Temat: Pomysły i składanie talii

Witam,
jestem w pewien sposób zagubiony, jeśli chodzi o moje postępy w świecie ptcg. Mam mieszane uczucia, ponieważ czytałem na wielu stronach co robić dalej. Postanowiłem poznać wasze opinie. Na forum został już zamieszczony post, wktórym pewien użytkownik pytał się o coś podobnego, jednak był już kiedyś z wszystkim zapoznany i w przeciwieństwie do mnie zrozumiał jedną odpowiedź. Wynika z tego, że nie jestem zorientowany w tych kartach i prosiłbym o odpowiedzi dla naprawdę początkującego smile
Stworzyłem z pomocą brata talię z kart zebranych w boosterach, czy innych kolekcjonerskich pudełkach. Grałem trochę, ale czuję niedosyt i chcę się dalej rozwijać w grze i tworzeniu dobrych decków. Proszę o pomoc i dziękuję z góry za odpowiedzi big_smile

2

Odp: Pomysły i składanie talii

Ja widze jeden problem. Nie zadales żadnych pytań na ktore mamy odpowiedzieć wink

3

Odp: Pomysły i składanie talii

W sęsie co mam robić dalej? smile

4

Odp: Pomysły i składanie talii

Osobiście polecam dział:
http://ptcg.eu/forum/forum/21/decki-turniejowe-nxdon/
jest tu dużo grywalnych talii, może niedługo będzie update do BC-onu. Każda talia tam jest fajnie opisana, sposób na grę nią, słabe i silne strony itp.

Ogólnie rzecz biorą, to talia powinna się składać z 10-15 pokemonów, około 10 energii, 15 supporterów/kart dobierających i reszty trainerów - itemów/stadionów/toole/inne supportery.

Jak zaczynałem, to również pośledziłem talie ze strony: http://www.propokemon.com/category/deck-articles

5

Odp: Pomysły i składanie talii

Dzięki, kubakonst. A co to bc-one?

6

Odp: Pomysły i składanie talii

Najlepiej będzie, jak przyjdziesz na jakieś spotkanie. Niestety nie wiemy skąd jesteś i gdzie Cię pokierować sad

7

Odp: Pomysły i składanie talii

I co to bw-one?

8

Odp: Pomysły i składanie talii

Na jakie na przykład spotkanie artoromod?

9

Odp: Pomysły i składanie talii

BC-on to format, który pozwala na granie kartami z dodatków Boundaries Crossed i nowszych.
http://www.serebii.net/card/english.shtml
Na stronce powyżej są to wszystkie sery poniżej Boundaries Crossed.

Co do spotkań to są tematy dla każdego większego ośrodka Pokemonów w Polsce, więc wystarczy zerknąć i zobaczyć, kiedy i gdzie najbliższe spotkanie jest. wink

10

Odp: Pomysły i składanie talii

Na spotkaniach spotykają się gracze, tam na pewno uzyskałbyś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Takie odbywają się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach (ogólnie Górny Śląsk), Białymstoku i Bielsku-Białej. Jeśli do któregoś z tych ośrodków masz niedaleko, to polecam się przejechać po wcześniejszym zajrzeniu do któregoś z działów (np. spotkania w Warszawie, jeśli masz blisko do stolicy). A na przyszłość staraj się dbać o interpunkcję i ortografię w swoich postach, bardziej precyzyjne zadawanie pytań również ułatwi sprawę wink

11

Odp: Pomysły i składanie talii

Hades_tcg podstawowe pytanie - skąd jesteś?

Jeśli dowiemy się gdzie mniej więcej mieszkasz to nie dość, że precyzyjniej odpowiemy na Twoje pytania (bo "co robić dalej" od tego zależy), to jeszcze będziemy mogli pomóc Ci ze zdobyciem kart, jeśli uda się nam kiedyś spotkać osobiście i zagrać smile

12

Odp: Pomysły i składanie talii

Jestem z Łomianek, pod Warszawą. Graniczą z północno-zachodnią częścią Warszawy.

13

Odp: Pomysły i składanie talii

Wobec tego śledź temat "Spotkania w Warszawie", tam zwykle umawiamy się na spotkania. W zależności od chęci wśród graczy jest to sobota lub niedziela, zazwyczaj od godziny 11. Miejscem spotkań jest najczęściej Paradox Cafe przy ul. Anielewicza. Przyjedź jak już ustalimy termin, popatrzysz jak grają inni i będziesz mógł zadawać pytania odnośnie karcianki, każdy na pewno pomoże na tyle ile będzie to możliwe smile

Podziękowali za posta: Hades_tcg