1 (edytowany przez Kubakonst 2013-11-18 17:13:13)

Temat: Jesienny turniej B-stok

Witam wszystkich,
chciałbym zaprosić wszystkich graczy na listopadowy turniej w Białymstoku. smile
Byłaby to idealna okazja poznać wszystkich miejscowych graczy, których jest około 20 osób. Spotkanie odbywałoby się w klubie w akademiku Politechniki Białostockiej, sala spora, pomieści 30 osób bez problemu. Nagrodami byłyby boostery z Legendary Treasures i raczej będzie to draft. Wpisowe na turniej wyniesie zapewne 15 zł. Gralibyśmy pewnie 5 rund do dwóch zwycięstw w pojedynku, terminacja po 50 min + top 8. Mamy na granie cały dzień, a zapisy trwałyby od 10 do 11.
Wszystkie ustalenia są na razie wstępne, ale dużych zmian nie przewiduję.

Są też dwa proponowane przez mnie terminy:
-23.11.2013
-30.11.2013

Zapraszam do dyskusji.

Update 29.10.2013

-Oficjalnie jest już wynajęta sala na turniej, data 30.11.2013r., mamy czas w godzinach 10-18, tak więc zapisy będą 10-11, a resztę czasu gramy. Może to się jeszcze zmienić, że zapisy będą trwały 9,30-10.30, ale to będzie zależeć od tego, na którą będę mógł się spodziewać graczy niebiałostockich (prosiłbym o info).

-Turniej raczej nie będzie sankcjonowany, ten 1% niepewności się ziścił, gdyż byłoby wtedy za mało rund swissa.

-Będziemy grać 6 rund swiss bo1 30 min, po tym top 8 bo3.

-Co do zasad, będzie obowiązywać "nowy" catcher oraz flipowanie z zasadą o zaczynaniu (zaczynający gracz w 1. turze nie może atakować).

-W sprawie dojazdu na turniej, proponuję zapytanie kogoś z lokalnych o możliwość zaprowadzenia z dworca, sam też jestem chętny do pomocy. smile
Niżej w temacie jak coś info o dojeździe samodzielnym można odszukać.

Jeżeli o czymś nie napisałem istotnym, proszę o upominanie się.

update 18.11.2013

Widziałem, że już powoli niektórzy szykują się do przyjazdu, więc napiszę mały harmonogram, jak planuję, aby ten turniej wyglądał:

-10-11 zapisy
-11-14.30 swiss bo1 6 rund
-14.30-15 przerwa na jedzenie (bufet jest naprzeciwko sali)
-15-18/max 19 top8 bo3

Plan może ulec zmianie na prośbę uczestników.

2

Odp: Jesienny turniej B-stok

Musiałbym się połamać, albo mieć inny powazny wypadek aby nie być wink Fajny byłby tez turniej drużynowy ale z tym mógłby byc problem bo mamy za mało ludzi w kraju

3

Odp: Jesienny turniej B-stok

Maślak był by za ;P Aczkolwiek sam nie przyjadę ;p. Ustalcie termin jeden konkretny max do 10.10.2013 proszę i wtedy będę mógł odpowiedzieć. Inicjatywa bardzo genialna ;P

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

4

Odp: Jesienny turniej B-stok

Dziś byłem ogarniać salę i mogę na 90% potwierdzić, że turniej odbędzie się od 10 do 18 godziny dnia 30.11.2013. wink
Liczę na przybycie paru osób, szczególnie z Warszawy bo najbliżej mają.

Ostateczne potwierdzenie będzie 28.10.

5

Odp: Jesienny turniej B-stok

Git majonez Kubala ;p

6

Odp: Jesienny turniej B-stok

Hmmm, 30 listopada powiadacie... Zobaczę jak jest z dojazdem i postaram się być.

7

Odp: Jesienny turniej B-stok

Kuba! Ale co w tym ostatecznym potwierdzeniu będzie? Godziny miejsce? Czy ogólnie czy cała impreza wypala? Bo jak wiesz Maślany (a jak nie wiesz to się właśnie dowiesz) jest podróżnikiem i lubi takie ekspedycje. Tylko muszę wiedzieć wcześnie, a im wcześniej tym lepiej bo muszę ustalić w pracy terminy wolnego itp itd i jeszcze transport skołować.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

8

Odp: Jesienny turniej B-stok

Powiem tak,
dziś byłem tam u kierowniczki akademika żeby zaklepać termin, a ona że jeszcze nie robiła terminarza na listopad i jak dalej będę chciał to abym przyszedł w ostatni poniedziałek października, więc pójdę i tyle.
Godziny zaklepałem 10-18, a miejsce to akademiki Politechniki Białostockiej, więcej konkretów będzie za miesiąc gdzieś pewnie.

