1 (edytowany przez adriank1 2014-06-01 09:29:06)

Temat: Kącik z durnymi pytaniami Betonowego "profesora"

1.

Obaj zawodnicy przygotowują się do gry. Jeden z nich cierpliwie tasuje karty, a drugi zdążył już je rozdać i przejrzeć, zapomniwszy o coin flipie.

Jaka jest kara którą powinno się mu przyznać?

a) upomnienie + rozdanie kart od nowa z uprzednim flipem
b) ostrzeżenie + j.w.
c) uznaje się za zwycięzcę flipa zawodnika który nie rozdał kart

eleganckie rozwiązanie to c, ale na poważniejszych turniejach chyba trzeba wybrać pomiędzy a) i b). Profesorowie?

Nie znalazłem tego w żadnym dokumencie.

--------------------------------------------------------------

2. Zawodnik A grający mecz BO3 otrzymuje karę priza w momencie w którym przegrywa pierwszy mecz.

Czy ta kara jest przeniesiona na kolejną grę?

Czy zawodnik B rozdaje sześć nagród i dobiera jedną czy rozdaje ich pięć?

2

Odp: Kącik z durnymi pytaniami Betonowego "profesora"

1. Nie wiem jaka jest różnica między a) i b) więc dałbym... a? Na pewno nie c.
2. Jak można dostać karę Priza w momencie przegrania meczu? tongue

3

Odp: Kącik z durnymi pytaniami Betonowego "profesora"

Drugie pytanie zostało zadane przed laty przez Trisa i zastanawiałem się czy ma to jakieś zastosowanie praktycznie. Technicznie można przyznać komuś karę priza za bład popełniony jeszcze przed ich rozdaniem, np. za kolejnego warninga z kolei. Stawiałbym na to, że rozdaje się sześć i zbiera jednego w momencie ich rozdania, jeszcze przed mulliganami - ale wolałem zapytać.

Upomnienie to caution, ostrzeżenie to warning. To chyba pomoże smile

4

Odp: Kącik z durnymi pytaniami Betonowego "profesora"

1. Problem pierwszy widzę jako minor Game-Play Error. Wykonanie coin-flipa przed spojerzeniem w karty, czy też po rozdaniu kart niewiele zmienia w sytuacji. Czyli a albo b zależnie od rangi turnieju.

2. Zawsze mi się wydawało, że bierze się Priza do ręki. Opcja wystawiania 5 prizów zamiast 6 nawet mi nie przeszła przez myśl. Co nie znaczy, że się nie mylę. Czyli tak - tuż po mulliganach, tuż przed rozpoczęciem pierwszej tury, przeciwnik bierze sobie jednego Priza do ręki.

5

Odp: Kącik z durnymi pytaniami Betonowego "profesora"

1. a lub b zależnie od rangi turnieju. Na worldsach mogłoby być już kara prize'a.

2. Tak jak keeshi, dopiero po rozpoczęciu gry.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

6

Odp: Kącik z durnymi pytaniami Betonowego "profesora"

Wordy, wordingi...

http://pokebeach.com/scans/phantom-forc … valley.jpg
Mew EX DGE
Mew ex LM


Mew EX wprawdzie ataku używa, ale nie swojego (nie ma dopisku, że to "tak jakby jego" ataki, jak na Mew ex z EX:Legend Maker). No ale jeśli tych ataków nie używa, to co? kopiuje cudzy atak i używa tego ataku rękami (odnóżami?) innego pokemona?

Pytanie zasadnicze: Czy Mew EX ma obniżone koszty ataków z Dimensional Valley czy nie?
Czy Mew EX mógłby używać Technical Machine o koszcie [C] za darmo?

Moje ugruntowane poglądy zaczynają się walić odkąd czytam amerykańskie fora ;]

7

Odp: Kącik z durnymi pytaniami Betonowego "profesora"

Uważam osobiście, że obniża ilość energi o jedną [c]. Mamy napisane, że wymaga energi jak pod atakiem ale Mew je wykonuje sam dlatego w tym wypadku to on atakuje za mniej.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator