1

Temat: [news] XY: Flashfire

http://pokebeach.com/2014/02/mays-engli … -flashfire
http://pokebeach.com/2014/02/flashfire- … s-revealed

Premiera już 7 maja, więc chyba spokojnie możemy założyć, że formatem OTP będzie NXD-FF (BW4-XY2).
Mega Charizardy i Mega Kangaskhan myślę, że mogą miażdżyć big_smile .

2

Odp: [news] XY: Flashfire

Myślę, że można założyć że inny dodatek pomiędzy 7 maja a OTP nie wyjdzie wink. Tak więc choć raz kwestia formatu jest za nami smile.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

3

Odp: [news] XY: Flashfire

Mega Charizardy

Może to tylko ja, ale ognisty chyba wymiata tongue . Nawet biorąc pod uwagę stratę jednej tury na mega ewolucje, to OHKO co turę, bez odrzucania energii, bez damage'u w siebie (dzięki protect cube) jest nieco przegiete.

4

Odp: [news] XY: Flashfire

Yey, rekord dmg znowu pobity przez Charizarda.

Ja tam jestem nimi nieco zawiedziony. 5 Energii, odczekanie tury i jeszcze negatywny efekt przy ataku. Na moje gusta to za duże wymagania jak na 1 hit KO.

5

Odp: [news] XY: Flashfire

Wybrzydzasz Adrian big_smile. Emboary mają nowego atakera śmiem twierdzić =P. Raczej mało co go może brać na hita =P.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

6

Odp: [news] XY: Flashfire

Cóż, Yveltal-EX z pięcioma energiami (czterema z MB) ma go na hita, czego nie da się przygotować w czasie gdy Charizard traci turę na Mega Ewoluowanie i zebranie pod sobą pięciu energii. A nie, czekaj.

7

Odp: [news] XY: Flashfire

To będzie gra catcherów wink. Mega Exy mają dostęp do swoich poprzednich ataków? Bo jakoś nie interesowałem się tym tongue

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

8

Odp: [news] XY: Flashfire

Nie. Chyba, że skusisz się na Celebi EX BC wink

9

Odp: [news] XY: Flashfire

Qzin napisał/a:

Raczej mało co go może brać na hita =P.

Tego ognistego zabija na hita keldeo z 3 energiami, secred sword ftw, no chyba że wolisz wyrzucać 5 kart z decku przy ataku, a Xerneas za 280 robi sieczke

I TYLE XD

Podziękowali za posta: avinex68

10

Odp: [news] XY: Flashfire

Dragonowy trochę do bani, ognisty jest bardzo mocny. Emboar/Charizard EX/Yveltal EX? W sumie to tam można nawet się pokusić o jednego dragonowego, a bo czemu nie.

~Prawdziwy Shun

11

Odp: [news] XY: Flashfire

Yveltal z Emboarem nawet bardzo pasuje wink To tak na marginesie.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

12

Odp: [news] XY: Flashfire

Mam nadzieję na jakiś megastone, który pozwala ominąć zasadę straty tury przy megaewolucji. Wtedy to nawet Venusaur pogra big_smile

13

Odp: [news] XY: Flashfire

Jeśli wyjdzie coś takiego jak ominięcie tury Mega Ewolucjii, to serio zastanowię się nad rzuceniem tej karcianki.

~Prawdziwy Shun

14

Odp: [news] XY: Flashfire

Słyszałem podobne głosy jak wychodził japoński Crystal Wall. Ale jestem prawie pewien, że ominięcie tury megaewolucji nam nie grozi.

Chociaż samo w sobie nie byłoby to broken, jednak na stołach pozostałyby tylko Garbodory, Yveltale EX, Mewtwo EX i Mega-Charizardy EX. To by było smutne.

15

Odp: [news] XY: Flashfire

http://pokebeach.com/2014/02/yet-more-c … -revelaled

brak pomysłu na deck?? ... graj Czarkami big_smile

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

16

Odp: [news] XY: Flashfire

yikes Nowe Charizardy są git, szczególnie wersja 150 dmg.

Flame Torch OP, mam ochotę zrobić fire deck tylko po to, żeby tym grać big_smile Supporter od energii zresztą też spoko.

Catcher powrócił, tylko jest supporterem, hmm będzie grany.

17

Odp: [news] XY: Flashfire

Po kolei, imo:
Charizard który się ładuje - mocny
Charizard który bije za 150 - meh, już lepiej grać Mewtwo albo coś.
Secret Ash - Jest jakaś talia która potrzebuje przywracać Pokemony? Moooże Weavile, tak to Super Rod wciąż przoduje big_smile
Flame Torch - bardzo mocne, szczególnie kiedy nie ma Tropicalów i trzeba dobrać Emboara/RC
Blacksmith - po co, skoro jest Emboar i ER/SER?
Lysandre - Catcher jako supporter? Dla mnie miodzio, chociaż znając życie podzieli los innych niedobierających Supporterów
Goodra - Eeee, po co to grać. Trochę nie warte wystawiania Stage 2 dla takiego efektu.

~Prawdziwy Shun

18

Odp: [news] XY: Flashfire

Czarek ładujący się + fliptini smile fajnie, że dociąga dowolne basicowe (w domyśle darkneska i 2 ogniste)
catcher jako support.... tak powinien wyglądać od początku

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

19

Odp: [news] XY: Flashfire

Shun napisał/a:

Goodra - Eeee, po co to grać. Trochę nie warte wystawiania Stage 2 dla takiego efektu.

1-0-1 zamiast scrapperów, do rozważenia szczerze mówiąc potestuje... jestem ciekaw co wyjdzie, Blastek zaczyna sie troche bardziej liczyć powoli...

I TYLE XD

20

Odp: [news] XY: Flashfire

Goodra nie broni przed wystawionymi toolami. Jeśli uda się to wystawić przed Garbodorem, to wspaniale, ale to Stage 2, a Garbodor to Stage 1.

~Prawdziwy Shun

21

Odp: [news] XY: Flashfire

Shun napisał/a:

Goodra nie broni przed wystawionymi toolami. Jeśli uda się to wystawić przed Garbodorem, to wspaniale, ale to Stage 2, a Garbodor to Stage 1.

Właśnie przed chwilą zdałem sobie z tego sprawę, ale cóż, goodra i 1-2 scrappery bede musiał przetestować, nwm jak to wyjdzie, ale cóż, może zmienić trche ten mecz, a goodra jak już wyjdzie to przynajmniej nie bedzie sie trzeba modlić o dostanie wszystkiego co potrzebne na koniec

I TYLE XD

22

Odp: [news] XY: Flashfire

Ja popieram opinie Shuna, efekt ślimaka nie jest godny rozstawiania tego "czegoś" smile

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

23

Odp: [news] XY: Flashfire

I tak jeszcze jedno czemu yeraz garczamp EX będzie mieć weeakness na fairy a nie na smoki to zabuża równowagę.

24

Odp: [news] XY: Flashfire

Mega Kangaskhan

Ujawniono niektóre karty z Flash Fire, w tym między innymi Kangaskhan Ex i Mega Kangaskhan, oraz niektóre pokemony

I TYLE XD

25

Odp: [news] XY: Flashfire

Pyroar big_smile