Data i godziny są pewne na 100%, miejsce na 90%. tongue

9

Odp: Jesienny turniej B-stok

W skutek ostatnich nowinek, turniej odbędzie się na tych nowych zasadach dotyczących catchera oraz flipa na początek. smile
No chyba, że nagle pojawi się dużo hejtu, to można zagrać po staremu.

10

Odp: Jesienny turniej B-stok

Ja wpadam, 30.11 powinien mi pasować.

11

Odp: Jesienny turniej B-stok

Jeszcze jedno pytanie do Swissa, czy będzie dopuszczony w Swissie remis, jeśli po 50 minutach będzie 1-1 w grach, czy ktoś musi wygrać rundę Swissa?

12

Odp: Jesienny turniej B-stok

Jeżeli program do parowania pozwala na remisy (tego nie wiem, bo go nie używałem osobiście jeszcze) to zagramy z ewentualnymi remisami.

13

Odp: Jesienny turniej B-stok

Nowa wersja programu będzie pozwalała na remisy.

Ja bym chętnie pograł, ale jednak musiałbym to rozplanować jako wyjazd na cały weekend, a na takie rzeczy póki co mnie nie stać, bo mam inne wydatki.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

14

Odp: Jesienny turniej B-stok

Wroclaw odpada. Nikt poza maslakiem nie chce jechac, a maslak sam tez nie chce jechac.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

15

Odp: Jesienny turniej B-stok

Maślak, to możesz po Qzin'a zajechać. tongue

16

Odp: Jesienny turniej B-stok

Dziś dopiero się od Kakela dowiedziałem o takiej inicjatywie i na chwilę obecną termin mi bardzo pasuje i powinienem się stawić.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

17

Odp: Jesienny turniej B-stok

Hmmm ja niestety mam chorobę lokomocyjną, że autami nie jeżdżę, ani autobusami wink Tylko pociąg/samolot, a nie wydaje mi się byśmy mieli tanie połączenia lotnicze Kraków-Białystok. Nie omieszkam skorzystać jak się kiedyś zrobią ;D Ale to chyba najpierw lotnisko by trzeba tongue

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

18

Odp: Jesienny turniej B-stok

Miejsce zostało już dopięte na ostatni guzik, więc podaję dokładny adres:

DOM STUDENTA NR 2 ?BETA? POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ
15 ? 333 BIAŁYSTOK
ul. Zwierzyniecka 12

jak się wchodzi do środka, to idzie się na wprost i na samym końcu w prawo.

Dojazd z dworca autobusem nr 19, z przystanku BOH.M.CASSINO, Dworzec PKS i wysiadka na przystanku PREZ.R.KACZOROWSKIEGO, Zwierzyniecka.

Jak coś będę mógł wyjść po kogoś.

Info trochę z wyprzedzeniem sporym, ale lepiej żebym potem nie zapomniał. smile

19

Odp: Jesienny turniej B-stok

27 i 111 też można ale trochę podajeść trzeba z tego 2 autobusu.

20

Odp: Jesienny turniej B-stok

Wszelkie nowe informacje będą teraz się pokazywać w pierwszym poście, aby nie robić śmietnika i ułatwić szukanie info.

21

Odp: Jesienny turniej B-stok

dodałbym info że turniej odbędzie się w klubie "Relaks",
obok jest bar w którym można sobie jakieś żarcie wszamać, tv pooglądać

22

Odp: Jesienny turniej B-stok

Okej, to jeżeli nie ma remisów to rodzi mi się w głowie następujące pytanie: co jeżeli terminacja będzie w drugim meczu i po terminacji wygra przegrany pierwszego meczu? Wtedy już po terminacji będzie 1-1.

I z tego co się orientuję to oficjalny program do parowań nie narzuca ani tego, do ilu zwycięstw się gra, ani czasu rundy, więc to leży już całkowicie w gestii organizatora smile .

23

Odp: Jesienny turniej B-stok

Dzięki za dobre pytanie, niedługo będzie aktualizacja co do rozwiązania tego problemu

24

Odp: Jesienny turniej B-stok

Dlatego albo się gra do 1 zwycięstwa, albo się gra z remisami obecnie wink. Chociaż były też stare zasady terminacji z Sudden Deathem (którego chyba totalnie wyeliminowali obecnie? )

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

25

Odp: Jesienny turniej B-stok

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie, bo w końcu na OTP było, więc sprawdzone. wink