Temat: Proxy

Yo Panowie! Chciałbym dziś przedyskutować pewną sprawę.
Rozmawiałem z ludźmi CB o tym jak można by zwiększyć ilość grających osób. Jako, że jednym z wielu problemów są kwestie finansowe Adrian zaproponował, aby wprowadzić możliwość gry proxami w większych ilościach, może nawet turniejowo, co o tym sądzicie? Wydaje mi się, że byłby to całkiem niezły pomysł, bo pozwoliłby na grę niektórym z młodszych graczy, którzy nie dostają tyle kasy co ja i wreszcie wszyscy mogliby pograć kompetytywnie. Chyba nie byłaby to zła opcja, aby ściągnąć więcej AKTYWNYCH graczy z Wrocławia? Oczywiście z czasem, można by przejść do gry normalnymi kartami, jednakże ten system sprawiłby, że w końcu każdy miałby równe szanse i rzeczywiście zaczęlibyśmy szlifować swoje umiejętności, bo bądźmy szczerzy, ale aktualnie 4 osoby we Wrocławiu mają złożone rzeczywiście grywalne kompetytywnie talie (nie, Piplupów i Duskulla nie liczę). Myślę, że zachęciłoby to nowych graczy, którzy rzeczywiście mogliby z nami grać i mierzyć się na podobnym poziomie przynajmniej jeśli chodzi o siłę talii, bo chyba nie byłoby dla mnie i Piterra usiąść i złożyć dla kogoś jakąś prostą listę? Co o tym sądzicie panowie, zapraszam do dyskusji. Mam nadzieję, że pomysł przejdzie, bo wtedy mam nawet realne szanse namówić do karcianki paru znajomych, którzy już kiedyś grali.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

2

Odp: Proxy

Proxy na spotkaniach spoko. Na turniejach nie ma szans! Inu troche logiki. Zrobie proxy super hiper mega kart zloze sobie talie niepokonana i bede master blaster? Nie widze w tym przyszlosci. Jesli to przejdzie odchodze z gry.

Dla mnie sebek jest super przykladem. Nie ma jeszcze chyba N'ow w talii a potrafi cos ugrac. Takze...

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

Podziękowali za posta: Piterr

3

Odp: Proxy

Potrafi coś ugrać? Maślak, bądźmy szczerzy, ale wynik 1/4, 2/3 to nie jest coś. Jasne, złożysz sobie superhipermegatalię, ty też możesz jeśli ci czegoś brakuje sproxować. Wiadomo, że z czasem trzeba będzie zmienić proxy na normalne karty, bo widzisz Maślaku, ludziom czasem niespecjalnie chce się grać, jak nie wygrywają. Sebek jest przy tym wytrwały bo po prostu lubi grać, ale niektórzy chcieliby przyjść i powygrywać coś. Myślę, że zagranie turnieju, gdzie każdy miałby równe szanse i zwycięzcą byłby ten o największym "skillu" chyba by ci aż tak bardzo nie zaszkodziło wink

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

4

Odp: Proxy

Czym jest 'CB'?

Powiem tak. Czy jesteś pewny, że w tym tkwi problem małej ilości graczy u nas, we Wrocławiu? Szczerze wątpię. Ba! Uważam, że jest wręcz przeciwnie. Zacznijmy od tego, czy masz kogoś konkretnego na myśli? Czy ktoś zainteresowany grą nagle zrezygnował, bo nie miał porządnej talii? Od czegoś trzeba zaczynać. Przypominam, że nigdy nikomu nie zabranialiśmy robienia proxów. Na luźnych spotkaniach zdarzało się mi, czy Tobie zrobić parę proxów, przygotowując się do chociażby ECC, czy chcąc wcześniej coś przetestować (bo, nie oszukujmy się, Kakuna nie ma Red Signala, Fightingowe energie to nie Darknessowe, a Cofagrigus nie ma Ability lockującego itemów). Ale czy taką potrzebę miał kiedyś chociażby Sebek? Scena competitive w pokemonach nie jest taka, jak chociażby w MtG i gramy przede wszystkim dla przyjemności. A co to za przyjemność grać kawałkiem karteczki zamiast oryginalnych kart? Nigdy nikomu tego nie zabranialiśmy - jak ktoś chce sprawdzić, jak mu coś chodzi z większą ilością supporterów, których nie ma, czy "a może warto zainwestować w...?" - bardzo proszę. Jeśli czujesz, że w jakiś sposób nie wszyscy są dobrze doinformowani o tym, że nie ma u nas problemu, żeby jakieś drobne rzeczy sproxować do gry towarzyskiej - możesz to ogłosić. Ale gwarantuję Ci, że wcale tak dużo tego nie będzie. Wszystkim dużo większą przyjemność sprawia gra kartami, nie karteczkami. Nawet jeśli pojawi się zapalony medżikowiec, który wygrał w swoim życiu X turniejów, jest czysto competitive i chciałby spróbować swoich sił w pokach, sproxować najlepszą talię, a razem z nim pojawi się świeży gracz, który lubi pokemony, ma trochę kart i chce zagrać swoją talią taką, jaka jest z pasji - czy nie zrazi się, że ograły go poobracane tyłem Patraty z napisem "Tropical Beach", "Virizion EX"?

Turnieje - zdecydowanie nie. Wszystko inne - jasne.

Więc 2:1 na NIE.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

5

Odp: Proxy

Mnie jest w sumie obojętne czym kto gra. Skoro ma być więcej graczy z tego powodu to czemu nie.  Tylko mam jedną prośbę jak już robicie coś takiego to zróbcie to w taki sposób żebym wiedział jakiej karty używacie

6

Odp: Proxy

W ramach tego tematu mam w takim razie pytanie - zna ktoś/coś ze ludzkimi(!) skanami do wydruku?

7

Odp: Proxy

Piterrze, a ja jednak będę się upierał przy tym, że kwestia mimo wszystko leży też w cenie kart.
Zacznijmy od tego, że trzeba by ustalić limity tego proxowania, bo wiadomo, że raczej Tropical Beachy nie zdobędziemy etc.
Poza tym to tylko propozycja no i wiadomo, że proxy działałyby tylko we Wrocławiu. Jeśli udałoby się kogoś wciągnąć to musiałby prędzej czy później załatwić sobie normalną talię.
A ja się dzisiaj popytałem w klasie, czy ktoś chciałby ewentualnie pograć gdyby nie musiał od razu wykładać kasy. Znalazłem potencjalne 3 osoby chętne, z czego 1 powinna przyjść ze mną już w czwartek. A jeszcze nie pytałem ludzi z okolicy wink

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

8

Odp: Proxy

Emm, zawsze można jakieś talie/karty pożyczyć - myślę, że z tym by specjalnego problemu nie było. A z tego dałoby radę złożyć grywalną talię. Może lepiej by każdy złożył ile by mógł jakiś dodatkowych decków z możliwością ich udostępnienia na turniej po prostu (Tak jak ja przeważnie z 1 dodatkowym deckiem jestem). A przy zwykłym graniu - nieturniejowym, jak ktoś chce to nie mam nic przeciwko proxom.

9

Odp: Proxy

Niezła opcja, chociaż szczerze mówiąc byłbym jednak za możliwością sproxowania chociażby tych podstawowych trainerów i supporterów, póki ktoś ich nie ma, bo na prawdę są przydatne (i zazwyczaj potrzebne), bo jak wiadomo na początku to ich brakuje najbardziej.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

10

Odp: Proxy

Trainerki podstawowe i supportery to nie jest w końcu duży wydatek, a nawet jeśli u nas by było je ciężko zdobyć, to można z trolla, czy z innego miasta ściągnąć - a w końcu jest to inwestycja praktycznie na każdą talię. Co by nie mówić, granie w gry TCG zawsze się wiąże prędzej, czy później z jakimiś kosztami. Więc jeśli ktoś nie chce wydać ani grosza to raczej to nie jest gra dla niego ^^' W końcu nie mówimy tu o wydawaniu jakiś kokosów na starcie, ale jak ktoś by chciał wspomóc sobie jakoś taką pożyczoną talie to niech się postara. A potem będzie zawsze miał jakąś bazę do budowy własnego decku.

11

Odp: Proxy

Dlatego proponuję to POCZĄTKOWO .-.
Bo większość moich znajomych może wydawać kasę zazwyczaj w ilościach 10-20 zł, więc trochę trudno by im było to kupić od razu. Choć prawdopodobnie jeśli będzie więcej chętnych to po prostu przy okazji ściągania sobie Genesecta zrobię dla nich zamówienie z trolla i udzielę pożyczki ;3;

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

12

Odp: Proxy

za 10-20zł to już całkiem spoko zestaw trainerków na start można kupić (których np. brakowałoby w pożyczonej talii). I te 10-20zł to dziennie, na tydzień, miesiąc, kwartał, rok, dekadę?

13

Odp: Proxy

Tydzień/miesiąc raczej niestety. Gdzie mają też zwyczajnie ciekawsze cele na wydatki.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

14

Odp: Proxy

Jak co tydzień to nie tak źle. Spokojnie sobie trainerki mogą skołować, a z czasem także i resztę decku.

15

Odp: Proxy

Cóż, zaiste zobaczymy, jak na razie na szczęście mam w zasadzie całego fluffychompa na pożyczenie bez supporterów.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

16

Odp: Proxy

Ja mógłbym kilka decków złożyć, aczkolwiek zanim wrócę to jeszcze trochę potrwa ^^'

17

Odp: Proxy

Uh, już trochę na offtop schodzi... ale w sumie pytanko, czy przyniósłbyś już na czwartek Palkię EX? .-.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

18

Odp: Proxy

Mogę ją wziąć ze sobą do roboty, musiałbyś podejść na Plac Solny i przedzwonić do mnie, że jesteś to bym z nią zszedł do Ciebie.