1 (edytowany przez Babidi 2013-11-16 21:58:12)

Temat: [cotd] Zagrajmy grę gdzie musisz zabrać 5 prizów, pomogę.KD:Cofagrigus

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/52878d5ce4f23/56-cofagrigus.jpg
Cofagrigus (Plasma) PLF

Na pierwszy rzut oka Cofagrigus jest niegrywalnym s1 z beznadziejnym atakiem, nieprzyjemnym HP i retreatem oraz z wbudowanym przyciskiem autodestrukcji dającym 3 counterki za 1 priza. Czy da się tym grać? Temu Babidiemu chyba już całkiem padło na "musk". Prawda, padło mi na mózg, ale Cofagrigusem da się grać tongue

Wracając do statystyk karty, nie ma w nich nic dobrego. Może poza weaknessem, który zdziwił mnie dziś na turnieju. Byłem pewien, że i Yamask i Cofagrigus mają weakness na psycho, ale kiedy zobaczyłem wrogiego MewtwoEX szybko ucieszył mnie weakness na [D].
Gdzie więc wpakować coś co teoretycznie przyspiesza naszą porażkę?
Ano okazuje się, że Six Feet Under świetnie combuje się z atakiem Flareona PLF:
http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/52878d5ce4f23/12-flareon.jpg

O tak, Six Feet Under wzmacnia atak Flareona nawet o 50 dmg!. Dołożyć do tego Ditto i mamy 60.
Niewiele? Całkiem wiele bym powiedział. Flareon z silver bangle i odpalonym Six Feet Under przejeżdża się zazwyczaj po każdym EXie w formacie.
Innym zastosowaniem może być dobijanie czegoś co się chowa na benchu. Przy obecnej nie-catcherowej mecie mogą być to 3 wygrywające grę countery.
No i trzecia opcja, moja ulubiona, która działa na chwilę obecną tylko w teorii. Zbijanie swojego Cofagrigusa przy 2 pozostałych prizach przeciwnika + N na 1 + zabicie jedynego przeciwnego Pokemona zdolnego do ataku. Pewnie kiedyś się to uda i mam nadzieję, że to zaboli mojego przeciwnika ;D

Ocena:
Chcąc być obiektywnym muszę wystawić kilka ocen:
-za zastosowanie w typowo metagejmowych deckach 0/10, niestety.
-za fun i atrakcyjność abilitki 10/10.
-za zastosowanie w dzisiejszych Eeveelucjach 10/10.
-za art i ogólny wygląd karty mocne 9/10. Holo, fajny art, fajny plasmowy znaczek wow wow.
-4 ręce głaskajO pieseła wow wow jestem na tak.

Dziękuję za uwagę.
Babidi

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

2

Odp: [cotd] Zagrajmy grę gdzie musisz zabrać 5 prizów, pomogę.KD:Cofagrigus

Piterr używał ich razem z Lugią EX dzięki czemu mogła zabić EX'a na hita (przy deoxysach na ławce) i nawet jakoś mu tym szło tongue

3

Odp: [cotd] Zagrajmy grę gdzie musisz zabrać 5 prizów, pomogę.KD:Cofagrigus

Polecam.
Brakuje mi wariantu, który zdaje się być najlepszym jak dotąd zastosowaniem dla Cofagrigusa - Lugia/Cofagrigus. Gram tym obecnie na PTCGO, na kilku ostatnich spotkaniach we Wrocławiu też tym grałem. Talia zrobiła także top 64 (lub 128) na największym i najtrudniejszym turnieju - amerykańskich nationalsach. Polega ona na wygranie poprzez wzięcie sześciu prizów przez zabicie 2 EXów przeciwnika; 30 z dofagrigusa, 2-3 Deoxysy, 140-150 z Lugii, ew. zamiast czegoś Frozen City i wyciągamy spokojnie 180 damage'u.
No i Cofagrifus jest też dobrą opcją na siódmego priza; grając same EXy jeden prize więcej nic przeciwnikowi nie daje, a nam daje dodatkowe 3 counterki na polu przeciwnika, osłabienie go przy używaniu eNów i np. wzmocnienie Iris/ataku Flareona.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

4

Odp: [cotd] Zagrajmy grę gdzie musisz zabrać 5 prizów, pomogę.KD:Cofagrigus

Tak, aż się dziwię, że Lugia EX + Cofagrigus nie wygrywa więcej gier, bo w sprawnych rękach talia marzenie chyba, ale w Polsce trochę i tak droga smile. Niemniej jakieś zastosowania ma. Dałbym mu 6/10 wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

5

Odp: [cotd] Zagrajmy grę gdzie musisz zabrać 5 prizów, pomogę.KD:Cofagrigus

Trafiłem kiedyś tym Cofagrigusem na Vanilluxe (Plasma) PLF. Lepiej się nie dało. Slap of Misfortune załatwił sprawę pierwszego ataku, więc oponent uderzył Cold Breath i Cofag poszedł spać będąc jakieś 2 countery od KO, podobnie zresztą jak Vanilluxe. Więc użyłem Six Feet Under, dołożyłem Vanilce brakujące countery, prize taken, nie pamiętam już co później wyrzuciliśmy na active, ale jeszcze w tej samej turze prize taken po raz drugi.

To wszystko niestety prawda.