Temat: Pytania do Organizatora OTP 2014

Przyda się temat w którym każdy będzie mógł zadać Shunowi pytanie na temat nadchodzącego OTP. Sądzę, że będzie mógł być też przez niego wykorzystywany jako temat kontaktowy.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Shun

2

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

W sumie nie znalazłem innego tematu, a ten powinien doskonale się sprawdzić na ogłoszenia.

Propozycja podziału nagród
~by Shun

Jak może wiecie lub nie, w tym roku nagrody są skromniejsze, bo booster jest droższy o 2 złote. Tu odpowiem od razu na pytanie dlaczego. Jeśli ktoś jest gotów zaryzykować kupę swojej kasy na import z USA bez trackingu, licząc, ze nie będzie cła, to spoko, będą tańsze. Ponieważ nie widzę żadnych chętnych, nagrody będą z ISY, w cenie 12 zł za booster.
Alternatywne opcje to:
1. Wyższe wpisowe
2. Cięcia boosterowe dla dalszych miejsc

Skoro wpisowe wynosi 30 zł, a booster kosztuje 12, to nie ciężko policzyć, że za każdą osobę do puli leci 2,5 boostera. Tak więc dla przykładowej liczby uczestników - 30, suma boosterów to 75.
Zgodnie z planem każdy ma dostać boostera, czyli dla Top 8 liczba boosterów wynosi 45 + 8 należące z podstawowego przydziału, czyli 53*.
Mój podział dla liczby uczestników: 32
Liczba boosterów: 80
Liczba boosterów dla Top 8: 56
Proponowany podział:
1. 10 boosterów
2. 9 boost.
3. 8
4. 7
5. 6
6. 5
7. 4
8. 3
~~
9. 2
10. 2
11. 2
12. 2
13. 1
...
32. 1

Jak widać, 4 boostery z puli dla Top 8 poszły dla miejsc 9-12. Myślę, że jest to dosyć sprawiedliwe.
W przypadku większej liczby zawodników, procedura wygląda tak:
+ 1 booster dla osoby dodatkowej (w tym wypadku 33)
+ 1 booster dla osoby z topek
+ 0,5 boostera dla osoby z topek**
W praktyce wygląda to tak - przychodzą 33 osoby, oznacza to, że z tych 2,5 boostera, jeden wędruje dla tej osoby (tj. 33 miejsce), jeden wędruje dla pierwszej osoby z Topkach (czyli pierwszy otrzymuje 11 boosterów) i pół boostera idzie dla drugiej osoby (która ma teraz 9,5 boostera)**. Gdy dojdzie 34. osoba, jeden booster idzie dla niej, jeden booster idzie dla TRZECIEJ osoby w topkach (która ma teraz 9) i połówka wędruje do DRUGIEJ osoby w topkach (która ma teraz pełne 10).

Innymi słowy, za każde 2 osoby dodatkowe, kolejne 3 osoby w Top 8 dostają +1 do ich przydziału. I tak w kółko, tzn. najpierw miejsca 1,2,3, potem 4,5,6, potem 7,8,1, potem 2,3,4 i tak cały czas.

Mam nadzieję, że jest wszystko dosyć jasno napisane, jak coś nie jest to proszę mówić. Mile widziane opinie/rady/cokolwiek tutaj lub na PW. Na forum ostatnimi czasy wchodzę znacznie za często niż chciałbym, dlatego na bieżąco powinienem móc odpisywać.

* Pomijam tutaj wszelkie dodatkowe boostery dla miejsc 9-16
** Na wypadek pytania co w sytuacji, kiedy jest nieparzysta ilość uczestników i będzie połówka - ta połówka jest wtedy zaokrąglana do góry, tzn. do pełnego boostera.

~Prawdziwy Shun

Podziękowali za posta: Wiewiór, Amphi, Piterr, adriank1

3

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Za każdą dodatkową dwójkę zawodników proponowałbym dorzucić +1 booster wyłącznie dla top 2 i na zmianę dla 3 i 4 zawodnika. Taki mam na to pomysł.

Jeśli boostery na skutek jakichś negocjacji z ISĄ lub zmiany źródła miałyby wyjść taniej (dla 32 graczy obniżenie ceny o 1 zł to już 7,2 boostera ekstra) to również proponowałbym przerzucić te boostery wyłącznie dla top 3/4.

Niech najlepsi mają motywację do walki o coś więcej niż tylko top 8, szczególnie że w turnieju sankcjonowanym zwycięzca swissa mógłby polepszyć swój drop jedynie z 6 boosterów za 5 miejsce do 10 za pierwsze.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Qzin, Shun

4

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Qzin na shoucie napisał/a:

[21:04] Qzin: Amphi, to może trzeba było pozwolić jedynej osobie w Polsce, która tego TO ma zrobić turniej, a nie szukać na siłę sali.
[21:04] Qzin: Tyle ode mnie
[...]
[21:12] Qzin: ja na forum już praktycznie nie wchodzę, bo się wkurzyłem, że mimo że wszyscy wiedzieli jak będzie wyglądał‚a interakcja z Marcelem i zdobywanie TO i że nie uda się zrobić‡ sankcjonowanego w Warszawie najprawdopodobniej, to uparli się na to, żeby robić‡ w Wawie zamiast pozwolić‡ zrobić‡ jakiś› sensowny ruch do przodu w stronę OP w Polsce.

Czasem brakuje mi na forum odpowiednich emotikonek.

Dzisiaj dostałem informację od Matilola, potwierdzającą uzyskanie przez niego OTP. Innymi słowy, nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby OTP było SANKCJONOWANE.

Aha, nie musicie informować Qzina, bo ostatnimi czasy jakoś przyjemnie spokojnie na shoucie jest.

~Prawdziwy Shun

Podziękowali za posta: Amphi

5

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Tylko mnie bawi stwierdzenie Qzina, zę tylko on w Polsce ma TO?

6

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Ja też mam. Bez żadnych problemów. Odpowiedź w dwa dni dostałem.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

7

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

To ciekawe, bo mnie Adriank informował, że przez miesiąc nie mieli żadnej odpowiedzi od Marcela, nawet najmniejszej, ani statusu Tournament Organizera.

Więc nie powinno chyba nikogo dziwić, że uznałem, że tej odpowiedzi już nie uzyskamy znając z doświadczenia jak ciężko było cokolwiek wcześniej załatwić.

Co w tym jest niejasne lub nieprawdziwe? Dziwi Cie, że nie mam zaufania, że Marcel zdąży nadać komukolwiek uprawnienia do organizacji turniejów? Zwłaszcza jak przez miesiąc ponad nie odpisuje? Weź się zastanów zanim zaczniesz próbować kogoś wyśmiewać.

@Lesiu: Byłem jedyną osobą prywatną nie licząc sklepów, która miała status organizatora turniejów. Chyba, że Ty też miałeś wcześniej, ale nie chwaliłeś się jakoś. W takim wypadku szkoda, że nie pisałeś o tym wcześniej.

Cieszy mnie uzyskanie przez was statusu TO, to dobry znak. Teraz tylko po proszę o założenie turnieju i link do eventu, może zdążą zrobić z tego League Challenge'a w miesiąc.

Będę mógł podesłać do Dana informacje.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

8

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Kiedy można się spodziewać jakichś zapisów?

9

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

1. Wstępne zapisy to bardzo dobry pomysł szczególnie z tego powodu, że można pozbierać wcześniej POP ID od ludzi. Oczywiście nawet zapisy na miejscu powinny wystarczyć ale mimo wszystko sądzę, że to usprawniłoby cały proces.

2. Przy wynegocjowanej cenie dla 32 osób jest do rozdania siedem boosterów więcej, no i z każdą kolejną osobą jest 1,7 a nie 1,5 boosterka. Sytuacja bardzo pozytywna, ale warto byłoby wiedzieć jak one zostaną rozdane.

