Temat: McDonalodowy prezent urodzinowy

Gracz C obchodzi jutro urodziny. Kolekcjonerzy A i B postanowili dać mu na prezent kartę z setu McDonald Promos 2. Nie potrafią się jednak zdecydować, którą kartę wybrać.

A: Wiem jaki Weakness oraz HP chciałby mieć na karcie gracz C.
B: Ja znam Resistance, który chciałby mieć gracz C.
A: Nie wiem, jaką kartę mu wybrać.
B: Ani ja nie wiem.
A: Już wiem, co mu dać.
B: No to ja też już wiem.

Na którą kartę zdecydowali się kolekcjonerzy A i B?

Ech, ciekawe, czy ktoś w ogóle zrozumie o co tutaj chodzi. Tak, czy siak poprawną odpowiedź zaprezentuję jutro o 20:00. wink
Powodzenia.

2 (edytowany przez Panda 2014-05-19 16:20:08)

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

+ pokaż spoiler

Dyskusja świadczyłaby o tym, że jest więcej pokemonów konkretnego typu, przy czym powinny mieć różne resistance. Czy chodzi o Dwebble?

keeshii: sorki, zlinkowałem zły set, miał być mcdonald 2 ^^

Edit: w takim razie wybrałem kartę z MC2 tongue

3

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

4

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

adriank1 - blisko, ale rozwiązaniem jest dokładnie jedna karta. I przydałoby się wytłumaczenie skąd się to wzięło.

5

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

+ pokaż spoiler

Jeden myśłał o Pansage'u, a drugi o Klangu.

6

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

I TYLE XD

7

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

Poza samą nazwą karty przydałoby się również jakieś zdanie wytłumaczenia, dlaczego akurat na tę kartę się oni zdecydowali. To jest przeróbka zagadki o Sokratesie i Platonie, jutro dokładnie opiszę jak należało szukać rozwiązania (chyba, że ktoś mnie uprzedzi).

8

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

+ pokaż spoiler

Klang P_MCD2
Rozmówca A znał HP i weakness. Są dwa możliwe połączenia: Servine/Klang albo Purrloin/Scraggy. Rozmówca B znając tylko resistance nie był w stanie znaleźć jednej pasującej karty. Mówiąc, że nie jest w stanie wybrać tylko jednej karty zdradził rozmówcy A, że chodzi o resistance na psycho - bo trzy z czterech wyżej podanych ją mają. Gdyby rozmówca A wiedział, że C chce kartę z 60 HP i weaknessem na walkę (Purrloin/Scraggy), wciąż by się wahał. Ale się nie wahał, znał dobrze odpowiedź. Odrzucił Servine'a, bo chodziło o weakness na fire i 80 HP.

To wszystko niestety prawda.

9

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

Gratulacje dla Karsa - poprawna odpowiedź.

10

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

+ pokaż spoiler

EDIT: trochę spóźnione (i błędne tongue )
Nie wiem za bardzo o co chodzi, ale:
Servine
Ma to samo hp i weakness co klang, oraz ten sam resistance co pansage, przez co A i B orginalnie mieli po dwóch wyborach spełniających ich kryteria, ale że jedna karta się powtórzyła u każdego, zdecydowali się na nią

11

Odp: McDonalodowy prezent urodzinowy

+ pokaż spoiler

Pierwsza informacja gracza B zawęża poszukiwania do kart z resistance: 1,2,8,9,10,11.
Druga informacja gracza A pokazuje, że to nie może być Drillbur - jedyna karta z weaknessem na wodę, nie może to też być Pansage - jedyna karta z weaknessem na ogień i 70 HP; zostają: 1,9,10,11.
Druga informacja gracza B wyklucza jedynego pozostałego Pokemona z resistance za wodę: Servine. Czyli 9,10 lub 11.
Zostają dwie karty z weaknessem na walkę, jedna z weaknessem na ogień. Więc gracz A wybrał weakness na ogień - odpowiedzią jest Klang P_MCD2.