26

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Dużo osób się póki co zgłosiło? Jak z tymi seniorami? Jeszcze nie wiadomo, czy będziemy mieli osobny turniej? Liczę na to, że nie. Jeśli z kolei będzie wspólny, to byłbym wdzięczny za "pobawienie" się oficjalnym programem i sprawdzenie, czy da się zrobić tak, żeby pairingi były w stu procentach losowe, a nie na zasadzie, że seniorów przez pierwsze kilka rund będzie automatycznie ze sobą parowało.

Turniej jest otwarty nie tylko dla Polaków, a więc nie robimy siary

Z ciekawości; spodziewamy się kogoś konkretnego na sobotni turniej? ;>

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

27

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Qzin zapisz mnie na oba x) turniej i draft

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

28

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Piterr nie da się zmienić nic w programie jeśli o to chodzi. Tak jest w zasadach OP, że mają być tak parowani, a program nie daje żadnej możliwości by "głupi człowiek" coś zmienił po swojemu i "zepsuł". Program de facto prowadzi turniej za Ciebie wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

29 (edytowany przez Qzin 2013-07-10 22:39:57)

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Niestety ISA nie przekaże nam żadnych nagród dla tego też nagrodami będzie waluta konwentowa za którą będzie można zakupić nagrody

A że o turnieju dowiaduje się w ostatniej chwili nie przewidzieliśmy nagród dedykowanych.


Czyli jak organizator Krakonu z organizatorem bloku Pokemon się nie dogadali, ja wiem że turniej ma być od miesiąca, ale najlepiej zwalać winę pomiędzy sobą. Wiem, że część z was i tak na Krakonie będzie, pytanie tylko czy reszcie będzie się chciało walczyć o poduszkę z wizerunkiem mangowej postaci w najlepszym razie...

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

30

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Qzin, dobrze wiesz jak rok rocznie wygląda Krakon, a w tym roku do pieca dołożył jeszcze fakr że w miarę porządny organizator dostał taką ekipę, że rozsądny człowiek konwent niestety by odwołał.

Ja w tym roku muszę niestety spełnić swoje pewne zobowiązanie w tym terminie (pilnowanie dzieci na turnieju), więc skasowałem swoje zgłoszenie.

31

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Wiesz generalnie poza B-teamowymi konwentami w Krakowie KAŻDY INNE KONWENT u nas ssie.

MiOhi zrobili wielką wtopę na magni w tym roku robiąc te same błędy co rok temu, chociażby fakt, że znowu postawili panelówki tuż obok DDR i Ultra Stara, tak że nic w nich nie słychać. A żeby nie było zgłaszałem rok temu nie tylko ja problem do main orga, ale i dużo ludzi z organizacji i nic. Nie dotarło. Dlatego ja już na magni się nie wybieram wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

32

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

A ja i Piterr jedziemy na turnieje na 100% c:
I takie pytanie ogólne - ktoś poza mną będzie brał udział w turnieju VGC? ^^ (bo będę potrzebował małej pomocy od kogolwiek kto ma B/W2 i odblokował już TM Shadow Ball, bo na moim Save zniknął tak jak typ tego ataku...)

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

33

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Jak się dostać z ul. Bosackiej na miejsce konwentu (ul. Złoty Róg)? Czy możemy liczyć na ew. pomoc w dostaniu się na miejsce?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

34

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Rozumiem, że potrzebujesz psa przewodnika, nie wiem, czy ktokolwiek z nas dysponuje takim. tongue
Wstępnie wydaje mi się, że autobus 139 powinien się nadawać.

35

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Hejka

Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o GRANIE w tcg i dlatego mam pytanie odnośnie BW on.

Język kart w talii jest dowolny ? (większość angielski, a tak to jeszcze Japoński i Koreański)?
Wszystkie oryginalne.

Dodatkowo dla informacji wypada mieć wydrukowaną angielską wersję karty ?

Karta z ID imieniem i nazwiskiem wydrukowana ze strony Pokemon.com wystarczy żeby móc zagrać? (własna talia i 15 zł oczywiście też big_smile)
(Tak mam już ID Gracza)

www.Hikomikos.pl Kolekcjoner PTCG. Gracz dla zabawy ^^

36

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Skoro masz już ID Gracza to po co ci karta? Najważniejszy jest numer ID i to jedyna rzecz która jest ci potrzebna.

37

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Hikomikos napisał/a:

Język kart w talii jest dowolny ? (większość angielski, a tak to jeszcze Japoński i Koreański)?
Wszystkie oryginalne.

Dodatkowo dla informacji wypada mieć wydrukowaną angielską wersję karty ?

Z tego co było już wiele razy pisane, turniej ma być sankcjonowany (oficjalny) więc nie wiem czy tak łatwo organizator zgodzi sie na inne języki niż angielski i inne europejskie...

I TYLE XD

38

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Sankcjonowany turniej odbywający się w Europie = dozwolone jedynie karty w językach europejskich. Azjatyckimi nie zagrasz.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

39 (edytowany przez Hikomikos 2013-07-22 09:22:43)

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Dziękuję za odpowiedzi smile


A co do turnieju Draft
"Dostajemy po 4 boosterki z DP1, bierzemy jedną kartę, podajemy otwarty booster w lewą stronę, odbieramy booster od innej podającej nam osoby, bierzemy kolejną kartę itd. itd."