Moja propozycja jest do bólu prosta - niech się będzie o co bić. Sugeruję rozszerzenie miejsc dwuboosterkowych do miejsca 16, a potem niech cała nadwyżka wędruje do najlepszej czwórki w kolejności: 1 1 2 1 2 3 1 2 3 4  i tak dalej, gdzie liczby oznaczają miejsce zawodnika który otrzyma dodatkowy booster.

Decyzja w rękach Shuna. Jeśli macie inny pomysł - powiedzcie o nim.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

10

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Propozycja podziału nagród 2.0

Ponieważ boostery będziemy mieć po 11 zł, to za każdą osobę zapisaną mamy więcej boosterów.

1. 10
2. 9
3. 8
4. 7
5. 6
6. 5
7. 4
8. 3
~~~~~~~
9. 2
10. 2
...
15. 2
16. 2
17. 1
18. 1
...
32. 1

Wszelkie nadwyżki lecą dla Topek tak jak Adrian opisał wyżej. Jeśli całkowita suma boosterów będzie ułamkiem to zaokrąglamy do góry, do całości. Jak ktoś ma jakieś propozycje np. żeby uciąć miejscom 12-16 (czyli te, które obecnie dostały z powrotem 2 boostery), to z chęcią posłucham.

~Prawdziwy Shun

11

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Mam bardzo ciekawe pytania, otóż
Na niektórych turniejach sankcjonowanych organizatorzy mają problem z folijkami innymi niż Pokemonowe lub zwykłe i tu moje  pytanie, czy OTP jest na tyle ultra sankcjonowane, że nie moge przyjść w moich poniakowych koszulkach i będę zdyskfalifikowany za brak innych?

I TYLE XD

12

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Możesz przyjść z dowolnymi folijkami, tak długo jak są w dobrym stanie (czyli nie takie Nyan Catowe Yabcola, które były wielowarstwowe jak papier toaletowy) i nie są prześwitujące.
Aha, ale jak będziesz burakiem podczas gry to dowolny paragrafik się znajdzie.

Chociaż, w sumie zasady to chyba nie moja działka, więc poczekaj na wypowiedź kogoś bardziej ogarniętego.

~Prawdziwy Shun

13

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Dowolne Ultra Pro, albo Dragonshieldy są dobre i akceptowane wszędzie na świecie. Ale od Tournament Organizera dużo zależy - m. innymi czy można używać niepokemonowych mat lub protektorków innych firm - w sensie że z MtG lub innych karcianek. Bo to jednak konkurencja i się nie lubią wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

14

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Czy jest tam dostępne wifi?

15

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Jak bedzie ci trzeba to udostepnie ci z mojego telefonu komorkowego wink

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

16

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Spoko, na telefonie też mam, ale zastanawiam się, czy nie wziąć laptopa po prostu smile

17

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

To ci udostepnie do lapka wink

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

18

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Kiedy można się spodziewać nagrań z finałów? smile

19

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Na pewno nie dziś. Na 80% ogarnie to w tym tygodniu. Dam znać jak skończę.

Panda's Strona

Podziękowali za posta: konsko

20

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Będą jakieś zdjęcia z OTP? Gdy dostanę na PW jakieś zdjęcia to mogę zrobić galerię na stronce.

21

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Zapomniałem dać znać big_smile
Wgrałem 5 filmików, niestety z mojej winy (brak doświadczenia) nie udało się więcej uzyskać z kart pamięci:( następnym razem będzie lepiej~!

https://www.youtube.com/channel/UCP0iuN … DRQ/videos

22

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

keeshii napisał/a:

Będą jakieś zdjęcia z OTP? Gdy dostanę na PW jakieś zdjęcia to mogę zrobić galerię na stronce.

Wieczorem wgram galerię. Ale mogę przesłać Ci maile które dostałem i sam coś wybierzesz

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

23

Odp: Pytania do Organizatora OTP 2014

Nie wszyscy jeszcze zauważyli, że pojawiła się galeria:

http://ptcg.eu/main.php?page=galeria_otp2014

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer