu jest to głupie. Jadę i chcę wejść do topów pokonując w swissie dobrych graczy, albo wcale. Rozstawianie pierwszej rundy na podstawie rankingu, który miał być dla fanu było kretyńskim pomysłem, więc nie wiem czemu dziwi Cie to co napisałem.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

25

Odp: Podział nagród na OTP

nie przejmujmy sie mistrzu jakims schizofrenikiem smile

dwie sprawy:
1. turniej dla elyty robi sie planujac nagrody glownie dla wysokich miejsc. jada ludzie, ktorym zalezy i ktorzy wiedza, ze maja szanse. czyli tak na prawde prawie wszyscy. u nas w warszawie zdecydowanie kazdy ma szanse na topki i pewnie liczy na nie. bo czemu nie? tongue nie wejscie do topek to i tak porazka, po co ja mocno nagradzac.

2. czemu tylko we 3 osoby piszemy? innym nagrody wisza?