I potem z tych zdobytych kart musimy sobie jakąś talię zbudować? energie własne dokładamy ?

www.Hikomikos.pl Kolekcjoner PTCG. Gracz dla zabawy ^^

40

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Tak. Składasz talię z kart, które wydraftujesz i dokładasz dowolną liczbę basicowych energii.

No właśnie, a tutaj moje pytanie; na turnieju draftowanym powinny być dostępne wszystkie możliwe karty basic energii załatwione przez organizatora. Czy tak faktycznie będzie, czy będziemy musieli zaopatrzyć się w nie we własnym zakresie? A może będzie można je proxować?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

41

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Z tego co mi wiadomo, to tutaj pasowałoby, by każdy z graczy miał swoje. Ewentualnie chyba moglibyśmy je od siebie pożyczać, albo coś. tongue

42

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Miłoby było jakby ktoś jednak energie skołował, ja mam ich niestety niewiele, ewentualnie zostaje opcja proksowania energii.


Pragnę przypomnieć o decklistach na turniej BW-on smile. A więc zapiszcie je sobie wcześniej, będzie deckcheck każdego decku przez niegrającego sędziego i w ogóle szał wink. Pozdrawiam.


Co do szkoły na ulicy Złoty Róg, polecam podjechać tramwajem do przystanku Wesele (4,24 tam jeżdżą z dworca), a następnie przejść na drugą stronę ulicy (tej głównej) i iść pod górkę aż do samego końca ulicą Wallek Walewskiego. A potem już jesteście na Złotego Rogu, szkoła jest pod koniec tej uliczki w lewą stronę.


Tyle info ode mnie smile

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

43

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Jak się dostać na miejsce turnieju?


Powiem tak, najbliżej na piechotę jest z przystanku Biprostal (tramwaje jakie tam jeżdżą 4,13,14,20,24)


ale można dojechać też do przystanku "miasteczko studenckie AGH" i stamtąd się kierować. Ogólnie ludzi najlepiej pytać o stadion wisły jako że turniej jest w budynku naprzeciwko hali wisły.


Widać duże ilości mangowców naraz, a więc powinno być łatwo. Turniej mamy na pierwszym piętrze w sali H36 bodajże, ale to jedna z nielicznych na pierwszym piętrze wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

44

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

http://www.youtube.com/watch?v=LiWVRoZfAIc

Zdjęcia prywatne na PW można prosić. Zdjęcia są tylko na FB więc podawajcie linka do swoich profilów smile

Inne publiczne na www.hikomikos.pl i więcej na Facebook.com/Hikomikos


Dzięki wszystkim !!! Jesteście super !!!

www.Hikomikos.pl Kolekcjoner PTCG. Gracz dla zabawy ^^

45

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Gratuluję drugiego miejsca smile. Jestem pod wrażeniem, serio rzadko kiedy ktoś tak pojawia się i nagle zachodzi wysoko wink.


Planuję zrobić kolejny duży na B5, bo się udał i było fajnie.


Btw. będę miał energie za darmo wreszcie (20 sztuk każdej) taki urok profesorkiego programu big_smile

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

46

Odp: Dwa turnieje KRAKON 27 lipca 2013

Qzin napisał/a:

Gratuluję drugiego miejsca smile. Jestem pod wrażeniem, serio rzadko kiedy ktoś tak pojawia się i nagle zachodzi wysoko wink.


Planuję zrobić kolejny duży na B5, bo się udał i było fajnie.


Btw. będę miał energie za darmo wreszcie (20 sztuk każdej) taki urok profesorkiego programu big_smile


Wielkie Dzięki big_smile a co do innych turniejów to organizuj śmiało tylko mów gdzie co i kiedy big_smile chętnie wpadnę dla zabawy big_smile




Dorzucam trochę zdjęć.

Składanie talii
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q77/s720x720/1000115_305598649583587_1715548733_n.jpg

Finałowa runda Hikomikos VS YOYO
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1016806_305613082915477_554045989_n.jpg

1 Miejsce YOYO (2:1)
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q71/s720x720/1006031_305609616249157_11373835_n.jpg

Po pierwszej przegranej myślałem, że już odpadnę a tu udało się big_smile

Naprawdę ptcg mnie wciągnęło to emocjonujące rozgrywki. Nigdy nie wiesz czym przeciwnik Cię zaskoczy big_smile Dodatkowo wymiana kartami ! Można szybko skompletować set xD

Po turnieju był Booster Draft jednak byłem tak wykończony, że nie miałem już siły grać. Było bardzo duszno w sali i słabo mi było (w końcu to czwarta noc bez spania xD)
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/547697_305613316248787_410514057_n.jpg

Następnego dnia był turniej Pokemon VG a tu wygrana:
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q87/993956_305598259583626_412145400_n.jpg


Więcej zdjęć na www.facebook.com/Hikomikos
I na prywatnym koncie też (ale to już info na PW [musisz też wysłać mi link do swojego profilu fb żebym mógł Cię zaprosić])

www.Hikomikos.pl Kolekcjoner PTCG. Gracz dla zabawy ^^